Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 258634 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #30 dnia: Września 11, 2015, 09:50:32 pm »
Ciekawe, czy to też jest oparte na faktach medialnych. Ostrzegam, że na zdjęciach są sceny przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych. Ostrzegam na poważnie.

Klik.

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #31 dnia: Września 11, 2015, 10:20:41 pm »
Jak niemiecki socjalista grozi uzyciem sily, jesli sie nie chce do jego rzadan zastosowac, to ja bym go jednak uwaznie sluchal, zwlaszcza jak sie mieszka w Polsce:
[ Invalid YouTube link ]
Tym bardziej, ze troche wczesniej przeglosowali (warto sprawdzic kto) ta ustawe:
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/druk.xsp?nr=1066
Zdrowko!

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #32 dnia: Września 11, 2015, 10:27:21 pm »
Ciekawe, czy to też jest oparte na faktach medialnych.

To szczera prawda, tak sie wlasnie dzieje. Warto poszperac samemu. Mozna nawet zobaczyc filmy z takich akcji. Nawet jakis twor unijny ostatnio wydal oficjalny dokument, w ktorym stwierdza, ze chrzescijanie sa najbardziej przesladowana grupa na swiecie.
Ogolnie modle sie o jakis grube zamachy w Europie, moze ci szalency sie opamietaja, zanim bedzie za pozno. Chyba, ze o to wlasnie chodzi...
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2015, 04:59:39 pm wysłana przez Q »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #33 dnia: Września 11, 2015, 10:37:12 pm »
Uważam OD LAT (i głoszę, gdzie mogę), że trzeba zabijać tych, którzy chcą zabijać nas.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #34 dnia: Września 11, 2015, 11:19:23 pm »
Ciekawe, czy to też jest oparte na faktach medialnych.

Wydaje się, że nie (tzn. że jest to prawda), acz mordowani są nie tylko chrześcijanie (także szyici czy jazydzi). Raport Amnesty International na ten temat:
http://www.amnesty.org/en/documents/MDE14/011/2014/en/
http://www.amnestyusa.org/news/news-item/gruesome-evidence-of-ethnic-cleansing-in-northern-iraq-as-islamic-state-moves-to-wipe-out-minorities

Donosiły też o tym raczej poważne media:
http://www.foxnews.com/opinion/2015/03/16/has-christian-holocaust-begun-when-will-west-wake-up-to-isis-threat.html

Uważam OD LAT (i głoszę, gdzie mogę), że trzeba zabijać tych, którzy chcą zabijać nas.

Cóż, jak o tym mowa, nie będę krył, że moje odczucia jeśli chodzi o to jak należy potraktować przywódców tego tzw. państwa odda chyba ten obrazek:

Zaczynam się bowiem obawiać, że tylko akt takiego barbarzyństwa może powstrzymać barbarzyństwo jeszcze gorsze...
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2015, 04:56:13 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #35 dnia: Września 12, 2015, 09:36:15 am »
Nie, w "poważniejszych mediach" nie ma tych obrazów. Nie ma tych obrazów na żadnym kanale TV ani w żadnej gazecie, jaką miałem w rękach. Jeśli już pojawi się jakiś obraz to na zasadzie teatralnej (sugestia).

Ob. Remuszko, ale najwidoczniej wyznawane przez Was poglądy nie łączą się u Was w środku w brzuszku, tylko każdy istnieje sobie. Przypuszczam bowiem, że z osobna wyznajecie pogląd, że przyszłe wydarzenia, do pewnego stopnia, można racjonalnie przewidzieć i w związku z tym im przeciwdziałać. Jak sami mówicie wyznajecie też pogląd, że chcących nas zabić należy zabijać. Do tego wyznajecie pogląd, że należy sprowadzić z rejonów, w których wykonano te zdjęcia, pół miliona ludzi bez papierów, głównie młodych mężczyzn w wieku 19-35 lat (75% wg statystyk uchodźców zrobionych bodaj przez ONZ), wyznania takiego jak tych, którzy pokazanych na zdjęciach rzeczy dokonali. Wiecie też, jeśli pojechaliście gdziekolwiek do Niemiec czy Francji (a jak nie, to pojedźcie), albo jeśli czytacie gazety, jak wygląda "asymilacja" grup tych osób, szczególnie większych grup.

Łącząc to wszystko do kupy wychodzi mi na to, że pragniecie krwawej rozróby na naszej ziemi.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #36 dnia: Września 12, 2015, 10:49:51 am »
@ Maziek. To są Twoje fantastyczne* insynuacje. Odsyłam do mej erystyki posiadanej przez Ciebie z dedykacją (w "Czytadle podróżnym 1" - http://www.remuszko.pl/czytadlo_podrozne/ - są na ten temat dwa felietony, str. 49 i 75). Mogę odpowiadać tylko za to, co powiedziałem; nie mogę odpowiadać za niewypowiedziane słowa, zdania, twierdzenia i postulaty.
Na przykład nie głoszę poglądu:
Cytuj
że należy sprowadzić z rejonów, w których wykonano te zdjęcia, pół miliona ludzi bez papierów, głównie młodych mężczyzn w wieku 19-35 lat (75% wg statystyk uchodźców zrobionych bodaj przez ONZ), wyznania takiego jak tych, którzy pokazanych na zdjęciach rzeczy dokonali.
ale na tym kończę zaprzeczanie, ponieważ nie chce mi się powtarzać, że nie jestem wielbłądem. Jeśli do Wielbłądolubnych to nie dociera - trudno, ale to oni mają z tym kłopot, nie ja. Uważam swoje poglądy za raczej słuszne i raczej niesprzeczne wewnętrznie, a jeśli ktoś uważa inaczej, niechże mnię zacytuje i wytknie; chętnie sie poprawię.
 Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem dodatkowy raz :-)
R.

-----------------------
*Owszem, fantazja jest ważniejsza od wiedzy, ale bez przesady, panie Einstein...
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2015, 10:53:52 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #37 dnia: Września 12, 2015, 11:42:29 am »
To znaczy czegoś nie zrozumiałem? Wy jesteście przeciw przyjęciu pół miliona migrantów (jak sami piszecie) w Europie? Jeżeli jesteście przeciw i to wynika z tego co pisaliście wcześniej - to ja bardzo serdecznie przepraszam, ja nie zrozumiałem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #38 dnia: Września 12, 2015, 12:47:32 pm »
Cytat. Quote. CyTatacytacytatyTacyta?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #39 dnia: Września 12, 2015, 01:17:20 pm »
Wydaje mi się, że wierzysz, że rzeczywistość można zmieniać łapaniem za słówka, albo też samo to zajęcie jest dla Ciebie interesujące. Nie chce mi się w to bawić. Jeśli nie napisałeś "że liczącą 500 milionów mieszkańców zamożną Unię Europejską stać na przyjęcie przynajmniej 500 000 imigrantów (jeden imigrant na tysiąc Europejczyków)", to napisz, że nie napisałeś. Albo wyjaśnij, że co prawda uważasz, że Europę stać, ale osobiście jesteś przeciw. Albo, że chodziło Ci ogólnie o imigrantów, teoretycznie, a nie o tych teraz, o których mówimy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #40 dnia: Września 12, 2015, 02:36:28 pm »
1. Zależy jaką rzeczywistość. Realnej się nie da. Natomiast jej projekcję w Twej i mej głowie jak najbardziej się da, ponieważ wprawdzie czasami się mylimy, ale pod wpływem argumentów potrafimy przyznać się do pomyłki.
2. Oto odnaleziony cytat z samego źródła:
Cytuj
Uważam, że liczącą 500 milionów mieszkańców zamożną Unię Europejską stać na przyjęcie przynajmniej 500 000 imigrantów (jeden imigrant na tysiąc Europejczyków). Oczywiście bardzo wyselekcjonowanych (zagrożenie życia), przy bardzo twardych warunkach pobytowych i pod groźbą natychmiastowego wydalenia. Sam jestem gotów udzielić obcej rodzinie schronienia w moim mieszkaniu na warszawskim Ursynowie (pokój 16 m2).
Stanisław Remuszko
remuszko@gmail.com, 504-830-131

http://wyborcza.pl/1,75477,18702285,donald-tusk-europa-powinna-przyjac-100-tys-uchodzcow.html#ixzz3lWRiNKmX
3. Tak napisałem (podobnie jak napisałem wiele innych rzeczy). Jeśli dobrze pamiętam, to nikt nigdy (ze mną włącznie) nie zaprzeczał, że powyższe napisałem. Jeśli to komuś potrzebne - niniejszym jeszcze raz uroczyście potwierdzam: scripsi!
4. Spytam wprost, bo z niecierpliwości aż się trzęsę: co konkretnie z tego mojego poglądu logicznie wynika takiego, że się z tym logicznym wynikaniem nie zgadzasz?
Staszek
[@ Q&Ol: czy istnieje emotikon "ironicznego uśmieszku"? Bo miałbym ochotę akurat tu go wstawić...]
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #41 dnia: Września 12, 2015, 03:29:22 pm »
Ja już Ci napisałem, tylko Ty nie czytasz. To powtórzę: TOBIE SIĘ NIE ŁĄCZY. Nie łączy Ci się, że nie ma jak sprawdzić, co to za ludzie, ani to, jak ci ludzie w masie bywa, że się zachowują.

A teraz test: czy jeśli nie ma możliwości by dotyczyło to migrantów "bardzo wyselekcjonowanych (zagrożenie życia), przy bardzo twardych warunkach pobytowych" ani też nie ma możliwości "natychmiastowego wydalenia" - to co?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #42 dnia: Września 12, 2015, 04:19:17 pm »
Oto Twój zarzut: "Tobie się nie łączy".
Oto mój zarzut: jesteś głupi Maziek.
Oba zarzuty są tak samo dobre, uzasadnione i posuwają sprawę do przodu :-)
Staszek
Jeszcze ten raz odpowiem - jako Wielbłąd - na Twój niesprawiedliwy, krzywdzący i fałszywy zarzut.
Odpowiedź: Łączy mi się. Od samego początku. Moje obywatelskie prywatne przyzwolenie było warunkowe (patrz: cytat). Wyjaśnienie: jeśli nie można sprawdzić ani eksmitować, to należy nie przyjmować nawet do obozów.
A teraz już muszę pędzić do Pędolino.
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2015, 04:56:28 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #43 dnia: Września 12, 2015, 05:07:44 pm »
Chcesz powiedzieć, że Twoja wyżej cytowana wypowiedź "Uważam, że..." ma taką sama wartość, jak wypowiedź "można jeść cyjanek garściami, jeśli się sprawdzi, że nie jest trujący"? Innymi słowy nie było w wypowiedzi "Uważam, że..." żadnej Twojej intencji, a było to tylko zdanie logiczne, takie jak "pójdę do kina, jeśli nie będzie padało", czy upraszczając jeśli a = b to c?  Jeszcze inaczej mówiąc, wypowiedziałeś to "Uważam, że..." w oderwaniu od innych znanych Ci faktów? Czyli to była wypowiedź hipotetyczna, ze świadomością braku możliwości związku z rzeczywistością?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #44 dnia: Września 12, 2015, 05:47:56 pm »
Nie, w "poważniejszych mediach" nie ma tych obrazów. Nie ma tych obrazów na żadnym kanale TV ani w żadnej gazecie, jaką miałem w rękach. Jeśli już pojawi się jakiś obraz to na zasadzie teatralnej (sugestia).

Przypuszczam, że na tej zasadzie, że po pierwsze to (teoretycznie) na jakimś zadupiu (z punktu widzenia Brukseli, a tym bardziej USA), po drugie do hurtowej skali Hitlera ze Stalinem - przypuszczalnie - wciąż daleko (przypuszczalnie, bo los porwanych czy mających pecha pozostać na zdobytych przez islamistów terenach jest - oficjalnie - nieznany i trudny do ustalenia; zresztą faktycznie nie zawsze są mordowani - bywają "nawracani" siłą lub wypuszczani za okupem także), po trzecie Pol Pot - jak się szacuje - wybił może nawet 10 do 25 procent populacji Kambodży i sumieniem świata też to szczególnie nie wstrząsnęło...

ps. Przy czym istnieje cień nadziei, że to towarzystwo wybije się wzajemnie, bo już sobie do oczu skaczą:
http://abcnews.go.com/International/al-qaeda-leader-al-zawahiri-declares-war-isis/story?id=33656684
« Ostatnia zmiana: Września 12, 2015, 06:19:53 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki