Autor Wątek: Które (stare) wydanie D.G. jest kompletne?  (Przeczytany 7669 razy)

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Które (stare) wydanie D.G. jest kompletne?
« dnia: Kwietnia 09, 2011, 12:55:27 pm »
Mam pytanie.
Moje ( tu ) wydanie Dzienników Gwiazdowych jest niekompletne (na pewno nie zawiera wszystkich podróży). Trzymał je i tak będę ze względu na autograf, ale interesuje mnie wydanie, w którym byłyby wszystkie podróże. No, nie włączając tych dla Playboya etc. Dodatkowo, zależy mi na jak najstarszym wydaniu - chyba widać że mam do nich sympatię:)

To jak, jest ktoś mi w stanie coś doradzić?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2011, 01:00:47 pm wysłana przez Terminus »

inhet

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Re: Które (stare) wydanie D.G. jest kompletne?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 09, 2011, 01:10:45 pm »
Mój egzemplarz z 1971 z warszawskiego Czytelnika zawiera chyba wszystkie Podróże, i Wspomnienia - nawet z Diagorasem. Vliperdiusem i Tragedią Pralniczą. Jeśli sobie życzysz, przekartkuję, czy Podróże faktycznie wszystkie są - bo spisu treści niestety brak :(

inhet

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Re: Które (stare) wydanie D.G. jest kompletne?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 09, 2011, 01:45:56 pm »
Och, oczywiście nie ma Podróży 26...

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Które (stare) wydanie D.G. jest kompletne?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 09, 2011, 04:21:29 pm »
Dzięki. No pacan ze mnie, na wikipedii jest o tym też sporo. Mogłem od tego zacząć. Rzeczywiście wydaje się, że 1971 to niezły rocznik. Będę się dalej zastanawiał :)

Mariusz

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Re: Które (stare) wydanie D.G. jest kompletne?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 09, 2011, 04:56:39 pm »
W rzeczy samej, trudne pytanie...
Jeśli chodzi o stare wydania to NA PEWNO nie istnieje żadne kompletne - a to właśnie ze względu na "Podróż dwudziestą szóstą i ostatnią" której po 1957 nie wydawano.
Ale może ostatnio, skoro już wznawia się rzeczy których wcześniej autor wznawiać nie pozwalał, ktoś wypuścił także komplet Dzienników?

Edit: ale w wydaniu z serii "Biblioteka Gazety Wyborczej", czyli chyba jak dotąd najnowszym "Podróży 26" też nie ma...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2011, 05:33:08 pm wysłana przez Mariusz »

inhet

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Re: Które (stare) wydanie D.G. jest kompletne?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 09, 2011, 05:09:41 pm »
W międzyczasie zdybałem coś takiego:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzienniki_gwiazdowe

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Które (stare) wydanie D.G. jest kompletne?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 10, 2011, 09:07:35 am »
@inhet: Jep, dzięki, jak pisałem dwa posty wyżej czytałem wiki, to istotnie dobre opracowanie. Przyda się nam w Lemopedii :)

@Mariusz: Witaj na forum. No więc rzeczywiście, wygląda na to żeśmy skazani na niekompletności - każdy musi sobie tylko wybrać, jaka niekompletność mu odpowiada:) Wydanie Agory z 2008 zupełnie dla mnie odpada. W ogóle nie trawię zbyt "nowych" wydań Lema, rzadko podobają mi się okładki (vide kolekcja WL z 2005-2006) - te agorowskie nie są beznadziejne, ale mozaika kolorowych plam zmiksowana z rysunkami Lema jakoś niewybitnie mi leży. Wolę zupełnie abstrakcyjne okładki - np. Solaris 1999, albo Dzienniki z 1971 roku, o której wspominał inhet.

pozdrawiam