Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595437 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1635 dnia: Marca 09, 2024, 09:41:56 am »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1636 dnia: Marca 09, 2024, 11:19:21 am »
Hehe :)
Podejrzewam, że zacni Papuasi trochę się jednak przechwalają. Czyli w większości przypadków miecz jest znacznie krótszy od pochwy;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1637 dnia: Marca 09, 2024, 01:55:53 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1638 dnia: Marca 09, 2024, 07:34:58 pm »
To na dzień kobiet? :-\ :D

W każdem dzięki i w imieniu...także za innowątkowe pożyczki:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1639 dnia: Marca 09, 2024, 09:31:53 pm »
Ups... a to ci dopiero wpadka :)

To wszystko przez przypadek, przę Pani. Roztargnienie, przemęczenie, podwyższone ciśnienie i takie tam :D
Cóż, drgnęła mi ręka, pomyliłem linki i zamiast bukiecika mimozy wrzuciłem coś zgoła innego ;D

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1640 dnia: Marca 10, 2024, 09:18:51 am »
...w większości przypadków miecz jest znacznie krótszy od pochwy;)
Na to wielu się uskarża ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1641 dnia: Marca 10, 2024, 11:51:35 am »
Ups... a to ci dopiero wpadka :)

To wszystko przez przypadek, przę Pani. Roztargnienie, przemęczenie, podwyższone ciśnienie i takie tam :D
Cóż, drgnęła mi ręka, pomyliłem linki i zamiast bukiecika mimozy wrzuciłem coś zgoła innego ;D
;D
Faktycznie: z goła, z goła...co tam mimoza...okrytonasienna  ;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1642 dnia: Marca 10, 2024, 04:40:45 pm »
W każdem dzięki i w imieniu...także za innowątkowe pożyczki:)

;)

Na to wielu się uskarża ;) ...

Są tacy co twierdzą, że Pambuk rozdał za dużo rozumu (bo każdy ze swojego b. dumny), a za mało pieniędzy (bo wszyscy chcą ich więcej). W tej materii chyba sytuacja jest bardziej dwoista - część ma kompleksy, część się przechwala... ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1643 dnia: Marca 10, 2024, 05:53:15 pm »
Na to wielu się uskarża ;) ...
Hehe :D
Skoro już przy, że tak powiem, mieczu i kądzieli jesteśmy... przypomina się sprośny dowcip z czasów komuny. Sorki, ale nie mogę się powstrzymać:
Statystyka mówi, że przeciętna głębokość pochwy wynosi 15 cm, podczas gdy przeciętna długość członka tylko 13 cm. Zatem ogólny niedoj.b w ZSRR wynosi średnio 15,9 tysiąc kilometrów rocznie...
 8)

;D
Faktycznie: z goła, z goła...co tam mimoza...okrytonasienna  ;)
Cóż, rozszyfrowałaś mnie. Celowo i z premedytacją użyłem słowa "zgoła", mając na względzie pewne freudowskie konotacje ;) ;D

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1644 dnia: Marca 11, 2024, 08:57:08 am »
... niedoj.b w ZSRR wynosi średnio 15,9 tysiąc kilometrów rocznie...
Haha, dobre, dobre. Ciekawe, jak się to kształtuje w Chinach? ;)


Natomiast ja podjąłem bohaterską, aczkolwiek jak to teraz widzę błędną decyzję o przebrnięciu przez rozmaite szpargały latami gromadzone. Znalazłem tym sposobem tę oto skrupulatną i wyczerpującą notatkę mojej mamy ze szkolenia w ministerstwie na temat zmian w ustawie o zagospodarowaniu przestrzennym... Myślę, że musiało trwać minimum 2-3 godziny ;) .


Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1645 dnia: Marca 11, 2024, 03:05:28 pm »
Doskonała notatka, nie ma co :)

Co prawda, charakter pisma, hm, pozostawia miejscami trochę do życzenia.
Dopiero sporym nakładem sił, wytężając wzrok, da się odczytać tę na przykład linijkę:


Zmiana przeznaczenia terenów, na których znajduje się starodrzew, może być dokonana jedynie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, po uzyskaniu zgody wojewody.
 ;D

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1647 dnia: Marca 25, 2024, 02:22:00 pm »
Mało nie umarłem, bo szukając zegarka natknąłem się na coś, co się zowie ROTOMATEM. Zaintrygowany, dlaczegóż ta, po nazwie sądząc, pralka automatyczna wyskakuje przy zegarkach doczytałem, że jest to absolutnie niezbędne urządzenie (cena przyzwoitych modeli zaczyna się od jakichś 10 patyków). Najpierw jednak trzeba zakupić, też co najmniej za parę patyków, zegarek mechaniczny (taki tykający, z balansem), tyle że z automatycznym naciągiem. Tzn. zegarek taki ma w środku wahadełko, a właściwie wahnik z zębatką, który wykorzystują przypadkowe ruchy ręki nosiciela zegarka napina po trochu sprężynę. Dzięki temu nosiciel nie musi codziennie podejmować tego nieludzkiego wysiłku, aby nakręcić zegarek. Ale, ale. A co jak zdejmie zegarek? Po jakimś czasie sprężyna się rozkręci i zegarek umrze! I tu właśnie z pomocą przychodzi rotomat, do którego wkłada się taki zegarek (raczej zegarki - zwykle miejsca jest na 2-4, każdy w osobnym łóżeczku) - a rotomat nimi delikatnie trzęsie, zupełnie jakby były na ręce właściciela. I taki właściciel, chcąc aby jego zegarki nie umarły, nie musi już jak kiedyś zakładać wszystkich posiadanych egzemplarzy równocześnie na obie ręce i nogi.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki