Autor Wątek: Smaczki  (Przeczytany 17855 razy)

qrld

  • Gość
Smaczki
« dnia: Listopada 04, 2004, 08:34:28 pm »
Witam!
Założyłem nowy temat, ponieważ dopiero ostatnio zrozumiałem od czego nazwę wziął mój nick. Oto 2 smaczki (z czego jeden znany):
SMACZEK1. Pamiętacie pewnie o wielkich Kurdlach, wewnątrz których trudny zywot wiedli Enfecjanie oraz państwo tychże, gdzie nie można było skrzywdzić drugiego mieszkańca, ponieważ nie pozwalały na to bystry("Wizja lokalna"). Dawno temu, gdy czytałem tę książkę, znalazłem na końcu słowniczek. Pod hasłem "Kurld" były podstawowe informacje o tych zacnych stworzeniach oraz informacja: "skrótowo piszemy QRLD"(czy coś w tym stylu). Zachłysnąłem się - jaki dobry materiał na nick! Nie zastanawiałem się po co Mistrz umieścił taki odnośnik na końcu książki.   Dopiero ostatnio oglądając BBC News o możliwości wyprodukowania broni jądrowej przez Phenian zobaczyłem angielską skrótową nazwę kraju Umiłowanego Przywódcy ;D (http://www.korea-dpr.com/users/poland/index2.htm -  :P) - Korei Północnej - a mianowicie QRLD.  ;D  ;D Wszystko jasne - społeczeństwo "zbystwiałe" :D (od bystr) to analogia do kapitalizmu, a QRDLe do komuny.
SMACZEK2. To nie ja go znalazłem, tylko zdaje się jakiś argentyński(?) tłumacz o czym wspomniał Mistrz w "Tako rzecze...Mistrz" :D A mianowicie pewien robot,   który chciał wprowadzić rzesze ubogich, głodnych (paśli chmurki, żeby z nich ściągać pioruny  ;D ) robotów w stan powszechnego szczęścia społecznego poprzez wynalezienie połączenia ,zdaje się, równoległego miał xywę, która po przetłumaczeniu na Marx (qrczę coś mi to nie kontaktuje, może to był inny cyber - jeśli ktoś pamieta o co chodzi to proszę napisać).

APELUJĘ! Jeśli znacie jakieś inne zmaczki to proszę o podzielenie się nimi !! Nie zabierajcie ich do grobu (co za strata dla świata)  ;D !!
PS. Chyba będę musiał zmienić nick :(

Terminus

  • Gość
Re: Smaczki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 05, 2004, 12:18:43 am »
Hmm, gratuluję spostrzegawczości :] A ta strona o Korei Północnej to był dla mnie szok dnia, szczególnie dział ,,Życzenia''.

Nie wątpię, że dołożymy starań by odnaleźć kilka ,,smaczków''. Jest ich wszak masę.

bio

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Re: Smaczki
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 09, 2004, 07:50:46 pm »
ta strona Korei to jakiś żart, prawda??  :o

Terminus

  • Gość
Re: Smaczki
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 09, 2004, 08:39:58 pm »
Kurcze no właśnie nie wiem, ja próbowałem znaleźć tam cokolwiek, co by dawało choćby cień nadziei że to zgrywa, no ale po prostu ani rusz! Masakra...

bio

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Re: Smaczki
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 09, 2004, 08:54:34 pm »
zrobiłem tak samo, rezultat- ten sam
ta stronka zblokowała mi procesy myślowe i chyba przeglądając ją sie zawiesiłem
w nieprawdopodobnej trylogii "Iluminatus" stosowane są prowokacje wyglądające podobnie, ale to chyba nie to. szok.

Terminus

  • Gość
Re: Smaczki
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 11, 2004, 03:49:50 am »
Mnie najbardziej przypadły do gusty 'listy polskich komunistów do Wielkiego Wodza' czy coś w tym rodzaju. Musiałem wrazić łepetynę pod kran :)

bio

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Re: Smaczki
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 12, 2004, 10:43:18 am »
listy sa "najmocniejsze" na tej stronce
moze to falszywki?

qrld

  • Gość
Re: Smaczki
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 16, 2004, 07:38:42 pm »
Wracając do tematu:
Znalazłem zdaje się następnego "smaczka" - znowu w Cybriadzie. W rozdziale o Altruizynie i pustelniku Dobrycym :D uszczęśliwiającym "pod postacią proporcjonalnie zbudowanego młodzieńca z małym wąsikiem i grzywką" (mein Fuhrer :D ) jest fragmencik opowiadający o poszukiwaniach Klapaucjusza cywilizacji, która osiągnęła [glb]N[/glb]ajwyższą [glb]F[/glb]azę [glb]R[/glb]ozwoju - w skrócie
NFR . Ostatnio skojarzyło mi się to z
RFN . Ciekawe dlaczego? :D

pzdr
PS. Czekam na następne smaczki!! :)

Terminus

  • Gość
Re: Smaczki
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 17, 2004, 01:04:45 am »
A mnie się podoba takowy skrót...
---
"Panowała jednak opinia, że powstaną dzięki dalszym postępom tej techniki mikroperpetuatory, lecz Haz Berdergar udowodnił matematycznie, że PUPA (Personalny Unieśmiertelniacz Perpetuujący Automatycznie) musi ważyć co najmniej 160 razy więcej, niż waży unieśmiertelniany [...]"

(Dzienniki Gwiazdowe, podróż 22).
---


sheemon

  • Gość
Re: Smaczki
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 09, 2004, 07:28:39 pm »
Witam wszystkich Forumowiczów!

Mój ulubiony 'smaczek' jest ukryty w takim oto cytacie:

'Dosyć, że Triody znikł, ledwo 'Awruk!!' krzyknąć zawołał, słowo ulubione, zawołanie bitewne rodu.'

('Jak Erg Samowzbudnik Bladawca Pokonał').

Dla mnie całkowite zaskoczenie... :)

Pozdrawiam

antyqrld

  • Gość
Re: Smaczki
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 09, 2004, 11:49:16 pm »
Nareszcie coś śmisznego  ;D ;D
Zawołanie bitewne  ;D
Przypomina się również prastare zaklęcie-zawołanie bitewne krasnoludów z Wiedźmina (czytał ktoś?)
pzdr

Terminus

  • Gość
Re: Smaczki
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 01, 2005, 05:02:32 am »
W wersji 'enchaced' mielibysmy ciam awruk !

Taaa tylko teraz ,,ćam" czy "ciam"... oto jest pytanie...

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Smaczki
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 28, 2010, 05:19:37 am »
A'propos tego zawołania bitewnego...

Jak wiadomo mechanizm Forum skraca tytuły ostatnio ruszanych ;) wątków, gdy wybija je na stronie głownej.

Przez co "Co wymyślił Lem... kompedndium." wali po oczach jako "Re: Co wymyślił Lem... k..." i w efekcie w pierwszym odruchu umysł - przynajmniej mój - dopisuje w miejsce tych kropek nie żadne "kompendium" (takie trudne słowo), a owo swojskie zawołanie.

Z kolei wielce sympatyczny topic "Greetings from Mongolia" przybiera postać "Re: Greetings from Mongo..." przez co zdaje się, że go ów (słusznie wyśmiewany) Flash Gordon zakładał.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Smaczki
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 29, 2010, 12:09:55 am »
Przez co "Co wymyślił Lem... kompedndium." wali po oczach jako "Re: Co wymyślił Lem... k..." i w efekcie w pierwszym odruchu umysł - przynajmniej mój - dopisuje w miejsce tych kropek nie żadne "kompendium" (takie trudne słowo), a owo swojskie zawołanie.
też mi to kiedyś przyszło do głowy :D

a w Wiedźminie to nie było zawołanie krasnoludzkie lecz starożytne runy na toporze o ile dobrze pamiętam,
które tłumaczone na wspólny brzmiały 'na pohybel skurwysynom' :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Smaczki
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 29, 2010, 12:42:16 am »
a w Wiedźminie to nie było zawołanie krasnoludzkie lecz starożytne runy na toporze o ile dobrze pamiętam

I tak egzorcyzm, którym Jaskier odpędzał dżinna był lepszy ;D.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki