Autor Wątek: Przyczyny katastrofy  (Przeczytany 526320 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1080 dnia: Września 14, 2016, 12:59:19 pm »
Były czy są takie rozważania, ale w dzisiejszym świecie oznaczałoby to możliwość zhakowania samolotu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1081 dnia: Września 14, 2016, 01:06:44 pm »
Obawy wydają mi się nieuzasadnione na zasadzie walizeczki z kodami do broni jądrowej.
s.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1082 dnia: Września 14, 2016, 02:15:07 pm »
Przypuszczalnie problem może polegać na tym, że jest jedna taka walizka, no może kilka, a samolotów są tysiące. Kwestia pieniędzy a przede wszystkim celowości. Ta katastrofa to był zupełnie wyjątkowy przypadek, jeden z kilku tego rodzaju (znam 6 takich przypadków, z czego wszystkie poza Atenami dotyczyły małych, prywatnych samolotów). Spowodowany był błędem ludzkim - brakiem wyszkolenia pilotów a zwłaszcza tym, że nie byli się w stanie porozumieć w jednym języku.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1083 dnia: Września 14, 2016, 03:51:06 pm »
Przekonałeś mnie :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1084 dnia: Września 15, 2016, 03:50:31 pm »
Cud.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16084
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1086 dnia: Września 15, 2016, 06:24:14 pm »
To ja już wolę reklamę obok (tę zmoczem).
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1087 dnia: Września 15, 2016, 06:54:26 pm »
http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/prof-nowaczyk-awaria-nastapila-przed-katastrofa,18011015687

Pana Profesora Nowaczyka Ph. D. przeczytałem starannie i jeśli to prawda - będą aresztowania! Na pierwszy ogień - Lasek, na drugi - Klich, na trzeci - Tusk, na czwarty - Putin.
Ja z przekonaniem pomogę warunkowo (tiurma abiaziatielno, rasstriełka dopełnitielno...)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1088 dnia: Września 15, 2016, 07:13:39 pm »
Jak na zapowiadane wielkie dowody fałszerstwa to brzmi nad wyraz cieniutko. Co do niezgodności taśm to stawiam, że wyjdzie jak z pomiarem położenia brzozy przez Cieszewskiego ze zdjęć (błędy metodologiczne z braku obeznania z warsztatem). Co do tego, że samolot rozpadał się wcześniej to pełna zgoda - stoi jak wół w raporcie, wszak zgolił pomniejsze drzewka i radiolatarnię nim natknął się na brzozę i to i owo z niego odpadło. Przypuszczam, ze rzecz się zamknie na wyszukiwaniu trzeciorzędnych nieścisłości i podawaniu ich jako pierwszorzędnych dowodów, przy czym ta "komisja" nigdy nie poda wyjaśnienia całościowego, wewnętrznie konsystentnego. Niestety uważam, że to może wystarczyć - z kimkolwiek rozmawiałem na ten temat, a było tych osób parę - wszyscy mieli wyrobione zdanie (jakieś) - ale nikt, dosłownie nikt nie czytał raportu nie mówiąc o literaturze uzupełniającej. W tych warunkach owo wyrobione zdanie jest wiarą a nie wiedzą i łatwo nim manipulować.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1089 dnia: Września 15, 2016, 07:46:20 pm »
W nagrodę za rozum straciłeś trzy piątki :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1090 dnia: Września 16, 2016, 06:38:18 pm »
Lasek daje odpór filmowi (nr 38 Polityki) - kawałek (albo całość, jak ktoś ma dostęp - a warto przeczytać): http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1675574,1,pilot-i-ekspert-o-filmie-smolensk.read

Odpór sensacjom komisji (zaiste zabawnym, gdyby nie to, że i śmiszno, i straszno): http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1675922,1,podkomisja-smolenska-wchodzi-na-szczyty--szczyty-niegodziwosci.read
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2195
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1091 dnia: Września 24, 2016, 02:55:39 am »
Kto nie ma dostępu niech się cieszy.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1092 dnia: Września 28, 2016, 11:37:02 am »
Jeśli masz coś merytorycznego to zacznij od kilku zadanych przeze mnie pytań. Lecz jeśli chcesz tylko podgrzać atmosferę to bardzo Cię proszę - ale w polityce smoleńskiej.

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1094 dnia: Listopada 19, 2016, 11:24:48 pm »
Uważam się za psychola (serio), bo wczoraj nieopatrznie zacząłem czytać ten wątek od początku, i tak mnie wciągnęło, że  do DRUGIEJ W NOCY doczytałem (starannie) pierwsze dwadzieścia, a może nawet dwadzieścia kilka stron.
Pycha, zwłaszcza gdy wziąć po uwagę pierwsze uwagi Forumowiczów i ich późniejsze opinie...
R
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )