Autor Wątek: Właśnie stworzyłem...  (Przeczytany 204463 razy)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2962
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #210 dnia: Marca 28, 2008, 04:27:26 pm »
Wpiszcie w wyszukiwarkę "lem" i zobaczcie co jest na pierwszym miejscu. No ale to już Lem poniekąd sam sobie winien, bo trzeba było zarezerwować domenę.

A wyniki na "dzi" też nie są za ciekawe...  ::)

O trafności wyników google i zadowoleniu szukających może też świadczyć poniższa sytuacja - poczytajcie komentarze  ;D

http://obrazy.hokopoko.net/single.php?img=10

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16097
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #211 dnia: Marca 28, 2008, 04:45:57 pm »
Cytuj
A wyniki na "dzi" też nie są za ciekawe...  ::)

Dla kogo nieciekawe dla tego nieciekawe :P, Dowiedziałem się dzięki nim czegoś nowego:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dzi_bead
 ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2962
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #212 dnia: Marca 28, 2008, 04:57:33 pm »
Wielkie mi rzeczy...

http://en.wikipedia.org/wiki/Hoko

 ;D

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #213 dnia: Marca 28, 2008, 05:36:01 pm »
Jak sie wpisze jedno słowo to oczywiście każdy zgłupieje, nie tylko komputer. Ale jak się wpisze kilka to już lepiej. Fakt, że te sztucznie pozycjonowane strony mieszają, ale generalnie, jeśli tylko nie szuka się czegoś o "D jak d.pa", "Na Srulnej" czy Dodzie i jej nogach do samej d.py to się znajdzie. Nikt nie pozycjonuje stron (?) na wprowadzeniu do STW czy czymś takim.

Niemniej fakt, że trzeba umieć pytać, a nawet - who knows - może tę umiejętność właściwego zadania pytania można traktowac jako pierwociny rozumnego dialogu z panem algorytmem?

To dżok ;).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #214 dnia: Marca 28, 2008, 05:38:41 pm »
Cytuj
Wpiszcie w wyszukiwarkę "lem" i zobaczcie co jest na pierwszym miejscu. No ale to już Lem poniekąd sam sobie winien, bo trzeba było zarezerwować domenę.
Domena nie ma nic do rzeczy. Po prostu "internet twierdzi" że słowo "lem" jest najbardziej skojarzone z tą akurat stroną, najzwyczajniej na tę stronę wskazuje najwięcej stron w sieci opisując ją jako "lem". I idę o zakład że większej ilości ludzi kojarzy się to tym empik media niż z Lemem. Zawsze zresztą można sprawdzić drugi wynik trzeci albo dziesiąty bo traktuje się pierwszą dziesiątkę jako najważniejszą albo wpisać "Stanisław Lem".

Cytuj
A wyniki na "dzi" też nie są za ciekawe...  ::)
Miło mi że uważasz że jestem najbardziej znanym "dzi" w internecie i że to moje profile/zdjęcia/wypowiedzi powinny się pojawiać ale widać tak nie jest. ;) Choć przyznaję że jest lipa z polskimi literami, faktycznie tak nie było jeszcze rok temu. Zwróć uwagę jednak że usiłuje znaleźć w kontekście polskich stron bo szukasz na google.pl, jeśli poszukasz przez google.com to znajdzie dwie najpopularniejsze rzeczy czyli producenta łóżek i fundację.

Cytuj
O trafności wyników google i zadowoleniu szukających może też świadczyć poniższa sytuacja - poczytajcie komentarze  ;D

http://obrazy.hokopoko.net/single.php?img=10
A tego przykładu nie rozumiem ale to pewnie dlatego że nie znam się na sztuce. ;)

Hoko, pamiętaj że moje pretensje zaczęły się przez zdanie "z trafnością jest chyba coraz gorzej". Musiałbyś przeanalizować jak dawniej na frazy "lem" i "dzi" reagowały wyszukiwarki, na pewno lepiej?. Dodanie ostatnio szukania przez lokalizację i multimediów (youtube np) moim zdaniem daje rezultaty bardziej pokrywające się z tym czego szukają ludzie. A pamiętasz jak działały stare "przedgooglowe" wyszukiwarki? Przecież to absolutnie nie ma porównania, a ilość stron od tamtego czasu przyrosła wykładniczo.
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2008, 05:44:50 pm wysłana przez dzi »

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16097
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #215 dnia: Marca 28, 2008, 05:50:55 pm »
Hehe, moje ego też ucierpiało ;), gdy okazało się, że mimo całej swej aktywności na http://www.startrek.pl/ nie jestem najbardziej znanym Q__ (że pozostanę przy tamtejszej wersji swego nicka) w Sieci... I wyprzedza mnie nawet jakiś osobnik buszujący po torrentach...

http://www.google.com/search?q=Q__
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

lilijna

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #216 dnia: Marca 28, 2008, 06:13:35 pm »
Ha! Mnie google traktują bardziej pobłażliwie :D.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16097
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #217 dnia: Marca 28, 2008, 06:23:33 pm »
No faktycznie, i jeszcze można się dowiedzieć co stworzyłaś, dzięki czemu wracamy do tematu ;):
http://www.google.com/search?q=lilijna
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2962
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #218 dnia: Marca 29, 2008, 07:52:08 pm »
dzi,

Wiem, że domena nie ma nic do rzeczy, chodziło mi o to, że empik w jakimś stopniu na Lemie żeruje, a z inną domeną byłoby mu ciut trudniej (na strone wchodzą pewnie szukający Lema, często patrząc na adres strony).

Co do tego że jest gorzej, to moja subiektywna ocena (chociaż czytywałem narzekania ludzi z branży). Często szukam rozmaitych rzeczy niszowych i wydaje mi się że kiedyś było lepiej. A przykład z ostatnich tygodni. Nie pamiętam już hasła, ale było to coś związane z funkcjami matematycznymi boajże. Wikipedia na pierwszym miejscu z informacją dość lakoniczną, a potem albo strony nic nie mające z tematem wspólnego, albo właśnie strony pozycjonujące: treść skopiowana z wikipedii i trochę linków pod spodem do jakichś sklepów i innych burdeli. A to czego szukałem było dopiero na trzeciej podstronie. Ja wiem, że to nie jest nagminne, zwłaszcza gdy szuka się rzeczy typowych.

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2962
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #219 dnia: Marca 29, 2008, 07:55:11 pm »
Ale to ponoć wątek o bieżących dokonaniach...  ;)

http://hokopoko.net/elektrybalt/

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #220 dnia: Marca 29, 2008, 08:16:06 pm »
No Hoko, niech Cię...

Rzadko czytuję poezję - i teraz mam gęsią skórkę i brew nastroszoną...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16097
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #221 dnia: Marca 29, 2008, 08:41:51 pm »
Cytuj
dzi,

Wiem, że domena nie ma nic do rzeczy, chodziło mi o to, że empik w jakimś stopniu na Lemie żeruje, a z inną domeną byłoby mu ciut trudniej (na strone wchodzą pewnie szukający Lema, często patrząc na adres strony).

Tyle, że nie jestem wcale pewien czy firma LEM - Experts for Electrical Measurement przyjęła taką nazwę by na Stanisławie Lemie żerować. Raczej wychodzi im to żerowanie mimo woli...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16097
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #222 dnia: Marca 29, 2008, 08:44:07 pm »
Cytuj
http://hokopoko.net/elektrybalt/

Może Ty jeszcze za tego "Elektrybałta..." Nagrodę Elektrybałta dostaniesz*? ;)

(Talent do pisania jak na moje oko masz.)


* Choć wiem, że to esej, nie opowiadanie ;).
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2008, 08:46:46 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2962
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #223 dnia: Marca 30, 2008, 02:43:59 pm »
A to dają jakieś nagrody?? Gdzie? Kto?  :D



Etam, nie dbam o sławę i zaszczyty...



Chyba że nagroda jest w gotówce...

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16097
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #224 dnia: Marca 30, 2008, 03:01:55 pm »
Cytuj
A to dają jakieś nagrody?? Gdzie? Kto?  :D

Dawali, dawali... i chyba przestali...

Cytuj
Etam, nie dbam o sławę i zaszczyty...



Chyba że nagroda jest w gotówce...

Znaczy, TO zdrowe motto Ci przyświeca? ;)
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2008, 03:02:20 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki