Autor Wątek: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.  (Przeczytany 313222 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #555 dnia: Maja 10, 2008, 02:47:50 pm »
To się jeszcze pochwali jak zdawanie poszło...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Andrew89

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #556 dnia: Maja 10, 2008, 04:36:56 pm »
To się jeszcze pochwali jak zdawanie poszło...

cóż, jak większość maturzystów byłem zaskoczonym polskim i angielskim na poziomie rozszerzonym. Zdać zdam, ale w porównaniu z ubiegłymi latami poziom był bardzo wysoki, aczkolwiek polski, jak powiedziała moja polonistka po tym jak jej opisałem co w arkuszu umieściłem, powinienem dobrze zdać. Teraz została mi historia i dwa ustne ;-)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #557 dnia: Maja 10, 2008, 05:19:19 pm »
Czyli straszliwość nowej matury z polskiego to nie fakt prasowy ino...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Andrew89

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #558 dnia: Maja 10, 2008, 10:39:29 pm »
Czyli straszliwość nowej matury z polskiego to nie fakt prasowy ino...

raczej smutna prawda ;/

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #559 dnia: Maja 11, 2008, 01:32:08 am »
raczej smutna prawda ;/

Jak zdasz mimo to, to nie taka smutna. Pokonanie większej przeszkody - większy powód do dumy (przynajmniej według egzystencjalistów  :D).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Andrew89

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #560 dnia: Maja 11, 2008, 08:23:16 am »
raczej smutna prawda ;/

Jak zdasz mimo to, to nie taka smutna. Pokonanie większej przeszkody - większy powód do dumy (przynajmniej według egzystencjalistów  :D).

Egzystencjalizm trzeba było rozpoznać we fragmencie powieści Myśliwskiego "Kamień na kamieniu" ;-)
Teraz zastanawiam się jak w kilku zdaniach przedstawić : eksplorację kosmosu jako postawę badawczą oraz społeczną utopię jako wizję przyszłości w Obłoku Magellana. Te 15 minut na maturze to wyjątkowo mało ;/

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #561 dnia: Maja 11, 2008, 10:43:09 am »
Egzystencjalizm trzeba było rozpoznać we fragmencie powieści Myśliwskiego "Kamień na kamieniu" ;-)

Zwykle się chwaliłem co czytałem.... Tym razem się "pochwalę",że nawet nie słyszałem o takowej książce...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Andrew89

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #562 dnia: Maja 11, 2008, 11:13:38 am »
Zwykle się chwaliłem co czytałem.... Tym razem się "pochwalę",że nawet nie słyszałem o takowej książce...

no właśnie, ale licealista też o takowej nie słyszał, a nawet w informatorze maturalnym, gdzie niby są wszystkie lektury wskazane jakie mogą być tej akurat nie było ;/ Oczywiście do tego porównać trzeba było wiersz Różewicza "Słowa" - to był 2 temat. W pierwszym było opowiadanie Mrożka "Lolo" ;-)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #563 dnia: Maja 11, 2008, 02:23:57 pm »

havoc

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 42
  • prawdziwi twardziele pracuja z roota i bez backupu
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #564 dnia: Maja 11, 2008, 02:42:05 pm »
No to ja moze sie pochwale... Polski - owszem, prosty nie byl, ale nie na tyle trudny zeby niezdac, chociaz prawde mowiac obecnosc utworu Mrozka mnie zdziwila, pisalem ten drugi temat(z wierszem rozewicza i kamieniem na kamieniu), tym co bardziej mnie przerazilo byl tekst do czytania ze zrozumieniem, masakra. Angielski wg. byl bardzo prosty, przynajmniej w porownaniu do niektorych matur na ktore sie natknalem podczas nauki, tam sluchanie i czytanie to byl straszny hardcore :D, przewiduje ze bede mial jakies 70-80%. WOS... tutaj poleglem, odpowiedzi na czesc pytan nieznal nawet moj nauczyciel... ale ratuje mnie jednak wypracowanie ktorego temat nie bylo specjalnie skomplikowane i teksty zrodlowe do pracy :). Tak wiec jak narazie nie jest jakos tragicznie... natomiast przeraza mnie historia ktora bede pisal we wtorek i ustne... :/ tak wiec papa i pod koniec maja sie uaktywniam :).
Hymn programisty:
"gdybym pisal w delphi i pearlu,
a kompilatora bym nie mial,
byl bym jak windawn sie zawieszajacy"

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #565 dnia: Maja 11, 2008, 04:25:28 pm »
Czy polska edukacja jest juz na takim dnie? ???

To nie tyle dno ile całkowite pogubienie priorytetów, hodowanie miernot zdolnych do szablonowego wykonywania zaprogramowanych czynności, zamiast twórczych jednostek.

(O ile doniesienia prasowe nie przesadzają jak zwykle, bo znam sprawę z trzeciej reki...)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Andrew89

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #566 dnia: Maja 11, 2008, 05:07:37 pm »
z tekstem do czytania to jak najbardziej prawda, smutna prawda ;-( WOS na rozszerzeniu trochę głupkowaty, historię też mam na rozszerzeniu, więc po tym co ostatnio pokazała CKE to czekam tylko na wyrok ;p Z ustnych to ten polski jeszcze muszę dopracować i będzie spokój, tylko mam problem z Obłokiem Magellana, w poprzednim poście pisałem o co chodzi. Jakby ktoś mógł zerknąć ....

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #567 dnia: Maja 11, 2008, 05:39:12 pm »
Ależ to dość proste: Mistrz w latach młodzieńczych założył, że dzięki ułatwiającej życie technologii i racjonalnemu (hehe) urządzeniu stosunków społecznych ludzie (zamiast zabijać się o miskę zupy) będę żyć w szczęściu i w spokoju, spełniając się poprzez samorealizację przejawiającą się w bezinteresownej aktywności artystycznej i - zwłaszcza - naukowej. Najwyższą zaś formę tej aktywności miało być badanie Kosmosu.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Andrew89

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #568 dnia: Maja 11, 2008, 08:28:04 pm »
Ależ to dość proste: Mistrz w latach młodzieńczych założył, że dzięki ułatwiającej życie technologii i racjonalnemu (hehe) urządzeniu stosunków społecznych ludzie (zamiast zabijać się o miskę zupy) będę żyć w szczęściu i w spokoju, spełniając się poprzez samorealizację przejawiającą się w bezinteresownej aktywności artystycznej i - zwłaszcza - naukowej. Najwyższą zaś formę tej aktywności miało być badanie Kosmosu.

dzięki, a nie masz jakiegoś opracowania tej pozycji przez "mądrych ludzi" ;-)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16083
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film. wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #569 dnia: Maja 11, 2008, 08:34:56 pm »
dzięki, a nie masz jakiegoś opracowania tej pozycji przez "mądrych ludzi" ;-)

A choćby tu ;)
http://forum.lem.pl/index.php?topic=332.0

i tu:
http://www.lem.pl/polish/dziela/oblok/oblok/oblok.htm
 ;D
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki