Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1938088 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1785 dnia: Kwietnia 16, 2008, 04:06:58 pm »
Cytuj
Aniel-a została, ale Aniel-a głównie czyta - w myśl zasady: "Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego faktu w słowa"  :P

No nie wierzę, że nic do powiedzenia nie masz, Twoje dawne posty (nowsze w sumie też :P) czytałem z niekłamaną przyjemnością (i założę się, że nie ja jeden!).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2008, 04:10:31 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1786 dnia: Kwietnia 16, 2008, 04:08:09 pm »
Cytuj
W zasadzie jest tylko Q z przystawkami ;).

Nieróbże ze mnie Kaczki, choćby i Wielkiej ;).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2008, 04:09:59 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1787 dnia: Kwietnia 16, 2008, 04:53:51 pm »
Cytuj
Cytuj
Aniel-a została, ale Aniel-a głównie czyta - w myśl zasady: "Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego faktu w słowa"  :P

No nie wierzę, że nic do powiedzenia nie masz, Twoje dawne posty (nowsze w sumie też :P) czytałem z niekłamaną przyjemnością (i założę się, że nie ja jeden!).
Zacytuję bo bardzo rozbawiło mi i dało sporo satysfakcji to że tego nie zrozumiałeś.

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1788 dnia: Kwietnia 16, 2008, 04:57:54 pm »
Cytuj
Zacytuję bo bardzo rozbawiło mi i dało sporo satysfakcji to że tego nie zrozumiałeś.

Widać nie zrozumiałeś, że czasem cała sztuka poleega na tym by nie zrozumieć... ;)

ps. i który z nas krąży jako lew ryczący i zaczepki szuka  :P ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2008, 04:59:46 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

lilijna

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1789 dnia: Kwietnia 16, 2008, 08:22:39 pm »
(no to zbiorowo)

Q: Jasne. A gdzieś na drugiej półkuli jakiś muzyk myśli sobie, że fajnie byłoby dożyć chwili, w której ludzie by przy śniadaniu fugi komponowali. Tak się nie da. Kolizja potrzeb.

Macro: Tak, przyjemnie się to czyta, a jak do tego dochodzi jeszcze zapał i pasja piszącego, to już wogóle[ch8230]nawet humanistę poruszy.

Aniela: Cień Ameryki powoli zaczyna też padać na nas. Uczestnik jakiegoś polskiego reality show (zasłyszane, brak telewizora) miał poważne problemy z udzieleniem odpowiedzi na pytanie dotyczące położenia równika i tego kto jest premierem naszego kraju[ch8230]
A może ze społeczeństwem jest tak jak z człowiekiem. Jeśli jest szczęśliwy, jego szczęście absorbuje go tak bardzo, że nie ma już czasu na nic innego (ani też żadnych wyższych potrzeb, bo przecież osiągnął już to do czego dążył). I Ameryka w odniesieniu do powyższego artykułu kojarzy mi się z fałszywym wyobrażeniem o szczęściu. Czyli z tego wynika, że poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa może być paradoksalnie zgubne[ch8230]

Maziek: Bardzo mi się to tadam, tadam podobało. A o seniorze można powiedzieć wszystko, ale zdecydowanie nie to, że jest nowy[ch8230] :D

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1790 dnia: Kwietnia 16, 2008, 09:35:58 pm »
Cytuj
Terminus wrócił, ale chyba go nie powitaliśmy, jak należało  ::)

Nie to raczej... Zajęty ponoć mocno.. Pewnie Naukę robi...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1791 dnia: Kwietnia 16, 2008, 09:36:25 pm »
Cytuj
Jasne. A gdzieś na drugiej półkuli jakiś muzyk myśli sobie, że fajnie byłoby dożyć chwili, w której ludzie by przy śniadaniu fugi komponowali. Tak się nie da. Kolizja potrzeb.

W "Aristoi" W.J. Williamsa* i fugi komponowali ;).

Cytuj
A może ze społeczeństwem jest tak jak z człowiekiem. Jeśli jest szczęśliwy, jego szczęście absorbuje go tak bardzo, że nie ma już czasu na nic innego (ani też żadnych wyższych potrzeb, bo przecież osiągnął już to do czego dążył).

"Kobyszczę" wiecznie żywe... (A myśałem, że na złom poszło :D.)


* space opera z ambicjami z gatunku "pierwszorzędna powieść drugorzędna"...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2008, 09:36:57 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Macrofungel

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 512
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1792 dnia: Kwietnia 16, 2008, 11:43:18 pm »
Cytuj
Tak, przyjemnie się to czyta, a jak do tego dochodzi jeszcze zapał i pasja piszącego, to już wogóle[ch8230]nawet humanistę poruszy.

Aż takiej reakcji to się nawet nie spodziewałem ;) Cieszy mnie niezmiernie.

Może w takim razie jeszcze coś z innej beczki- słyszeliście może o gwieździe, która awansowala na galaktykę?

Aha, i jeszcze do Q- nie czyta się przy jedzeniu ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2008, 11:44:35 pm wysłana przez Macrofungel »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1793 dnia: Kwietnia 17, 2008, 12:21:29 am »
Ja słyszałem jeno (dawno temu) o galaktyce bez gwiazd...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

lilijna

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1794 dnia: Kwietnia 17, 2008, 12:52:18 am »
Ludzie często nadają Wedze miano gwiazdozbioru nie wiedząc, że to gwiazda w konstelacji Liry. (Nawet Grechuta powtarzając za Moczulskim dopuścił się ;) tej nieścisłości w "Korowodzie": "Kto z gwiazdozbioru Wega, patrząc na Ziemię zgadnie, kto pierwszy był człowiekiem, kto będzie nim ostatni." Brzmi ładnie.)

Ale chyba nie o Wegę tu chodzi?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1795 dnia: Kwietnia 17, 2008, 01:00:26 am »
a'propos:

Bawiły go te śmieszne reakcje młodych dziewczyn, oglądających prywatnie lub służbowo jego kartę identyfikacyjną i odkrywających rażącą rozbieżność pomiędzy datą urodzenia a wyglądem osoby. Zdumienie, niepewność, potem spojrzenia pełne nabożeństwa z odrobiną lęku, jakby był szacownym nieboszczykiem:
,,Pan jest pilotem pozaukładowym?" - "Nie, maszynistą kolejki wąskotorowej" - odpowiadał, albo mówił coś podobnie idiotycznego. A potem już szło zupełnie łatwo. Jakby na mocy jakiejś ogólnej, niepisanej i milczącej urnowy, one od razu przyjmowały do wiadomości, że pilot pozaukładowy po prostu nie ma czasu na zmarnowanie. Wpadł na trochę i, zaraz z pewnością odlatuje gdzieś - tak, "pewnie do gwiazdozbioru Vega?" Przytakiwał dla świętego spokoju i - aby tego cennego czasu nie tracić - rezygnował ze szczegółowych sprostowań, że Vega to nie gwiazdozbiór lecz gwiazda w konstelacji Liry, a gwiazdozbiór to może być ewentualnie Waga, po łacinie Libra, ale to nie to samo co Lira; a do tego jeszcze, że tak w ogóle, to nie lata się do gwiazdozbiorów, tylko do pojedynczych (a czasem też podwójnych) gwiazd, jako iż - wbrew temu, co sobie wyobrażają liczni durnie uważający się za wykształconych inteligentów, a nierzadko i poważni pisarze od science fiction - gwiazdozbiór nie jest kupką gwiazd poprzypinanych pinezkami do sfery niebieskiej, jedną blisko drugiej i w takich samych odległościach od Słońca...
Kiedyś, gdy był młodszy, próbował wpajać elementy astronomii i astronautyki różnym nowo poznanym wielbicielkom pilotów gwiazdowych, wprędce jednak przekonał się, że pochłaniało to prawie cały cenny czas przy minimalnych efektach dydaktycznych.


Zajdel


ps. inna rzecz, że można ten fragment atakować jako g**niarsko-machoistyczny cokolwiek :P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2008, 01:43:33 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Macrofungel

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 512
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1796 dnia: Kwietnia 17, 2008, 01:06:38 am »
Cytuj
Ja słyszałem jeno (dawno temu) o galaktyce bez gwiazd...

Niezłe. W końcu gdzieś tam cała ta ciemna materia musi się ukrywać. Pewnie jest tego więcej.
   A o tej gwieździe- nie gwieździe to też zabawna historia. Była znana od starożytności- skatalogował ją po raz pierwszy Ptolemeusz jakieś 2000 lat temu, oznaczając jako Omega Centauri (czyli wg. nomenklatury [ch8222]gwiazdowej[ch8217]). Nieco później, tj. jak wymyślono teleskopy, okazało się, że to jednak bardziej złozony obiekt- i tak w 1677 Halley sklasyfikował ją jako mgławicę, następnie Herschel w 1830 jako gromadę kulistą. Polska Wikipedia dalej podaje, że jest to gromada kulista, w angielskiej już to skorygowali :) W każdym razie, gdy zaczęto ją dokładniej badać, zauważono, że zawiera ona gwiazdy wszystkich możliwych populacji (inaczej niż gromady kuliste, które złożone są na ogół ze starych gwiazd), oraz najprawdopobniej czarną dziurę. Stąd obecnie przeważa pogląd, iż Omega Centauri jest jądrem karłowatej galaktyki, która niegdyś zostala połknięta i rozszarpana przez naszą Galaktykę. Mniammmm.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2008, 01:07:03 am wysłana przez Macrofungel »

lilijna

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1797 dnia: Kwietnia 17, 2008, 01:06:56 am »
Q: "Cała prawda o planecie Ksi"! [ch8211] zapomniałeś dopisać ;), dla zainteresowanych.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2008, 01:07:25 am wysłana przez lilijna »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1798 dnia: Kwietnia 17, 2008, 01:31:19 am »
Cytuj
Stąd obecnie przeważa pogląd, iż Omega Centauri jest jądrem karłowatej galaktyki, która niegdyś zostala połknięta i rozszarpana przez naszą Galaktykę. Mniammmm.

Ewolucja gwiazd jest niemniej okrutna od biologicznej, jak widać...

(BTW: czytałeś może cykliszcze "Centrum Galaktyki" Benforda? Drewniane mocno, ale zawiera świetne astronomiczne "smaczki"...)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2008, 01:36:17 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16088
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1799 dnia: Kwietnia 17, 2008, 01:33:46 am »
Cytuj
Q: "Cała prawda o planecie Ksi"! [ch8211] zapomniałeś dopisać ;), dla zainteresowanych.

BTW: to jest ta aluzja do "Niezwyciężonego", o której wspominałem, a dokładniej do słynnego:

"Niezwyciężony, krążownik drugiej klasy, największa jednostka, jaką dysponowała Baza w konstelacji Liry, szedł fotonowym ciągiem przez skrajny kwadrant gwiazdozbioru."

ps. Baza, czyżby al-Kaida? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki