Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595445 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #690 dnia: Kwietnia 27, 2015, 01:34:23 pm »

Ostrożnie z życzeniami? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #691 dnia: Maja 20, 2015, 01:11:46 pm »
Kampanijnie i wyborczo ;):
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #692 dnia: Lipca 05, 2015, 11:06:00 pm »
Mrożek życia nie przebije.

"w miejscowości Spalona strażacy wyciągnęli z wody samochód osobowy z ciałem kierowcy wewnątrz." (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,18303660,Samochod_wpadl_do_wody_na_dzikim_kapielisku__Kierowca.html?lokale=local#BoxNewsLink).

Przy tym "Właściciel straszył synem" to pikuś. (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18304936,Wybil_szybe__by_wyciagnac_psa_z_nagrzanego_samochodu_.html#Czolka3Img)



Choć, jak sobie wyobrażę właściciela straszącego synem... Buka z Muminków to jednak była kaszka z ciepłym mleczkiem.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2015, 11:07:44 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #693 dnia: Lipca 14, 2015, 01:36:12 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #694 dnia: Lipca 14, 2015, 01:53:33 am »
Po pierwsze: Pomiedzy walijskim, a dowolnym alienowym jezykiem ne ma wiekszej roznicy.
2. To w sumie wyjasnia:
"Responding to the government's unusual diversion into trilingualism, Mr Millar said: "I've always suspected that Labour ministers came from another planet. This response confirms it.""

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #695 dnia: Lipca 17, 2015, 10:52:28 pm »
Przekręty przy polskich przetargach - to nic...musimy się poduczyć:
Chińska grupa przemysłowa Tzaneen Internacional kupiła lotnisko w centrum Hiszpanii za 10 tys. Euro. Jego budowa kosztowała 450 milionów euro. I mówią, że przepłacili, bo od sześciu lat stał pusty i wymaga remontu.
Chińczycy byli jedynymi, którzy wzięli udział w licytacji portu lotniczego w Ciudad Real.
Ciudad Real leży 200 km od Madrytu
Ciudad Real dzieli od Madrytu 200 kilometrów. Zbudowane tam lotnisko miało przejąć od hiszpańskiej stolicy część pasażerów. Podróżni wolą jednak latać z madryckiego Barajas.
Dlatego w 2009 roku lotnisko ogłosiło upadłość, a przed dwoma laty wystawiono je na sprzedaż za 100 milionów euro.
Było 12 kupców
Od tamtej pory zgłosiło się 12 kupców, ale żadna transakcja nie została sfinalizowana.
Do dzisiaj, kiedy to chińscy przemysłowcy jako jedyni wzięli udział w przetargu. Ponieważ sąd gospodarczy, w którym przetarg się odbył, nie wyznaczył kwoty, od jakiej można było licytować, musi zaakceptować ofertę Chińczyków.
Prawnik Tzaneen Internacional po transakcji powiedział, że... przepłacił. Przypomniał, że lotnisku odebrano drogie pozwolenia na funkcjonowanie, a pas startowy i budynki wymagają remontów.

http://www.polskieradio.pl/42/3168/Artykul/1476411,Chinczycy-kupili-lotnisko-w-Hiszpanii-za-10-tys-euro-Jego-budowa-kosztowala%E2%80%A6450-mln-euro
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #696 dnia: Lipca 17, 2015, 11:17:06 pm »
A kto je wybudowal i za budowe zaplacil?

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #697 dnia: Lipca 17, 2015, 11:29:45 pm »
A kto je wybudowal i za budowe zaplacil?
Trudno powiedzieć - ale w wiki:
It was the first international private airport in Spain, costing €1.1bn to build.

In April 2012, the airport was closed after just three years in operation, its management company having gone into receivership.[2] It had not received scheduled flights since December 2011, when low-cost airline Vueling withdrew its last route.[3] A BBC News magazine report suggests the airport was planned to fail by its investors, who benefited from construction contracts awarded to their own companies.[4]


Zmierzasz do tego, że jeśli to był prywatny teren, to mogli go sprzedać za 1 euro?:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #698 dnia: Lipca 18, 2015, 02:44:22 am »
Cytuj
Jego budowa kosztowała 450 milionów euro.
Tu piszą, że ponad miliard euro. Machnąć się aż tyle?
https://en.wikipedia.org/wiki/Ciudad_Real_Central_Airport
 W sumie szczegół.
 AleOla, nie martw się, popatrz jakie korzyści dla kultury (filmowej).  :)
I ta filmowość przypomina mi największy chyba przekręt rodzimy w tej branży, czyli kwowadis.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2015, 02:52:27 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #699 dnia: Lipca 18, 2015, 10:22:39 am »
Dlaczego kwowadis to przekręt?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #700 dnia: Lipca 18, 2015, 11:09:54 am »
Cytuj
Jego budowa kosztowała 450 milionów euro.
Tu piszą, że ponad miliard euro. Machnąć się aż tyle?
Zauważyłam to, jak odpisywałam Nexowi. Zresztą tę kwotę podają też inne źródła.
Wg mnie takiego projektu (lotnisko międzynarodowe) nie rusza sie bez dofinansowań ze strony państwa, unijnych itd. Sam dostęp do terenu?
Może stąd rozbieżności? Ile włozyły firmy co się zwinęły po 3 latach a ile Hiszpania czy szerzej - Unia?
Generalnie chodzi mi o zaniżanie wartości przedmiotu sprzedaży. To spore oszustwo podatkowe.
Hmm...porównania do kwowadisa też nie ogarniam;)
EDIT: chyba, że masz na myśli autostrady;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2015, 11:20:56 am wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #701 dnia: Lipca 18, 2015, 12:53:56 pm »
Cytuj
Hmm...porównania do kwowadisa też nie ogarniam;)
EDIT: chyba, że masz na myśli autostrady;)
Mogą być autostrady, bo mechanizm jest, zdaje się, uniwersalny. W sumie - Miś wcielony.
Akurat sprawa tego filmu (najdrożej polskiej produkcji), lat temu naście była głośna. Działacze SLD półgębkiem szeptali o kampanii wyborczej którą sfinansowali "pierwsi chrześcijanie".
Wybrać temat typu "narodowa świętość", posmarować papieżem, kilkoma znanymi nazwiskami z branży - instytucje nie odmówią kasy.
Pobudować makiety,  ubezpieczyć jakby ze złota były, ustroić zaś ze sklejki, styropianu, drutu,  i...piękny pożar na końcu urządzić.
Jest gniot, czyli Miś Narodowy? Jest.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Quo_vadis_%28film_2001%29
Kiedyś widziałem więcej wneckich szczegółów, ale poznikały. Na niniwie jednak skromny ślad został.  ;)
http://niniwa22.cba.pl/przeswietlanie_kliszy.htm
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #702 dnia: Lipca 25, 2015, 02:10:52 pm »
W naszym świecie nic nie jest doskonałe. Tylko jak atomy wymieniają się kwantem światła, to nie ma strat. Wyżej zawsze jest jakaś dyssypacja energii, więc pojawiają się chętni ogrzania przy cudzym ogniu ;) .

To mnie rozwaliło, jak zrozumiałem na co patrzę, to trochę się zalałem trzymanym napojem :) .

Podpis: w 1865 trzeba było zdjąć krynolinę, aby wsiąść do środków transportu publicznego :) ...


Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #703 dnia: Lipca 25, 2015, 02:31:40 pm »
To w sumie wyjasnia:
"Responding to the government's unusual diversion into trilingualism, Mr Millar said: "I've always suspected that Labour ministers came from another planet. This response confirms it.""

Pośmialiśmy się z labourzysty, teraz pośmiejmy się z republikanina:

http://www.nytimes.com/2015/07/26/magazine/ted-cruz-is-more-of-a-spider-man-guy.html

Fan "Star Treka", fan Spider-mana i jeszcze dyskutuje o wyższości Kirka nad Picardem z dziennikarzami "NYT"  8).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #704 dnia: Lipca 26, 2015, 03:40:27 am »
Podpis: w 1865 trzeba było zdjąć krynolinę, aby wsiąść do środków transportu publicznego :) ...
Czego Ci mężczyźni nie wymyślą... ::)
Extra;)))
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)