Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 840
1
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Dzisiaj o 08:41:26 pm »
No rzeczywiście nie mogę...

2
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Listopada 30, 2023, 10:30:04 pm »
Haha apropos gąsienic (czołgów itp.) to jako dzieciak miałem rozmaite czołgi czy koparki sterowane zdalne na kabelku - i strasznie mnie fascynowało to, że taki czołg rozkłada sam przed sobą drogę, którą następnie zwija z tyłu i tak w kółko, i że droga ta jest nieruchoma względem podłoża a czołg się porusza. Zaś potem strasznie mnie fascynowały gąsienice (robaki), które podróżowały w masie, w kilku warstwach, tak że jeśli gąsienica na dole poruszała się z V, to ta co idzie po niej z 2V względem podłoża, przez co ogólnie kłąb tego robactwa porusza się po lesie szybciej niż każdy z jego członków. Chyba "Smarter every day" ma o tym odcinek.

3
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Listopada 30, 2023, 09:29:44 pm »
Haha dobre, nie wiem czy to padło w filmie, ale to problem bodaj Magellana, który opłynął  Ziemię zyskując jeden dzień, przez co okazało się na końcu, że w piątek było spożywane mięso, co ostatecznie musiał odpuścić sam papież. To także różnica między dobą gwiazdową a słoneczną. Nawiasem moja odpowiedź, zanim pokazały się odpowiedzi z testu to było 1. Bo tyle okrążeń musiał wykonać mniejszy okrąg wokół większego.

4
DyLEMaty / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Listopada 28, 2023, 03:32:16 pm »
W zasadzie mogłoby to iść do wątku tej strasznej AI - przypadkiem się zorientowałem, że kasy samoobsługowe w Biedronce analizują, co się kładzie na wagę (jak ktoś tam nie kupuje to kasa taka ma poziomy blat wagi, a pionowo za nim jest szyba, za którą jest skaner do kodów ale i musi być najwidoczniej kamera). Załapałem w pewnym momencie, że jeśli kładzie się produkt, który nie jest ometkowany tylko nabywany "luzem" na wagę - np. pieczywo z wypieku, owoce, warzywa - to kasa rozpoznaje, co się położyło. Zdradza się to tym, że jak położę cytrynę, to od razu wyświetla się krótka lista obrazkowa podchodzących wyglądem owoców cytrusowych. Jak położę bułkę - to krótka lista podobnego pieczywa. Czyli widzenie maszynowe, święty Graal w praktyce od kuchni :) . Taki drobiażdżek. Czy raczej móżdżek.

5
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Listopada 26, 2023, 07:09:05 pm »
To są dane z facetów co poszli z problemem do doktora ;) .


&ab_channel=infokoncertyt

6
Hyde Park / Odp: Kwiz
« dnia: Listopada 24, 2023, 09:35:21 am »
Tak kompletnie z doskoku bo dopiero zajarzyłem, że jest nowa (nowa to ona była ale dla mnie nowa) krzyżówka i nie czytając nic to tylko w kwestii 4 poziom - husarza to może być nadziak - o ile nie wykluczają go jakieś rozpoznane już przez Was reguły bądź o ile już tego nie zgadliście ;) .

7
Hyde Park / Odp: Kwiz
« dnia: Listopada 22, 2023, 08:45:13 am »
O w mordę jeża, jestem wzruszony :) . Dziękuję. Taki zastrzyk z rana nakłada różowe okulary ;) . Dzięki kochani!

8
Hyde Park / Odp: Życie astronautów to nie jest bajka...
« dnia: Listopada 20, 2023, 10:18:06 am »
Troszkę przesadzają. Fakty te są ogólnie znane dla zainteresowanych od dawna. Mocne podejrzenia są od roku 1962 i misji Wostok 3 - Wostok 4, kiedy szwedzka stacja nasłuchowa wyłapała fragment przekazu Nikołajewa z Wostoka 3, raportującego ciśnienie w układzie katapulty (heloł - katapulta?!). W PRL-u chodziło to na zasadzie wiedzy tajemnej i na poły legendy, bo oczywiście u nas w obiegu oficjalnym nikt nie roztrząsał tego faktu, więc nie wiadomo było czy wierzyć, czy nie, wrażej propagandzie. Zwłaszcza ten fakt był powszechnie znany, że Gagarin katapultował się, więc nie był pierwszym człowiekiem, który poleciał w kosmos i lądował na Ziemi w tym samym pojeździe. Rosjanie to po kilku latach sami przyznali, kiedy upewnili się, że nie będzie to miało już żadnego wpływu na efekt "pierwszego człowieka w kosmosie". Tak że jak ja dorosłem do lat nastu i zacząłem się tym interesować, to wiadomo było, że Gagarin się katapultirował.


Pierwszym człowiekiem w kosmosie, zgodnie z tą złamaną przez Rosjan regułą FAI, był Alan Shepard niecały miesiąc później, który wodował w kapsule. Nawet, jeśli krzywić się na loty Sheparda i kolejny Grissoma 2 miesiące później (ponieważ były lotami suborbitalnymi - aczkolwiek FAI nie wymagało do zaliczenia rekordu lotu orbitalnego), to trzeci lot statku Mercury z Glennem (10 miesięcy po Gagarinie) był lotem orbitalnym z lądowaniem w kapsule. Do tego czasu i potem wszystkie misje rosyjskie kończyły się katapultowaniem aż do misji Woschod 1 w 1964. Która to misja a w szczególności statek jako taki, co by nie mówić, ponownie pognębiła srodze Amerykę, ponieważ była to pierwsza misja wieloosobowa (trzyosobowa konkretnie - Amerykanie dopiero niecałe pół roku później wystrzelili pierwszą dwuosobową misję Gemini z Grissomem i Youngiem), pierwsza misja bez skafandrów ciśnieniowych, pierwsza misja przyziemiająca na lądzie.  I jeszcze kilka innych "pierwszych" tam było.

9
Hyde Park / Odp: Kwiz
« dnia: Listopada 17, 2023, 09:18:40 pm »
Zostawić na chwilę i wróci człowiek na pogorzelisko...

10
Hyde Park / Odp: Kwiz
« dnia: Listopada 17, 2023, 04:28:46 pm »
Kropki też nie rozumiem, na szybciora mam dobre typy na poziom  7, 9, 15 oraz pion 1, 2, 5 i tyle. Pasuje mi cos do kilku innych ale nie w typie autora, więc pewnie nie.

11
Hyde Park / Odp: Kwiz
« dnia: Listopada 17, 2023, 09:01:46 am »
Czyli poszło nam całkiem dobrze:)
Co to, królowa już pisze o sobie w liczbie mnogiej ;) ? Poszło to Tobie, z nas nie wyszło mimo bólów porodowych ;) .

12
Hyde Park / Odp: Kwiz
« dnia: Listopada 16, 2023, 04:34:56 pm »
Haha, to prawda :) .

13
Hyde Park / Odp: Kwiz
« dnia: Listopada 16, 2023, 08:29:46 am »
Jestem spokojny. Twoja żona zapewne zrobi to co zwykle w takiej sytuacji - wyjmie wtyczkę z gniazdka i włoży z powrotem ;) . Ożyjesz.

14
Hyde Park / Odp: Kwiz
« dnia: Listopada 15, 2023, 08:25:23 pm »
Ciekawe. Ja słabo jarzę, że "na waleta" to "nago". Dla mnie "na waleta" to tyle co "waletować", czyli mieszkać u kogoś nielegalnie, zwłaszcza w akademiku. Natomiast słyszałem, że miewa się "gołego waleta na ręce" grając w karty. Gołego w sensie bez "obstawy" czyli bez innych sensownych w danej sytuacji kart. Na tej zasadzie można mieć gołe 5 złotych albo gołe jakieś narzędzie. Np. miałem tylko gołą zapalniczkę ale i tak spaliłem cały ten las ;) .


PS LA - wedle testu Turinga, jak dobrze udajesz, to należy uznać, że nim jesteś ;) .

15
Hyde Park / Odp: Kwiz
« dnia: Listopada 15, 2023, 12:32:56 pm »
LA w Twoim wypadku to nie będę się śmiał tylko jestem pełen podziwu, jak dobrze, żeby nie powiedzieć głęboko, znasz już język polski ;) . Wyobrażam sobie siebie, jak rozwiązuję tego typu krzyżówkę po rosyjsku, tfu. Nie napisze, że po ukraińsku, bo to w ogóle byłby kosmos. Śrut może być dobry.


PS olka, zabije Cię za tego trutnia :) . Leniwe były w rozważeniu, ale literki nie pasiły. Tudzież kluski itd.
PS2 chlorra nie znałem.

Strony: [1] 2 3 ... 840