Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 852
1
DyLEMaty / Odp: Nieskończoność i jej różne wymiary
« dnia: Kwietnia 20, 2024, 10:32:14 pm »
Przestań z choreografią. Kiedyś bym napisał, że żaden z nas nie jest Einsteinem ani Cantorem, ale obecnie stoję na nieco pewniejszym stanowisku, mianowicie, że ja nim (nimi) nie jestem. Jednakże w moim rozumieniu, jeśli liczb naturalnych jest nieskończoność, a pomiędzy każdą z nich jest nieskończenie wiele innych liczb to zdroworozsądkowo - są to inne nieskończoności.

2
Hyde Park / Odp: Etyczne problemy administrowania Forum
« dnia: Kwietnia 20, 2024, 09:46:02 am »
Dlaczego mnie męczysz? Nie chce mi się tego czytać (i nie przeczytałem). Twoja obecność na forum skupia się obecnie na walce z jednym użytkownikiem i to wypełnia treść Twoich postów. Zajmij się może czymś produktywnym i sensownym, w rodzaju postępów fizyki itd. Powtórzę x+1, że mi się nie chce. Daj mi proszę spokój w tej kwestii.

3
DyLEMaty / Odp: Nieskończoność i jej różne wymiary
« dnia: Kwietnia 20, 2024, 09:39:08 am »
Nie no, formalnie możesz zdefiniować po prostu funkcję stałą f(n)=n/(0,5*n)=2 gdzie n jest naturalne i >0. Funkcja ta jest stała w całym przedziale R+ więc z definicji jej granica w każdym punkcie dziedziny oraz w +nieskończoności wynosi 2. Czego, można by powiedzieć, należało dowieść, kropka. Czy jednak ta funkcja pasuje do problemu? O to mi chodzi, o to n, które bierzesz, zakładając, że to rozwiązuje sprawę.  Tu pewnie jest pies pogrzebion. Skoro nie wierzymy w to zdroworozsądkowo, ale uznajemy za fakt bo tego dowiedziono, że pomiędzy dwiema liczbami wymiernymi, niezależnie od tego jak mały jest przedział je dzielący, istnieje nieskończenie wiele liczb niewymiernych... i że te nieskończoności są sobie równe dla przedziałów pomiędzy różnymi liczbami wymiernymi. Równe są na tej samej zasadzie - jakąkolwiek liczbę niewymierną z jednego przedziału weźmiesz, możesz (o ile tak zechcesz), przypisać jej jedną i tylko jedną liczbę z drugiego przedziału, i tak w nieskończoność. Jest to proces niemożliwy do ukończenia (mnie się to kojarzy z faktem, że 1=0,9(9) i też dla dowolnej skończonej liczby miejsc po przecinku ułamka jest to nieprawda, ale w nieskończoności prawda).


Tak samo tu, nieskończenie możesz dobierać w pary liczby n i 2n i nigdy tego nie ukończysz. A to stanowi o mocy zbioru - że jeśli postępując w ten sposób jeden zbiór "się skończy", to ma mniejszą moc. Tu nic takiego nie zajdzie. Jeśli zbiór jest skończony, to można go przeliczyć, w przypadku zbiorów nieskończonych pozostaje tylko bijekcja. Podobnież Cantor od tego zwariował, więc problem z całą pewnością wykręca rozum.

4
DyLEMaty / Odp: Nieskończoność i jej różne wymiary
« dnia: Kwietnia 19, 2024, 08:29:39 pm »
Może, suma ciągu przez sumę itd. - ale czy przybiera w tym wypadku? Algebraicznie chyba nie skrócisz i "delopitala" nie zastosujesz IMO. Niby można napisać prosto, że dla parzystego n liczb N począwszy od 1 przypada 1/2 n liczb parzystych, sęk w tym, że jeśli rozpatrujesz bijekcję to fałszywe jest założenie, że przedział dla N jest taki sam jak dla P, bo ten drugi jest 2x większy. Jeśli rozpatrujesz  dajmy na to N od 1 do 10 to przedział dla P będzie od 2 do 20. A że oba przedziały nigdy się nie kończą...

5
DyLEMaty / Odp: Nieskończoność i jej różne wymiary
« dnia: Kwietnia 19, 2024, 05:01:32 pm »
Ha! Pewno w ostatniej linijce zgrzeszyłeś, skoro z innych linijek wręcz tryska woda święcona. Wszak dzielisz tam /.

6
DyLEMaty / Odp: Nieskończoność i jej różne wymiary
« dnia: Kwietnia 19, 2024, 03:56:40 pm »
teza, że parzystych jest tyle samo co naturalnych, bo zachodzi bijekcja, opiera się na logice i zdrowym rozsądku.
No jak na logice, to wcale nie na zdrowym rozsądku ;) . Skoro oba te ciągi są nieskończone to wychodzi, że na 1 liczbę N przypada jedna P, jak długo byś nie liczył dodając jedną, kolejną z N i P? To chyba ta magia, już gdzieś omówiona zdaje mi się, że dla dowolnego skończonego parzystego n od dowolnego n nieparzystego liczba kolejnych liczb N jest ściśle 2x większa od liczby kolejnych liczb P, zaś w nieskończoności wcale nie...

7
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Kwietnia 19, 2024, 10:14:39 am »
Cytat: "W wypadku samochodowym 31 grudnia 1984 roku perkusista Rick Allen stracił lewą rękę i do dziś gra w zespole tylko jedną". Dziwne, nie?

8
Hyde Park / Odp: Etyczne problemy administrowania Forum
« dnia: Kwietnia 18, 2024, 02:51:46 pm »
X razy Ci napisałem, co myślę. A Ty swoje. A mi - się nie chce.

9
Hyde Park / Odp: Etyczne problemy administrowania Forum
« dnia: Kwietnia 18, 2024, 11:02:25 am »
A Ty znowu swoje. A mi się nie chce. Zupełnie mi się nie chce walczyć ze stanami umysłu innych osób.

10
Hyde Park / Odp: Z bieżącej chwili...
« dnia: Kwietnia 18, 2024, 09:14:48 am »
Niepokojący jest, bo nie wiadomo, którą stroną patrzy.

11
Hyde Park / Odp: Z bieżącej chwili...
« dnia: Kwietnia 18, 2024, 08:31:14 am »
Ten to już nas wykończy. Przypomina mi się taka scena z Terminatora II jak Schwarzenegger złapał tego młodszego a on się przekonformował płynnie i w efekcie to on trzymał Schwarzeneggera...

12
Hyde Park / Odp: Sprawy różnakie
« dnia: Kwietnia 17, 2024, 04:59:39 pm »
No u nas też by policjanci strzelali, a nawet może zastrzelili, aczkolwiek nie jest jasne, kogo.

13
Hyde Park / Odp: Sprawy różnakie
« dnia: Kwietnia 17, 2024, 02:04:53 pm »
Chodzi o pałowanie, czy o gęsi?

14
Hyde Park / Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« dnia: Kwietnia 15, 2024, 08:19:47 am »
A na miejsce utraconej incydentalnie kuśki?  ::)
Żeby w pełni funkcjonalnie i sensorycznie odtworzyć to sądzę, że tylko język, bo drobnych przeróbkach, by się nadawał. Te obrazki przez fałszywą grzeczność nie zawierają prawdziwej objętościowo reprezentacji kuśki - nie mogę teraz znaleźć takiego bezpruderyjnego... (części ciała są pokazane w objętości, w jakiej angażują mózg).Ale generalnie to właśnie już zaczynają hodować (części zamienne) "pod odbiorcę". Jednak pod pewnymi względami łatwiej z nerką czy wątrobą, bo kabelków (sensoryki) nie trzeba podłączać - a to jednak problem.

15
Hyde Park / Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« dnia: Kwietnia 14, 2024, 09:36:19 pm »
Przecież. Ale co szkodzi zmienić adekwatną kolejność zasad, wraz z powiązanymi i z nimi powiązanymi itd. ad mortem defecatam wzajemnych powiązań, żeby przemienieniec nie zszedł zaraz po zabiegu?

Natomiast, czy kuśka nie urośnie. No nie wiem, nie zalicytowałbym takiego twierdzenia. Wiesz wszak, że duży palec od stopy przeszczepion na miejsce utraconego incydentalnie kciuka zaczyna przybierać jego formę aż wreszcie jest nie do odróżnienia? Podobnież z płatem skórnym z ramienia nasuniętym na miejsce utraconego nosa... Jak już będzie można zmienić celowo chromosomy w bilionach komórek to i skrzel oraz kopyt można się spodziewać, nie tylko kuśki. Nie mówiąc o jednorożcach. Jeleniowi raz na rok taka kość na głowie rośnie, że kuśka przy tym to pikuś.

Strony: [1] 2 3 ... 852