Autor Wątek: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.  (Przeczytany 312833 razy)

havoc

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 42
  • prawdziwi twardziele pracuja z roota i bez backupu
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłośc
« Odpowiedź #480 dnia: Kwietnia 02, 2008, 11:14:27 pm »
pod czaszka brakuje jeszcze napisu traitor... jedyne co mam na swoja obrone to to ze wiekszosc z tych tomow mam na biblioteczce. ale niestety - piractwo pochwalam, a raczej traktuje jako mozliwosc dostepu do roznych zrodel dla tych mniej zamoznych - chociaz nie zmienia to faktu ze nadal pozostaje to swego rodzaju kradzieza.
Hymn programisty:
"gdybym pisal w delphi i pearlu,
a kompilatora bym nie mial,
byl bym jak windawn sie zawieszajacy"

Andrew89

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłośc
« Odpowiedź #481 dnia: Kwietnia 03, 2008, 04:46:22 pm »
A oto moja bibliografia :

Temat : Literackie i filmowe wizje przyszłości. Omów na wybranych przykładach.


I. Literatura podmiotu :
Książka
Lem S., Obłok Magellana Warszawa 1959
Lessing D., Pamiętnik przetrwania, Kraków 2007
Mickiewicz A., Dziady cz. III [ch8211] Widzenie ks. Piotra, Kraków 2003
Pismo Święte Nowego Testamentu - Apokalipsa wg św. Jana, Poznań 1995
Witkiewicz S., Szewcy, Warszawa 1998

Film :
Kubrick S., Odyseja kosmiczna 2001, 1968
Scott R., Blade Runner, 1982


II. Literatura przedmiotu :
Fuklińska A., Fantastyka, [w:] Encyklopedia szkolna język polski liceum, Kraków 2004
Harrington W., Klucz do Biblii, Warszawa 1984
Historia literatury polskiej w zarysie, pod red. Stępnia M i Wilkonia A., t.1, Warszawa 1983
Historia literatury polskiej w zarysie, pod red. Stępnia M i Wilkonia A., t.2, Warszawa 1983
Jerschina S., Libera Z., Sawrymowicz E., Literatura polska okresu romantyzmu,Warszawa 1969
Lem S., Fantastyka i futurologia, Kraków, 2003
Magazyn elektroniczny Esensja, [online] [dostęp 17.01.2008]
http://esensja.pl/film/publicystyka/tekst.html?id=4740

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #482 dnia: Kwietnia 03, 2008, 05:10:32 pm »
@Andrew89

Bibliografia wygląda nieźle, ale kluczową sprawą jak zwykle jest wykonanie. Zgromadzony materiał to nie wszystko.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

havoc

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 42
  • prawdziwi twardziele pracuja z roota i bez backupu
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłośc
« Odpowiedź #483 dnia: Kwietnia 03, 2008, 05:37:20 pm »
Cytuj
A oto moja bibliografia :

[...]

II. Literatura przedmiotu :
Fuklińska A., Fantastyka, [w:] Encyklopedia szkolna język polski liceum, Kraków 2004
Harrington W., Klucz do Biblii, Warszawa 1984
Historia literatury polskiej w zarysie, pod red. Stępnia M i Wilkonia A., t.1, Warszawa 1983
Historia literatury polskiej w zarysie, pod red. Stępnia M i Wilkonia A., t.2, Warszawa 1983
Jerschina S., Libera Z., Sawrymowicz E., Literatura polska okresu romantyzmu,Warszawa 1969
Lem S., Fantastyka i futurologia, Kraków, 2003
Magazyn elektroniczny Esensja, [online] [dostęp 17.01.2008]
http://esensja.pl/film/publicystyka/tekst.html?id=4740

Bardzo ladnie sobie wyszukales meterial na podstawie ktorego bedziesz opracowywal lit. podmiotu tylko sugerowal bym z pozycji w lit. przedmiotu wskazac konkretne strony, dopisac poprostu na koncu s. n-m, z,x,y. Bo wiem ze czasami zdazaja sie takie sytuacje ze egzaminator pyta po zakonczeniu prezentacji o jakis fragment ksiazki zupelnie niezwiazany z tematem, a pozniej ucina ci punkt albo dwa za nieznajomosc literatury. No  chyba ze czujesz sie na silach zeby odpowiadac z tych dwutomowych zarysow ;). To jedyna sugestia.
Hymn programisty:
"gdybym pisal w delphi i pearlu,
a kompilatora bym nie mial,
byl bym jak windawn sie zawieszajacy"

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #484 dnia: Kwietnia 03, 2008, 06:12:24 pm »
Cos mi się zdaje, że wynika to z tego, iż większości Maturzystów niekoniecznie chce się czytać literaturę przedmiotu. Zaznaczenie fragmentów świadczy przynajmniej o tym, że do niej zaglądali...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

havoc

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 42
  • prawdziwi twardziele pracuja z roota i bez backupu
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłośc
« Odpowiedź #485 dnia: Kwietnia 03, 2008, 06:34:52 pm »
Cytuj
Cos mi się zdaje, że wynika to z tego, iż większości Maturzystów niekoniecznie chce się czytać literaturę przedmiotu. Zaznaczenie fragmentów świadczy przynajmniej o tym, że do niej zaglądali...

No niestety jest w tym troche prawdy, chociaz ja niespecjalnie rozumiem po co wpisywac cos do bibliografii jesli i tak sie z tego nie skorzysta... Ale tak czy inaczej - lepiej zaznaczyc zeby pozniej nie pasc ofiara egzaminatora ;D
Hymn programisty:
"gdybym pisal w delphi i pearlu,
a kompilatora bym nie mial,
byl bym jak windawn sie zawieszajacy"

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłośc
« Odpowiedź #486 dnia: Kwietnia 03, 2008, 06:41:37 pm »
Cytuj
chociaz ja niespecjalnie rozumiem po co wpisywac cos do bibliografii jesli i tak sie z tego nie skorzysta...

Jak to po co? By tanim kosztem wyjść na erudytę... :D :D :D

(Inna rzecz, że "chodzenie na skróty" wcześniej czy póżniej się mści... Jak nie w szkole to w dorosłym życiu.)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2008, 06:42:09 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Andrew89

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłośc
« Odpowiedź #487 dnia: Kwietnia 03, 2008, 07:45:57 pm »
Cytuj
Bardzo ladnie sobie wyszukales meterial na podstawie ktorego bedziesz opracowywal lit. podmiotu tylko sugerowal bym z pozycji w lit. przedmiotu wskazac konkretne strony, dopisac poprostu na koncu s. n-m, z,x,y.

Nasza sorka nie pozwala dodawać stron, ponieważ poloniści z naszego okręgu ustalili między sobą, że tego nie będą podawać w bibliografii.

Andrew89

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #488 dnia: Kwietnia 03, 2008, 07:48:06 pm »
Cytuj
Cos mi się zdaje, że wynika to z tego, iż większości Maturzystów niekoniecznie chce się czytać literaturę przedmiotu. Zaznaczenie fragmentów świadczy przynajmniej o tym, że do niej zaglądali...

po co mówić o literaturze przedmiotu skoro w mojej klasie połowa nie przeczytała lektur, które umieściła w lit. podmiotu. A i tak pewnie wysoko zdadzą. To kwestia szczęścia ;-)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #489 dnia: Kwietnia 03, 2008, 07:54:18 pm »
Cytuj
Nasza sorka nie pozwala dodawać stron, ponieważ poloniści z naszego okręgu ustalili między sobą, że tego nie będą podawać w bibliografii.

A to co insze...

Cytuj
po co mówić o literaturze przedmiotu skoro w mojej klasie połowa nie przeczytała lektur, które umieściła w lit. podmiotu. A i tak pewnie wysoko zdadzą. To kwestia szczęścia ;-)

Znaczy jak ten Kutuzow, na traf liczycie? ;) Można i tak, ale do tego trza być Kutuzowem... :P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2008, 07:54:40 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Andrew89

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #490 dnia: Kwietnia 03, 2008, 07:58:30 pm »
Cytuj
Znaczy jak ten Kutuzow, na traf liczycie? ;) Można i tak, ale do tego trza być Kutuzowem... :P

wiesz, jakoś nie lubię wszystkiego uogólniać. A nie wiem czy liczą czy nie liczą, ale wiadomo że takie przeświadczenie istnieje

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #491 dnia: Kwietnia 03, 2008, 08:20:57 pm »
Gdzie jak gdzie, ale na Forum Lemowskim takich - pożal się Pirxie - "postaw" bym nie demonstrował.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Andrew89

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #492 dnia: Kwietnia 03, 2008, 08:40:10 pm »
Cytuj
Gdzie jak gdzie, ale na Forum Lemowskim takich - pożal się Pirxie - "postaw" bym nie demonstrował.

mówisz to do mnie czy do części mojej klasy ?? :-?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #493 dnia: Kwietnia 03, 2008, 08:51:50 pm »
Odniosłem wrażenie, że utożsamiasz się z tą postawą.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Gabrysia

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 13
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: [M] Lit. i film.  wizje świata przyszłości.
« Odpowiedź #494 dnia: Kwietnia 03, 2008, 08:56:25 pm »
Witam, Witam to znowu ja... wypożyczyłam dziś sobie BAJKI ROBOTÓW. Niestety nie ma w nich tych, które zostały mi tu polecone bo  tamte są chyba w CYBERIADZIE,  która w bibliotece uciekła mi sprzed nosa.
Mianowice pytanie jest takie (znowu będzie, ze jestem leniem bo nie mam chęci czytać wszystkich bajek) njatrafniej pasowałyby do mojego tematu (futurulogiczna wizja cywilizacji) ? Jeżeli uważacie, że pragnę za bardzo was wykorzystać ( wiem brzmi to trochę głupio) to odpowiedzi nie oczekuję :)

Trzej elektrycerze
Uranowe uczy
Jak Erg Samowzbudnik Bladawca pokonał
Skarby króla Biskalara
Dwa potwory
Ciała śmierć
Jak Mikromił i Gigacyan ucieczkę mgławic wszczęli
Bajka o maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła
Doradcy Króla Hydropsa
Przyjaciel Automateusza
Król Globares i mędrcy
Bajka o królu Murdasie
Jak ocalał świat
Maszyna Trurla
Wielkie lanie