Autor Wątek: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]  (Przeczytany 288255 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #150 dnia: Kwietnia 03, 2017, 06:57:55 pm »
Cytuj
ale często też jest tak, że wszystko się trzyma kupy póki ktoś pierwszej cegły nie wyciągnie z muru.
Hola hola...nic się ie rozsypało. Normalny kryzysik. Widzę sporo jasnych stron sytuacji, może nawet więcej niż ciemnych.
Cytuj
Możliwe, że kwestia dawniejszej liczby użytkowników to moje chciejstwo - aczkolwiek wydaje mi się,że nie.
Dla równowagi, rozbij sobie na dni kwiecień 2009. I porównaj z pierwszymi trzema dniami obecnego.
Skłonność ludzi do mitologizowania przeszłości jest chyba nieuleczalna.  :)
Cytuj
Tym niemniej osoby, które z takich czy innych względów czytają, ale nic nie piszą - w podtrzymaniu forum wkładu nie mają. Absolutnie bez podtekstów, że ktoś coś powinien. Po prostu tak jest.
Tak właśnie. Przydałoby się więcej...listów od innych użytkowników. Niechby prostych, czy krótkich.
Chodzi o inspirację.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #151 dnia: Kwietnia 06, 2017, 02:35:43 pm »
Mój problem z moją bytnością na Forum zaczął się dwa miesiące temu (o północy 5 lutego 2017), gdy pan Q ogłosił swoją krytykę pod moim adresem. Jeśli się nie mylę, od tamtej chwili pojawiło się w wątku osiemdziesiąt wpisów jedenaściorga Forumowiczów „na temat i okolice” (Q – 37, R – 11, Liv – 10, Ol – 8, Maziek – 6, Miazo – 3 oraz Luca, Chmura, Nemo, Hornet i Nex – po 1), co dość dobitnie świadczy o zainteresowaniu.
Nie odnosiłem się dotychczas do tych głosów, ale teraz wszystkie przeczytałem jeszcze raz od deski do deski, i uwagi generalne mam trzy.
1. Podtrzymując absolutnie wszystko co napisałem (zwłaszcza w ważnych postach z 4 i 15 marca), zgodnie z zapowiedzią będę tu bywał rzadziej i mniej niż przez ostatnie osiem lat. Mam taki kształt czaszki i na starość raczej już się nie zmienię. Styl to człowiek, jak słusznie rzekła mi swego czasu obruszona pani profesor Antonina Kłoskowska, gdym przeredagował  jej oryginalną frazę w niesionym do autoryzacji tekście wywiadu. Uważam, innymi słowy, że dopóki w niczym nie naruszam Regulaminu, nie wolno mnie tknąć.
2. W wypowiedziach niektórych Forumowiczów zabolały mnie dwie rzeczy: ogólnikowość (nieweryfikowalność) zarzutów dotyczących rzekomego łamania przeze mnie Regulaminu oraz demonstrowana agresja, nienawiść i jad, by użyć cudzych określeń. Gdyby nie ów brak konkretów/przykładów i gdyby nie ten język, chętnie wyjaśniłbym szczegółowo swój punkt widzenia. A tak pozostaje mi powtórzyć (trzeci raz?), że główna uroda Forum polega na braku merytorycznych ograniczeń co do zamieszczanych tu treści. Od pana Terminusa poczynając, każdy ma pod tym względem równe prawa i może pisać to, na co ma ochotę. Za arcytrafnym Livem zaś dodam: kto chce – czyta, kto chce – reaguje, komu wisi – pomija.
3. Wydaje mi się, że Forum się historycznie zwija, a raczej już zwinęło do obecnego stanu, i chyba nic się na to nie poradzi; w tej kwestii bliska mi jest ważna wypowiedź Maźka z 2 kwietnia.
Skoro zaś o Maźku mowa, to pragnę wyrazić szczery żal, iż w ogóle powiedziałem na Forum co myślę o pewnej jego osobowościowej ceszce. Dziś bym się po prostu powściągnął. Wymieniliśmy dość obszerną prywatną korespondencję na ten temat, ale bez dobrych rezultatów. Może czas coś zmieni; w każdym razie bardzo to duchowe rozstanie przeżywam.

R.

Drobiazg BTW: czemu na wykresie pana Miazo z 31 marca brakuje Maźka i Q?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwca 03, 2017, 03:12:50 pm »
Uprasza się tutejsze Moderatorstwo albo nawet samą Administrację o sprawienie, abym otrzymywał emaliowane powiadomienia o nowych wypowiedziach w wątkach, które śledzę.

SMF może powiadamiać cię o nowych wątkach, wiadomościach i ogłoszeniach.
Tutaj możesz zmienić te ustawienia lub nadzorować wątki i działy, które obecnie śledzisz.
Otrzymuj powiadomienia i ważne informacje przez email.
Włącz powiadomienia kiedy wysyłasz nowy wątek lub wiadomość.


Uprzejmie informuję, że na swoim profilu wykonałem wszystkie powyższe instrukcje, ale nic z tego nie wynika. Od roku chyba.
R.

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwca 03, 2017, 03:18:32 pm »
Uprzejmie informuję, że moderator nie jest (technicznie) w stanie gmerać w ustawieniach cudzego profilu. Nie wiem jak z Administracją.

ps. Pozwoliłem sobie przenieść.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #154 dnia: Czerwca 03, 2017, 04:13:17 pm »
1. Uprasza się o nieprzenoszenie moich wypowiedzi gdzie indziej z założonych przeze mnie wątków.
2. Uprzejmie informuję zainteresowanych, że opcja "modyfikuj" przestaje działać po dwóch godzinach od zamieszczenia postu.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #155 dnia: Czerwca 03, 2017, 05:38:04 pm »
1. Uprasza się o nieprzenoszenie moich wypowiedzi gdzie indziej z założonych przeze mnie wątków.

Taka prośba jest sprzeczna z wszelką ideą moderacji, jak sądzę. Przy tym - mimo najlepszych chęci - trudno traktować ją całkiem serio w wypadku - jak mawia maziek - Naczelnego Offopowicza, który  - niezależnie od wszelkich zastrzeżeń jakie były wobec takiego forumowego stylu bycia zgłaszane - zwykł się wypowiadać tam gdzie chce, a nie tam - gdzie ma to sens.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #156 dnia: Czerwca 04, 2017, 08:01:05 pm »
Mam pytanie do Q – żaden post Remuszki nie umyka Twojej uwadze, więc pewnie zauważyłeś, że od ponad miesiąca na forum trwa  nieuczciwa zabawa punktami?
I rozumiem, że Twoje poczucie "idei moderatorskiej" jest na to nieczułe?
Za to moje drgnęło.

Uprzedzam – nikt tutaj nikomu prywatnie się nie żalił. To nie jest personalny post. Jeno zapis (nie tylko moich) obserwacji.
Otóż ktoś zarejestrował co najmniej dwa znicki: Gnuff i Pirx:
https://forum.lem.pl/index.php?action=profile;u=6928
https://forum.lem.pl/index.php?action=profile;u=6929
 i od ponad miesiąca minusuje nimi Stanisława Remuszkę, a plusuje  Q.
Ponadto wg własnego uznania punktuje nimi innych uczestników forum - aktywnych i nieaktywnych.
Tak - ja też dostałam punkt jak pisałam po linii:)
Bo jak dałam po -1 Gnuffowi i Pirxowi - to zaraz odjęto mi przykładnie punkcik. A znicki się wyzerowały.

Wczoraj ponownie miała miejsce taka sytuacja - nieuczciwego odejmowania i dodawania.

Nigdy nie występowałam na tym forum jako moderator, ale uważam - że jakkolwiek nieszkodliwa technicznie, to etycznie - ta sytuacja jest kompromitująca dla tego konkretnego forum – rejestracja fałszywych nicków by klepać punkty, to wg mnie dno karmy. Może fajne na forum Dody (o ile takie jest;), ale nie Lema.

Skrzat napisał, że jeśli chcemy zlikwidować karmę, to to zrobi – dlatego pytam Was czy jest sens utrzymywania czegoś, co jak niedawno zostało wykazane w tym wątku – nie spełnia żadnych funkcji, jest bzdurnie używane, sieje złe podziały, pytania o sprawiedliwość itp. i co końcowo doprowadziło do kuriozalnej sytuacji z fałszywymi użytkownikami forum.

Pewnie można to olewać, bo te punkty to nic takiego, a jednak kogoś dręczą.
Więc może poprośmy skrzata żeby to zlikwidował i tym prostym sposobem pokusa nieuczciwości zniknie?
Wydaje mi się, że minusy nie powinny przesłonić plusów tego forum i takie zmiany są potrzebne. Hm?

I dodam tylko: moją intencją nie jest rozdrapywanie kto, po co i dlaczego - nawet prosiłabym by nie rozdrapywać - fakt jest jaki jest i chodzi mi tylko o odpowiedź na pytanie czy zostawić piaskownicę, czy zlikwidować.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #157 dnia: Czerwca 04, 2017, 08:24:45 pm »
Zauważyłem tę zabawę, przecież wiesz. I - jak Ci pisałem - jestem zwolennikiem wyguestowania Gnuffa z grażdanką pisanym Pirxem (nie poruszałem tej sprawy publicznie, zaś, bo zakładałem, że Ty to zrobisz... ba, ponaglałem Cię do tego)*. Moderatorsko zaś mogłem zrobić tyle, co nic, bo akurat posty zamieszczone spod tych nicków (których IP sprawdzałem raz za razem, mówiąc nawiasem, co znamion moderatorskiej bezczynności nie wyczerpuje, i nie znalazłem twardych dowodów sockpuppetingu, choć logika na tenże wskazuje) mieściły się w merytoryce - usuwać ani przenosić nie mam podstaw.

* Choć, po prawdzie, uważam, że mniej to - zgoda: świństwo - było dla Forum szkodliwe niż wybryki S.R., bo krócej trwało (czas przeszły, bo zakładam, że teraz się skończy), zalewem pustosłowia nie groziło, i patologię systemu karmnikowego definitywnie ujawniło. (Wybryki zaś w/w kilku Forumowiczów nas kosztowały.)

 A moje zdanie co do "karmy", że to idiotyzm i przedszkolny ranking popularności w praktyce, znasz (obecna sytuacja pokazała zresztą, że idiotyzm nawet większy niż zakładałem). Znaczy: podpisuję się pod Twoim wnioskiem w sprawie jej zniesienia (łącząc go z moim dawnym). Wszystkimi mackami. (Do skrzata też o tym, by znieść, pisałem, dodając przy okazji - o ile pomnę - że dzieją się z tym "karmnikiem" dziwne rzeczy.)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2017, 09:08:25 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #158 dnia: Czerwca 04, 2017, 08:58:01 pm »
@ Ol
Nie miałem pojęcia o tym, co teraz ujawniasz. To dość obrzydliwe wieści.
Nie zmieniam zdania.
1. Karmę zostawić. Zapewnić motorycznie (od: motor, silnik), że nikt nie może dać/odjąć karmy więcej niż jeden punkt raz na 96 godzin. Apelowałem o to na Forum parę razy, ale ani Skrzat ani żaden z moderatorów nie odpowiedział.
2. Wykluczyć moderatorsko-silnikowo możliwość zakładania anonimowych profili.
Tak uważam.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #159 dnia: Czerwca 04, 2017, 09:17:46 pm »
Dzięki za odpowiedź - czyli 2:1 za zniesieniem.

Może ktoś jeszcze zechciałby  - z w miarę czynnych  i uczynnych - forumowiczów jeszcze się wypowiedzieć?:)
Bo myślę, że ponownego ruszania sprawy karmy już raczej nie będzie - chociaż wraca bumerangowo - to wątpię by komuś się jeszcze kiedyś chciało odgrzewać tego kotleta:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwca 04, 2017, 09:33:14 pm »
To ja dałem minusy obu wydmuszkom. Obserwuję je dobry miesiąc, właściwie od początku, gdy gnuff podzielił się z nami linkiem o wartości ubiegłorocznego śniegu. Zainteresował.
O efektach tej obserwacji, gdyż porobiłem notatki "statystyczne" i zrzuty, trzymając się klasyka, długo byłoby mówić, tyle wszakże można powiedzieć, że po zminusowaniu wczoraj pirxa i gnuffa wkrótce straciłem punkt i nie przez wydmuszki, gdyż one od ostatniej misji z godziny 17-stej do teraz, pozostały nieaktywne. Acha, one prawie zawsze występują parą, jedna po drugiej w odstępie 2-3 minut. Niezwykła zgodność jak na Rosjanina i Anglosasa ;D
Cytuj
Więc może poprośmy skrzata żeby to zlikwidował i tym prostym sposobem pokusa nieuczciwości zniknie?
Reasumując i nie wnikając w szczegóły oraz wątpliwości - jestem za zniesieniem karmy.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwca 04, 2017, 09:45:21 pm »
ZLIKWIDOWAĆ!  To powinno być forum merytoryczne, o wysokim poziomie treści, a nie magiel.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwca 04, 2017, 09:55:58 pm »
Z całą pewnością wyłączenie karmy przerwie niezdrową ekscytację oraz uniemożliwi chore manewry w rodzaju zacytowanych. Mam szczerą nadzieję, że to nie żaden bywalec się zdalnikuje - choć po co ktoś obcy miałby poświęcać czas... Zwłaszcza co 2-3 minuty. Nieważne kto, ale może nich sobie kupi gumowy młotek i strzeli się między oczy, czasem pomaga wydorośleć. Mam nadzieję, że ta osoba zdaje sobie sprawę, że wykrycie skąd poszedł impuls jest dość łatwe jak się zaprzeć mimo anonyimizerów, a przedstawienie tego rodzaju dowodów byłoby jak przypuszczam śmiertelne.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwca 04, 2017, 10:12:59 pm »
Czy ja dobrze rozumiem? Że bywalcy forum są ANONIMOWI?? Że przy rejestracji nikt nie podaje swoich trwałych weryfikowalnych danych osobowych oraz numeru IP???
Jezus Maria, to dla mnie trzęsienie ziemi...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwca 04, 2017, 10:38:23 pm »
Powiem tylko tak: forum to nie Alcatraz i wymaganie by stało się warownią z wartownikami na wieżyczkach - jest - jak to? - sprzeczne z ideą (Platon miał ideę forum?;)) forum;)


Maziek - oni się  meldowali co dwa dni - w odstępach w jakich można klepać karmę - ale jeden po drugim (te 2-3 minuty odstępu czyli synchron międzynarodowy albo wymogi kompowe;) i robili to, co napisałam (i liv).
Trudno - napiszę - myślę, że jest jeszcze jeden zdalnik (zgrabne!;))) - tylko go nie namierzyłam;)
Oni się logują bez pokazywania statusu innym.
Ponadto nicki logują się przez pozaeuropejskie serwery. Gnuff przez ARIN, Pirx przez APNIC -  przynajmniej ja tak to widzę. Ale nie wiem jak to działa:)
Może da się to rozsupłać, ale może wystarczy usunąć karmę i obejdzie się bez ofiar śmiertelnych czy jakiegoś tam guestowania w maglu?;)

W każdem: 5:1 za likwidacją:)

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)