Autor Wątek: Właśnie zobaczyłem...  (Przeczytany 1116570 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2655 dnia: Marca 02, 2018, 01:28:39 am »
Lustrzak, nie daj się wyprowadzić maźkowi z błędu, a będziesz mógł zrobić karierę pisarza SF. W końcu takie tuzy gatunku jak Dean Koontz (w powieści "Nieśmiertelny") i scenarzyści "StarTreka - Następnego pokolenia" (konkretnie Brannon Braga odpowiedzialny za odcinek "Genesis") kazały ludziom w stawonogi dewoluować. ;)

Co do ancestora natomiast, to ostatnio w fikcjach lovecraftowskich siedzę i z tamtejszymi - też przedwiecznymi - monstrami ładnie mi się z tą urodą zazębia. Ale nie zabiję się z powodu przodków jak Arthur Jermyn, ani też nie rzucę do morza z entuzjastycznym okrzykiem "Iä - R'lyeh! Cthulhu fhagn! Iä Iä!" licząc, że dadzą mi zamieszkać ze sobą.

A te czarne piryty na białym... Kto by pomyślał, że Malewicz malował z natury ;).
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2018, 10:55:11 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2656 dnia: Marca 02, 2018, 11:27:58 am »
A te czarne piryty na białym... Kto by pomyślał, że Malewicz malował z natury ;).
Hej, proszę nie obrażać naszego Malewicza... Czarny kwadrat to nie jakiś tam obrazek martwej natury, lecz rozłożyste epickie płótno zatytułowane "Bitwa Murzynów w ciemnej jaskini" :D

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2657 dnia: Marca 02, 2018, 12:03:08 pm »
Haha miałem takie zajęcia inspirowane oczywiście Malewiczem, że trzeba było nalepić czarny kwadrat (powiedzmy 8x8 cm) na białą kartke A4 (ok 21x30 cm). Cały wydział w auli na raz, bo to było na zaliczenie wykładu, ze 120 luda w kupie, kombinował, jak nalepić czarny kwadrat na białą kartkę, żeby się wybić spośród reszty. Nauczony widać doświadczeniem wykładowca zastrzegł, że kwadrat ani kartka nie mogą być składane, nalepione ma być na płasko, po jednej stronie i nie wychodzić poza krawędź kartki ;) . Ach jaka rozpaczliwa erupcja pomysłów była ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lustrzak

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2659 dnia: Marca 22, 2018, 11:42:49 pm »
Nice...
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2269655/The-300-million-year-old-fossil-inspired-Alien.html

Yes Indeed...
I nawet się komponuje z powyższym trylobitem, bo to liliowiec z tego samego ordowiku. Czyli to może być pra(x450000000)przodek dzisiejszej rozgwiazdy na przykład? No bo nie Twój przecież Maźku no nie?  :)

P.S. Chociaż z artykułu wynika raczej że to karbon.

P.S. 2 O a tu znalazłem zdjęcie gdzie oba prazwierzaki (trylobit i liliowiec) zapozowały do zdjęcia wspólnie
http://www.fossilmall.com/Western-Fossils/Echino/Echino21/Echinoderm21.htm
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2018, 12:14:14 am wysłana przez Lustrzak »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2660 dnia: Marca 23, 2018, 01:04:57 am »
Nice...

W istocie żeś białego kruka wygrzebał - "Daily Mail", a z sensem...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2661 dnia: Marca 23, 2018, 09:38:20 am »
Z liliowcem to nie wiem. Muszę przestudiować.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2662 dnia: Kwietnia 04, 2018, 07:55:21 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2663 dnia: Kwietnia 14, 2018, 12:25:18 pm »
Właśnie zobaczyłem, że w elitarnych siłach uderzeniowych Wielkiej Brytanii też bieda piszczy...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

MarcinK

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2665 dnia: Kwietnia 18, 2018, 06:29:59 pm »
Łe, myślałem, że będzie nasza, forumowa ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

MarcinK

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2666 dnia: Kwietnia 18, 2018, 06:55:20 pm »
Zawsze można zrobić ściepę i podesłać  ;D Chyba rok temu dostał tak Polską flagę z podpisami fanów

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2667 dnia: Kwietnia 18, 2018, 07:07:14 pm »
A co oni wciągają?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

MarcinK

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2668 dnia: Kwietnia 18, 2018, 08:51:06 pm »
Nie wiem co, ale bym nie odmówił  ;D

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2669 dnia: Kwietnia 18, 2018, 08:58:51 pm »
Nie obraziłbym się z powodu gry na podstawie prozy Lema spod cyfrowego pióra Kojimy.

Na marginesie to Azjaci - w tym Japończycy - są czuli na polską kulturę, czego przykładem jest choćby niemała popularność Chopina.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2018, 10:05:04 pm wysłana przez Hornet »
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen