Autor Wątek: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA  (Przeczytany 113081 razy)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #75 dnia: Stycznia 02, 2018, 12:35:42 pm »
post testowy

\

test będzie się odbywał raz na rok w dniu pisania matury z polaka, będzie go jakiś profesor z panu przygotowywał jakiegoś albo ujotu, ale to nie będzie test z matematyki tylko na inteligencję bardziej, dopuszczeniu do wybrania przez losowanie będą w kazdym losowaniu w ciągu kolejnego roku wszyscy którzy napiszą go lepiej lub tak samo jak aktualny ceo w ten sam dzień w tym samym czasie, każdy ma lepszy albo gorszy dzień, nie chodzi o to żeby mensa rządziła światem, chodzi o to żeby utrzymać jakiś poziom jakości timliderów :3

trochę mnie martwi że ten nowy ustrój dałoby się zaprowadzić najpierw tylko w Polsce w ramach testów i kiedy świat by zobaczył jak to działa wszyscy by poszli za naszym przykładem jak kiedy za ameryką posypały się w innych krajach konstytucje kiedyś, albo nie martwi

jeszcze jedno zdjęcie wkleję które zatytułowałę

'Lech Wałęsa, Pan Bolek i draco_volantus, world CEO wsłuchują się w głos ludu swego'



https://youtu.be/JRsxgCN6kCk

z tym martwieniem chodziło o to że w Polsce
jest wszystko w miarę okej i jeszcze pracuje dość zdrowo demokracją,
nie ma tak dużego rozwarstwienia społecznego jak w innych częściach świata
gdzie wydaje mi się że zaiplementowanie tego systemu odniosłoby dużo lepszy skutek,
howgh.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2019, 03:07:45 pm wysłana przez olkapolka »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #76 dnia: Lutego 15, 2018, 10:10:23 pm »


ma ktoś pożyczyć 3 miliony złotych? do środy oddam.
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2018, 11:42:17 pm wysłana przez draco_volantus »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #77 dnia: Lutego 16, 2018, 12:13:52 am »
draco, nie przesadzałbym z ekstremalnie trudnym dostępem do broni w Polsce:
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rzeczpospolita-polacy-pokochali-bron-sprzedaz-bije-rekordy,nId,2142296
A poza tym wiatrówką, na którą nie trzeba pozwolenia, też można zrobić nieliche kuku jak się kto uprze, przynajmniej niektórymi modelami.
Więc zdaje się, że tu jeszcze jakieś inne czynniki muszą w grę wchodzić.

ps. Przypuszczam, iż zaraz się okaże, że serio odpowiedziałem na żart ;).
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2018, 12:17:57 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #78 dnia: Lutego 17, 2018, 03:29:36 pm »
nie żart, przecież nie sprzedają osobom fizycznym,
gdyby sprzedale opisane w artykule ilości komu popadnie
do roku czasu mielibyśmy iluśnastu zabitych ukraińców/muzułmanów,
a i na pewno zwiększyłaby się liczba zabójstw wśród kiboli po przejściu z maczet na pistolety, hm
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #79 dnia: Lutego 17, 2018, 06:19:06 pm »
draco, widzisz, mam z tym pewien problem, bo z jednej strony statystyki wydanych pozwoleń na broń i legalnie sprzedanych egzemplarzy broni,-na-którą-trzeba-pozwolenia nie są w Polsce zbyt wysokie, i to jest twardy, weryfikowalny fakt:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polacy;maja;w;domach;pol;miliona;sztuk;broni,3,0,595971.html
Z drugiej jednak w takiej np. Warszawie bez trudu kupi się nie wymagające zezwoleń wiatrówki, nie znam też prawie domów - nie wiem, może mam kontakt ze specyficznymi ludźmi - w których wiatrówek (nierzadko na śrut diablo) by nie było (i często kupują je relatywne dzieciaki, które czują się z takimi zabawkami leżącymi na półce bardziej męskie, czy jak to nazwać). Wiatrówka zaś może być - jak mówię - narzędziem dość groźnym (gdy celować w głowę czy w serce). Mimo to przypadki poniższego typu należą do rzadkości:
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-02-15/z-wiatrowki-smiertelnie-postrzelil-kolege-wczesniej-razem-pili-alkohol/
http://www.se.pl/wiadomosci/polska/zastrzeli-sasiada-z-wiatrowki_78178.html
Dlatego mam wrażenie, że w grę wchodzą jednak jakieś różnice w mentalności zbiorowej (i nie to bym zakładał, że u nas same anioły a w Hameryce diabły).
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2018, 06:53:23 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #80 dnia: Lutego 17, 2018, 08:27:04 pm »
nie no, przecież te wszystkie masakry z karabinów maszynowych były robione największe nawet nie z pistoletów, a wiatrówki może faktycznie warto też trochę przypiłować O.o
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #81 dnia: Lutego 17, 2018, 08:40:55 pm »
Ta, pewnie, i tłuczki do mięsa i nożyce do żywopłotu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #82 dnia: Lutego 17, 2018, 08:56:45 pm »
nie no, przecież te wszystkie masakry z karabinów maszynowych były robione największe nawet nie z pistoletów

No dobra, ale wskaż mi wobec tego - dla zachowania proporcji - przypadki, że ktoś u nas do jakiejś szkoły wparował i powiedzmy (bierzmy poprawkę na mniejszą wydajność sprzętu) ze trzy osoby zastrzelił (i tak próg ustawiam b. nisko, bo są wszak i wiatrówki 700-strzałowe).

ps. Jak mówimy o innych czynnikach, tak się zastanawiam czy np. to nie jest jedna ze zmiennych, które powinniśmy uwzględniać:
http://www.aaem.pl/pdf-72429-9658?filename=Prevalence%20of.pdf
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2018, 09:03:10 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #83 dnia: Lutego 18, 2018, 11:55:15 pm »
ta, z wiatrówkami zdecydowanie bekę toczyłem



zazwyczaj się mówi o nożach kuchennych

swoją drogą mam kolege po piórze co popełnił opowiadanie że unia europejska zakaże cukru lata temu a dzisiaj czytałem to:

http://www.focus.pl/artykul/slodycze-a-poziom-agresji
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #84 dnia: Lutego 19, 2018, 01:23:55 am »
Smoku, zdałem Pana na NKWD (ABW), jako praworządny obywatel, po tej wpadce FBI, które miało namiary i nie zareagowało, więc 17 młodzieńców trupem padło.To ja już wolę sam Pana zdać, a też i pan Skrzat oraz Ola-Yabba mogą mieć kłopoty. Miarkuj się Pan :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #85 dnia: Lutego 19, 2018, 09:59:20 am »
W Polsce można legalnie posiadać broń palną rozdzielnego ładowania wytworzoną przed 1885 rokiem lub repliki takiej broni. Oznacza to mniej więcej tyle, że można posiadać, nawet bez zawiadamiania nijakich organów, broń znaną z Dzikiego Zachodu jak na przykład rewolwery, strzelby rewolwerowe, czyli broń co prawda rozdzielnego ładowania (proch osobno, kulka osobno, kapiszon osobno), ale całkowicie sprawną, równie zabójczą jak pod Gettysburgiem, zdolną wystrzelić za jednym zamachem 6 kul, której ponowne załadowanie wytrenowanemu strzelcowi zajmie kilkanaście sekund jeśli chodzi o jedną komorę. W całym jej przekroju od strzelb używanych do kładzenia grubokościstych bizonów, poprzez przepisowe rewolwery kawalerii Stanów Zjednoczonych do kieszonkowych rewolwerów dla szulerów czy malutkich deringerów do buta, a nawet biżuterii damskiej (całuję twoją dłoń madam - o jaki niebanalny pierścionek - pstryk i ciemność).

« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2018, 10:49:48 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #86 dnia: Lutego 19, 2018, 10:44:59 am »
I tutaj dodam, że taką broń w Warszawie również kupi się bez trudu (w sklepach mających również do zaoferowania wiatrówki, a także rozmaite - jedne nadające się do użycia jako broń, inne głównie do powieszenia na ścianie, repliki mieczy, szabli i katan), acz w prywatnych rękach widziałem bodaj jedną czy dwie sztuki.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #87 dnia: Lutego 19, 2018, 10:47:58 am »
Taką broń bez trudu kupi się w ogóle nie wychodząc z domu, ponieważ jej sprzedaż nie jest w żaden sposób limitowana.

https://allegro.pl/kategoria/czarnoprochowce-bron-16533?string=rewolwer%20czarnoprochowy&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-col-1-5-1003
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #88 dnia: Lutego 19, 2018, 10:54:24 am »
Wiatrówki również:
https://www.militaria.pl/wiatrowki_i_akcesoria_c334.xml
I często nie są to te wiatrówki co kiedyś:
https://allegro.pl/artykul/wiatrowki-strzelajace-seriami-pistolet-maszynowy-dla-kazdego-94481

A masakr szkolnych - choćby kieszonkowych - jak nie było, tak nie ma. W Hiszpanii się zdarzyła (i - jak widać - broń palna nawet nie była potrzebna, choć jej brak obniżył skuteczność napastnika):
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/488386,atak-w-szkole-w-barcelonie-13-latek-zabil-nauczycielke-i-ranil-5-osob.html
A u nas (dotąd?) nie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2018, 12:30:06 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: POWRÓT DO ZMYSŁÓW DRACO VOLANTUSA
« Odpowiedź #89 dnia: Lutego 21, 2018, 12:47:29 pm »
"Prezydent Donald Trump polecił Departamentowi Sprawiedliwości przygotowanie odpowiednich regulacji w celu wprowadzania zakazu stosowania zmodyfikowanych kolb (ang. bump stock) umożliwiających strzelanie z broni półautomatycznej jak z automatycznej. Napastnik, który w październiku ub. roku zastrzelił 58 osób podczas koncertu w Las Vegas, był uzbrojony w kilka karabinów AR-15 z taką modyfikacją"

dobry i palec na początek..
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.