Autor Wątek: Akademia Lemologiczna [Dialogi]  (Przeczytany 81007 razy)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Dialogi]
« Odpowiedź #75 dnia: Grudnia 02, 2022, 05:45:55 pm »
Hm. Strach strachem, a swoją drogą ciekawe, czy tabliczka mnożenia i wierszyk "Mary had a little lamb" też spoczywają sobie gdzieś w głębinach mózgu, zakodowane w białkach, jak w pamięci flash? :-\

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Dialogi]
« Odpowiedź #76 dnia: Grudnia 03, 2022, 01:03:31 am »
Dobrze, że spytałeś o Mary, nie o Daisy, bo inny sposób magazynowania wspomnień miałbym przed oczami ;):
https://www.youtube.com/watch?v=E7WQ1tdxSqI
A serio: wiem, że masz wątpliwości, ale Brzytewka nakazuje przyjąć, że tak, przynajmniej roboczo...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Dialogi]
« Odpowiedź #77 dnia: Grudnia 03, 2022, 09:25:42 am »
W tym i przed tym okiem, co umieściłeś na awatarze? ;)

A serio: i owszem, mam wątpliwości, a jakże. Raz, ile potrzeba tego białka, żeby zmagazynować szalone tera- i petabajty wspomnień? Mikrogramy? A może tony?
I dwa, nie umiem sobie wyobrazić "czytnika", który potrafi odnaleźć w otchłaniach pamięci potrzebne białko, zeskanować z niego infę, załadować ją do "pamięci operacyjnej" - i to na zawołanie, w trybie real time... Ale z tego, że nie jestem w stanie sobie wyobrazić, wcale nie wynika, że czegoś takiego nie istnieje :)