Autor Wątek: Świat za 127 lat albo za 40  (Przeczytany 329868 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #420 dnia: Listopada 04, 2014, 12:40:36 am »
Wpisał się w swojską tradycję Hryniewieckiego, Czołgosza, Walusia.

Których zamachy też były - patrząc nawet chłodno i psychopatycznie, bez wdawania się w moralizatorstwo, znaczy: po politycznemu - problematyczne. W pierwszym wypadku co do skutków. W drugim co do doboru ofiary (bywali znacznie gorsi ludzie w owe dni). W trzecim minimum co do pobudek.

W gruncie rzeczy Dukaj w linkowanym tekście pisze podobnie do naszego "iksa".
Tyle, że przygląda się temu na zimno jak czemuś obcemu, zewnętrznemu; w kapciach, popijając herbatkę, stukając w klawisze maszyny i...zarabia.
Znaczy - zdrowy, normalny.
"Ja jestem mieszczanin z partii nudy".  8)

Różni się. Twierdzi, że nie ma odwrotu, bo jedyny dający się pomyśleć to ten do kurdla, a to jest wybór znanego zła ze strachu przed nieznanym, domniemanym.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #421 dnia: Listopada 04, 2014, 01:33:29 am »
Cytuj
Których zamachy też były - patrząc nawet chłodno i psychopatycznie, bez wdawania się w moralizatorstwo, znaczy: po politycznemu - problematyczne. W pierwszym wypadku co do skutków. W drugim co do doboru ofiary (bywali znacznie gorsi ludzie w owe dni). W trzecim minimum co do pobudek.
Zgoda, terror indywidualny to wielce wątpliwa metoda. A na pewno, nieskuteczna. Te wnioski wyciągnął już Lenin i zmienił strategię brrrr...
Cytuj
Różni się. Twierdzi, że nie ma odwrotu, bo jedyny dający się pomyśleć to ten do kurdla, a to jest wybór znanego zła ze strachu przed nieznanym, domniemanym.
W tym tak, miałem na myśli opis sytuacji i jej konsekwencje dla wolności.
Tiaaa...i  znów Lem nagle wyskoczył jak Tichy z kurdleusza. :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2014, 01:35:58 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #422 dnia: Lutego 11, 2015, 08:09:14 pm »
Najpierw pomyślałam o "no nie mogę", ale może jednak to już? Ten świat?
Odkurzacze atakują, a Smart TV Samsunga szpiegują;)
Nowoczesne telewizory mogą nagrywać rozmowy użytkowników i przesyłać dalej zgromadzone dane. Koncern Samsung ostrzegł użytkowników, by unikali podawania wrażliwych danych w pobliżu telewizora.
Firma wystosowała oświadczenie związane z jej polityką prywatności. Czytamy w nim: Bądźcie świadomi tego, że wypowiedzi zawierające dane osobowe czy inne wrażliwe informacje mogą zostać zarejestrowane przez urządzenie i przekazane stronom trzecim poprzez system rozpoznawania mowy".
System wykorzystywany jest do wydawania urządzeniu komend głosowych. Okazało się jednak, że do baz koncernu trafiają wszelkie dane nagrane przez telewizor.


Teraz pora na pralki;)

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1374265,Samsung-ostrzega-nasze-telewizory-moga-podsluchiwac-uzytkownikow
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #423 dnia: Lutego 11, 2015, 09:50:49 pm »
Ol, Ty tak serio czy dla nabiału?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #424 dnia: Lutego 11, 2015, 11:28:12 pm »
Ale że co? Nie wierzysz, że Twój telewizor mógłby na Ciebie donieść?;)

To nie tylko samsungowy problem. Na przykład:
O tym, że w praktyce niekoniecznie musi tak być, może zaświadczyć lokalny konkurent Samsunga, czyli LG. Jak pisaliśmy w Wyborcza.biz, brytyjski bloger przeanalizował, jakie dane telewizor LG zbiera na temat użytkownika. I rozpętał burzę. Dlaczego? W LG jest opcja "Collection of watching info", czyli zgoda na zbieranie danych. Nawet gdy opcja była wyłączona, telewizor dane zbierał. I nie chodziło tu tylko o ulubione programy telewizyjne, ale też np. dane z wymiennego dysku podpięte do telewizora.
LG bił się w pierś i przepraszał, zapewniając, że ta felerna funkcja zostanie naprawiona podczas najbliższej aktualizacji systemu. Po co były firmie te dane? W pierwotnej wersji - by personalizować użytkownikowi reklamy. W finalnej wersji - by rekomendować użytkownikowi treści na podstawie tego, co ogląda.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17381915,Szpieg_w_domu__Uwazaj__co_mowisz_przy_telewizorze.html
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #425 dnia: Lutego 12, 2015, 04:16:45 pm »
Hehe, to je dobre :) . Niedługo będzie można wpływać na rozwój akcji. Na przykład krzyknąć do aktora: uważaj za plecami! Albo kiedy zdarzy nam się w domowym zaciszu szpetnie zakląć to aktor się przerwie akcję i powie: ale proszę się nie wyrażać, widzę, że pańskie dzieci słuchają!

https://www.youtube.com/watch?v=E9JoOh9fBR0
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #426 dnia: Lutego 12, 2015, 04:54:07 pm »
Jak jesteśmy przy przyszłości... Pamiętacie Tichego, jak się nad robotem swoim pastwił? Nie tylko Tichy...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #427 dnia: Lutego 12, 2015, 09:05:53 pm »
Jak jesteśmy przy przyszłości... Pamiętacie Tichego, jak się nad robotem swoim pastwił? Nie tylko Tichy...
Jakoś mi przykro patrzeć jak ten pan - bez końca - pastwi się nad bezbronnym robotem. Jakby psa kopał.
Żeby chociaż jaki laser do obrony miał. Ten robot. I co drugi kop...kop tego pana;)
Tichy chyba jednak wybierał godniejszych przeciwników;)
Albo kiedy zdarzy nam się w domowym zaciszu szpetnie zakląć to aktor się przerwie akcję i powie
:D
Telewizja interaktywna wg Barei;))
Pewnie było, ale może młodsi nie pamiętają - ba! nawet nie rozumieją;)
Podwąteczek: co wymyślił Bareja...robot kolejkowy:
https://www.youtube.com/watch?v=i_U2MvxdiSM
Może to nawet przyszłość dla hamerykańskich czarnych piątków;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #428 dnia: Lutego 12, 2015, 09:43:10 pm »
Jakoś mi przykro patrzeć jak ten pan - bez końca - pastwi się nad bezbronnym robotem. Jakby psa kopał.
Żeby chociaż jaki laser do obrony miał. Ten robot. I co drugi kop...kop tego pana;)

Ano przykry widok - zaraz się nam (mnie też) w mózgach tendencja do animizacji, albo i personifikacji włącza - choć to maszyna, rodzaj czworonożnego robota, wielce prymitywnego, a zdaje się jeszcze, że kopanie w celach naukowych było, by pokazać jak pięknie robot zachowuje równowagę.

Jakoś godniej by to wyglądało jednak, gdyby tego robota drągiem jakim beznamiętnie potrącali czy co...?

Tichy chyba jednak wybierał godniejszych przeciwników;)

Bywał jednak dla robotów (z wzajemnością zresztą) przykry ("To mnie tak zezłościło, żem się poważnie zastanowił, czy nie oddać go jednak na złom. Ponieważ nie chciało mu się wstawać rano, od miesięcy zatykał sobie wieczorem słuchawki woskiem. Można było dzwonić do upadłego. Tłumaczył, że to z roztargnienia. Groziłem, że wykręcę mu stopki, ale brzęczał sobie na to. Wiedział, że go potrzebuję.") nie tak jednak, jak jeden kuzyn Tarantogi:

"Gospodarz przycisnął sobie do skroni małą metalową płytkę.
- Wołam mego robota - wyjaśnił. Jakoż robot wszedł, ale na tacy zamiast butelki i kieliszków niósł dwa młotki i małą siekierkę. Kuzyn Tarantogi nawet specjalnie nie zwlekając i nie wdając się w żaden dialog z blaszanym służącym, schylił się tylko, spod swojego fotela wydobył coś na kształt srebrnego colta i jednym sztychem płomiennego promienia obrócił robota w kupę szmelcu, zaś wirujący nad nią dym i woń czadu niezwłocznie wessał okrągły, rozwarty w suficie otwór.
- Już dawno zauważyłem, że ten mój butler wymaga remontu, ale niestety nie miałem na to czasu, tak mnie zafrapowały ostatnie wyniki studiów nad reptyliami permu - z tymi słowami kuzyn Tarantogi podszedł do szafki ściennej i osobiście wręczył mi szklaneczkę whisky."
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #429 dnia: Lutego 12, 2015, 10:02:02 pm »
Pierwsze to tylko groźby, a drugie tradycja westernowa;)
Daleko im do znęcania.
Aleale...mnie zainteresował ten kopany. Okazało się, że to nowy Spot z Boston D.:
https://www.youtube.com/watch?v=M8YjvHYbZ9w#t=51
Spot jest mniejszy i znacznie cichszy, co zawdzięcza m.in. napędowi elektrycznemu. Robot waży około 72 kilogramów i został wyposażony w „głowę” z sensorami, które ułatwiają mu orientację w przestrzeni, pokonywanie trudnego terenu, a także wykrywanie ludzi i innych robotów i poruszanie się obok nich. Potrafi również wychodzić po schodach.
http://gadzetomania.pl/56972,spot-najnowszy-robot-od-boston-dynamics-ta-maszyna-ma-powody-do-buntu
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #430 dnia: Lutego 16, 2015, 10:18:37 pm »
Dziwnie mi sie oglada te maszyny, tak dobrze sie poruszajace. To bydle mnie o gesia skorke przyprawia:
https://www.youtube.com/watch?v=959puZddZxo

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #431 dnia: Lutego 17, 2015, 10:29:17 am »
No, no. Zaraz zaczniesz pisać, że teza jakoby roboty były nieżywe jest fałszywa, ponieważ się przecież ruszają i są takie ludzkie...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #432 dnia: Lutego 17, 2015, 12:51:37 pm »
Określ wyraźnie jak odróżnić żywe od nieżywego... ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #433 dnia: Lutego 17, 2015, 01:13:49 pm »
Ale to Nex ma z tym problem nie ja :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #434 dnia: Lutego 17, 2015, 06:02:54 pm »
Wystarczy pomacać :-)
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )