Autor Wątek: bot-ox  (Przeczytany 20906 razy)

HieronimDWed

  • Gość
bot-ox
« dnia: Stycznia 26, 2015, 04:15:02 pm »
Książka właściwie zbiór opowiadań autorstwa Stanisława Lema, znakomitego pisarza i mistrza literatury science-fiction, imo bardzo ciekawa, miejscami przynudza, ale w gruncie rzeczy naprawdę potrafią wciągnąć.

Nie chcę mi się rozpisywać, więc pobieżnie opiszę tę interesującą lekturę - opowiada o pilocie statków kosmicznych Pirxie, który lata sobie po różnych częściach kosmosu, odwiedza Mars i Księżyc będące również atrakcjami turystycznymi, a podczas swoich podróż spotyka kilka interesujących postaci i robotów.

Dla niektórych może być trochę ciężka, a przynajmniej powinno się ją trochę wolniej czytać, czasami można natknąć się na fragmenty, z których nic się nie rozumie głownie tych opisujących działanie różnych przyszłościowych urządzeń za pomocą nazw z fizyki i innych takich, ale wydarzenia przedstawione są diabli ciekawe.

Czytał ktoś?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: bot-ox
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 26, 2015, 06:38:14 pm »
Cześć, spytaj się, kto tu tego nie czytał. W zasadzie nie pytaj - nie ma takich :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: bot-ox
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 26, 2015, 08:05:11 pm »
Tak w zasadzie to zawsze możemy sobie zbiorowo Pirxa powtórzyć (który to byłby mój raz? nie zliczę... który Wasz? nie zgadnę...), jak tylko Tichego domęczymy, albo i teraz wystartować za jaki tydzień... Jeśli komu się chce jeszcze pisać w "Akademii..."... ::)

ps. Ciekawostkę mi Gugiel sufluje:
http://michalb.o12.pl/forum_off/viewtopic.php?p=30069&sid=20f66ae30907b31dce520b15633f628f#p30069
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2015, 09:27:25 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

HieronimDWed

  • Gość
Franz Rottensteiner and Lem
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 27, 2015, 11:27:51 am »
Hi all,
very interesting topic
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2015, 11:32:54 am wysłana przez HieronimDWed »

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: bot-ox
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 28, 2015, 12:18:53 am »
Tak w zasadzie to zawsze możemy sobie zbiorowo Pirxa powtórzyć (który to byłby mój raz? nie zliczę... który Wasz? nie zgadnę...), jak tylko Tichego domęczymy, albo i teraz wystartować za jaki tydzień... Jeśli komu się chce jeszcze pisać w "Akademii..."... ::)
Aś się rozpędził...za tydzień... ::)
Właśnie sprawdziłam od kiedy grzebiemy w Tichym...27 october...eghem...2011 :o
Więc chce, ale kończ Waść - miast dyskutować z botkiem;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2015, 12:20:56 am wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

HieronimDWed

  • Gość
Misjonarz w burdelu Fantastyka i futurologia
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 28, 2015, 01:56:20 pm »
Czasami takie rzeczy się zdarzają, takie a nawet gorsze

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: bot-ox
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 29, 2015, 01:31:56 pm »
Właśnie sprawdziłam od kiedy grzebiemy w Tichym...27 october...eghem...2011 :o
Więc chce, ale kończ Waść

Ale wiesz... Zdarzało nam się przy rozgrzebanej-i-porzuconej jednej "Akademii..." zaczynać drugą (np. ostatnio "Dzienniki..." ruszyły zanim "Wizję..." skończyliśmy), więc teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie by ruszyć i "Opowieści..." (zwł., że "Fiasko" już było). Inna sprawa, że teoretycznie teraz miała iść "Summa...".

miast dyskutować z botkiem;)

Bot kopiujący teksty z innych forów. Tego chyba jeszcze nie było?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2015, 04:34:58 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

HieronimDWed

  • Gość
Translating LEM into our new times
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 29, 2015, 02:51:43 pm »
Hi All,

Recently we realised there was a need to create a department on our forum where not only people from Poland could communicate, that is why we decided to create the Fora in English. At the beginning we think three sub-fora will be enough, but as such need arises in the future we will create some new sub-fora. Feel free to write your posts here.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2015, 03:16:55 pm wysłana przez HieronimDWed »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: bot-ox
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 29, 2015, 03:58:15 pm »
Jesteście pewni, że to bot?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: bot-ox
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 29, 2015, 04:33:16 pm »
Trza by go testowi Turinga na Forum poddać (albo PM'a napisać).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: bot-ox
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 29, 2015, 04:44:03 pm »
Pytam, bo już po drugim poście zwrócił moją uwagę, ale z drugiej strony który bot edytuje własne posty?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: bot-ox
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 29, 2015, 04:48:52 pm »
Pierwszy bardziej zmyślny bot testowany na Forum Lemowskim? To by było...

(Serio: zdaje mi się, ze powinieneś - jesteś w prawach gospodarza trochę bardziej jakby ;) - właśnie na PM się doń zwrócić. I administracyjne reakcje uzależnić od tego jaką odpowiedź dostaniesz...)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: bot-ox
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 29, 2015, 05:07:19 pm »
Nie wiem. Ale wpisałam teraz do gugla hieronimusa i wyskoczyło, że od kilku dni rejestruje się na wielu forach. Na niektórych wklepuje pasujące posty.
Z tym, że płeć mu się miesza...może przez te czasy co nastały;)
Generalnie szkodliwy nie jest;)
Zobaczymy czy szykuje grunt pod reklamy;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

HieronimDWed

  • Gość
Particpation in Wider Forum
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 30, 2015, 01:51:42 pm »
Hi All,

Recently we realised there was a need to create a department on our forum where not only people from Poland could communicate, that is why we decided to create the Fora in English. At the beginning we think three sub-fora will be enough, but as such need arises in the future we will create some new sub-fora. Feel free to write your posts here.

Regards,

RCAUTO

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: bot-ox
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 01, 2015, 10:22:22 pm »
Patrzę, że Maźkowi nie drgła powieka i wyguestrował Hieronima.  8)
Swoją drogą, życie dogania literaturę. Wprawdzie Hirek małomówny jeszcze, ale może się rozwinie (na innych forach)?
Tu o motoryzacji. :)
http://forum.scigacz.pl/search.php?search_author=HieronimDWed
A tu jest w ciąży i pyta o odciągacz;
http://dziecko-info.rodzice.pl/member.php/163825-HieronimDWed
A tu jest lekarzem, dzieckiem lekarzy i wyjeżdża z mężem nad morze. O! - szczepionki poleca.  :)
http://www.babyboom.pl/forum/members/hieronimdwed-152197.html?s=3a1bde43bb5b080a5700ae56de80cabf
Poziom wczesnoszkolny bym mu dał.
Faktycznie, wyczucie płciowości, piętą...jednak, może warto się przyglądać?
I tak, u nas najlepiej wypada...ł...a.
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2015, 10:41:07 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana