Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 447306 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1290 dnia: Sierpnia 06, 2020, 12:25:15 am »
Przedsennie odpowiem, przywołując greps mojego starego druha, Michała Szymańskiego, który, gdy mu kiedyś napisałem, iż pozdrawiam go serdecznie i z respektem, odpisał sławne: "A ja ciebie ozięble i z despektem".
Dobrze, że pamięć nadal mam jak kryształ, więc Twe "serdeczne pozdrowienia" kwituję, jak znalazł, dosłowną repliką Michała.
Stanisław Remuszko
 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1291 dnia: Sierpnia 07, 2020, 02:09:45 pm »
https://www.o2.pl/informacje/zbadali-pierwszych-ozdrowiencow-z-wuhan-niepokojace-wyniki-6540408238214112a

Jaka jest wiarygodność tego doniesienia? Tak twierdzi dosłownie dr Peng, dr Peng w wersji "The Sun", czy w ogóle ktoś inny podany do wierzenia przez panią redaktor Angelikę Karpińską z portalu "o2"?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1292 dnia: Sierpnia 07, 2020, 03:23:32 pm »
Staszku, są na ten temat publikacje (np. [1] i [2]), a nie tylko doniesienia medialne.
W [1] o tym, że po 60 dniach po opuszczeniu szpitala, tylko 18 na 143 ludzi nie miało żadnych objawów COVID, a reszta wciąż wykazywała co najmniej jeden symptom (przy czym nie mieli już koronawirusa i nie chorowali na inne choroby).
Praca [2] podaje bardzo asekuracyjnie, że jeszcze nie wiemy nic na 100%, ale dostępne obrazy z tomografii komputerowej + literatura nt. SARS i MERS sugerują, że COVID może powodować nieodwracalne zwłóknienie płuc.



[1] Persistent Symptoms in Patients After Acute COVID-19
Carfì A, Bernabei R, Landi F, for the Gemelli Against COVID-19 Post-Acute Care Study Group.
JAMA. Published online July 09, 2020. doi:10.1001/jama.2020.12603

[2] Pulmonary fibrosis secondary to COVID-19: a call to arms?
Spagnolo, Paolo et al.
The Lancet Respiratory Medicine, Volume 8, Issue 8, 750 - 752

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1293 dnia: Sierpnia 07, 2020, 04:01:58 pm »
Tomku, dzięki.

Z pokorą przyjmuję do wiadomości.

A jak Pan Profesor ocenia polskie zgony wg GUS marzec-lipiec 2019 versus marzec-lipiec 2020?

R.

pjes: wymyśliłem hipotezę jak pogodzić jedno z drugim.
PRZYSPIESZONA ŚMIERĆ ODŁOŻONA !!!
Wskutek tego wirusa, zakażona populacja nie umiera od razu, lecz np. po roku, choć gdyby nie doszło do zakażenia, populacja żyłaby znacznie dłużej.
Co na to lord Popper?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2020, 05:32:01 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1294 dnia: Sierpnia 08, 2020, 05:31:57 pm »
Gdy wczoraj wpisałem ple-ple na temat hipotetycznego wynalazku odłożonej śmierci przełożonej - spojrzałem na zegarek i zanotowałem sobie, że na liczniku jest liczba 167 280. Było to o 16:32. Upłynęły zatem 24 godziny, a liczba wpisów wzrosła o 460. W taki upał to bezwzględnie dowodzi, że jestem samotnym liderem rankingu najpoczytniejszych  Forumowiczów, o kurcze :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1295 dnia: Sierpnia 13, 2020, 07:47:32 pm »
Chciałem napisać coś zupełnie innego, ale PRZYPADKIEM rzuciłem naprzód okiem na dzisiejszy głos LA:

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1974.msg83597#msg83597 

i widzę a propos, że najwyższa pora, abym wreszcie przeczytał Mistrzowską "Filozofię przypadku".

R

pjes: to tak inspirujące, jak "Rozplatanie tęczy" pana Dawkinsa. Skojarzył mi się Memling ze swoim "Sądem Ostatecznym", więc i natychmiast wątek LGBT, poprzez opinię pana Smoka...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1296 dnia: Sierpnia 15, 2020, 01:17:33 am »
And what about when it comes to more complex things?
I may be wrong, but my answer is: we can make hypotheses that look more or less likely. However, to have knowledge, in the full sense of the word - probably not.

Też tak uważam :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

szocik

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1297 dnia: Sierpnia 15, 2020, 04:39:07 pm »
Chciałem napisać coś zupełnie innego, ale PRZYPADKIEM rzuciłem naprzód okiem na dzisiejszy głos LA:

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1974.msg83597#msg83597 

i widzę a propos, że najwyższa pora, abym wreszcie przeczytał Mistrzowską "Filozofię przypadku".

R

pjes: to tak inspirujące, jak "Rozplatanie tęczy" pana Dawkinsa. Skojarzył mi się Memling ze swoim "Sądem Ostatecznym", więc i natychmiast wątek LGBT, poprzez opinię pana Smoka...

tu na forum też doszły widzę wątki i wspominanie LGBT ;p
Firma https://guliwer.pl od wywozu śmieci w Krakowie

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1298 dnia: Sierpnia 15, 2020, 04:58:15 pm »
@ szocik

Czy mógłbym coś dla Pana zrobić?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1299 dnia: Sierpnia 17, 2020, 12:10:22 am »
Był wątek "Zagadka", ale przepadł.

Spośród kilkudziesięciu książek Mistrza najbardziej cenię tylko kilka. To są książki, którymi zajmowałem się w dziewięciu dotychczasowych Lemoniadach. Na Boże Narodzenie 2020 rozpocznie się L-X ("Niezwyciężony", zgodnie z sugestią Forumowiczów). Dam wedlowską za odgadnięcie, która z tych dziesięciu jest dla mnie najnajbardziejsza :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1300 dnia: Sierpnia 17, 2020, 06:26:58 pm »
Wojna Światów

Widocznie opadła kopara.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1301 dnia: Sierpnia 17, 2020, 06:34:30 pm »
Nie trafił Pan. Ale można strzelać trzy razy :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1302 dnia: Sierpnia 17, 2020, 10:32:08 pm »
Tak musiało być w pierwszych tygodniach DWŚ.
Co robi Hitler? Nie wiadomo. Co robi Stalin? Nie wiadomo. Gdzie jest polski rząd? Nie wiadomo. Co robi UE? Nie wiadomo. Co robią Biali Rusini w Mińsku, w Grodnie, na wsiach? Nie wiadomo? Czy zaczął się strajk? Nie wiadomo. Ile zakładów pracy, gdzie i kiedy protestuje generalnie - nie wiadomo.
A wszystko w 2020 roku, gdy środki komunikacji są niebywale rozwinięte. Gdy wszędzie są kamery i wszędobylscy reporterzy. Gdzie jest PAP? Nie wiadomo. Co robi wojsko ruskie/białoruskie/polskie? Nie wiadomo. Co robi OMON? Nie wiadomo. Co mówi Reuters i BBC, Radio Moskwa i Russia Today? Nie wiadomo. Gdzie jest Putin i Łukaszenka? Nie wiadomo. Co z ciężarówkami pełnymi czerwonoarmistów? Nie wiadomo. Co z manewrami armii na naszej i litewskiej granicy? Nie wiadomo...

ZERO wiarygodnej i miarodajnej informacji.

R.

pjes: obok SMS-ów, mejli, wielu telewizji i wielu radyj, także telefonów, specjalnych redakcyjnych wysłanników, portali społecznościowych, rozmaitych anonimowych forów, zdjęć i fotoszopów oraz filmów - mamy również naszego własnego mińskiego korespondenta. In potentio.
Dobranoc :-)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2020, 12:42:27 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1303 dnia: Sierpnia 19, 2020, 12:01:55 am »
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1107.msg83715#msg83715

@ LA
Czy dobrze rozumiem, że Pan sugeruje, że ja "wyzywam Pana od idiotów"?

Gdyby tak było, to musiałbym uznać, że jest Pan urażalski ponurak/smutas, a nie wesoły bystry odessany ukraiński Brat.

Co do Pańskiego wachlarza możliwości, to wydaje mi się, że jeszcze prościej by było, gdyby właściciel lub/i zarządca  forum dali mi do zrozumienia, żebym sobie poszedł, albo po prostu zbanowali chama. Oni są tu gospodarzami domu, nie Pan, i nie moderatorzy-dozorcy z miotłami.

Jeszcze dodam, że specjalnie dla obcojęzycznych powstały odrębne wersje forum po angielsku, forum po niemiecku i forum po rosyjsku. One są na dole :-)

Nawet sam pan Tomasz Lem nie może zmienić faktu, że wszystkie książki Mistrza są napisane PO POLSKU. Czas przeszły dokonany. Owszem: próbę uznania na forum po polsku wpisów obcojęzycznych za RÓWNOPRAWNE z wpisami polskojezycznymi odebrałbym jako wyraz braku szacunku dla pana Stanisława Lema.

R.

pjes: teraz dostrzegłem, że - wbrew temu, co Pan pisze - nie chodzi o obcojęzyczne fragmenty, wtręty i cytaty. Chodzi o całościowe wpisy obcojęzyczne.

Senkiewiczowski pjes II: - Cham chamem - rzekł, budząc się, pan Zagłoba.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1304 dnia: Sierpnia 19, 2020, 09:42:57 pm »
Zupełnie WYJĄTKOWY tekst, którego staranne przeczytanie polecam wszystkim rozumnym (nie tylko dobrym) Forumowiczom:
https://wyborcza.pl/7,75399,26222281,atak-na-system-sponsorowana-przez-panstwo-dezinformacja-w-zachodnich.html
Ten artykuł, autorstwa nieznanyvch autorów, który szybko znikł z czołówki, klarownie przekonuje, że nikomu nie można wierzyć na gębę. ZAWSZE trzeba przepuścić napisane przez własny rozum, inteligencję i doświadczenie.
Pisałem już o tym parę razy na Forum, a dziś powtarzam z naciskiem i wykrzyknikiem: NIKOMU! Łącznie z zarządcami niniejszego Forum. Żadnej wiary na słowo/autorytet/kierownictwo. Owszem, w uniwersalnej mocy zostaje niezmienna metoda naukowa. Ale ona jest kompletnie nieobecna w medialnych portalowych propagitach, fejkach, i tzw. postprawdzie.
Koszmar!
Te koszmarne czasy się zaczęły dla tych, którzy swe źródła wieści o świecie muszą ograniczyć do przeglądania internetu. W znacznie mniejszym stopniu dotyczą ludzi, którzy rozmawiają (twarz w twarz, telefonicznie, mejlowo itp.). Rozmowa, czyli przekazywanie myśli za pomocą słów, najlepiej na żywo, zawsze była, a teraz jeszcze bardziej staje się bezcennym środkiem komunikacji człowieka z człowiekiem.

R.
 
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2020, 04:07:49 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )