Autor Wątek: Ukraina  (Przeczytany 38633 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 25, 2014, 10:23:46 pm »
Ludziom rozumnym i dobrym uprzejmie polecam mój dzisiejszy blog: http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=3791
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 25, 2014, 10:39:01 pm »
Mogę tylko pogratulować GW publikacji tego tekstu (nawet z preambułą tow. Kurskiego).
Choć, z ciekawości: gdzie to było schowane, skoro google tego (do wczoraj) nie pokazywały?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 25, 2014, 10:42:42 pm »
@ Liv
Krzychu, czy widzisz jakieś istotne różnice między cytowanym Putinem a cytowanym Mołotowem?
s.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 25, 2014, 11:07:30 pm »
Do robaka przystawić zapałkę, to się skuli, bo parzy, chuchnąć, to się rozwinie, bo przyjemnie. A są ludzie, co roztłumaczają, co mówił, ten co zapałkę przystawiał. Bo jak dobrze mówił, to nie boli, choć boli. A jak źle - to boli.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 25, 2014, 11:27:13 pm »
Trzy razy Cię czytałem, nawet za trzecią razą ratunkowo wspomogłem się łykiem napitku rozgrzewającego - i nadal ni w Ząb (Stoch!) nic nie rozumiem, czyli nie wiem, osoSichozi. Sorry, Globaltoo, taką mamy pogodę na tym Sqsynowie...
vosbm
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2014, 02:20:22 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #50 dnia: Marca 26, 2014, 12:04:27 am »
Pić trza umić.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #51 dnia: Marca 26, 2014, 02:01:15 am »
Cytuj
@ Liv, czy widzisz jakieś istotne różnice między cytowanym Putinem a cytowanym Mołotowem?
Inny rozmach, ale melodia podobna.
Czemu mi się Mołotow otworzył? Chyba temu:
Wierzę, że zrozumieją mnie również Europejczycy, a przede wszystkim Niemcy
Przypomnę, że w trakcie konsultacji politycznych związanych ze zjednoczeniem RFN i NRD, na eksperckim, ale łagodnie mówiąc bardzo wysokim poziomie, przedstawiciele nie wszystkich krajów, które są i wtedy były sojusznikami Niemiec, wspierali sam pomysł zjednoczenia. A kraj nasz, na odwrót, jednoznacznie poparł szczere, niepowstrzymane dążenie Niemców do zjednoczenia narodu. Jestem pewien, że nie zapomnieliście o tym, i liczę na to, że obywatele Niemiec również wesprą dążenie świata rosyjskiego, Rosji historycznej do odbudowy jedności.

Propozycja?
Cytuj
A są ludzie, co roztłumaczają, co mówił, ten co zapałkę przystawiał. Bo jak dobrze mówił, to nie boli, choć boli. A jak źle - to boli.
Bardzo to trzeźwe :)
Wręcz behawioralnie trzeźwe. 8)
Tak se...gadamy tylko...o tej hipnozie.
Tu próba analizy bardziej na trzeźwo.
http://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2014-03-19/konsekwencje-aneksji-krymu
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2014, 02:19:10 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #52 dnia: Marca 26, 2014, 02:19:36 am »
Albo ja wypiłem za mało, albo Wy za dużo, bo teraz już Was dwóch nie panimaju. Niczym Maleńczuk Vladymira. Ale może nie na wsiegdá, tol'ko doraná?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #53 dnia: Marca 26, 2014, 10:45:16 am »
Po prostu nie ma ob. Remuszko żadnego znaczenia, co mówi Putin. Każda władza potrafi sobie i poddanym wytłumaczyć, dlaczego tak a nie inaczej. Tym bardziej jest to możliwe w kraju, w którym na życzenie tejże władzy parlament może zmienić wszystkie "kwity" (jak doktrynę itp.). Nie ma też znaczenia, co mówi Unia - ani co mówi Obama. Liczy się tylko to, co ewentualnie zrobią, a jestem przekonany, że długodystansowo nie zrobią nic kompletnie, szczególnie Unia. Trochę będzie stroszenia się i na tym się skończy. Najdalej po zakończeniu kadencji Putina wszyscy będą w umizgach a wówczas urzędujący Wuj Sam zaprosi Iwana na swoje rancho, gdzie pojeżdżą pickupem i połowią ryby.

Co do Krymu posłyszałem dziś, że bardzo mały procent wojskowych ukraińskich z baz na Krymie zamierza wrócić do Ukrainy, znakomita większość z nich postanowiła pozostać na Krymie i służyć pod sztandarem rosyjskim. Wniosek jaki mi się nasuwa jest taki, że faktycznie Krym jest rosyjski a nie ukraiński.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #54 dnia: Marca 28, 2014, 11:14:47 am »
@ Tzok
http://forum.lem.pl/index.php?topic=1091.msg55027#msg55027
oraz
http://forum.lem.pl/index.php?topic=1091.msg55084#msg55084
Pan Lem zaszczycił mnie kiedyś mniej więcej taką preambułką (cytuję z pamięci): ...Już wróblom chleb podrobiłem i teraz powinienem wziąć się za ten straszny stos korespondencji, ale jej nie tykam póki Panu nie odpiszę... Idąc zatem  w ślady Mistrza, wystukuję, że teraz obok mogo kompa leży jeszcze gorsza czarna robota, ale mam pierwszy od kilku dni luźniejszy kwadrans i jej nie tykam póki Panu nie odpiszę...
1. Z merytorycznym sednem pierwszego akapitu pierwszego linku zgadzam się przez rozum. To zapewne są albo siły wprost rosyjskie albo paramilitarne rosyjskokrymskie, bo Krym zawsze miał status specjalny i demografię specjalną. W tym kontekście polecam wypowiedź prof. Rotfelda odnośnie do możliwego charakteru współczesnych wojen-niewojen: http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,136829,15685855,Rotfeld__Rosja_przygotowywala_sie_do_konfliktu_co.html
Niech Pan zważy, BTW, iż siły te nie dysponują ciężkim sprzętem bojowym (działa, czołgi, rakiety, transportery opancerzone), lecz jedynie bronią ręczną, oraz zwykłymi ciężarówkami do przewozu ludzi.
2. Cytowane przez Pana (podlinkowane) wypowiedzi Putina znamy tylko w dziennikarskim streszczeniu, i niech Pan uwierzy mi na słowo ze względu na mój czterdziestoletni staż, że Putin w rzeczywistości (w oryginale) mógł rzec co innego.
3. Niestety, psychoza i propaganda totalnie antyrosyjska coraz bardziej przesyca powszedni język chyba częściowo również mediów zachodnich - co mnie już bardzo martwi ze względu na kurczenie się strefy wiadomości pewnych, sprawdzonych, godnych zaufania. Niech Pan zobaczy, co widać coraz częściej w tle również zachodnich relacji: różne kolumny wojsk, samoloty i okręty - ale bez objaśniania, gdzie, kto, co. To ma tylko robić wrażenie. Lokować produkt w podświadomości odbiorcy. Nie podoba mi się to.
4. Niemal w pełni podzielam punkt wdzenia przedstawiony przez Pana w drugim i trzecim akapicie pierwszego linku. Kłamstwo trzeba przynajmniej zauważać dla klarowności etycznej oraz intelektualnej dyskursu, a także przynajmniej dla zasady piętnować (choć zarazem nie ma się co gorszyć za bardzo: taki jest ten świat).
5. Różnimy się natomiast w ocenie przyczyn aktualnej medialnej polskiej monokultury. To nie szlachetne oburzenie z powodu Putinowskich łgarstw powoduje setkami dziennikarzy, lecz, przykro rzec, aktualna polityczna linia władz, której media są, przypuszczam, sprawnym realizatorem w większym stopniu, niż uczciwym ludziom na ogół się wydaje: http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=3781 Dziś świat jest znacznie bardziej skomplikowany niż kiedykolwiek, i media są en bloc częścią mechanizmów władzy, w dużym stopniu niejawną. Tak uważam.
Resztę dopiszę po powrocie z rehabilitacji (ostatni dzień...)
vosbm       
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2014, 05:23:09 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #55 dnia: Marca 28, 2014, 06:12:16 pm »
Drugi link:
6. Odnośnie do wyników referendum: uważam je za prawdopobne, choć nie ma sposobu, by to teraz zweryfikować. Wyobrażam sobie takie wyniki w klimacie wojny/represji (zagrożenia wojną/represjami).
Osobną kwestią są przyczyny takiej ewentualnej przyczyny (samo wyszło spontanicznie/przypadkowo czy zostało starannie zaplanowane/wyreżyserowane). Osobną kwestia jest sama wyborcza rzetelność kalkulacyjna: fałszowali, czy nie (bo nie było potrzeby...), a jeśli tak, to ile? Też nie ma teraz jak tego sprawdzić.
O bojkocie tatarsko-ukraińskim tylko słyszeliśmy. W realu mogło być całkiem inaczej.
W sumie - 97% na 83% budzi moją wątpliwość jako skojarzenie z komuszymi wyborami oraz jako jaskrawe odbiegnięcie od dzisiejszych standardowych wyników europejskich, także polskich. Natomiast przypuszczam, żę TAM i WTEDY (na Krymie) było bardzo inaczej niż dziś u nas, oraz w ogóle na Starym Kontynencie, za całego Pańskiego żywota. Dlatego myślę, że te wyniki (lub podobne) mogły być prawdziwe lub prawieprawdziwe :-)
Natomiast radość wyrazistej większości Krymczan wydaje mi się autentyczna. Nie tylko ta oglądana w różnych telewizjach, ale i na podstawie moich źródeł (oczywiście "pragnących zachować anonimowość"). 
7. Co do referendów: jestem ich gorącym zwolennikiem i nie raz dawałem temu publicystyczny wyraz.
Rzecz jasna, wprowadzenie referendum, to w Polsce zmiana ustroju.
Referenda także wydają mi się możliwe tylko przy ludowej jednorodności etnicznej lub w takim pluralizmie i takich tradycjach jak w Szwajcarii czy Wielkiej Brytanii. Gdzie indziej musiałoby to skię źle kończyć,  tak jak Pan ostrzega. Broń Panie Boże!
8. ZSRR był jedynym takim eksperymentem w historii ludzkości, ale ponieważ trwał ponad 70 lat (niemal trzy pokolenia) i zostawił straszliwe bezprecedensowe krwawe rany (rewolucja, gułag, II woljna, wcześniej na Ukrainie Wielki Głód) w umysłach bardzo różnych wzajemnie narodów, ras, plemion i szczepów, to i nie wolno do tego państwa stosować standardów ani Europejskich, ani Amerykańskich. To nadal jest, pod względem społecznej świadomości oraz historii, jedyny taki organizm na kuli ziemskiej, i tego się zmienić nie da inaczej niż ewolucyjnie. Ale taka ewolucja musi trwać, przypuszczam, przynajmiej tyle samo (trzy pokolenia). Politycznie zaś ten organizm się rozpadł zaledwie 20 lat temu...
9. I ostatnie. Zachodzie, odpieprz się od Wschodu.
Polecam Panu Huntigtona z jego pasjonującym "Zderzeniem cywilizacji". Według autora, jest ich cóś siedem: Zachodnia, Ruska, Arabska, Chińska, Indyjska, Japońska - ile wymieniłem? Otóż nie mam bladego,  czemu Zachód czuje Missyę i koniecznie chce uformować Wschód na swoją modłę, miast uszanować jego tożsamość i odrębność. Pewnie i to jest wyjaśnione u Huntigtona; najwyraźniej nie doczytałem.
Ciekawostka (dowód, jak sporo nie wiemy): http://www.rp.pl/artykul/11,1097675-Dziwne-podzialy-w-ONZ--Po-glosowaniu-w-sprawie-Krymu.html
Pozdrawiam najseredeczniej :-)
zgred mureszko 
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2014, 09:36:21 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #56 dnia: Marca 28, 2014, 06:40:44 pm »
Zachód się przypieprza jedynie werbalnie i pro forma. Orban już powiedział, że ma gdzieś sankcje (a wcześniej wszedł z Rosją w atomowy mezalians) a poza tym sikory szczebioczą, że Niemcy jedno mówią a drugie robią.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #57 dnia: Marca 28, 2014, 06:42:36 pm »
Ciekawostka p;rzyrodnicza:

----- Original Message -----
From: Беспалова Екатерина Владимировна
To: 'remuszko@gmail.com'
Sent: Friday, March 28, 2014 12:01 PM
Subject: "Głos Rosji"

Szanowny Panie,
Dziękujemy za słuszną uwagę.
Rzeczywiście nie ma polskiej wersji wystąpienia prezydenta Rosji w sprawie Krymu.
Ale w tej chwili redakcję czekają poważne zmiany (trwa proces włączenia „GR” w struktury Agencji „Rossija segodnia”)  więc spróbujemy  wrócić do tego tematu nieco później.
Z wyrazami szacunku,

Ekaterina Bespałowa
Редакция вещания на Европу и Латинскую Америку
ФГБУ РГРК "Голос России"
+7 495 950 69 93
bespalova@ruvr.ru

Szanowni Państwo,
Czy moglibyście zamieścić na swoich stronach www polską wersję (polskie tłumaczenie) wiadomego kremlowskiego przemówienia prezydenta Putina? W polskim internecie jej nie znalazłem, mimo google.
Z poważaniem
Stanisław Remuszko

@ maziek
To jakiś rozsądny człek, ten bratanek Urban...
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2014, 06:44:39 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #58 dnia: Marca 28, 2014, 07:37:45 pm »
Czyli na końcu zostanie RS w krótkich majtkach.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).