Polski > DyLEMaty

Religijna Rzeźba

<< < (2/625) > >>

Terminus:
To zadziwiające, że wszyscy tu są ateistami, jeśli chodzi o scjentologicznego lorda Xenu, czy też wróżki, czajniczek Russela, etc.
Ale niewielu, parafrazując Dawkinsa, idzie 'jednego boga dalej'.
Nie widzę żadnej różnicy jakościowej między mitologią scjentologii a np. chrześcijaństwa. Po prostu z tej drugiej mniej ludzi się już śmieje, bo się bardziej osłuchała. Ileż można się śmiać z tego samego. Tutaj lord Xenu podróżuje w samolocie dc 131 przez kosmos, tam Mojżesz chodzi po dnie morza, Joszua dokonuje rzezi dzieciątek z rozkazu Boga, a Jezus notorycznie łamie zasadę zachowania energii. Oczywiście, teraz scjentologia jest trochę agresywniejsza w advertisingu niż papież Benedykt, choć jemu także mniej więcej raz w tygodniu zdarza się rzucać przesłania o 'zagrożeniach relatywizmu i racjonalizmu', i konieczności 'bezwzględnej walki z tym przez katolików'. Wystarczy włączyć radio, i to wcale nie toruńskie.

Q:

--- Cytat: NEXUS6 w Maja 22, 2008, 02:45:36 am ---Wszedlem na ta stronke... kupuje! Nie wiem co to, ale reklama zaj**ista. Da sie to zamowic przez internet? Maja rabat sezonowy?
Najbardziej mnie ujelo: "brotherhood with the universe..." Dowiedzialem sie tez, ze woda jest mokra, niebo niebieskie, a czlowiek ma prawo do...
Krzyz na tle gwiazdy, pierdu, pierdu...
--- Koniec cytatu ---

Jak to czytałem, to byłem pewien, że na końcu zobaczę napis "Zawsze Coca-Cola"  :D :D :D ;D

Q:

--- Cytat: Terminus w Maja 22, 2008, 09:07:58 am ---To zadziwiające, że wszyscy tu są ateistami, jeśli chodzi o scjentologicznego lorda Xenu, czy też wróżki, czajniczek Russela, etc.
Ale niewielu, parafrazując Dawkinsa, idzie 'jednego boga dalej'.
--- Koniec cytatu ---

Nie wiem, nie wiem... Odniosłem wrażenie, że na Forum prawie sami ateiści (a conajmniej agnostycy)...


--- Cytat: Terminus w Maja 22, 2008, 09:07:58 am ---jemu także mniej więcej raz w tygodniu zdarza się rzucać przesłania o 'zagrożeniach relatywizmu i racjonalizmu', i konieczności 'bezwzględnej walki z tym przez katolików'.
--- Koniec cytatu ---

Wrzucenie do jednego wora racjonalizmu i relatywizmu... To tylko umysł religijny potrafi... ;)

Terminus:

--- Cytuj ---Wrzucenie do jednego wora racjonalizmu i relatywizmu... To tylko umysł religijny potrafi... Wink
--- Koniec cytatu ---
Trzeba mieć specjalne uzdolnienia, by zostać papieżem :)

Aha, obrażonych zapraszam na stronę: Kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Dowiedzieć się na niej można, że wierzyć można we wszystko - bo skoro ktoś jest w stanie zawiesić racjonalny osąd, by ,,połknąć'' np. wniebowzięcie Maryi, to czemu nie może ,,połknąć'' Boga Pastafarian? Nie mamy więc podstaw, by śmiać się ze scjentologów. Nie wyróżniają się.
Miłej zabawy.

Q:

--- Cytat: Terminus w Maja 22, 2008, 05:34:20 pm ---Trzeba mieć specjalne uzdolnienia, by zostać papieżem :)
--- Koniec cytatu ---


;)


--- Cytat: Terminus w Maja 22, 2008, 05:34:20 pm ---Aha, obrażonych zapraszam na stronę: Kościoła Latającego Potwora Spaghetti.
--- Koniec cytatu ---

Zapraszać mnie nie trzeba ;). Zaglądam tam ilekroć mam ochotę się szczerze (acz nie bezrefleksyjnie) pośmiać. (Zupełnie jak do grotesek Mistrza.)


ps. jeszcze kilka fajnych znaczków:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej