Autor Wątek: Re: Kobiety  (Przeczytany 79799 razy)

Terminus

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 15, 2004, 01:41:59 am »
Cytuj
jak skomentujecie moj poglad, ze mescy bohaterowie ksiazek Lem'a sa nieco "ciotowaci" i zniewiesciali?


Skomentuję to tak, że to nie są postaci z amerykańskich fimów.  A może za krótko byli w wojsku?  :-X

bio

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 15, 2004, 10:21:21 am »
jedyni zniewieściali przedstawiciele płci męskiej w książkach Lema jakich mogę sobię przypomnieć to członkowie społeczeństwa z "Powrotu z Gwiazd"

pomijając ten przykład nie odniosłem podobnego wrażenia

cariewna

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 29, 2004, 09:50:04 pm »
Uch, rzeczywiście. U Lema baby w kosmos poleciały:P

To naprawdę urzekające że jak bohater myśli i ma rozterki wewnętrzne to "zniewieściały". Jako kobieta czuję się podtrzymana na duchu.


Wracając do tematu to raczej nie rozdzielnopłciowość warunkuje czy sięgamy po ksiązki sci-fi, raczej to, w jakiej sferze kulturowej się obracamy (no i szereg okołolicznych czynników, na przykład jak daleko mamy do biblioteki i gdzie tam ukryli półki z gwiazdami na kartkach). Dodatkowo biorąc pod uwagę wieki szkolne z pierwszego postu to chłopcy częściej trafiają na fantastykę bo są po prostu bardziej "techniczni' - a panny podlotki uczuciowe (chociaż wyjątków od cholery), więc to zainteresowanie f. się rozkłada raczej na stronę męską, później się trochę wyrównuję (albo moje pobliskie społeczeństwo nie jest typowym obiektem badawczym.



W pierwszym mym poście na forum chciałabym się przywitać, fajnie że ktoś jeszcze lemi na ziemi :P


Terminus

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 30, 2004, 11:46:47 pm »
Cytuj

 biorąc pod uwagę wieki szkolne z pierwszego postu to chłopcy częściej trafiają na fantastykę bo są po prostu bardziej "techniczni' - a panny podlotki uczuciowe (chociaż wyjątków od cholery), więc to zainteresowanie f. się rozkłada raczej na stronę męską, później się trochę wyrównuje




No tak, to wydaje się jednym z lepszych wyjaśnień sprawy. Podobnie rozumuje bio.
Tak trzymać.


Julia

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 21
  • ...
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #19 dnia: Października 04, 2004, 09:16:20 pm »
Ja się czuję niezmiennie nietypowa.
Fanatastyka wśró płci mojej to wyłącznie fantasy i pochodne. A mnie naprawdę podoba się głównie stare polskie science-fiction, a na osiłków z mieczem występują u mnie  już reakcje alergiczne.
Człowiek jest nieważnym momentem w życiu przedmiotów.

Terminus

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #20 dnia: Października 05, 2004, 03:42:38 am »
No prosze, to się zrozumiemy.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 10, 2004, 10:03:10 am »
zakladajac poprawnosc tezy ze wiecej mezczyzn czyta sf niz kobiet (a jest to dosc latwo sprawdzic statystycznie i mi osobiscie teza wydaje sie jak najbardziej prawdziwa) wydaje mi sie ze jest tak w zwiazku z roznica w psychice kobiety i mezczyzny...
rozwijac? :D

This user possesses the following skills:

Wiśnia

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 10, 2004, 10:34:45 am »
Witam!
Cóż, jeśli chodzi o czytanie książek S-F przez meżczyzn, a znikomą popularność tychże (książek, nie mężczyzn;) wśród kobiet, to mam swoją teorię i jeśli powzolicie, podzielę się nią z Wami...
Sądzę, że S-F osadzone w przyszłości i Kosmosie nie cieszy sie zbytnią popularnością wśród przedstawicielek płci pięknej, gdyż podboje od dawna są domeną meżczyzn. To oni od pierwotnych czasów byli myśliwymi... Coś w tym jest!
Ja osobiście, dzięki mojemu mężowi, powoli odkrywam S-F (i to zarówno książki jak i filmy) po latach zaczytywania się fantasy.
Dlaczego fantasy? Bo zupełnie inaczej czyta się je i przyswaja;)
Smoki, rycerze, magia - czyż to w prosty sposób nie nawiązuje do średniowieczego etosu? Zresztą, zwykle światy fantasy są osadzone w przestrzeni nieco "siermiężnej", takiej właśnie nieco średniowiecznej.
A poza tym, w tych światach kobiety moga być potężnymi czarodziejkami;P
Nic nie poradzę, ale walka dobra ze złem ma dla mnie swój urok! Poza tym, często - gęsto ksiażki fantsy są wielotomowymi opowieściami - jest co czytać!;)))
Pozdrawiam wszystkich czytelników, niezależnie od "wyznawanych religii"
Wiśnia

Terminus

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 11, 2004, 03:39:43 am »
Cytuj
rozwijac?


Nie wygląda na zwinięte  ;)

Terminus

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 11, 2004, 03:41:15 am »
Cytuj
Pozdrawiam wszystkich czytelników, niezależnie od "wyznawanych religii"
Wiśnia


Dzięki. No... o gustach się nie dyskutuje. Jak Fantasy, to Fantasy.

gumiska

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 42
  • cytcyt:)
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 26, 2004, 05:10:26 pm »
heh, to i mnie z kosmostu tu wystrzelono, a moze z choinki sie urwałam?:)
rzeczywiscie, nasza plec kiepsko reprezentuje szeregi wielbicieli rozno pojetej s-f. nic to chlopcy, o rodzynki trzeba dbac;)

a tak swoja droga to chcialam sie przywitac pieknie:) ...dzien dobry:)

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 26, 2004, 07:12:27 pm »
Cytuj
heh, to i mnie z kosmostu tu wystrzelono, a moze z choinki sie urwałam?:)
rzeczywiscie, nasza plec kiepsko reprezentuje szeregi wielbicieli rozno pojetej s-f. nic to chlopcy, o rodzynki trzeba dbac;)

a tak swoja droga to chcialam sie przywitac pieknie:) ...dzien dobry:)
ja jakby co moge zadbac ;)

This user possesses the following skills:

Terminus

  • Gość
Re: Kobiety
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 27, 2004, 05:31:51 pm »
Cytuj

a tak swoja droga to chcialam sie przywitac pieknie:) ...dzien dobry:)


Witaj na forum.  8)

Falcor

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • ...where no one has gone before.
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 28, 2004, 04:22:22 pm »
Przyłączam się do stwierdzenia, iż więcej facetów czyta SF gdyż tak już zostaliśmy zaprogramowani. Wiadomo, podczas gdy mali chłopcy budują wspaniałe konstrukcje z klocków lego, to dziewczynki bawią się choćby, w tak przydatne w późniejszym życiu, robienie posiłków z piasku i trawy.  ;D

A co do stereotypów, to według mnie są one jak najbardziej prawdziwe. W końcu są stereotypami nie dlatego „że tak i kropka”, tylko z tegoż powodu, iż statystycznie się potwierdzają. Ale na szczęście są rodzynki...tzn. wyjątki potwierdzające regułę

Taki zwykły dzień, biało-czarny dzień...

Falcor

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • ...where no one has gone before.
    • Zobacz profil
Re: Kobiety
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 28, 2004, 04:24:53 pm »
dopiero teraz zauważyłem, że forum nie obsługuje cudzysłowów, więc przepraszam, za te krzaki w zdaniach.

Taki zwykły dzień, biało-czarny dzień...