Autor Wątek: KULTURA  (Przeczytany 52872 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 15, 2007, 07:31:23 pm »
A wlasciwie co Israel robi na EUROwizji?

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 16, 2007, 12:16:01 am »
Cytuj

Bycie modnym oznacza trywializację zagadnienia, które jest modne. Nie widzę innej możliwości. Wyobraź sobie, co by w telewizji zaczęto wymyślać na temat Dostojewskiego, gdyby nagle zaczą być "modny" dla szerokich mas...
Gdyby ci, którzy czytają byli jakoś szczególnie poważani, toby wszyscy zaczęli czytać (niekoniecznie rozumiejąc, co czytają), a więc wszyscy musieliby być szczególnie poważani, skutkiem czego byłoby, jak jest... ::)
 

Jasne, masz sporo racji. Nie muszą wszyscy czytać Dostojewskiego, popularność na pewno spowodowałaby trywializację jego myśli... Ale może by W OGÓLE czytali. To naprawdę wszystkim by wyszło na dobre. A nie tak jak teraz - całkiem poważnie w temacie "kultura" dyskutujecie na temat Eurowizji. Ja tam oglądam, ale nie pytajcie mnie o piosenki, bo zgodnie z nazwą zajmuję się wizją :) - nie macie, panowie, pojęcia jakie to jest z kobiecego punktu widzenia śmieszne widowisko. Niektóre stroje są lepsze od 2-godzinnego kabaretu. :D

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 16, 2007, 02:06:35 am »
Ja widzialem tylko raz fragmentami eurowizje z Wisniewskim; Keine fragen... uber alles. Ujelo mnie to - hymn przemytnikow  ;D. Ale zdecydowanie wygladala ta impreza jak olimpiada kiczu: im gorzej tym lepiej. Co smieszne, w angielskich gazetach (w tych uznawanych za powazne tez) bylo sporo o tym scierwie i to w tonie oburzenia: Jak ludzie smieli glosowac tak nedznie na przedstawiciela Anglii. Wszystko za sprawa wplywow politycznych, po czym nastepowal wykaz tego, jak to sasiedzi glosowali na sasiadow i rozne takie dyrdymaly... Chyba najbardziej zblaznil sie Independent uderzajac w ten ton

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 16, 2007, 09:24:04 am »
Ja nie rozumiem tematu. Eurowizja jest kupou wiec jej nie ogladam. Zauwazam jednak ze inni uwazajac ja za kupeu nie tylko ja ogladaja ale nawet wyszukuja na youtubie i dyskutuja jaka to wielka kupou jest. Kup jest miliony, nie warto sobie nimi zaprzatac glowy.

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 16, 2007, 12:16:19 pm »
Nie przesadzaj Dzi. Jest to rozrywka, piosenka popularna. Moze ostatnio sie manieruje strasznie. Mozna posłuchać, szczególnie tych już odsianych. Nie wszystko czego sie imasz musi być sensem Twego życia, to i owo moze byc w tle. Chyba że masz na myśli mechanizmy tam działające - ale jakie to ma znaczenie dla tych "piosneczek"? Ja to w ogóle głuch jestem na muzyke, żeby do mnie dotało to rytmiczne musi być ;D.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 16, 2007, 12:43:29 pm »
Ja gluchy nie jestem ani troche. Wlaczylem. Nie podobalo mi sie. Wlaczylem cos innego.


A inni zostawili.

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 16, 2007, 12:53:43 pm »
Cytuj
Wlaczylem. Nie podobalo mi sie.
Negat jesteś ;)
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 16, 2007, 04:52:19 pm »
Cytuj
Ja nie rozumiem tematu. Eurowizja jest kupou wiec jej nie ogladam. Zauwazam jednak ze inni uwazajac ja za kupeu nie tylko ja ogladaja ale nawet wyszukuja na youtubie i dyskutuja jaka to wielka kupou jest. Kup jest miliony, nie warto sobie nimi zaprzatac glowy.
:-?

Cytuj
Ja gluchy nie jestem ani troche. Wlaczylem. Nie podobalo mi sie. Wlaczylem cos innego.
 
 
A inni zostawili.
Nie sugerujesz chyba, że ja zostawiłem?



Wracając do pierwszego cytowanego przeze mnie postu dzi, zacytuję  :) "Facetów w czerni":
Wchodzę w to, bo to jest gówno wyższego szczebla.

Innymi słowy, tu mamy do czynienia z kupou "wyższego szczebla", bo transmitowane z wielkim rozgłosem przez TVP  ;).



A tak poza tym, spokojnie, dzi.
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2007, 04:53:10 pm wysłana przez Mieslaw »

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 16, 2007, 08:04:59 pm »
Hehe, no dobra, moze kiedys tez dojde do tego poziomu ;)

This user possesses the following skills:

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 17, 2007, 02:39:54 am »
Hmm, jak jestesmy w temacie gustow muzycznych, moze kazdy by wymienil swoja czolowke? To moja:
1. SCORN
2. DEAD CAN DANCE
3. ARMIA/BUDZYNSKI
4. KULT/KAZIK
5. F.S.O.L.
5. BIOSPHERE
6. VIVALDI
7. BASIL POULEDORIS
8. Folk wszelkiej masci

Terminus

  • Gość
Re: KULTURA
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 18, 2007, 12:28:54 pm »
No proszę, jak miło, Nex, masz podobny gust :)

Ja mogę kilka wymienić (z tych aktualnych) ::)

1. Biosphere
2. Harold Budd / Eric Satie
3. Clannad
4. Aphex Twin
5. Metallica / Kat / Cannibal Corpse / Deicide / My Dying Bride / Rammstein (to tak w jednym worku)
6. Radiohead

Hmm, to tak na chwilę bieżącą przychodzi mi do głowy ::)
Oczywiście zmienia się, szczególnie na dalszych miejscach, choć w ogóle ambient już mi do śmierci nie przejdzie, więc o Biosphere czy Harolda Budda jestem spokojny.

Pozdrówka

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 18, 2007, 01:44:00 pm »
Cytuj
5. Metallica / Kat / Cannibal Corpse / Deicide / My Dying Bride / Rammstein (to tak w jednym worku)
6. Radiohead

to jest w kolejności od najulubieńszego?  :o

ja bez kolejności, ostatnio:

1. Yat-Kha (okropnie gardłowi kolesie
&mode=related&search= próbka słabej jakości...)
2. Loreena McKennitt
3. Grechuta, Pink Floyd, HERO OST, Radiohead forever
4. Noir Desire jeszcze ostatnio.

i nie mogę już słuchać Led Zeppelin, Black Sabbath, Mettalica, Rammstein, aczkolwiek kiedyś dużo : )
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 19, 2007, 01:29:58 am »
Ja wymienilem swoja scisla czolowke, gdyby dodac to co mi sie podoba, toby kilkadziesiat pozycji doszlo, wiekszosc tego co wymieniliscie tez  :)
Kiedys w metalu strasznie siedzialem; od heavy (MANOWAR, IRON MAIDEN, BLACK SABBATH) poprzez rozne posrednie, az do death metal (NAPALM DEATH, IMPETIGO, CARCASS-to zawsze mi poprawia humor), ale pozniej jakos mniej mi sie podobalo

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 19, 2007, 01:47:30 am »
starzejesz się. ja np. teraz bethoveena słucham, uwielbiam w wykonaniach młodego claudio arrau. i ambientu i folku, z rocka już nawet ostatnio tylko noir desire, ech starość nie radość  :D
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

TYTAN

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • TYTAN
    • Zobacz profil
Re: KULTURA
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 21, 2007, 10:46:26 am »
Dracko bardzo zaj....e to Jat-Kha, cały weekend słuchałem. A od siebie polecam Banco de Gaia, Sepulture, King Krimson, (Robert Fripp udzielał się w Fsol isdn), Wojciech Kilar. I wiele z wyżej wymienionych, przede wszystkim FSOL i DCD.