Autor Wątek: Z bieżącej chwili...  (Przeczytany 100688 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpnia 25, 2020, 08:56:14 am »
Co za pajac...



Chyba mu się zdaje, że na Allende pozuje...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2020, 09:08:40 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpnia 25, 2020, 05:15:30 pm »
https://forum.lem.pl/index.php?topic=466.msg83851#msg83851

Co za twardy i odważny polityk, na dodatek umiłowany przywódca narodu (80:10)!

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpnia 25, 2020, 06:22:56 pm »
Kolejna fajna partia Dudy:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpnia 25, 2020, 06:30:31 pm »
Co za pajac...

Pisałem już o tym wymachiwaniu ;).
https://forum.lem.pl/index.php?topic=928.msg83830#msg83830
Szkoda, swoją drogą, że pomników sobie nie stawiał, jak jego - równie umiłowany - kolega w pozowaniu na twardziela. Docelowo mogłyby malownicze widoczki (przejawy gorących uczuć ludu, rzekłbym ;) ) być:


ps. A propos pomników, nawet zabawne:
https://www.newsweek.pl/swiat/przeszlosc-wedlug-lukaszenki/hct0t8l
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2020, 06:43:12 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpnia 25, 2020, 09:54:40 pm »
Co za twardy i odważny polityk, na dodatek umiłowany przywódca narodu (80:10)!
Fantastyczny, z brzuszkiem, amerykańską czapeczką i rozpiętym oporządzeniem, jak ostatnia pierdoła w kompanii. W jednym szeregu z niejakim Osamą, który się pokazywał z amerykańskim zegarkiem. A ten z AKS-74U (ukriuczionnyj), że niby taki specnazowiec. Rzeczywiście, mógłby skakać bez spadochronu. Nie wiem co chciał pokazać tym pajacowaniem, ale pokazał to, czego na pewno nie chciał :) . Powinien jeszcze sobie postrzelać w powietrze jak Husajn - na pewno wszyscy by się posr.li wokoło a Putin wysłał emisariuszy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpnia 25, 2020, 10:30:23 pm »
Mój wpis to była reakcja na Twą opinię o pajacu. Czemu moja opinia o panu Łukaszence miałaby być niesymetryczna (obiektywnie gorsza)?

Zwracam Twą uwagę na twarde fakty - uznawane w ojczyźnie pana Łukaszenki i w przestrzeni międzynarodowej.

Które państwo nie uznaje Łukaszenki za prezydenta Białorusi? Które państwo zerwało/ograniczyło kontakty z Białorusią?

Może założyć poczytny wątek: "Bić Łukaszenkę!" ? Albo uogólniony: "Bić ruską swołocz!" ? Sto pięćdziesiąt milionów ludzi, od Pacyfiku po Bug - jak psu w ogon? Chamstwo i prymityw za stodołą oraz ISS?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2020, 11:46:22 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpnia 25, 2020, 11:25:47 pm »
W drodze wyjątku, dla Forumowiczów skomentuję komuszy propagit pana Q: to są medialne rusofobiczne opinie, a nie rzeczowa odpowiedź na moje konkretne klarowne pytanie o fakty.

R.

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpnia 25, 2020, 11:38:33 pm »
Proponuję zwrócić się z oficjalnym zapytaniem do wymienionych osób i instytucji (ich dane kontaktowe nie są tajemnicą), czy wygłosiły słowa przytaczane przez media, czy też nie. I - co więcej - czy podtrzymują zawarte w nich stanowisko.
Choć... może zwykły rzut okiem na wspólna stronę Rady Europejskiej i Rady UE by wystarczył:
https://www.consilium.europa.eu/en/policies/eastern-partnership/belarus/

Zacytuję:

EU does not recognise the election results presented by the Belarus authorities.

I dalej:

EU foreign ministers held a video conference on 14 August on Belarus. They agreed on the need to sanction those responsible for violence, repression and the falsification of election results.

Gugiel Translejt - pewno manipulacyjnie ;) - przekłada przytoczone słowa następująco:

UE nie uznaje wyników wyborów przedstawionych przez władze Białorusi.

Ministrowie spraw zagranicznych UE zorganizowali 14 sierpnia wideokonferencję na temat Białorusi. Zgodzili się co do konieczności ukarania osób odpowiedzialnych za przemoc, represje i fałszowanie wyników wyborów.

Edit: zresztą chyba pójdzie ta medialna rusofobia ;) jeszcze dalej:
https://tvn24.pl/swiat/swiatlana-cichanouska-przed-europarlamentarzystami-4673843
(Vide streszczony apel Biedronia, który wygłosił on bynajmniej nie jako jeden z reprezentantów naszego Ojczystego Grajdoła ;), co mogłoby mieć niewielką moc sprawczą, a jako przewodniczący Delegation for relations with Belarus PE. Oraz zapowiedź Helgi Schmid.)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2020, 12:05:50 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpnia 26, 2020, 10:29:45 am »
@SR - pytasz mówiąc wprost na wyrost i żądasz niemożliwego, ponieważ kadencja Łukaszenki jeszcze się nie skończyła, więc skoro państwa uznały wynik poprzednich wyborów to nie bardzo mają podstawę, aby w trakcie trwania kadencji nagle twierdzić, że prezydentem nie jest. Nie wiem jak inne kraje, ale na własne uszy słyszałem wypowiedź polskiego ministra spraw zagr., że prezydentem Łukaszenka z ww. powodu jest, natomiast wybory na Białorusi należy powtórzyć.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpnia 26, 2020, 11:50:22 am »
Gdybym jako polska władza myślał tak jak Ty, to - nie czekając na formalne zakończenie kadencji Łukaszenki - zerwałbym stosunki z Białorusią. Dlaczego "my" (za przeproszeniem) jeszcze tego nie zrobiliśmy?
Notabene, brak w wikipedii źródeł określających koniec kadencji Łukaszenki. To dla autorów wikipedii jakaś wstydliwa kwestia (encyklopedyczność zobowiązuje). Może w białoruskiej konstytucji jest zapisane "dożywotnio"? Po co w takim razie były te wybory (80:10 dla Cichanouskiej albo Łukaszenki, wszystko jedno)?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpnia 26, 2020, 11:59:23 am »
Po pierwsze skąd wiesz, co ja myślę (czy ja choć słowo napisałem, co JA myślę?), a po drugie dobrze planujesz - tak na czasy Piastów. Może jeszcze bombkę dorzucisz? Zastanów się jednak, jaki efekt polityczno-strategiczny jest korzystny dla Polski?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpnia 26, 2020, 12:51:46 pm »
A honor i ambicja i stosunek przywódców i wypowiedzi UE?
Korzystny dla Polski byłby eksterytorialny korytarz z Niemiec do Prus, tak?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpnia 26, 2020, 03:07:32 pm »
Co do pierwszego zdania to pominę, bo nie rozumiem związku, a co do drugiego - nie. I co jeszcze Twoim zdaniem byłoby równie niekorzystne dla Polski?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).