Autor Wątek: PL +50  (Przeczytany 19579 razy)

Terminus

  • Gość
PL +50
« dnia: Maja 29, 2004, 01:49:08 am »
Nie wątpię że wszyscy szanowni forumowicze wiedzą już, iż właśnie ukazał się zbiór opowiadań "PL +50" pod redakcją/dyrekcją J. Dukaja. Zawiera on szereg krótkich form autorstwa tuzów polskiej futurologi/fantastyki i ogólnie prozy (min. Mrs Tokarczuk, Mr Dukaj himself). Opowiadania mają traktować o wizji Polski za 50 lat.  No i koniec końców jest tam także opowiadanko S.Lema.
O ile się nie mylę zatytuowane "Orzeł biały na tle nerwowym".  

Czy ktoś już miał przyjemność z tym utworem? Ja przejrzałem opowiadanie Lema (w Empik'u ;] ) i muszę przyznać że czyta się je całkiem ciekawie - jedyną jego wadą jest fakt, że jest króciutkie.

Nie chcę nikomu psuć ewentualnej przyjemności czytania, wspomnę jedynie, że z tego co pamiętam, Lem stwierdza między innymi iż: "Lepper [...] zostanie jednak w końcu premierem" i że będzie to dla Polski korzystna lekcja (choć bynajmniej nie przyjemna); wspomina także o głębokim rozziewie polityczno/kulturowym pomiędzy Stanami a Europą Zachodnią, o terroryźmie i walkach w Iraku itp.

Przyjemnie się czytało, tak czy inaczej.

« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2004, 01:49:55 am wysłana przez Terminus »

Shelvo

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 4
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Re: PL +50
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 30, 2004, 10:26:51 am »
Lepper premierem?
he..he :P
------------------------------------------------------------------------
http://www.zlotemysli.pl/shelvo.php - Najlepsze e-booki w sieci

Terminus

  • Gość
Re: PL +50
« Odpowiedź #2 dnia: Września 20, 2004, 11:29:24 pm »
No cóż, niektórzy za czasów dawniejszych nie wierzyli że Ziemia jest elipsoidą, tak też teraz niektórzy nie przeczuwają mocy Leppera !

Julia

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 21
  • ...
    • Zobacz profil
Re: PL +50
« Odpowiedź #3 dnia: Października 20, 2004, 05:25:33 pm »
Minęło trochę czasu i jeśli ktoś już przeczytał - niechże wyrazi swoją opinię o antologii jako całości. Prawdą li jest, że zestawienie to raczej mierne?
Człowiek jest nieważnym momentem w życiu przedmiotów.

Terminus

  • Gość
Re: PL +50
« Odpowiedź #4 dnia: Października 21, 2004, 03:04:21 am »
Ja wciąż nie przeczytałem:) Może przejadę się do Empiku na kilka godzin, hihi.

Julia

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 21
  • ...
    • Zobacz profil
Re: PL +50
« Odpowiedź #5 dnia: Października 25, 2004, 10:17:13 pm »
A ja muszę iść poczytać sobie "Życie Owadów" W. Pielewina. Czytałam na razie tylko jeden rozdział i fragmenty w oryginale (za wiele nie zrozumiałam :)).

Książka zapowiada się cudownie!

/Wiem, że to offtopic, ale tyczy się Empiku/
Człowiek jest nieważnym momentem w życiu przedmiotów.

Terminus

  • Gość
Re: PL +50
« Odpowiedź #6 dnia: Października 25, 2004, 11:35:29 pm »
No to porozmawiajmy o Empiku. Ja kiedyś przeczytałem jeden zeszyt Thorgala :) (sentyment z lat młodszych, uhm...). No cóż, nie chciałem mieć go w domu by delektować się obrazkami, tylko szybko poznać treść, więc uznałem że mogę przeczytać.

Niemniej nie rozumiem towarzyszy, którzy przesiadują tam całymi godzinami i czytają grube tomiska. Wiem coprawda, że dyrekcja Empiku przystaje na to, licząc że zwiększy to obroty (pewnie tak i jest), no ale troszkę nie mogę się do tego widoku przyzwyczaić.

No... ale książki są raczej drogie,więc...

,,Życia owadów'' nie czytałem:). Ostatnio z nie-komiksów miałem w Empiku przyjemność z ,,Między duchem a materią pośredniczy matematyka" H. Steinhausa.

« Ostatnia zmiana: Października 25, 2004, 11:35:42 pm wysłana przez Terminus »

Julia

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 21
  • ...
    • Zobacz profil
Re: PL +50
« Odpowiedź #7 dnia: Października 26, 2004, 09:42:05 pm »
Cytuj
No to porozmawiajmy o Empiku. Ja kiedyś przeczytałem jeden zeszyt Thorgala :)


O taaak!! Ja chodziłam co trzeci dzień oglądać "Czarną Galerę" aż w końcu zakupiłam sobie na giełdzie większa kupkę tych Thorgali i powód dla wycieczek do Empiku na trochę gdzieś się rozmył.

Ogólnie lepiej przegląda się pozycje bardziej obrazkowe niż tekstowe. Trudno się skupić, gorąco i nie wiadmo gdzie się zaszyć żeby nie tkwić komuś pod nogami.
Człowiek jest nieważnym momentem w życiu przedmiotów.

Terminus

  • Gość
Re: PL +50
« Odpowiedź #8 dnia: Października 30, 2004, 02:34:51 am »
Cytuj
Trudno się skupić, gorąco i nie wiadmo gdzie się zaszyć żeby nie tkwić komuś pod nogami.


Nie wiem w jakich miastach odwiedzasz; w Katowicach mamy do czynienia z dwoma obszernymi kanapami-siedziskami postawionymi specjalnie dla czytaczy!
Pamiętem że zadziwiło mnie to niepomiernie gdy zobaczyłem to po raz pierwszy. Niemniej taka ponoć polityka sklepu.


Julia

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 21
  • ...
    • Zobacz profil
Re: PL +50
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 01, 2004, 05:20:20 pm »
W Krakowie są niby jakieś miejsca do siedzenia, ale w okolicach encyklopedii itp. i ewentualny amator fanatstyki ( o komiksach już nie mówiąc) ma marne szanse do dostania się tam przed czytelnikami słowników.

Ale jest parę kątów gdzie można się zgrabnie wpasować.
Byle bez plecaka  8)
Człowiek jest nieważnym momentem w życiu przedmiotów.