Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 258593 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #225 dnia: Stycznia 06, 2016, 04:49:56 pm »
Czyli fakty nie mają wpływu na Twoje poglądy?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #226 dnia: Stycznia 06, 2016, 05:02:37 pm »
może odpowiesz mi na proste pytanie: czemu światowe i krajowe media, które sensacje nadają na wyprzódki i z prędkością światła, przez pierwsze TRZY DOBY milczały?

Nowy Rok był. Redaktorzy zapili? ;)

No, chyba, że wolisz teorie spiskowe ::).

Czyli fakty nie mają wpływu na Twoje poglądy?

W ten wątek to by się nawet wpisywało... ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #227 dnia: Stycznia 06, 2016, 06:27:06 pm »
Jestem przekonany, że nie ma mowy o żadnym zapiciu redaktorów. Chodzi o poprawność polityczną i jeszcze jedno: głęboki szok na kilku płaszczyznach.

- po pierwsze z powodu jednej decyzji, w ciągu kilku miesięcy zaledwie, w centrach głównych miast cywilizowanych Niemiec poczęły grasować bandy barbarzyńców
- po drugie nagle okazało się, że państwo jest zupełnie bezradne wobec bezczelnego działania hordy w masie i na siłę
- po trzecie jeśli ktokolwiek myśli o przyszłości, to musiało już do niego dotrzeć, że jedynym sposobem przywrócenia stanu sprzed roku jest segregacja
- wobec czego, po czwarte, przywrócenie status quo oznaczać będzie przekreślenie "praw człowieka", które to przekreślenie zostało zafundowane jedną decyzją.

Dlaczego? Dlatego, że jedynym sposobem przywrócenia status quo jest wywiezienie tych wszystkich ludzi tam, skąd przyjechali, bez oglądania się na prawa człowieka, łączenie rodzin i inne (w tej sytuacji) - duperele.

Tak to Niemcy ukatrupiły prawa człowieka. Albo ku temu idzie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #228 dnia: Stycznia 06, 2016, 07:23:57 pm »
100% dla Maźka i 0% dla Q za sugestię teorii spiskowych.
To jest bardzo poważna sprawa.
Nie chodzi o te bidne tarmoszone/molestowane baby (chamstfo do kwadratu, lecz idzie wytrzymać). Chodzi o POPRAWNOŚCIOWE MILCZENIE MEDIÓW !!!
Ono dotyczy również naszych mediów: http://wyborcza.pl/1,75477,19434599,zdf-przeprasza-za-brak-relacji-z-incydentu-w-kolonii.html, mój wpis czwarty od góry wedle plusów
TO jest dramatyczne zagrożenie dla naszych demokratycznych wartości, nie co innego :-(
R
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #229 dnia: Stycznia 06, 2016, 07:49:29 pm »
Mówi krowa do krowy:
- Ty, nie wydaje Ci się podejrzane, że nasz gospodarz tak nas karmi i się nami zajmuje? Może chce nas później zjeść, albo coś?
- Och, Ty i te Twoje teorie spiskowe  ::)

Tego typu sytuacji, w krajach Europy Zachodniej są dziesiątki/ setki, od wielu lat. Zdziwienie że coś takiego miało miejsce, oraz że władze i media to ukrywają, dowodzi tylko braku wiedzy o świecie i korzystania z nieodpowiednich mediów. Nie chciał bym brzmieć jakoś...  Hmm... wywyzszajaco, czy lekcewazaco,  ale dla mnie osobiście to tylko kolejna wiadomość tego typu. Moja rada dla wszystkich zdziwionych i zszokowanych: Zmienić media.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #230 dnia: Stycznia 06, 2016, 08:37:13 pm »
Okazuje się, że prawa człowieka też mają swoje granice. Są to granice rozsądku.
@ Maziek
Cytuj
przywrócenie status quo oznaczać będzie przekreślenie "praw człowieka",
Nie dramatyzuj Waść.  ;)
Wystarczy znieść dogmat niezbywalności i nienaruszalności. Te dwa dogmaty są niedemokratyczne i sprzeczne z prawami człowieka.  :)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawa_cz%C5%82owieka
@ Rem
Cytuj
Chodzi o POPRAWNOŚCIOWE MILCZENIE MEDIÓW !!!
Ono dotyczy również naszych mediów:
Nie dramatyzuj Waść.  ;)
Wszak media podały informacje w stosownym czasie.
Chyba, że przez MEDIA rozumiesz tylko te duże lub państwowe środki masowego rażenia...mędia (z natury przekupne i sprzedajne - ze względu na zarobki ich szefów i gwiazdorów plus parę innych względów).
Zresztą media to pikuś. Obecna sytuacja może się skończyć radykalną przebudową sceny politycznej w Europie, podobną do tej w latach 30-stych ubiegłego wieku, przy której to przebudowie PIS będzie wzorcem demokracji.

O! - Nex śpiochu - dzień dobry w nowym roku.  :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2016, 08:39:57 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #231 dnia: Stycznia 06, 2016, 09:01:34 pm »
http://wyborcza.pl/1,75477,19435726,dzika-horda-w-kolonii-zdf-przeprasza-za-brak-relacji-z-incydentu.html?v=1&pId=37813196&send-a=1#opinion37813196

Pierwszą, prymarną i najważniejszą powinnością mediów jest informowanie. Nie żadne tam opinie, oceny albo komentarze. Psim obowiązkiem pismactwa jest rozpowszechnianie twardej weryfikowalnej prawdy o faktach. Wieści pod strzechy. Nowiny do odbiorców. Ocenianie, co puścić, a co nie, jest CENZURĄ. Owszem, cenzura może być słuszna i pożyteczna, ale tylko podczas wojny, gdy ludzie się wzajemnie zabijają, a zwycięzców się nie sądzi. Ale podczas pokoju cenzura jest dla dziennikarza najgorszą HAŃBĄ. Są trzy najświętsze nienaruszalne zasady przyzwoitego dziennikarstwa: informować o absolutnie wszystkim (brak tematów tabu), oddzielać informacje od komentarza oraz dopuszczać do głosu drugą stronę. Póki żyję, będę się do tego kanonu stosował.
Stanisław Remuszko
remuszko@gmail.com, 504-830-131
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #232 dnia: Stycznia 06, 2016, 09:07:38 pm »
@maziek, Rem.

Żartowałem, oczywiście. Chciałem się wykręcić żartem... Ale teraz serio...

Zacznę może od tego, że jestem ogólnie za tzw. wartościami europejskimi i uważam, że UE i jej elity mają na najbardziej podstawowym (moralnym, ideowym) poziomie sporo racji - że należy być otwartym, unikać podziałów my/oni, że lepiej rozmawiać (i handlować) niż się zabijać, że człowiek nie odpowiada za swoich przodków - cały ten pakiet. I aktualne zajścia nie są mnie w stanie z tego przekonania wybić.

Jednocześnie trudno jednak zaprzeczyć, że są owe szlachetne hasła realizowane w sposób oderwany od rzeczywistości. Miałem złudzenia, że jest inaczej - po ostatnich ekscesach, przyznaję, nie mam ich już. Tłumne zapraszanie ludzi, z których sporą częścią pewnie by się dało dogadać, dokonywane w sposób wariacki, bez weryfikacji (a wystarczy by 10% z tych 5% imigrantów było skrajnie na asymilację niepodatne, byśmy mieli - jako Europa - kłopot), bez skutecznego pomysłu na ich asymilację. Zamiatanie pod dywan problemów w imię tyleż szczytnych haseł, co krótkowzrocznego "jakoś to będzie". Brak śladowego realizmu (wypowiedzi pani nadburmistrz, do której, jako do człowieka, mam sporo sympatii - jeśli jej obraz medialny jest prawdziwy, ale z której polityk żaden). To wszystko generuje dwa problemy.

Jednym są - oczywiście - imigranci. Drugim są ci, którzy na lęku przed imigrantami bazują, a którzy łączą zauważanie i nazywanie problemów z oficjalnego dyskursu wypartych z receptami na tych problemów rozwiązanie (i/lub samym sposobem ich nazywania) rodem ze złego snu (lub z paskudnej przeszłości).

Tak naprawdę mając po jednej stronie nieokrzesany tłum hołdujący średniowiecznym zwyczajom, po drugiej neonazistów, rasistów itp. element (który średniowiecznym zwyczajom nie hołduje... przynajmniej na razie, ale poglądy też ma jakby z tej samej epoki), a po środku plotących coś od rzeczy i chowających głowę w piasek "mężów (i żony ;) ) stanu", w których zdrowy rozsądek nie mam powodów ufać, nie mam z kim sympatyzować.

Przy czym: mam cały czas świadomość, że wszyscy ci ludzie chcą dobrze... minimum dla siebie ;). Imigranci nie są - in toto - potworami, ani hordami zombie, jak chce niechętna im propaganda, tylko ludźmi ciemnymi, prostymi, zagubionymi, statystycznie pewnie bardziej sympatycznymi indywidualnie, niż w tłumie. Większość irytujących ksenofobów i rasistów to również prości, ciemni - może trochę mniej ciemni i prości - ludzie, których na skrajne pozycje zagnał strach połączony z tym, że tylko na owym skraju o pewnych problemach mówiono. Wreszcie owi politycy europejscy to też nie są potwory - po trosze cwaniacy - może nawet złodzieje, acz w majestacie prawa - po trosze oderwani od życia idealiści i/lub biurokraci, którym papierki przesłoniły życie - możliwe, że jedno wymieszane z drugim w tych samych osobach, ale nie potwory.
A jednocześnie patrzeć na to wszystko nie można bez popadania w najczarniejszą mizantropię...

A kibicować nie ma komu, bo wsparcie któregokolwiek z tych obozów jest inną formą samobójstwa...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2016, 11:32:20 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #233 dnia: Stycznia 06, 2016, 09:19:12 pm »
@ Liv
Cytuj
Wszak media podały informacje w stosownym czasie.
Autocytat z "GW" (link podałem wyżej):
Czemu redakcja "GW" w tym tekście nie informuje swoich czytelników o tym, kto pierwszy i kiedy opisał w mediach to zdarzenie? Miało ono miejsce w noc sylwestrową z czwartku na piątek. Co działo się w piątek, w sobotę, w niedzielę i w poniedziałek, że był to temat tabu?
Podaj, proszę, Livie Kochany, link do doniesień medialnych tych "w stosownym czasie"...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #234 dnia: Stycznia 06, 2016, 09:23:02 pm »
Nie dramatyzuj Waść.  ;)
Wystarczy znieść dogmat niezbywalności i nienaruszalności. Te dwa dogmaty są niedemokratyczne i sprzeczne z prawami człowieka.  :)
Chodzi mi o to, że trzeba będzie zrobić wywózkę podług jakiejś masowej (a nie indywidualnej) kategoryzacji (np. wg kraju pochodzenia, narodowości, języka itd.). Co podważa po pierwsze zasadę, że każdy człowiek rozpatrywany jest indywidualnie i jest niewinny, póki mu się czegoś nie udowodni, po drugie że ludzi nie dzieli się ze względu na pochodzenie itede.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #235 dnia: Stycznia 06, 2016, 09:32:47 pm »
@ Maziek, LIv & Q:
To się nazywa odpowiedzialność zbiorowa. Ona działa (jest przykra, ale usprawiedliwiona, słuszna, potrzebna i normalna) tylko podczas wojny.  Niestety, zbliżamy się do wojny, a przejście jest ciągłe...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #236 dnia: Stycznia 07, 2016, 12:10:44 am »
Podaj, proszę, Livie Kochany, link do doniesień medialnych tych "w stosownym czasie"...
R.
Z Polskich?
Pierwsza była chyba linkowana Niezależna - z 4 stycznia, czyli poniedziałku.
Cytuj
Pierwszą, prymarną i najważniejszą powinnością mediów jest informowanie.
Żartowniś idealista. :)
Media służą do uprawiania polityki. Stad podają tylko te informacje, które pasują do ich profilu.
Inne, niewygodne, tylko wtedy, gdy grozi to kompromitacją i utratą odbiorców.
Ale to przecież wiesz.  ;)
A jaki profil ma Wyborcza wiadomo...zresztą tytuł mówi sam za siebie.
Chodzi mi o to, że trzeba będzie zrobić wywózkę podług jakiejś masowej (a nie indywidualnej) kategoryzacji (np. wg kraju pochodzenia, narodowości, języka itd.). Co podważa po pierwsze zasadę, że każdy człowiek rozpatrywany jest indywidualnie i jest niewinny, póki mu się czegoś nie udowodni, po drugie że ludzi nie dzieli się ze względu na pochodzenie itede.
Najpierw trzeba by zatrzymać wwózkę.
Ten tysiąc czy dwa jest jeszcze do ogarnięcia metodami tradycyjnymi - indywidualizując. Tylko musi być wola rządzących. A obecni musieliby zaprzeczyć samym sobie sprzed niedawna.
Swoją drogą, przypomina mi się jak napływ Litwaków zniszczył pozytywistyczny program asymilacji Żydów.
Rzecz w ilości i intencjach.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Litwacy

« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2016, 12:14:03 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #237 dnia: Stycznia 07, 2016, 12:35:14 am »
@ Liv

Cytuj
Wszak media podały informacje w stosownym czasie.

Autocytat z "GW" (link podałem wyżej):

Czemu redakcja "GW" w tym tekście nie informuje swoich czytelników o tym, kto pierwszy i kiedy opisał w mediach to zdarzenie? Miało ono miejsce w noc sylwestrową z czwartku na piątek. Co działo się w piątek, w sobotę, w niedzielę i w poniedziałek, że był to temat tabu?

Piszesz, Livie Kochany, że z polskich mediów pierwsza była poniedziałkowa niezależna.pl. No ale co się działo z polskimi mediami w piątek, w sobotę, w niedzielę i w poniedziałek? (bo niezależna.pl zamieściła tę wiadomość wprawdzie w poniedziałek, lecz o godzinie 22:09).

A może były jakieś zagraniczne media, do których link łatwo wyguglać?

Na mój nos, żadne media nie podały tych wieści "w stosownym czasie". Jeśli nie potrafisz tego swojego twierdzenia dowieść, to lepiej się wycofaj, żadna ujma w końcu, każdy może się pomylić :-)
R.

A, i dobranoc, bo już mi się oczy kleją...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #238 dnia: Stycznia 07, 2016, 12:58:39 am »
Cytuj
Na mój nos, żadne media nie podały tych wieści "w stosownym czasie". Jeśli nie potrafisz tego swojego twierdzenia dowieść, to lepiej się wycofaj, żadna ujma w końcu, każdy może się pomylić :-)
Ale z czego mam się wycofać?
Dla mnie "w stosownym czasie" oznacza w tym wypadku właśnie poniedziałek.
A co oni robili wew piątek, sobotę, niedzielę - to nie wiem, ale się domyślam, ponieważ były to dni wolne od pracy.  :)
Pomijając, że nie należy ludziom psuć nastroju w święta połączone z długim łikendem.
Miej litość - wiesz jak na kacu drażnią takie informacje?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #239 dnia: Stycznia 07, 2016, 09:39:49 am »
Wwózkę oczywiście - z tym że ja piszę czysto fantastycznie - jestem przekonany, że w najmniejszym stopniu nie wpłynie to na działania rządu Niemiec. Sama Merkel parę lat temu przyznała, że multi-kulti się nie powiodło więc racjonalnie rzecz biorąc należało natychmiast powziąć stosowne kroki. Nie zostały podjęte a decyzja z tego lata jest niepojęta w kategoriach racjonalnych. Zresztą już widać, że Niemcy (ludzie) też już zaczynają sprawę sobie racjonalizować. Z własnego doświadczenia wiem, że fakty trudno imają się przekonań.

Natomiast chciałbym wydobyć pytanie ob. Remuszki - kiedy pojawiła się pierwsza informacja w mediach (jakichkolwiek)? To jest bardzo ważne pytanie. Moim zdaniem to bzdura, że policja o niczym nie wiedziała. Policja musiała bardzo dużo wiedzieć już w momencie zajść i chwilę potem. W Polsce, jak wie policja, to już wszyscy wiedzą - nie sądzę, żeby w Niemczech było inaczej. Póki co nie wierzę, aby informacja o takich zajściach w Polsce nie została podana przez ŻADNĄ gazetę/stację natychmiast.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).