Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - skrzat

Strony: 1 [2] 3 4 ... 24
16
Konkurs z Lemem / Odp: PYTANIE KONKURSOWE NR 2
« dnia: Listopada 08, 2018, 03:38:44 pm »
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów".

Powyższe słowa przypisuje się Stanisławowi Lemowi, jak dotąd jednak nie udało się znaleźć ich źródła. Na znalazcę czeka nagroda w postaci kompletu Dzieł Stanisława Lema!

17
Konkurs z Lemem / Odp: PYTANIE KONKURSOWE NR 1
« dnia: Listopada 08, 2018, 03:36:42 pm »
Nietrudno dostrzec, że Anthropic Principle w ścisłym rozumieniu (Homo sapiens powstał dlatego, ponieważ ta szansa tkwiła już w Big Bang, czyli w początkowych warunkach Universum) jest poznawczo akurat tyle warte, co Chartreuse Liqueur Principle jako kosmogoniczne kryterium. Wyprodukowanie tego likieru było co prawda możliwe dzięki własnościom materii TEGO Kosmosu, lecz można sobie doskonale wyobrazić historię TEGO Kosmosu, TEGO Słońca, TEJ Ziemi i TEJ ludzkości BEZ powstania Chartreuse. Ów likier powstał, gdyż ludzie zajmowali się długo wytwarzaniem rozmaitych napojów, między innymi zawierających alkohol, cukier i ekstrakty ziół. Jest to odpowiedź sensowna, choć ogólnikowa. Natomiast odpowiedź na pytanie, skąd się wziął ów likier, brzmiąca: „wziął się stąd, że TAKIE były początkowe warunki Kosmosu”, jest niedostateczna do śmieszności. Równie dobrze można by utrzymywać, że volkswageny albo znaczki pocztowe zawdzięczają swe powstanie początkowym warunkom Wszechświata. Taka odpowiedź wyjaśnia ignotum per ignotum. Jest to zarazem circulus in explicando: powstało to, co mogło powstać. Taka odpowiedź wymija najosobliwszą właściwość Prakosmosu. Podług obowiązującej teorii Big Bang, powstanie Kosmosu było wybuchowym porodem, który stworzył równocześnie materię, czas i przestrzeń. Potężne promieniowanie światostwórczej eksplozji pozostawiło swoje ślady w Kosmosie do dzisiaj, jako obecną w nim wszędzie szczątkową radiację gwiazdowego tła. W ciągu jakichś 20 miliardów lat istnienia Kosmosu promieniowanie jego pierwszej chwili zdążyło ostygnąć do kilku stopni powyżej absolutnego zera. Jednakowoż nasilenie tego szczątkowego promieniowania nie powinno być jednorodne na całej czaszy niebios. Kosmos powstał z punktu nieskończenie wielkiej gęstości i w ciągu 10–35 sekundy rozprężył się do objętości piłki. Już w tym momencie był zbyt wielki i rozprężał się zbyt szybko, żeby mógł pozostawać doskonale jednorodny. Związki przyczynowe zdarzeń są ograniczone najwyższą szybkością oddziaływania, to jest szybkością światła. Takie związki mogły trwać tylko w regionach o rozmiarze 10–25 centymetra, a w Kosmosie wielkości piłki zmieściłoby się 1078 takich regionów. Tak zatem to, co działo się w jednych regionach, nie mogło oddziaływać na zajścia w innych. Tym samym Kosmos powinien się był rozprężać niejednorodnie, bez zachowania tej symetrii, tych wszędzie tożsamych własności, jakie w nim obserwujemy. Teorię Big Bang ratuje hipoteza, że w kreacyjnym wybuchu powstała naraz ogromna ilość Wszechświatów. Nasz Kosmos był tylko jednym z nich. Teoria uzgadniająca jednorodność (homogeniczność) aktualnego Kosmosu z niemożliwą jednorodnością jego ekspansji przez założenie, że Prakosmos nie stanowił Universum, lecz POLIVERSUM, została ogłoszona w 1982 roku. Hipotezę Poliversum znaleźć można w mojej książeczce Wielkość urojona, którą napisałem dziesięć lat wcześniej (w 1972 roku). Podobieństwo moich domysłów do zjawiających się później teorii dodaje mi odwagi do dalszych domysłów.

"DAS KREATIVE VERNICHTUNGSPRINZIP. THE WORLD AS HOLOCAUST"

18
Lemosfera / Odp: konkurs CO TY WIESZ O STANISŁAWIE LEMIE
« dnia: Listopada 07, 2018, 04:10:06 pm »
OK, sprawdziliśmy, rzeczone słowa nie pojawiają się, szukamy dalej  :-\

19
Konkurs z Lemem / PYTANIE KONKURSOWE NR 3
« dnia: Listopada 07, 2018, 04:00:21 pm »
Jaki utwór Stanisława Lema spowodował oficjalne protesty posłów na Sejm III Rzeczypospolitej?

20
Lemosfera / Odp: konkurs CO TY WIESZ O STANISŁAWIE LEMIE
« dnia: Listopada 07, 2018, 03:33:14 pm »


Czy w tym wywiadzie nie pada przypadkiem ten cytat o "idiotach w Internecie"?

21
Konkurs z Lemem / PYTANIE KONKURSOWE NR 2
« dnia: Listopada 06, 2018, 04:00:35 pm »
Jak brzmi najbardziej chyba znany cytat z Lema, którego źródła nigdzie i nikomu nie udało się potwierdzić?

22
Konkurs z Lemem / PYTANIE KONKURSOWE NR 1
« dnia: Listopada 05, 2018, 04:00:03 pm »
Wyjaśnij, jaka zdaniem Stanisława Lema zachodzi relacja pomiędzy zasadą antropiczną a pewnym gatunkiem francuskiego trunku?

23
Lemosfera / Odp: konkurs CO TY WIESZ O STANISŁAWIE LEMIE
« dnia: Listopada 04, 2018, 01:56:20 pm »
Konkurs jako dział normalny, widoczny dla wszystkich i tam jest wyjaśnione, że pytania będą widoczne tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników, a pytania jako podrzędny - niewidoczny dla gości...nie działa?

Tak działa, ale chyba jednak lepsze są obecne ustawienia: uczestnicy mają link do forum, w momencie kliknięcia na link otrzymują od razu informację, że zawartość jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Bo jeśli będą swobodnie wchodzić do środka działu, gdzie będzie ukryty dział podrzędny, to połowa z nich nie doczyta, że musi się zarejestrować, aby zobaczyć pytania.

24
Lemosfera / Odp: konkurs CO TY WIESZ O STANISŁAWIE LEMIE
« dnia: Listopada 04, 2018, 01:11:52 pm »
Zaiste, taki był mój plan, żeby dział KONKURS Z LEMEM był widoczny dla wszystkich, a wątek z pytaniami dostępny dla zarejestrowanych użytkowników. Muszę jutro jeszcze poeksperymentować, na razie nie mam pomysłu, jak to zrobić: można modyfikować tylko ustawienia odnośnie całych działów. Jednak link z reklamy konkursu prowadzi prosto do właściwego działu: https://www.facebook.com/stanislawlem/photos/a.298350536962/10156730591216963/?type=3&theater

A dział podrzędny? Jak powstały chyba przypadkiem: "Konkurs na recenzję II etap"? On jest widoczny dla wszystkich, a można go ustawić osobno. Chyba:) W każdym razie są osobne przyciski z wieloma opcjami "modyfikuj" i tam dobór użytkowników...

Hm...i nie wiem czy te wątki są w ogóle do prowadzenia rozmów i komentowania? Chyba nie - będzie bałagan. Info to info. Publikacja pytań, a komentarze może gdzieś...bo widzę, że St już zrobił dopisek:)

Proste rozwiązanie, coś mnie wcześniej zaćmiło :-)

Edit: jednak nie, bo teraz niezarejestrowani użytkownicy nie wiedzą w ogóle, że taki dział podrzędny istnieje.

25
Lemosfera / Odp: konkurs CO TY WIESZ O STANISŁAWIE LEMIE
« dnia: Listopada 03, 2018, 07:37:15 pm »
Zaiste, taki był mój plan, żeby dział KONKURS Z LEMEM był widoczny dla wszystkich, a wątek z pytaniami dostępny dla zarejestrowanych użytkowników. Muszę jutro jeszcze poeksperymentować, na razie nie mam pomysłu, jak to zrobić: można modyfikować tylko ustawienia odnośnie całych działów. Jednak link z reklamy konkursu prowadzi prosto do właściwego działu: https://www.facebook.com/stanislawlem/photos/a.298350536962/10156730591216963/?type=3&theater

26
Konkurs z Lemem / INFORMACJA O KONKURSIE
« dnia: Października 31, 2018, 03:00:01 pm »

Z okazji publikacji książki "Diabeł i arcydzieło" mamy dla Was fantastyczny KONKURS Z LEMEM i cennymi nagrodami. Od poniedziałku, 5 listopada, będziemy przez pięć dni publikować codziennie jedno pytanie konkursowe, dotyczące twórczości Stanisława Lema bądź samego autora. Pytania będą pojawiać się ok. godziny 15, najpierw na naszym forum, a następnie www.facebook.com/stanislawlem.

Odpowiedzi publikujemy w komentarzach pod danym postem konkursowym na Facebooku. Autorzy poprawnych bądź najciekawszych odpowiedzi będą gromadzić punkty:
 • 3 punkty: najszybsza poprawna odpowiedź,
 • 1 punkt: druga w kolejności poprawna odpowiedź,
 • 1 punkt: najciekawsza bądź najbardziej oryginalna odpowiedź.

Uczestnicy, którzy zdobędą w sumie najwięcej punktów, otrzymają:
 • I miejsce: czytnik książek PocketBook Touch Lux 4
 • II miejsce: komplet 17 książek w serii WL w miękkiej oprawie
 • III miejsce: pakiet 3 książek Stanisława Lema + koszulka
 • IV miejsce: do wyboru koszulka lub dowolna książka Stanisława Lema

Pełny regulamin konkursu: ::REGULAMIN::

27
Konkurs z Lemem / REGULAMIN KONKURSU
« dnia: Października 30, 2018, 12:17:03 pm »
REGULAMIN KONKURSU Z LEMEM

§ 1 [Postanowienia ogólne]

1. Niniejszy regulamin (zwany dalej Regulaminem) określa prawa i obowiązki uczestników konkursu KONKURS Z LEMEM (zwanego dalej Konkursem) oraz prawa i obowiązki organizatora Konkursu.

2. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Literackie Wydawnictwo Literackie sp. z o.o.
ul. Długa 1, 31-147 Kraków, NIP: 676-21-16-135, REGON: 357052753, KRS: 0000012638

3. Fundatorami nagród są:
- fundatorem nagrody w postaci czytnika jest firma PocketBook International S.A reprezentowana w Polsce przez panią Karinę Sękowską, i podmiotem odpowiedzialnym za ich wydanie jest pani Karina Sękowska, prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą „PRcontext Karina Sękowska” z siedziba siedzibą w (01-390) Warszawie przy ul. Sucharskiego 10 m. 96, REGON: 146816412, NIP: 949-172-20-60.
- fundatorem nagród w postaci książek Stanisława Lema jest Wydawnictwo Literackie
- fundatorem koszulek jest serwis www.lem.pl

4. Patronami medialnymi są Krakow Miasto Literatury Unesco.

5. "Konkurs" oznacza konkurs, polegający na odpowiedzi na pytania ("Pytania"), dotyczące twórczości Stanisława Lema, zamieszczone na stronie www.forum.lem.pl oraz www.facebook.com/stanislawlem.

6. "Odpowiedzi" oznaczają odpowiedzi, które będą umieszczone w komentarzach pod postami zawierającym poszczególne Pytania na stronie www.facebook.com/stanislawlem..

§ 2 [Konkurs]

1. Konkurs trwa od 5 listopada roku do 9 listopada 2018 roku.

2. W tym czasie zadaniem uczestników Konkursu jest odpowiedź na Pytania zamieszczone na stronie www.forum.lem.pl, a następnie na www.facebook.com/stanislawlem.

3. Pytania będą publikowane codziennie ok. godziny 15 na forum.lem.pl (dostęp tylko dla zarejestrowanych użytkowników), a następnie na www.facebook.com/stanislawlem.

4. Każdego dnia zostanie opublikowane jedno pytanie. Organizator nie odpowiada za opóźnienie publikacji pytań oraz zastrzega sobie możliwość ich publikacji w innym terminie.

5. Odpowiedzi na Pytania można udzielać wyłącznie w komentarzach do posta na Facebooku, w którym zostało opublikowane pytanie.

6.  Jeden użytkownik może udzielić tylko jednej odpowiedzi na każde pytanie.

7. Autorzy Odpowiedzi otrzymają punkty:
- 3 punkty: najszybsza poprawna odpowiedź,
- 1 punkt: druga w kolejności poprawna odpowiedź,
- 1 punkt: najciekawsza bądź najbardziej oryginalna odpowiedź.

8. Punkty za odpowiedzi na kolejne pytania sumują się, maksymalna liczba punktów do zdobycia w Konkursie wynosi 15.

9. Uczestnicy konkursu, którzy zdobędą sumarycznie najwięcej punktów, otrzymają:
a.) I miejsce: czytnik książek PocketBook Touch Lux 4
b.) II miejsce: komplet 17 książek w serii WL w miękkiej oprawie
c.) III miejsce: pakiet 3 książek Stanisława Lema + koszulka
d.) IV miejsce: do wyboru koszulka lub dowolna książka Stanisława Lema

10. W wypadku, gdy 2 osoby lub więcej zdobędą taką samą liczbę punktów, będzie decydować kolejno:
a.) liczba punktowanych odpowiedzi: wygrywa uczestnik, który udzielił większej liczby poprawnych bądź najciekawszych odpowiedzi,
b.) najszybsza poprawna odpowiedź: wygrywa ten uczestnik, który udzielił najszybciej poprawnej odpowiedzi na którekolwiek pytanie konkursowe.

11. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej w terminie 7 dni od zakończenia głosowania, do dnia 14 listopada 2018.

12. Uczestnikiem Konkursu może być osoba fizyczna mająca pełną zdolność do czynności prawnych, z wyłączeniem pracowników Organizatora i Fundatora oraz członków ich rodzin, a także osób bezpośrednio uczestniczących w organizowaniu i przygotowaniu Konkursu.

13. Osoby biorące udział w Konkursie wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych wyłącznie w celu niezbędnym do realizacji Konkursu (w szczególności dotyczy to wysyłki nagród). Administratorem Danych Osobowych uczestników Konkursu jest Organizator w zakresie przetwarzania danych osobowych uczestników, wyłonienia zwycięzców oraz w celu przekazania nagród i odprowadzenia podatku, o którym mowa w § 4. Organizator zapewnia, że dane osobowe uczestników Konkursu nie będą wykorzystywane w innym celu niż określony w niniejszym ustępie. Każdy uczestnik Konkursu ma prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo ich zmiany, uzupełnienia, prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych oraz ich usunięcia.

§ 3 [Nagrody]

1. Nagrodami przyznawanymi w Konkursie są:
a.) czytnik książek PocketBook Touch Lux 4
b.) komplet 17 książek w serii WL w miękkiej oprawie
c.) pakiet 3 książek Stanisława Lema + koszulka
d.) do wyboru koszulka lub dowolna książka Stanisława Lema

2. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie www.facebook.com/stanislawlem. Osoby nagrodzone powinny się skontaktować w ciągu 14 dni z Organizatorem poprzez portal społecznościowy Facebook.com w celu umówienia terminu oraz sposobu odbioru nagrody.

3. Brak odpowiedzi zwycięzcy Konkursu w terminie dwóch tygodni od daty poinformowania o wynikach Konkursu skutkuje utratą prawa do otrzymania nagrody.

4. W przypadku zbyt małej liczby uczestników Konkursu albo liczby poprawnych odpowiedzi, Organizator zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.


§ 4 [Podatek dochodowy]

1. Organizator jest płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych w rozumieniu art. 41 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który obowiązany jest do uiszczenia 10 % podatku dochodowego od wartości nagród zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku o dochodowym od osób fizycznych. Uiszczenie powyższego podatku przez płatnika oznacza, że zwycięzca Konkursu nie musi w zeznaniu rocznym wykazywać korzyści, jakie osiągnął z tytułu wygrania nagrody w Konkursie. Jeżeli nic innego nie wynika z Regulaminu – wszelkie obowiązki przewidziane w Regulaminie obciążają Organizatora.

§ 5 [Postanowienia końcowe]

1. Przez wzięcie udziału w Konkursie uczestnik Konkursu wyraża zgodę na niniejszy Regulamin oraz akceptuje jego postanowienia.
2. Organizator ma głos ostateczny i decydujący, jakie Odpowiedzi są poprawne i/lub punktowane.
2. Decyzje Organizatora Konkursu oraz Fundatorów nagród – przewidziane w Regulaminie - są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.
3. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem 31 października 2018 roku.

28
Lemosfera / Odp: konkurs CO TY WIESZ O STANISŁAWIE LEMIE
« dnia: Października 24, 2018, 05:59:50 pm »
1. Uważam, że powinno być na starcie więcej konkretów. Teraz jest nazbyt mgliste.
2. Podzielam zdanie Ol.
3. Nawet jeśli fejs rządzi światem, to nasze Forum - choć prawie zmumifikowane - nie wypadło sroce spod ogona, i ja, na miejscu Pana Skrzata, wykorzystałbym znakomitą okazję, by je ożywić = zasilić świeżą krwią. Także za pomocą fejsa. Przynajmniej spróbować.
Dobrze życzę zmodyfikowanemu pomysłowi :-)

R.

Przecież cały ten projekt ma na celu ożywienie forum, stąd pomysł, aby pytania zamieszczać najpierw tutaj!

29
Lemosfera / Odp: konkurs CO TY WIESZ O STANISŁAWIE LEMIE
« dnia: Października 24, 2018, 05:27:40 pm »
Pomysł fajny...tylko punkt 9 - ważny a zbyt zagmatwany:)


Odpowiedzi tylko na facebooku? Dyskryminacja 8)Racja, sam ten punkt 9 z trudem rozumiem ;-) Możliwość zamieszczania odpowiedzi również na forum jest raczej zbyt skomplikowana ze względów technicznych i formalnych.

30
Lemosfera / konkurs CO TY WIESZ O STANISŁAWIE LEMIE
« dnia: Października 24, 2018, 04:47:14 pm »
Taki konkurs planujemy wspólnie z Wydawnictwem Literackim przeprowadzić. Istotne może być to, że zarejestrowani użytkownicy na forum będą mieli bonus, w postaci wcześniejszego dostępu do pytań. Co sądzicie?


REGULAMIN KONKURSU "CO TY WIESZ O STANISŁAWIE LEMIE"

§ 1 [Postanowienia ogólne]

1. Niniejszy regulamin (zwany dalej Regulaminem) określa prawa i obowiązki uczestników konkursu CO TY WIESZ O STANISŁAWIE LEMIE (zwanego dalej Konkursem) oraz prawa i obowiązki organizatora Konkursu.

2. Organizatorem konkursu jest ...
3. Fundatorami nagród są:
4. Patronami medialnymi są:
5. "Konkurs" oznacza konkurs, polegający na odpowiedzi na pytania ("Pytania"), dotyczące twórczości Stanisława Lema, zamieszczone na stronie www.forum.lem.pl oraz www.facebook.com/stanislawlem.
6. "Odpowiedzi" oznaczają odpowiedzi, które będą umieszczone w komentarzach pod postem zawierającym poszczególne Pytania na stronie www.facebook.com/stanislawlem.

§ 2 [Konkurs]

1. Konkurs trwa od ... roku do ... 2018 roku.

2. W tym czasie zadaniem uczestników Konkursu jest odpowiedź na pytania zamieszczone na stronie www.forum.lem.pl, a następnie na www.facebook.com/stanislawlem.

3. Pytania będą publikowane codziennie ok. godziny 15 na forum.lem.pl (dostęp tylko dla zarejestrowanych użytkowników), a następnie na www.facebook.com/stanislawlem.

4. Każdego dnia zostanie opublikowane jedno pytanie. Organizator nie odpowiada za opóźnienie publikacji pytań oraz zastrzega sobie możliwość ich publikacji w innym terminie.

5. Odpowiedzi na Pytania można udzielać wyłącznie w komentarzach do posta na Facebooku, w którym zostało opublikowane pytanie. Jeden użytkownik może udzielić tylko jednej odpowiedzi.

6. Autorzy poprawnych odpowiedzi otrzymają punkty. O ilości punktów decyduje kolejność (czas umieszczenia) odpowiedzi:
- 3 punkty: najszybsza poprawna odpowiedź,
- 2 punkty: druga w kolejności poprawna odpowiedź,
- 1 punkty: trzecia poprawna odpowiedź

7. Punkty za odpowiedzi na kolejne pytania sumują się, maksymalna liczba punktów do zdobycia w Konkursie wynosi 15.

8. Uczestnicy konkursu, którzy zdobędą sumarycznie najwięcej punktów, otrzymają:
a.) I miejsce: czytnik książek
b.) II miejsce: komplet 17 książek w serii WL w miękkiej oprawie
c.) III miejsce:  pakiet 3 książek Stanisława Lema + koszulka
d.) IV miejsce: do wyboru koszulka lub dowolna książka Stanisława Lema

9. W wypadku, gdy 2 osoby lub więcej zdobędą taką samą liczbę punktów, będzie decydować kolejno:
 • liczba łącznie udzielonych punktowanych odpowiedzi (wygrywa uczestnik, który udzielił większej liczby poprawnych odpowiedzi),
 • liczba najszybszych (pierwszych w kolejności) poprawnych odpowiedzi (wygrywa uczestnik, który udzielił jako pierwszy na więcej pytań poprawnej odpowiedzi),
 • liczba drugich w kolejności poprawnych odpowiedzi (wygrywa uczestnik, który udzielił jako drugi na więcej pytań poprawnej odpowiedzi),
 • liczba trzecich poprawnych odpowiedzi (wygrywa uczestnik, który udzielił jako trzeci na więcej pytań poprawnej odpowiedzi),
 • najszybsza poprawna odpowiedź, czyli wygrywa ten uczestnik, który udzielił na któreś z pytań poprawnej odpowiedzi w krótszym czasie pomiędzy publikacją danego pytania, a zamieszczeniem komentarza z odpowiedzią na to pytanie.
10. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej w terminie 7 dni od zakończenia głosowania, czyli do ...

11. Uczestnikiem Konkursu może być osoba fizyczna mająca pełną zdolność do czynności prawnych, z wyłączeniem pracowników Organizatora i Fundatora oraz członków ich rodzin, a także osób bezpośrednio uczestniczących w organizowaniu i przygotowaniu Konkursu.

12. Osoby biorące udział w Konkursie wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych wyłącznie w celu niezbędnym do realizacji Konkursu (w szczególności dotyczy to wysyłki nagród). Administratorem Danych Osobowych uczestników Konkursu jest Organizator w zakresie przetwarzania danych osobowych uczestników, wyłonienia zwycięzców oraz w celu przekazania nagród i odprowadzenia podatku, o którym mowa w § 4. Organizator zapewnia, że dane osobowe uczestników Konkursu nie będą wykorzystywane w innym celu niż określony w niniejszym ustępie. Każdy uczestnik Konkursu ma prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo ich zmiany, uzupełnienia, prawo żądania zaprzestania przetwarzania danych osobowych oraz ich usunięcia.

§ 3 [Nagrody]

1. Nagrodami przyznawanymi w Konkursie są:

2. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie www.facebook.com/stanislawlem. Osoby nagrodzone powinny się skontaktować w ciągu 14 dni z Organizatorem poprzez portal społecznościowy Facebook.com.

3. Brak odpowiedzi zwycięzcy Konkursu w terminie dwóch tygodni od daty poinformowania o wynikach Konkursu skutkuje utratą prawa do otrzymania nagrody.

4. W przypadku zbyt małej liczby uczestników Konkursu albo liczby poprawnych odpowiedzi, Organizator zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.

§ 4 [Podatek dochodowy]

1. Organizator jest płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych w rozumieniu art. 41 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który obowiązany jest do uiszczenia 10 % podatku dochodowego od wartości nagród zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku o dochodowym od osób fizycznych. Uiszczenie powyższego podatku przez płatnika oznacza, że zwycięzca Konkursu nie musi w zeznaniu rocznym wykazywać korzyści, jakie osiągnął z tytułu wygrania nagrody w Konkursie. Jeżeli nic innego nie wynika z Regulaminu – wszelkie obowiązki przewidziane w Regulaminie obciążają Organizatora.

§ 5 [Postanowienia końcowe]

1. Przez wzięcie udziału w Konkursie uczestnik Konkursu wyraża zgodę na niniejszy Regulamin.
2. Organizator ma głos ostateczny i decydujący, jaka odpowiedź jest poprana dla danego pytania.
2. Decyzje Organizatora Konkursu oraz Fundatorów nagród – przewidziane w Regulaminie - są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.
3. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem ... roku.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 24