Polski > Lemosfera

O Lemie napisano

<< < (202/227) > >>

A:
@ liv

To jest nowość. Książka miała wyjść w czerwcu 2022, a pojawiła się w księgarniach w maju.

olkapolka:

--- Cytat: A w Maja 28, 2022, 10:27:28 pm ---Stanisław Lem został klasykiem.

Wydawnictwo Ossolineum wydało "Pamiętnik znaleziony w wannie i inne utwory" w serii "Biblioteka Narodowa" w opracowaniu Pawła Majewskiego.
(Redaktorem serii jest Stanisław Bereś, a członkiem Rady Naukowej "BN" między innymi Jerzy Jarzębski).


--- Koniec cytatu ---
Właśnie zakupiłam tę książkę - chyba ze względu na sentyment do serii, ale...1200 stron?!
Nawet megagiga listy mają "tylko" 700 z hakiem...słowem - jeśli to nie błąd - to będzie ciężka lektura;)

A:

--- Cytat: olkapolka w Maja 29, 2022, 11:19:53 pm ---
--- Cytat: A w Maja 28, 2022, 10:27:28 pm ---Stanisław Lem został klasykiem.

Wydawnictwo Ossolineum wydało "Pamiętnik znaleziony w wannie i inne utwory" w serii "Biblioteka Narodowa" w opracowaniu Pawła Majewskiego.
(Redaktorem serii jest Stanisław Bereś, a członkiem Rady Naukowej "BN" między innymi Jerzy Jarzębski).


--- Koniec cytatu ---
Właśnie zakupiłam tę książkę - chyba ze względu na sentyment do serii, ale...1200 stron?!
Nawet megagiga listy mają "tylko" 700 z hakiem...słowem - jeśli to nie błąd - to będzie ciężka lektura;)

--- Koniec cytatu ---

Seria "BN" ma niewielki format. Tam jest nie tylko "Pamiętnik...". Tom zawiera "powieści Kongres futurologiczny i Pamiętnik znaleziony w wannie, a także utwory o charakterze apokryficznym; czytelnicy znajdą tu zbiory Doskonała próżnia, Wielkość urojona, Prowokacja i Biblioteka XXI wieku oraz jedną z najbardziej zaskakujących próz pisarza, Golema XIV".
https://wydawnictwo.ossolineum.pl/products/160
 

olkapolka:
Tak, odnotowałam skład tytułowy i wymiary książki - jednak 1200 stron nadal robi na mnie wrażenie;)
Nic...za kilka dni będę miała książkę w domu, to się okaże czy wymaga dodatkowego treningu na siłowni;)

Q:
Trochę odskoczę tematycznie i zlinkuję doktorat "Sacrum i mythos w polskiej literaturze fantastycznej" Piotra Kruszewskiego:
http://sbc.org.pl/Content/305454
Bo jest tam rozdział o "Solaris", przy czym autor traktuje b. dosłownie rzucone od niechcenia kelvinowe zdanie o Oceanie jako kosmicznym anachorecie, i robi z niego starca z (międzygwiezdnej) pustyni nauczającego Ohydków.

(Kojarzy się fanfik, który w wieku nastoletnim spłodziłem, inspirując się "Prawdą", "Szerzej niż imperia i wolniej" i lovecraftowskimi obłąkańcami, traktujący o pewnym - z orientalnej tradycji idee czerpiącym - sekciarzu, który - zwąc w/w planetarny organizm Śri i guru, i widząc w nim oświeconego mędrca - rzucił się rakietą, wraz z garstką wyznawców, w solaryjskie odmęty, chcąc - pochłonięty - mieć udział w jego nirwanie. Z tym, że dr P.K. to chyba serio...)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej