Autor Wątek: [M] pytanie o tworczosc  (Przeczytany 7622 razy)

tomasheq21

  • Gość
[M] pytanie o tworczosc
« dnia: Kwietnia 05, 2006, 07:49:08 pm »
Czy w jakiejs z  ksiazek Lema wystepuje motyw wynalazku?? pytam poniewaz moj temat matury ustnej z j. polskeigo brzmi: " jaka role przypisuje sie wynalazkom. Omow, odwlojuac sie do przykladow z literatury". prosze o pomoc
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2020, 01:28:18 pm wysłana przez Q »

Rachel

  • Gość
Re: pytanie o tworczosc
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 05, 2006, 08:16:18 pm »
Cytuj
Czy w jakiejs z  ksiazek Lema wystepuje motyw wynalazku??


W każdej ;D

A tak na poważnie, to czego byś nie wziął z półki, to znajdziesz tam mniejsze lub większe natężenie wynalazków i  innowacyjnych pomysłów.
Zacznij na przykład od "Powrotu z gwiazd", tam znajdziesz dużo ciekawych wynalazków, które zmieniły totalnie życie zwykłego człowieka.

tomasheq21

  • Gość
Re: pytanie o tworczosc
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 05, 2006, 08:35:12 pm »
acha ;D

sorki ze Ci jescze zawracam glowe ::) ale czy moglabys mi troche dokladniej cos o tych wynalazkach napisac bo ja nie mam zielonego pojecia o czym dokladnie sa jego ksiazki. Na jutro musze oddac bibliografie( chodz chyba i tak jakos bede musial ten termin przesunac bo jescze oprocz lalki i przedwiosnia to nie wiem co dokladnie wykorzystac w preznetacji). Czyli co "Powrot do gwiazd" wykorzystac tylko czy jescze cos wziasc ??? a moze masz jakis pomysl na moja prezentacje?  
Ja jak narazie widze to tak:
1) geneza wynalazkow
2) omowienie utworow
3) zakonczenie: podsumowanie

jak potrafisz lub Ci sie poprostu chce to pomoze maturzycie, ktory naprawde nie ma zadnego wiecej  pomyslu :'(

Deckert

  • Gość
Re: pytanie o tworczosc
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 05, 2006, 08:41:05 pm »
o Dżizas!!!  ;D
Nie wiem co więcej napisać...

CU
Deck

Macrofungel

  • Gość
Re: pytanie o tworczosc
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 05, 2006, 08:51:23 pm »
Na Wielką Różniczkę, weź koniecznie coś z przygód Trurla i Klapaucjusza. Tam Ci motywów wystarczy na pracę doktorską ;)

tomasheq21

  • Gość
Re: pytanie o tworczosc
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 05, 2006, 08:52:51 pm »
"Główny bohater powraca na Ziemię po kilkuletniej misji w odległym zakątku uniwersum. W czasie, gdy on badał obce światy, na Ziemi minęło ponad sto lat. Tu wszystko jest teraz inne: moda, styl życia, normy obyczajowe - generalnie - kultura. Wiele z tych nowości spowodowanych jest wprowadzeniem pewnego wynalazku, który tłumi w ludziach agresję, powodując uczucie obrzydzenia nawet na wyobrażenie sobie zadawania komuś bólu." <<fragm wypowiedzi po przeczytanie tej ksiazki . O jaki wynalazek chodzi i czy jest o nim duzo informacji w ksiazce??

nty_qrld

  • Gość
Re: pytanie o tworczosc
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 05, 2006, 09:00:39 pm »
1. betryzacja
2. jest o nim mnóstwo

Macrofungel

  • Gość
Re: pytanie o tworczosc
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 05, 2006, 09:01:00 pm »
O, to je dobre. A tak w ogóle, to chyba w pierwszej lepszej powieści sf znajdzie się jakiś konwersotron wielofazowy czy cyklometryczny amoryzator elektryczny ;)

tomasheq21

  • Gość
Re: pytanie o tworczosc
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 05, 2006, 09:01:50 pm »
czyli co napisac w bibliografi Cyberiade  i Powrot z gwiazd ?? wieze wam na slowo ze znajde tam pomoce mi materialy :)

Rachel

  • Gość
Re: pytanie o tworczosc
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 05, 2006, 09:05:55 pm »
Nam możesz wierzyć, ale czy komisja uwierzy na słowo, że w ogóle wiesz, o czym mówisz, to nie wiadomo ::)

tomasheq21

  • Gość
Re: pytanie o tworczosc
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 05, 2006, 09:15:09 pm »
do komisji to ja juz sie odpowiednio przygotuje 8) najwiekszym problemem  teraz bylo dla mnie znalezienie motywu wynalazku w literaturze (materialow). Teraz juz jestem troche spokojny bo z: szkalnych domow, metalu lzejszego od powietrza , betryzacji, wiezy babel oraz moze jescze cos o da Vincim zdolam  stworzyc moja preznetacje ;D.
trzymajcie kciuki no i mam nadzieje ze bede mogl sie z wami konsultwoac na temat betryzacji wrazie jakich kolwiek klopotow ::)

THX ALL  :-*  ;D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2006, 09:16:56 pm wysłana przez tomasheq21 »

Mieslaw

  • Gość
Re: pytanie o tworczosc
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 05, 2006, 10:02:42 pm »
Cytuj
trzymajcie kciuki
THX ALL  :-*  ;D

Będziemy trzymać.