Autor Wątek: Akademia Lemologiczna [Organizacja]  (Przeczytany 461069 razy)

Deckert

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwca 06, 2005, 11:23:26 am »
No dobrze, skoro są już dwie osoby to ja dołączam się jako trzecia.

CU,
Deck

dzi

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwca 06, 2005, 11:30:21 am »
Damn, tak naprawde to ja nie chce czytac Niezwyciezonego :D

Ej a moze Pamietnik?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2005, 11:30:32 am wysłana przez dzi »

Rachel

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwca 06, 2005, 11:49:00 am »
Ja też wolałabym "Pamiętnik...." ::)
Ale nie będę się upierać, czasem trza się podporządkować :-/

Pozdrawiam

Deckert

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwca 06, 2005, 12:02:29 pm »
Dla mnie to jest wszystko jedno.... niech ktoś jeszcze zdecyduje. Mamy jak na razie do wyboru:

1. Niezwycieżony
2. Pamiętnik....

CU
Deck

Bladyrunner

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwca 06, 2005, 01:15:05 pm »
Dotąd nie zabierałem głosu w tym wątku. Wynika to z faktu, iż sam nie będę raczej czynnie brał udziału w Akademii. Powody mojego stanowiska są rożne.
1. Zawsze czytam książki na które w obecnej chwili mam klimat, gdyż daje mi to większą przyjemność z czytania.
2. Książki beletrystyczne (poza większością zbiorów opowiadań) stanowią pewną całości, która winna być jak najszybciej przeczytana i całościowo rozumiana. Oczywiście można wydobywać z całości pewne pojedyncze treści, ale nie ma tu raczej miejsca na kartezjańskie rozbijanie na części pierwsze.
3. Jestem fanem Lema, ale równie cenie sobie Asimowa, Aldisa, Ursule le Guin, Bradburego i nie czuję potrzeby tak dogłębnej analizy dzieł tylko jednego z nich.
4. Mniej więcej połowę książek Pana Stanisława już przeczytałem i nie widzę sensu wracania do nich (przynajmniej na razie) kiedy jeszcze tyle przede mną.
5. Obecnie czytam co innego, a nie potrafię czytaćwięcej niżjednej rzeczy na raz.

Ideę Akademii oczywiście popieram i będę z przyjemnością czytał co macie do powiedzenia na temat "przerabianych" lektur, a jeśli nie będziecie mieli nic przeciwko chętnie dorzucę swoje trzy grosze na temat pozycji które czytałem (o pamiętniku obiecuję nie pisać ;) ).

Niech moc będzie z wami ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2005, 01:26:22 pm wysłana przez Bladyrunner »

Terminus

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwca 06, 2005, 01:27:09 pm »
Myślę że po nudnym Głosie Pana przydałoby się rozruszać interes, więc może Niezwyciężony.


Deckert

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwca 06, 2005, 01:40:14 pm »
Oczywiście Blady liczymy na twój udział w Akademii, nawet jeśli będzie wyrywkowy.  ;)

OK.

A więc za Niezwyciężonym mamy osoby:
Macrofungel, Terminus i Deckard

Za Pamiętnikiem
Rachel i dzi.

Jest 3 do 2.

CU
Deck

Sokratoides

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwca 06, 2005, 07:25:21 pm »
Może to, może siamto... Proponuje dokonać kategoryzacji wyboru tego, co będziemy omawiać następnym razem. Skoro był(jest) Głos Pana, to może faktycznie trzeba teraz jakąś "lżejszą" pozycję wziąć na warsztat. Wybór kolejności czytanych przez nas lektur powinien przebiegać wg. jakiegoś z góry ustalonego systemu (jak to w akademiach bywa ;)), ażeby powstal z tego jakiś spójny obraz calości twórczości Mistrza. Mogloby się bowiem okazać, że po wyczerpaniu się pozycji tzw. "zapierających dech" nie chcialoby się nam już siegać po pozycje "mniej ciekawe". Zanim więc dokonamy wyboru następnej książki, prosilbym o przemyślenie mojej sugestii.

Terminus

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwca 06, 2005, 07:32:04 pm »
Tak, ja tak myślałem od początku, a konkretnie rzecz biorąc to chciałem proponować abyśmy omówili wszystko chronologicznie, i to nie tylko dlatego, że właśnie czytam Astronautów, ale po prostu dlatego że to najbardziej naturalny porządek.

Nie wiem, może by tak zrobić? Można by po ,,Głosie Pana'' przejść na ,,początek'' i po kolei ,,pojechać''.
Co myślita?


Sokratoides

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwca 06, 2005, 07:37:36 pm »
Popieram, a więc Astronauci  :)

Terminus

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwca 06, 2005, 07:39:30 pm »
Nie no stary, my se możemy popierać, zobaczysz co tu zara chopaki napiszom ??? Już widzę reakcję dzi hehe...

No ale przyznać trzeba, chronologia ist cool..


Macrofungel

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwca 06, 2005, 07:47:16 pm »
Przyznam, że mnie do czytania "Astronautów" specjalnie nie pali, ale prędzej czy później i tak będzie trzeba się zająć tą książką, choćby dlatego, że nic już więcej nie zostanie. Nie przewiduję więc marszów protestacyjnych, strajku głodowego ani blokady dróg.

Deckert

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwca 06, 2005, 08:38:51 pm »
No i dobrze, niech będą Astronauci.
Ja jestem chłopak zgodny.

Terminus

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwca 06, 2005, 08:54:40 pm »
Ale tu chodzi nie tylko o Astronautów (którzy, jak niejeden się przekona, są miejscami tragiczni, nie przeczę), ale bardziej o to, żeby teraz wszyscy się podpisali rękami nogami, że im odpowiada taki chronologiczny porządek! (Ludzie, ale ja będę cierpiał na koniec, te wszystkie eseje po ,,Fiasku'' mnie zabiją...).


dzi

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwca 06, 2005, 10:49:00 pm »
Ja stwierdzilem dwie rzeczy.
Pierwsza nie pod wplywem Waszych postow a przemyslen raczej to to, ze nie glosuje na nastepna bo nie moge teraz obiecac ze bede uczestniczyl, musze zobaczyc jak nam pojdzie z Glosem.
Druga pod wplywem to taka, ze Astronaltow czytal nie bede ;)