Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595544 razy)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1320 dnia: Marca 13, 2021, 05:01:07 pm »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1321 dnia: Marca 13, 2021, 05:16:35 pm »
Co ciekawe twierdzą, że odpowiadają tak na zapotrzebowanie społeczne (czyli wyniki badań opinii):

In a new survey of 10,000 people across nine countries,* seven in ten said that the word ‘normal’ on beauty product packaging has a negative effect on people. This figure rises to eight in ten among 18– 35-year-olds.

* Unilever’s Positive Beauty research was conducted with 10,000 participants from the USA, Brazil, UK, Nigeria, South Africa, Saudi Arabia, India, Indonesia and China.

https://www.unilever.com/news/news-and-features/Feature-article/2021/we-are-saying-no-to-normal-and-yes-to-positive-beauty.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

alpi

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1323 dnia: Maja 27, 2021, 11:01:29 pm »
no masz rację, lepiej nie czytać takich rzeczy bo się człowiek tylko wnerwia

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1324 dnia: Maja 27, 2021, 11:49:10 pm »
Witaj alpi :)
Sorki najmocniej, ale mam do Ciebie dwa pytania:
- czy jesteś czatbotem nowej generacji?
- i jeśli tak, to czy zdałeś już test Turinga? ;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1325 dnia: Maja 27, 2021, 11:55:46 pm »
Nie wiem kim jest, ale znamy go ;). Z numeru IP wynika, że używał już nicków szocik, wiktoriaa, szocikniebieski i kwiatek.

ps. Z zupełnie innej beczki...
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/lagun-z-krakowa-kobieta-wystraszyla-sie-laguna-wiszacego-na-drzewie/1rx550e
Aż się ma ochotę zanucić "laguny, wisieli, laguny!" :D.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2021, 07:11:26 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1326 dnia: Czerwca 06, 2021, 12:51:07 am »
Jeszcze coś spod znaku:
ksiądz z zasady nie może być abstynentem  ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1327 dnia: Czerwca 20, 2021, 03:18:49 pm »
Sprawdziłem, i rzeczywiście...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1328 dnia: Czerwca 20, 2021, 04:51:01 pm »
Też sprawdziłem.
https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_United_States_incarceration_rate_with_other_countries
Jeśli wierzyć Wiki, i źródłom na które się powołuje, w/w liczba prawdziwa jest i dla obecnych Stanów i dla gułagów z czasów Stalina. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia warunków za kratami.
W każdym razie...
https://www.youtube.com/watch?v=2UAX29NmxIs&t=159s
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2021, 04:58:26 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1329 dnia: Czerwca 20, 2021, 07:17:27 pm »
Tak przeczuwałem.
Nie dość, że Chiny już od ponad roku nie mają pandemii, to w dodatku są ostoją światowej wolności!
Największe totalitaryzmy zaś, gnieżdżą się podstępnie w USA i Europie środkowo-zachodniej. I tylko przypadkiem zapętała  się jeszcze Turcja, Chile, Izrael . Oraz ta straszliwa Nowa Zelandia  8)
Chyba wyemigruję  ::)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1330 dnia: Czerwca 20, 2021, 07:34:02 pm »
Chyba wyemigruję  ::)

Tak serio to Islandia mogłaby być niezłym kierunkiem. Nie dość, że systemowi bankowemu się postawili, to rekordowo niski współczynnik osadzonych mają. Tylko ponoć przestali nas lubić:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27049925,islandia-ksenofobiczne-ataki-na-polakow-islandzki-rzad-wydal.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1331 dnia: Czerwca 20, 2021, 08:39:36 pm »
Tak przeczuwałem.
Nie dość, że Chiny już od ponad roku nie mają pandemii, to w dodatku są ostoją światowej wolności!
Największe totalitaryzmy zaś, gnieżdżą się podstępnie w USA i Europie środkowo-zachodniej. I tylko przypadkiem zapętała  się jeszcze Turcja, Chile, Izrael . Oraz ta straszliwa Nowa Zelandia  8)
Chyba wyemigruję  ::)
Mentalnie? Do Chin?;)
Ta wolność...Chiny i tak są na drugim miejscu pod względem liczby osadzonych (po USA)...dziwi mnie stosunkowo niewielka liczba takowych w Indiach...
Brak danych - niemniej mówi się o ponad 1000 rocznie - w Chinach. Mam na myśli karę śmierci. Jaki ma wpływ na statystyki osadzonych? Ilu w USA odsiaduje długoletnie wyroki?

Niemniej:
Sprawdziłem, i rzeczywiście...
...ciekawe zestawienie...ciekawe jak wypadłyby Chiny z czasów rewolucji k.?
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1332 dnia: Czerwca 20, 2021, 09:42:05 pm »
Cytuj
Ta wolność...Chiny i tak są na drugim miejscu pod względem liczby osadzonych (po USA).
Znalazłaś jakieś dane?
Trochę moja gapa, bo zerknąłem na linkę od Q a tam tylko kraje OECD (w sumie to zdziwiony, że ta organizacja bez Chin). Ale obok jest inny ranking. I nigdzie o Chinach. Nie istnieje problem, bo brak danych? Tam coś widzę, jesli dobrze to  164/ sto tysiecy - ale to i tak lepiej niż W Polsce, Czechach czy Australii - żart?
Cytuj
. Mam na myśli karę śmierci. Jaki ma wpływ na statystyki osadzonych?
Zapewne niemały  :)
Ale też istotnym może być kulturowa tendencja do "buntowania się" przeciwko systemowi.
Konfucjanizm w Chinach i system kastowy/hinduizm w Indiach chyba skutecznie preferują od setek lat cierpliwe znoszenie plag wyższych. U nas dokładnie odwrotnie?
Cytuj
...ciekawe zestawienie...ciekawe jak wypadłyby Chiny z czasów rewolucji k.?
I tutaj widać zawodność metodologii - bo co z Ukrainą za Stalina, która cała była wiezieniem w czasach chołodomoru?
Władze ZSRR, by poradzić sobie z masowym opuszczaniem wsi przez chłopów, 27 grudnia 1932 roku wprowadziły paszporty wewnętrzne (dokumenty tożsamości). Nieposiadający takiego dokumentu nie mógł przebywać poza miejscem zamieszkania pod groźbą kary administracyjnej obozu koncentracyjnego w strukturze Gułagu. Ludność wiejska nie miała faktycznie prawa do paszportów, a w konsekwencji nie mogła opuścić wsi. Wydanie paszportu (dowodu osobistego) było bowiem decyzją szefa kołchozu lub sowchozu, a dokumenty tożsamości były przechowywane przez administrację (kołchozową lub sowchozową). Stan taki utrzymał się aż do 1974 r. Restrykcje te nie mogły całkowicie zatrzymać głodujących chłopów na wsi. Jednak bardzo niewielki odsetek, tych, którzy przedostali się nielegalnie do miast, mógł poprawić swój los. Nie mogąc znaleźć pracy lub kupić albo ewentualnie wyżebrać trochę chleba, rolnicy umierali na ulicach Charkowa, Kijowa, Dniepropetrowska, Połtawy, Winnicy, Humania i innych większych miast Ukrainy

Dla tych, którzy zostawali na wsi, częstokroć jedynym miejscem, gdzie można było coś znaleźć do jedzenia było pole kołchozowe. Jednak zerwanie tam choćby kłosa było przestępstwem przeciwko ZSRR. Mołotow i Kaganowicz na rozkaz Stalina opracowali dekret „O ochronie mienia przedsiębiorstw państwowych, kołchozów, spółdzielni oraz wzmocnieniu własności społecznej”. Opublikowany 7 sierpnia 1932 r. nazywany był potocznie prawem pięciu kłosów, gdyż za zerwanie takiej liczby groziła kara śmierci lub 10 lat łagru. Skazani nie mogli liczyć na amnestię[11]. W ciągu półtora roku skazano ponad 125 tysięcy osób.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_g%C5%82%C3%B3d_na_Ukrainie
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1333 dnia: Czerwca 20, 2021, 09:52:58 pm »
Chiny Chinami, Indie Indiami, Rosja Rosją (wszystko w normie i czego niby się spodziewać?) - natomiast im dłużej żyję tym lepiej widzę, że USA to bardzo nieciekawy kraj. Nazywanie go ostoją demokracji itd. jest mocno przerysowane.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1334 dnia: Czerwca 20, 2021, 10:07:38 pm »
Cytuj
Ta wolność...Chiny i tak są na drugim miejscu pod względem liczby osadzonych (po USA).
Znalazłaś jakieś dane?
Są tutaj - jeśli ustawisz sobie tabelkę wg persons...:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_incarceration_rate
Natomiast na tle ludności danego kraju..to tak - na 100tys.: 639 USA/121 Chiny. Mało.
Co do kary śmierci - trafiłam w taki art:
Wyroku śmierci mają nie usłyszećj uż między innymi przemytnicy i oszuści finansowi, a także osoby powyżej 75 roku życia, z wyjątkiem morderców.hodzi o poprawę wizerunku kraju, w którym co roku przeprowadza się, według różnych źródeł, od 3 tys. do 5 tys. egzekucji.
Stały Komitet Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych, który pomiędzy sesjami parlamentu sprawuje najwyższą władzę ustawodawczą w Chińskiej Republice Ludowej, przyjął nowelizację kodeksu karnego. Jest to pierwsza zmiana tego typu, od kiedy kodeks wszedł w życie w 1979 roku - przypomina EFE.
Z listy usunięto 13 przestępstw finansowych i dokonanych bez użycia przemocy, m.in. kradzieże, podrabianie faktur, dokumentów finansowych, kart kredytowych, a także przemyt przedmiotów zabytkowych, metali szlachetnych czy gatunków zagrożonych wyginięciem. Ponadto kara śmierci nie będzie stosowana wobec przestępców powyżej 75 roku życia, z wyjątkiem sprawców morderstw z wyjątkowym okrucieństwem.

Komitet podał w komunikacie, że nowelizacja ma na celu stopniowe ograniczenie stosowania kary śmierci. Jednak według przedstawiciela mającej siedzibę w USA organizacji praw człowieka Dui Hua Foundation, Joshuy Rosenzweiga, krok ten nie zredukuje liczby egzekucji, ponieważ nowelizacja dotyczy przestępstw, które rzadko są karane śmiercią.  Kara ta nadal będzie stosowana w przypadku innych przestępstw finansowych, np. korupcji.

https://www.newsweek.pl/swiat/chiny-ograniczaja-stosowanie-kary-smierci/9erhl32
Za korupcję...tja...
Cytuj
Ale też istotnym może być kulturowa tendencja do "buntowania się" przeciwko systemowi.
Konfucjanizm w Chinach i system kastowy/hinduizm w Indiach chyba skutecznie preferują od setek lat cierpliwe znoszenie plag wyższych. U nas dokładnie odwrotnie?
Więcej więźniów politycznych w USA? Chyba nie...
Może trzeba się przyjrzeć systemowi kar w ogóle? Skutecznie by odstraszały?
Cytuj
I tutaj widać zawodność metodologii - bo co z Ukrainą za Stalina, która cała była wiezieniem w czasach chołodomoru?
Czy zawodna...trzeba by sprawdzić czy w zliczanie wchodzą wszystkie ośrodki przymusowego pobytu z danego kraju - wszak systemy penitencjarne nie są jednakowe.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)