Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - xpil

Strony: 1 ... 14 15 [16]
226
Hyde Park / Odp: Zaproszenie do wspolpracy
« dnia: Listopad 04, 2017, 12:26:39 am »
Masochista, jak bonie dydy, masochista.

Przecie już od dawna wiadomo, że napisanie książki to nie więcej, niż 30% pracy. Pozostałe

{...liczu, liczu, liczu...}

... pozostałe procenty marnuje się na użeranie się z wydawnikiem, korektantem, reklamistą i kim-tam-jeszcze. Piszę to na szczęście nie z własnego autopstwa tylko paru znajomych, którzy końcem końców co prawda wydali to i owo, ale swoje przedtem przeszli. Pisanie to frajda (o ile ktoś to lubi), natomiast ciąg dalszy to droga przez mękę.

No i kapusty z tego niewiele, po odliczeniu podatków i kosztów czasem się wyjdzie na zero, a czasem nie.

Z drugiej strony nie można nie docenić faktu "mania" książki z własnym nazwiskiem na okładce. To ma wartość niematerialną, dla której niektórzy skłonni sa poświęcić kawał życia.

Tak czy siak, ja tam swoje "wybryki" pisarskie ograniczam do blogowania, za "poważne" pisanie się nie zabieram, głównie z ww. powodów.

Niemniej jednak życzę powodzenia. Szczerze, nie tak na odpierdziel. Lubię, jak się dobrym ludziom powodzi ;)

3 mam kciuki!

227
Forum in English / Michael Kandel - the most incredible translator ever
« dnia: Listopad 03, 2017, 12:15:51 am »
Lads & ladies, what is your opinion on Michael Kandel's translation works? I had the pleasure of reading "The Cyberiad" recently and I was absolutely stunned. Knowing the original by heart (from early childhood) I was absolutely convinced it was untranslatable. And then, suddenly, I met Kandel's translation.

It's a pure pleasure.

Now I am wondering what English native speakers imagine when reading about "pritons and zits" or "Mockles fent on silpen tree". Do they realize how tricky it is to make sense out of it? I doubt it.

To me, Kandel is one of the Giants. Hats off!

228
DyLEMaty / Odp: Pytanie o książkę z autografem
« dnia: Listopad 02, 2017, 11:58:54 pm »
Ja mam pierwsze wydanie "Astronautów" z autografem Wieszcza. Ale jak już ktoś tu rozumnie zauważył, prędzej oderżnę sobie {cenzura} tępym brzeszczotem, niż się tego egzemplarza pozbędę.

Znalazłem go na Allegro, więc polecam tam polować.

229
Lemosfera / Odp: Quiz z wiedzy o "Cyberiadzie" - znajdą się jacyś odważni?
« dnia: Listopad 02, 2017, 10:03:09 am »
Tak-siak - quiz fajny - czekamy na aneks;)

Najsampierw niech się trochę statystyk uzbiera na tym quizie, potem pomyślimy o aneksach.
Lub nie ;)

Swoją drogą zauważyłem, że dopiero po uzbieraniu odpowiednio dużej ilości odpowiedzi widać, które pytania są lepsze, a które gorsze. Ale to większy temat, na kiedy indziej.

230
Lemosfera / Odp: Quiz z wiedzy o "Cyberiadzie" - znajdą się jacyś odważni?
« dnia: Listopad 01, 2017, 11:47:13 am »
He, a ja 47 - ale za to w 2 minuty  :)
Fahjny


:)

231
Lemosfera / Odp: Quiz z wiedzy o "Cyberiadzie" - znajdą się jacyś odważni?
« dnia: Październik 31, 2017, 11:40:19 am »
Hmmm... Dlaczego:
Cytuj
W quizie pominięto dwa opowiadania: "Powtórka" oraz "Edukacja Cyfrania"
? ::)

BO TAK

A tak na serio: pominąłem je, ponieważ do niedawna całkiem ich nie znałem (nie ma ich w moim starym egzemplarzu "Cyberiady"), a kiedy już je przeczytałem, najzwyczajniej w świecie mnie znużyły. Cała reszta to mistrzostwo świata, ale te dwa... jakoś nie moja bajka. Nomen omen.

Zresztą "Altruizyny" i "Kobyszczęcia" też w tym moim egzemplarzu nie ma. Poprzedni właściciel wyrwał spory plik stron, niech mu za to klęchnie wyprztymucli, taki jego gajzer w tę i nazad krępolony.

232
Lemosfera / Quiz z wiedzy o "Cyberiadzie" - znajdą się jacyś odważni?
« dnia: Październik 31, 2017, 11:17:04 am »
Ahoy riebiata.

Jakiś czas temu (będzie już rok z kawałkiem) miałem chwilę natchnienia (!) i skompilowałem całkiem spory zestaw pytań o Cyberiadzie, a następnie skleiłem je wszystkie do tzw. kupy w postaci quizu.

Spośród wszystkich uczestników jak na razie najwyższy wynik to 92%. Zdaje się, że to mój własny, musiałem przetestować swoje dzieło, czy aby nie za łatwe :)

Jeżeli ktoś ma ochotę, tu jest link:

http://xpil.polldaddy.com/s/cyberiada

Zapraszam również do chwalenia się wynikami tudzież złośliwego wytykania błędów :]

233
Lemosfera / Odp: Przywitaj się
« dnia: Październik 31, 2017, 11:06:02 am »
Temat trochę dla mnie niezręczny: mam żonę, a nie mam sepulek. Próbowałem znaleźć kogoś w podobnej sytuacji, ale głupio jakoś tak wypytywać. Zresztą wszyscy i tak umywają ręce.
Hmm...rzeczywiście trudna sprawa, ale nie beznadziejna...musisz się przyodziewać w coś więcej niż t-shirt oraz zakupić kacież. Powinno doraźnie pomóc.
Kacież mam, rychtowaną, potrójnie gwintowaną, ze szlaczkiem. Gorzej z t-shirtami. Podobnoż można kupić w lepniaczym siedliszczu, niecałe półtora parseka za Proximą C...

234
Lemosfera / Odp: Przywitaj się
« dnia: Październik 27, 2017, 12:03:54 pm »
Temat trochę dla mnie niezręczny: mam żonę, a nie mam sepulek. Próbowałem znaleźć kogoś w podobnej sytuacji, ale głupio jakoś tak wypytywać. Zresztą wszyscy i tak umywają ręce.

Strony: 1 ... 14 15 [16]