Autor Wątek: Polityka smoleńska  (Przeczytany 272550 razy)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #480 dnia: Listopada 01, 2013, 02:38:54 pm »
To nie jest temat na dłuższą notkę - tylko na jedno zdanie, wystarczy mi jeden paragraf prawa międzynarodowego względnie umowy dwustronnej, który zmusiłby Rosję do powołanie międzynarodowej komisji czy innych modyfikacji procedur, które zastosowano. Słucham?
Jest tu zawarta manipulacja, że Rosję trzeba było do czegokolwiek zmuszać. Słusznie wskazuje Wiesioł, że trzeba było taki postulat postawić - to po pierwsze a po drugie bez zrozumienia, o co chodzi z owym nieważnym półformalnym porozumieniem stanowiącym podstawę badania katastrofy nie da się tej kwestii zrozumieć.

Mamy bowiem: porozumienie z 1993 roku - niezastosowane.
Konwencję Chocagowską - nie mającą tu zastosowania.
Nieformalne porozumienie - nieważne.

Przede wszystkim Rząd Polski nie wykazał tu woli zapewnienia Polsce jak największych praw. Są nieoficjalne przecieki, że Rosjanie byli zdziwieni brakiem jakichkolwiek rządań (rządanie - żądanie czegoś przez rząd) ze strony Polski, które mieli zamiar uwzględnić. Tak więc nie od tej strony.

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #481 dnia: Listopada 01, 2013, 02:59:15 pm »
Taka konkluzja mało świąteczna "śmiac się czy płakać" http://www.popler.tv/KonferencjaSmolenska/63033#63033 także może dziś odpuścić boje i  pomyśleć o tym co moje (nasze).
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #482 dnia: Listopada 01, 2013, 03:41:14 pm »
Zrób mu kęsim! Nie daj się! Zawarcz chociaż!
Kasia w takiej sytuacji stawia sprawę jasno: - a w łeb chcesz?
vossm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #483 dnia: Listopada 01, 2013, 04:08:38 pm »
Jest tu zawarta manipulacja, że Rosję trzeba było do czegokolwiek zmuszać.
Masz rację, zapomniałem, że Rosja od samego początku przejawiała zdumiewającą wręcz chęć współpracy, tak w dostarczaniu dokumentów, o jakie poprosiliśmy jak i wciskając nam wrak, którego jednakże nie chcemy przyjąć. A co mówi rosyjskie prawo lotnicze o badaniu katastrof samolotu (zdaje się, że nie wiadomo, cywilnego, czy wojskowego) na lotnisku wojskowym na terenie Rosji?

Remuszko, nie judźcie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2013, 04:29:07 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #484 dnia: Listopada 01, 2013, 05:29:01 pm »
BTW: jaka jest etymologia słowa "judzić"? Czy ono ma coś wspólnego ze św. Tadeuszem Judą (tym od spraw beznadziejnych)? albo z niemieckim der Jude? albo z krainą Judeą? gugle mówią, że to po litewsku albo staroindyjsku...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #485 dnia: Listopada 01, 2013, 11:41:13 pm »
Słucham?
Dzień ku końcowi a w szklance jeszcze pełno, to ci odpowiem. Dziecinny jesteś. Zapiernicz batona w najbliższym sklepie, to ci zapodam paragraf a zależnie od okoliczności może i więcej  ;) Prawo międzynarodowe raczej nie dotyczy batonów. W nim obowiązują reguły bardzo ogólne. Wyjaśnienia szukaj w linkowanych referatach prawników(profesorów) z Konferencji Smoleńskiej. Jedno jest nad prawem a jest to prawo silniejszego . Jeśli ci o to chodzilo, to wygrałeś  8)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #486 dnia: Listopada 02, 2013, 04:49:57 am »
@ maziek
Obudziłem się, to Ci odpowiem, skoro inni nie potrafią: nie ma takiego prawa, nie istnieje.
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #487 dnia: Listopada 02, 2013, 09:11:22 am »
Ja też przypuszczam, że nie ma ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #488 dnia: Listopada 02, 2013, 01:51:29 pm »
Ja też przypuszczam, że nie ma ;) .
Jest prawo dobrej woli http://www.popler.tv/KonferencjaSmolenska/63035#63035  ;) A do czego ci potrzebny ten paragraf, chcesz wstąpić na drogę prawną? Jak mniemam chcesz udowodnić, że nasz premier nie miał innego wyjścia i postąpił słusznie ? W ten sposób deklarujesz bezradność rządu i idące z tym konsekwencje, które właśnie doznajemy na własnej skórze.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #489 dnia: Listopada 02, 2013, 03:41:26 pm »
Wiesiol, ja nic nie udowadniam, nie do mnie te pytania, ja się stroną prawną zagadnienia w ogóle nie interesuję, nie znam się na tym nawet amatorsko - a że interesuje się nią tzw. "naukowa konferencja smoleńska" to świadczy tylko o tym, że nie jest ona nakierowana na kwestie katastrofy a tylko na szukanie dziury w całym gdziekolwiek, jako przedsięwzięcie wyłącznie polityczne. Może świetnie, że Tusk się dogadał na gębę z Putinem zaraz po tragedii, kiedy być może i Putina serce (albo narząd, który je zastępuje) nieco zmiękło - bo wydaje mi się, że gdyby Putin wysłuchał uprzednio Kaczyńskiego to mógłby postąpić jak w przypadku każdej katastrofy wojskowej na terenie państwa drugiego - zamknąć teren a nam przekazać ciała i po 2 latach dać goły protokół. Wiem jedno, samolot spadł w Rosji a nie w Polsce. Nasze możliwości nacisku na Rosję są ograniczone - nie dlatego, że Tusk, tylko dlatego, że Rosja jest mocarstwem - a my nie, w dodatku oni są jakby nieco na uboczu europejskich czy natowskich regulacji. Gadanie "co ta ja bym zrobił, jakbym królem był" jest śmieszne niestety. Powiedz mi, dlaczegóż to Rosja nie wykazała prawa dobrej woli (wobec USA) w sprawie Snowdena? Napisz Obamie, że jest bezradny ;) . A dlaczego Rosja nie zastosowała prawa dobrej woli wobec greenpeacowców, których niewątpliwie na polecenie wierchuszki zdjęto z nakładem środków godnym ataku na twierdzę bin Ladena i wtrącono do tiurmy... pisz po kolei do wszystkich premierów zatrzymanych obywateli, że są bezradni, bo przecież to było na wodach międzynarodowych...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #490 dnia: Listopada 02, 2013, 05:28:37 pm »
@ maziek
W prawie polskim, w prawie rosyjskim oraz w prawie międzynarodowym nie ma czegoś takiego, jak prawo dobrej woli, nie istnieje takie pojęcie (wpisz w google po polsku, po rosyjsku, po angielsku).
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #491 dnia: Listopada 02, 2013, 06:00:30 pm »
Gadanie "co ta ja bym zrobił, jakbym królem był" jest śmieszne niestety.
Śmieszne to jest porównywanie tragedii smoleńskiej do przykładów jakie podałeś. Prawo dobrej woli- to sformułowanie, które dzisiaj użyłem i wymyśliłem  8) może być np. tylko dobrą wolą w respektowaniu podstawowych praw człowieka a Rosja taką konwencję między innymi podpisała. Inna sprawa to respektowanie tych praw w Rosji. Myślę, że świat zachodni zbyt pobłaża Rosji a raczej politycy, którzy myślą bardziej o najbliższych wyborach. Wszystko ma swoje granice i jeśli Putin postąpiłby w podany sposób przez ciebie, musiałoby to mieć poważne konsekwencje międzynarodowe.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #492 dnia: Listopada 02, 2013, 06:31:39 pm »
Wiesiol, ja widzę, że wszystko rozumiesz, tylko udajesz jeszcze, że w to nie wierzysz.

@Remuszko, ja wiem, ale wciąż wielu się wydaje, że stosunki międzynarodowe wyglądają tak:
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #493 dnia: Listopada 03, 2013, 01:38:44 am »
Już mi trochę przeszło. W sensie że irytacja. Czas ostatni spożytkowałem jednak na następującą analizę:

http://smocze.opary.salon24.pl/545305,porozumienie-a-konwencja-wygrywa-polformalnosc

W której najważniejszy jest fragment o "3. Półformalnym porozumieniu międzyrządowym zawartym po katastrofie."

Pomijam, że nieważne, bo nieważne w Polsce (nie może wiązać prawnie obywateli). W obrocie międzynarodowym może być ważne. Tutaj jest istotna forma tego porozumienia: bez paragrafów. Czyli paragrafów być nie musi.
Nie znamy też stanowiska negocjacyjnego  strony polskiej, strony rosyjskiej, co kto był gotów odpuścić i co odpuścił. Wiemy, że Kopacz nie zgodziła się na ekspertów zachodnich. Wiemy, że samolot był samolotem państwowym - wojskowym przeto był samolotem NATO. Rosja ma partnerstwo z NATO.
Wiemy tez, że Tusk doprowadził do sytuacji, w której Rosja nie musiała odmawiać.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #494 dnia: Listopada 03, 2013, 09:42:25 am »
To dobrze, że przeszła Ci irytacja. To teraz się na zimno zastanów - po co czytać teksty kogoś kto, wszystko wskazuje, nie ma pojęcia o czym pisze, a tylko sprzedaje zasłyszane plotki, zupełnie nie potrafiąc ocenić już nie to, że ich prawdziwości, co w ogóle hipotetycznego prawdopodobieństwa. Mówię oczywiście o kilku pytaniach do Ciebie, na które nie umiesz racjonalnie odpowiedzieć. Są to pytania natury technicznej, ale przynajmniej jeśli idzie o mnie, to obraz mi się rozciąga i na inne pola.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).