Autor Wątek: Korone zawirrowania  (Przeczytany 291583 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1200 dnia: Maja 01, 2021, 05:59:54 am »
A to dlaczemu? Jesli ktos chce uniknac skutkow choroby to sie szczepi, a jesli chce podjac takie ryzyko, to chyba jego sprawa? Moje cialo - moj wybor, right? Tylko nie pisz, ze zaszczepieni nie sa w stanie zarazic tym wirusem, jesli zostana zainfekowani, bo jak na razie nie ma na to dowodu.
Ponieważ sądzę, i tak bym decydował, nawet nie mając żadnych danych, że po pierwsze:
- im więcej zaszczepionych, tym mniejszy problem dla gospodarki i służby zdrowia (leczenie pod respiratorem jest wielce kosztowne, takoż wolne, renty i pogrzeby),
po drugie:
- na ogół szczepienie, które przeciwdziała rozwojowi choroby, zapobiega również jej rozprzestrzenianiu, bo nawet jeśli zaszczepiony choruje bezobjawowo (jeśli to można tak określić), to trwa to krócej.
Po trzecie - są pierwsze dane, że takie działanie występuje: https://www.nature.com/articles/d41586-021-00450-z
Po czwarte dziś pierwszy dzień mego rocznika i z punktu trafiłem już na 4 maja (i A-Z, hihi).
Cytuj
Jakie znowu demagogizujesz? Zwracam uwage (po raz kolejny), ze dlugoterminowe skutki nie moga byc jeszcze poznane i dlatego do tej pory testy trwaly kilka lat, a nie miesiecy. Jezeli bierzesz pod uwage jedynie ilosc obiektow testow, to jasne; mozna przyjac ze 1,2,3 faza sie odbyla.
Tak właśnie sądzę, że się zupełnie normalnie odbyła a dodatkowo każdego dnia naszej dyskusji szczepione są chyba dosłownie miliony ludzi i póki co nie widać niczego strasznego, natomiast covid wbrew początkowemu mniemaniu niektórych, że "to tylko rodzaj grypy" i że "w lato (poprzedniego roku) przejdzie" okazał się jednak czymś znacznie gorszym. Gdyby to nie była choroba zakaźna to oczywiście choruj sobie człowieku na własne konto ile chcesz, tylko w miarę możliwości nie obciążaj swoim wyborem ubezpieczenia, za które ja też płacę. Wykup własne. "Człowieku" tu używam  ogólnie, nie w stosunku do Ciebie, Ty mam nadzieję się opamiętasz ;) .
Cytuj
Jeszcze jest pytanie: "Jak zdefiniujesz osobe mloda" ;) 
Akurat tu sprawa jest prosta, jeśli śmiertelność w przedziałach wiekowych zmienia się (np. przedziały o niższym wieku zaczynają mieć taką zachorowalność czy śmiertelność czy powikłania, jak poprzednio przedziały starszych) - to sytuacja jest jasna.
Cytuj
Czekam na konkretne dane.
Panie jestem stary i leniwy, poszukaj sobie. Jest sporo artykułów o ogólnym sensie typu "mediana wieku zgonów jest coraz niższa" względnie toż samo odnośnie do ciężkich powikłać pochorobowych.
Cytuj
Staram sie trzymac istniejacych definicji, a nie wymyslac nowe, albo dostosowywac je do tego co mi wygodnie ;)
Czuję, że chcesz mi przykopać, i to za to, że serce na dłoni podałem ;( ...
Cytuj
Teoria swoje, a rzeczywistosc swoje. A ze sa rozbiezne, to maniacy teorii szukaja usprawiedliwien na blednosc teorii, zeby nie stanac oko w oko z rzeczywistoscia i weryfikacja teorii. Skoro teoria bezposrednio dotyczy zachowania populacji, a wiec nie da sie odseparowac ludzkich zachowan, a rzeczywistosc nie potwierdza slusznosci teorii, to teoria nie moze byc uznana za prawidlowa.
To są łatwe prawdy, a ja sądzę, że jednak prawda jest znacznie bardziej złożona. Czy nakaz zakładania maseczek względnie zakaz zgromadzeń (skutkujący np. zakazem przebywania w miejscach, w których te skupiska się naturalnie wytwarzają - to wedle Twej definicji lockdown?
Cytuj
Kawalu nie znalem, nawet z podstawowki. Chyba jednak 2 rozne pokolenia  ;)
Ale czy śmieszny? Małżonka twierdzi że nie, i że jest kolejnym dowodem na to, iż jestem starym, śmierdzącym moczem capem ;) .

Co do zartu, czy smieszy... powiedzmy, ze od dzisiaj mozesz sie do mnie zwracac "Kochanie". Ewentualnie, w zaleznosci od stosunkow: "Ty stara k.....o, zmarnowalas mi 30 lat zycia!" Znasz to? Jednym slowem, gdzie wyrwales, stary capie taka malolate?

Maseczki - nie lockdown. Zakaz zgromadzen - nalezy do kategorii lockdown. Z tym ze oczywiscie lockdown jest stopniowalny. Czy zakaz zgromadzen (na powietrzu, czy w zamknietych przestrzeniach?) przynosi jakies wymierne skutki w praktyce? Miales rok na przypatrzenie sie skutkom, analizy zrobione, dane zebrane... Mozna teoretyzowac w nieskonczonosc, rzeczywistosc jest jaka jest. Czy w realu, nie na modelach, papierze, dyskusjach, teoriach... lockdown to zapobieganie chorobom i smierciom, czy odwlekanie w czasie, i to na krotko?
Co do argumentow na przymus szczepien, to Ola Ci odpowiedziala to, co ja bym odpowiedzial. Cale szczescie, ze nie masz wladzy  :)
A teraz bomba, o ile sie zgadza: Nie wiem na ile prawdziwa, na pierwszy rzut oka wiarygodna, naukowcy z Tel Aviv Uni, ale niech ktos sie wglebi, bo jak dla mnie dosc dziwne. W skrocie: Badania z Izraela dotyczace Pfizera. Jak wiadomo, u nich zrobiono mega szczepienia. Aktualnie dostepne szczepionki byly zrobione przeciwko pierwotnemu szczepowi. Zbadano wiec jak infekcje nowymi szczepami rozprzestrzeniaja sie wsrod zaszczepionych Pfizerem vs niezaszczepieni. Rezultat: UK szczep - zaszczepieni infekowani 8 razy czesciej, Afrykanski - 2.6 raza czesciej. Czyli nie tylko szczepienia ta szczepionka nie zapobiegaja roznoszeniu infekcji, ale wrecz ja przyspieszaja przy innych szczepach? Nie czytalem bardzo dokladnie.
https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.04.06.21254882v2
« Ostatnia zmiana: Maja 01, 2021, 06:37:52 am wysłana przez NEXUS6 »

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1201 dnia: Maja 01, 2021, 11:19:50 am »

A teraz bomba, o ile sie zgadza: Nie wiem na ile prawdziwa, na pierwszy rzut oka wiarygodna, naukowcy z Tel Aviv Uni, ale niech ktos sie wglebi, bo jak dla mnie dosc dziwne. W skrocie: Badania z Izraela dotyczace Pfizera. Jak wiadomo, u nich zrobiono mega szczepienia. Aktualnie dostepne szczepionki byly zrobione przeciwko pierwotnemu szczepowi. Zbadano wiec jak infekcje nowymi szczepami rozprzestrzeniaja sie wsrod zaszczepionych Pfizerem vs niezaszczepieni. Rezultat: UK szczep - zaszczepieni infekowani 8 razy czesciej, Afrykanski - 2.6 raza czesciej. Czyli nie tylko szczepienia ta szczepionka nie zapobiegaja roznoszeniu infekcji, ale wrecz ja przyspieszaja przy innych szczepach? Nie czytalem bardzo dokladnie.
https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.04.06.21254882v2

"Bomba" - gdy wyniki eksperymentu potwierdzają  tezę (całkiem logiczną) postawioną przed jego wykonaniem... Coś mi mówi, że nawet jak przeczytasz dokładnie, to i tak nie pojmiesz w czym rzecz  ::)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1202 dnia: Maja 01, 2021, 12:21:33 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1203 dnia: Maja 01, 2021, 07:09:39 pm »
Cytuj
  Coś mi mówi, że nawet jak przeczytasz dokładnie, to i tak nie pojmiesz w czym rzecz  ::)
No proszę, Hoko się uaktywnił tylko po to żeby dać upust swoim małym zlosliwostkom  ;D. Zawsze można też napisać coś na temat...

Dzięki, Q. Akurat Fauci może nie jest najlepszym recenzentem. Zbyt często zmieniał zdanie, np. co do używania masek.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1204 dnia: Maja 01, 2021, 07:38:35 pm »
Dzięki, Q.

Nie ma za co.

Akurat Fauci może nie jest najlepszym recenzentem. Zbyt często zmieniał zdanie, np. co do używania masek.

Nie ma znaczenia jak mu z ust pachnie, ani czy żonę bije, tylko czy argumenty ma dobre. Stosujmy metodologię naukową.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1205 dnia: Maja 01, 2021, 07:49:25 pm »
Cytuj
  Coś mi mówi, że nawet jak przeczytasz dokładnie, to i tak nie pojmiesz w czym rzecz  ::)
No proszę, Hoko się uaktywnił tylko po to żeby dać upust swoim małym zlosliwostkom  ;D. Zawsze można też napisać coś na temat...

Sam się prosisz - "bomba, ale nie przeczytałem, o co chodzi"  ;D Ale złośliwość swoją drogą, a swoją to, że wiele osób nie siedzących w temacie daje się na tego typu "sensacje" nabrać. Metoda ruskich trolli.

Cytuj
Dzięki, Q. Akurat Fauci może nie jest najlepszym recenzentem. Zbyt często zmieniał zdanie, np. co do używania masek.

Skoro odwołujesz się do recenzenta, to znaczy, że prawdopodobnie w ogóle nie masz pojęcia, czego dotyczą wnioski z tego badania. Ale on tego też nie tłumaczy, więc może poszukaj gdzie indziej  ::)


maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1206 dnia: Maja 01, 2021, 09:22:50 pm »
Co do zartu, czy smieszy... powiedzmy, ze od dzisiaj mozesz sie do mnie zwracac "Kochanie".
Dobrze, kochanie, i bez "ewentualnie", nie interesują mnie półśrodki.
Cytuj
lockdown to zapobieganie chorobom i smierciom, czy odwlekanie w czasie, i to na krotko?
Myślę, że za kilka lat będą stosowne opracowania, póki co masz przykład krajów, w których saturacja służby zdrowia nastąpiła praktycznie natychmiast i co z tego wynikło (Brasil, Indie...). GB poniekąd się wpisuje poniekąd po błyskotliwej polityce premiera z pierwszych dni. USA takoż. Na krótko? Wiesz. Podtrzymanie krążenia na 5 minut po jego ustaniu to jest długo, czy krótko, o ile zaskoczy?
Cytuj
Co do argumentow na przymus szczepien, to Ola Ci odpowiedziala
Odpowiedziała nt. ubezpieczenia społecznego, a nie szczepień. Tak przynajmniej to odczytuję. Uważasz, że szczepienia są złe?
Cytuj
A teraz bomba
Patrz kochanie, a tu druga: https://www.nature.com/articles/d41586-020-00502-w
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1207 dnia: Maja 01, 2021, 10:30:30 pm »
A teraz bomba, o ile sie zgadza: Nie wiem na ile prawdziwa, na pierwszy rzut oka wiarygodna, naukowcy z Tel Aviv Uni, ale niech ktos sie wglebi, bo jak dla mnie dosc dziwne. W skrocie: Badania z Izraela dotyczace Pfizera. Jak wiadomo, u nich zrobiono mega szczepienia. Aktualnie dostepne szczepionki byly zrobione przeciwko pierwotnemu szczepowi. Zbadano wiec jak infekcje nowymi szczepami rozprzestrzeniaja sie wsrod zaszczepionych Pfizerem vs niezaszczepieni. Rezultat: UK szczep - zaszczepieni infekowani 8 razy czesciej, Afrykanski - 2.6 raza czesciej. Czyli nie tylko szczepienia ta szczepionka nie zapobiegaja roznoszeniu infekcji, ale wrecz ja przyspieszaja przy innych szczepach? Nie czytalem bardzo dokladnie.
https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.04.06.21254882v2
O ile dobrze zrozumiałem – nie, nie przyśpieszają.
Żadna szczepionka, w tym i Pfizer, nie jest "absolutna". Mniej więcej w 10% przypadków wirus potrafi przedrzeć sie przez barierę szczepionkową i wywołać zakażenie. Właśnie wśród tych 10% pechowców "nowy", południowoafrykański szczep wirusa B.1.351 występuje 8 razy częściej niż wśród niezaszczepionych. Czy to świadczy o ośmiokrotnie niższej skuteczności Pfizera przeciwko B.1.351? Trudno powiedzieć, wszystko zależy imho od częstotliwości występowania afrykańskiego szczepu w stosunku do "zwykłego" w Izraelu, a także od wielkości puli osób poddanych badaniom .
W każdym razie to niepokojąca informacja. Z drugiej strony, twórcy szczepionek mRNA twierdzą, że ponoć ten produkt dość łatwo jest zmodernizować, dostosować do każdej kolejnej odmiany wirusa. Hm...

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1208 dnia: Maja 02, 2021, 08:41:58 am »
Hehe, tak to jest jak sie czyta jednym okiem, w trakcie. Dlatego mi sie nie zgadzalo, ze szczepionka zamiast nie dzialac na inny szczep, wrecz powoduje wieksza zarazliwosc. Augustyn ma racje, po prostu na te dwa nowe szczepy skutecznosc jest 2.6 i 8 razy gorsza. I mozna bylo bez zlosliwostek? Mozna.

Maziek, Kochanie ( a tutaj ta druga opcja: https://www.youtube.com/watch?v=ca1nQa2Feb0) :
Co do UK, to nie, nigdy nie nastapila saturacja systemu chorymi. Napredce wybudowane szpitale staly puste, potem je zlikwidowali.  Co do Indii: Mieli lockdown 24.03.20 - 31.05.20, potem lokalne, czesciowe, stopniowo malejace do konca Stycznia 21. Z kolei zgony rosly od poczatku Maja do polowy Wrzesnia 2020, potem spadaly do konca Lutego 2021 i od polowy Marca ostro w gore. Popatrz na graf dziennych zgonow tutaj i powiedz czy widac jednoznaczna zaleznosc?
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/india/#graph-cases-daily
Zgony w czasie ogolnego lockdownu caly czas rosly, a potem w trakcie zmniejszajacych sie lokalnych lockdownow zdarzyly wzrosnac do apogeum w polowie wrzesnia, a potem zmalec do odpowiednika 3 zgonow w Polsce. Widzisz tu prosta zaleznosc lockdown - zgony? Zreszta, myslalem ze sie zgodziles, ze analiza ogolnosiwatowa zgony - lockdowny powie nam wiecej niz wybrane, jednostkowe kraje i regiony, rozpatrywane pojedynczo?

 
Cytuj
Na krótko? Wiesz. Podtrzymanie krążenia na 5 minut po jego ustaniu to jest długo, czy krótko, o ile zaskoczy?
No, no, bez demagogii, pamietasz?  :)

Cytuj
Patrz kochanie, a tu druga: https://www.nature.com/articles/d41586-020-00502-w
Zadna bomba, tego sie mozna bylo spodziewac, +/- . Warto bylo by poznac szczegoly, zwlaszcza grupy wiekowe. I sprawdzic dokladniej te procenty.

Cytuj
Uważasz, że szczepienia są złe?
Nie wiem co masz na mysli dokladnie? Juz sie wypowiedzialem precyzyjnie, co sadze o szczepieniach ogolnych i tych na covid. Jedyne co mi sie nie podoba to opcja przymusu.

A tu humorystycznie, jakby tylko brac pod uwage 2 zmienne w analizie sytuacji wieloczynnikowej  ;D:
https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_vaccination_in_India
Zwroc uwage na korelacje zgony/szczepienia ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2021, 08:47:02 am wysłana przez NEXUS6 »

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1209 dnia: Maja 04, 2021, 02:12:35 pm »

Żadna szczepionka, w tym i Pfizer, nie jest "absolutna". Mniej więcej w 10% przypadków wirus potrafi przedrzeć sie przez barierę szczepionkową i wywołać zakażenie. Właśnie wśród tych 10% pechowców "nowy", południowoafrykański szczep wirusa B.1.351 występuje 8 razy częściej niż wśród niezaszczepionych. Czy to świadczy o ośmiokrotnie niższej skuteczności Pfizera przeciwko B.1.351? Trudno powiedzieć, wszystko zależy imho od częstotliwości występowania afrykańskiego szczepu w stosunku do "zwykłego" w Izraelu, a także od wielkości puli osób poddanych badaniom .


Pfizer jeszcze ujdzie, ale AZ... dla wariantów z RPA i Brazylii - 10% ochrony (6% przed bezobjawową infekcją). Czyli po ptokach.
https://www.facebook.com/bfialek/posts/296103062088936

edit
ponoć dane dla AZ po drugiej dawce w odstępie 4 tyg., w trzymiesięcznym ma być lepiej. Oby.

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1210 dnia: Maja 04, 2021, 10:10:26 pm »
Pfizer jeszcze ujdzie, ale AZ... dla wariantów z RPA i Brazylii - 10% ochrony (6% przed bezobjawową infekcją). Czyli po ptokach.
Ciekawe, a jak sobie radzi z nowymi szczepami rosyjski Sputnik (również wektorowy)?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1211 dnia: Maja 05, 2021, 10:53:27 pm »
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2021, 08:32:10 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1213 dnia: Maja 27, 2021, 05:27:43 pm »
W USA zatwierdzono do użytku (w relatywnie lekkich przypadkach) nowy lek bazujący na przeciwciałach:
https://www.wsj.com/articles/covid-19-treatment-from-vir-glaxosmithkline-is-approved-11622066958
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/komentarze-ekspertow/news-sotrovimab-nowy-lek-na-covid-19-w-stanach-zjednoczonych,nId,5258680
/..../

Co mozna o nim powiedzieć?
Jest to lek patentowany dlatego go przebadali i dopuścili?

Dzisiaj walnąłem se Pfajzera. Jak widać mam skłonność do hazardu. Rosyjska ruletka. Jakbym się przekręcił wskutek to ubezpieczenie na życie wypłacą mi?

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1214 dnia: Maja 27, 2021, 05:42:53 pm »
Jakbym się przekręcił wskutek to ubezpieczenie na życie wypłacą mi?
Tak, tak właśnie działają ubezpieczenia - po śmierci wypłacają je wyłącznie nieboszczykom. W kryptowalucie.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)