Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 258597 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #180 dnia: Października 29, 2015, 10:43:11 pm »
Mowa nienawisci to kolejne totalniackie, lewackie narzedzie do glanowania niepokornych, a mowa ta moze byc wszystko. Co ciekawe, w wielu miejscach mowa nienawisci jest karana prawnie. Co oznacza, ze nienawisc jest penalizowana, co oznacza, ze uczucia ludzkie sa juz w obszarze zainteresowania i penalizacji przez systemy prawne. Orwell  by tego nie wymyslil, a tu prosze! Co ciekawe,  wielu ludziom to nie tylko nie przeszkadza, ale sie z tego ciesza.
Dlatego: Niech zyje nienawisc i jej mowa! Niech rozkwita jej kwiat i owoc, amen!  ;D

P.S. Buahahaha, mam z Livem polaczenie telepatyczne, bo przy wysylaniu wyskoczyl mi ten czerwony prostokacik, wiec dopisalem P.S.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #181 dnia: Października 29, 2015, 10:50:25 pm »
Masz absolutnie słusznego. W poprawnych przekaziorach usuwają też (sensu: źle jest widziane) słowo "kaleka", "down" oraz "inwalida".  DLA-CZE-GO są źle widziane? Facet/kobita bez nogi czuje się obrażony, znieważony, wykluczony, spotwarzony, oszczerzony? Czy to jest mowa nienawiści? Nie rozumiem tego. Gdybym nie miał nogi, to uważałbym się za kalekę. Wypominać kalece kalectwo jest nieeleganckie, nawet chamskie, ale to kwestia osobistej kultury. Tymczasem piętnowane bywa samo słowo...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #182 dnia: Października 29, 2015, 10:52:50 pm »
Cytuj
Co oznacza, ze nienawisc jest penalizowana, co oznacza, ze uczucia ludzkie sa juz w obszarze zainteresowania i penalizacji przez systemy prawne.
Owszem wymyślił i nawet zostało zrealizowane. Jest to cecha systemów totalitarnych w których władza ma, chce mieć monopol na emocje i nimi sterować (sorry, modniej będzie - zarządzać). Wystarczy poczytać cokolwiek o państwie, choćby Stalina. Krótko mówiąc bije i chce być za to kochana. Jedwabność zaś współczesnych, polega na zamianie obozów pracy na ostracyzm społeczny.
@ Rem
Cytuj
Facet/kobita bez nogi czuje się obrażony, znieważony, wykluczony, spotwarzony, oszczerzony? Czy to jest mowa nienawiści? Nie rozumiem tego.
A od czego są eufemizmy?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Eufemizm
No, jest ta chęć dogodzenia wszystkim; niezawysokim, niezaszczupłym, niezamądrym, niezabogatym, niezależnym...
A to dość trudne na granicy niemożności.
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2015, 11:00:04 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #183 dnia: Października 29, 2015, 11:01:41 pm »
Cytuj
Owszem wymyślił i nawet zostało zrealizowane. Jest to cecha systemów totalitarnych w których władza ma, chce mieć monopol na emocje i nimi sterować
No tak, na tym wlasnie totalitaryzm polega, ze sie wladza wpieprza totalnie we wszystko. Ale czy Orwell dokladnie to wymyslil, co sie na naszych oczach zrealizowalo i realizuje, bo nie pamietam?

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #184 dnia: Października 29, 2015, 11:55:17 pm »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #185 dnia: Października 30, 2015, 01:13:43 am »
i przyszły mi do głowy różne wiersze np Broniewskiego "Bagnet na broń", czy Tuwima - "absztyfikanci grubej berty..."
To mowa nienawiści.
Usuwać z obiegu?
Lem pisał o garbusach, ślepych i tak dalej... wg dzisiejszych standardów - usuwać.

W to mnie nie mieszajcie ;). Po pierwsze wiadomo, że pisarzom, poetom itp. z zasady wolno więcej (a jak jakaś władza tego nie rozumiała, to tylko się ośmieszała). Po drugie - bez sensu jest oceniać tekst sprzed dekad, czy wieków wedle obecnych standardów.  Po trzecie - jak już się b. chce można zastosować patent sprawdzony w w ustroju minionym (i działający na zasadzie puszczania oka, że bezalkoholowe), zawsze to zabawne:

"Przedmowy i posłowia były zawsze. Początkowo jednak nie wadziło mi to zbytnio, a nawet dostarczało licznych powodów do gromkiego śmiechu. Tacy bowiem znawcy przedmiotu jak Parnow czy Rewicz omawiali w przedmowach zawarte w danym zbiorku opowiadania, po czym zachwycali się sposobem, w jaki dany Bradbury, Simak czy Sheckley krytykują gnijący i zmierzający ku zagładzie kapitalizm. Slogany o ksenofobii, rasiźmie, reakcyjnych siłach i monopolach powtarzały się w każdej przedmowie. Obowiązkowe były też słowa takie jak "dekadencja", "burżuazja","wyzysk" czy "soldateska". Do moich ulubionych należał często używany zwrot "pentagonizacja nauki". Nie mniej ucieszne były enuncjacje o tym, jak to w takiej Ameryce niszczy się ludzkie osobowości, jak to manipulowany Amerykanin staje się zerem, bezwolnym trybem w bezdusznej machinie kapitalizmu. Amerykaninowi, informowały przedmowy, odebrano już całą ludzką godność - ma on już wyłącznie dolary. Dużo dolarów. Czytając takie figle uszyma duszy mojej słyszałem pełne współczucia westchnienia adresatów przedmów, radzieckich czytelników, którym dolarowe jarzmo nie zagrażało, a swej indywidualności, godności i swobody wyboru mogli do woli zażywać, w pierwszej z brzegu długiej na wiorstę kolejce po chleb, masło lub polską pastę do zębów. Albo w długiej na trzy wiorsty kolejce po paszport.
     Autorzy przedmów nie żałowali też anglosaskim fantastom słów surowej krytyki i wytykali im błędy warsztatowe. Taki Simak, dla przykładu, opisując kosmoport roku 2040 słowem nie wspomina o czerwonej gwieździe nad wejściem, ba, w obiegu nadal są owe dekadenckie dolary. Nie możet byt', stwierdzali surowo Rewicz albo Parnow. Autora, dodawali, zawiodła wyobraźnia. Szkoda, podsumowywali, bo jako fantasta zapowiadał się nieźle, ale nie wystarczy fantazjować, trzeba też realnie myśleć i przewidywać przyszłość. Fantastyka, pouczali, nie może być utopią, musi uwzględniać niezłomne, sformułowane przez Marksa prawa rozwoju formacji społeczno-politycznych.
     Autorzy przedmów nie byli ludźmi głupimi. Cytowali i powoływali się nie tylko na Lenina i Marksa, ale i na Platona, Bacona, Szekspira, Goethego, Wilde'a, Huxleya, Zamiatina, a nawet - Hospodi pomiłuj - Mandelsztama. A "gnijący kapitalizm"? "Dogorywające USA"? Kazali im, myślałem sobie."

Andrzej Sapkowski, "Niezłomny jest Związek..."

Zatem: NIE. Jak dla mnie może sobie Degrelle w literaturze dowolnie wychwalać Hitlera, a różni nasi (i nie nasi) potem, czy już wówczas, wielcy wychwalać Stalina. Może sobie Twain n-word do woli używać, Prus na Żydów pomstować, a Sienkiewicz robić z Kalego półidiotę. Jak ktoś jest w stanie ich czytać, to i zrozumie, że to literatura (czyli fikcja), że inna epoka i inna świadomość, że nacisk odgórny itd. itd. (A jak redaktor w wydawnictwie w rozum czytelników nie ufa, to niech zabawną przedmowę pisze.)

Co oznacza, ze nienawisc jest penalizowana, co oznacza, ze uczucia ludzkie sa juz w obszarze zainteresowania i penalizacji przez systemy prawne.

Nienawiść? Nie, raczej jej ekspresja, co niedaleko w sumie od takich rzeczy jak (penalizowane) pochwalanie przestępstwa, czy nawoływanie doń, i - łagodniej traktowane - zniesławienie, naruszenie dóbr osobistych, zniewaga...

(Co nie znaczy, bym nie uważał, że często jest to doprowadzane do granicy absurdu.)

Dlatego: Niech zyje nienawisc i jej mowa! Niech rozkwita jej kwiat i owoc, amen!  ;D

A to nie jest odmrażanie sobie uszu na złość mamie trochę (czyli przeginanie w przeciwnym kierunku, równie - powiem nienawistnie ;) - głupie)? ;) To nie jest realizacja schematu, że władza zwykła sobie wychowywać opozycję jako swoje odbicie (jak nie przez naśladownictwo, to przez bezmyślne zaprzeczenie - jak oni chcą tak, to my na odwrót)? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #186 dnia: Października 30, 2015, 02:22:00 am »
Cytuj
co niedaleko w sumie od takich rzeczy jak (penalizowane) pochwalanie przestępstwa, czy nawoływanie doń, i - łagodniej traktowane - zniesławienie, naruszenie dóbr osobistych, zniewaga...
Nope. Kompletnie, ale to kompletnie rozne rzeczy. I bardzo sie dziwie, ze osobie tak inteligentnej jak Ty, sie one w jedno zlewaja.
Cytuj
Po pierwsze wiadomo, że pisarzom, poetom itp. z zasady wolno więcej
Pisarzom, poetom mozna, ale juz nieliteratowi - wara? Coz za jawna i razaca niesprawiedliwosc i dyskryminacja! Coz za przesladowanie nieliterackiej mniejszosci/wiekszosci (niepotrzebne skreslic) Czysta mowa nienawisci.
Cytuj
Po drugie - bez sensu jest oceniać tekst sprzed dekad, czy wieków wedle obecnych standardów
Czyli najwazniejsza jest madrosc etapu?
Cytuj
Może sobie Twain n-word do woli używać,
C'mon, have some balls ;), powiedz: Nigger.
Cytuj
Nienawiść? Nie, raczej jej ekspresja,
Czyli myslec jeszcze pozwalasz, ale juz morda w kubel i cicho w kucki, bo tu chadza ktos nieludzki?
Cytuj
A to nie jest odmrażanie sobie uszu na złość mamie trochę (czyli przeginanie w przeciwnym kierunku, równie - powiem nienawistnie ;) - głupie)? ;) To nie jest realizacja schematu, że władza zwykła sobie wychowywać opozycję jako swoje odbicie (jak nie przez naśladownictwo, to przez bezmyślne zaprzeczenie - jak oni chcą tak, to my na odwrót)? ;)
Naturalna reakcja czlowieka o mentalnosci niesowieckiej na zamordyzm wladzy jest bunt. Jesli nie czynny, to przynajmniej werbalny, a jesli werbalny jest tepiony prawnie i karany przy uzyciu przemocy aparatu panstwa (witamy w 2015), to przynajmniej mentalny. Czlowiek sowiecki, takze w wydaniu nowoczesnym, nie ma takich problemow i dylematow. On sie wyrzekl wolnosci i wolnej woli dobrowolnie. On twierdzi, ze "sluszna linie ma nasza partia", jaka by ta linia nie byla. Czasami mu sie nawet wydaje, ze to dla jego i innych dobra. Ze te wszystkie polityczne, totalniackie makagigi, z troska o dobro ludzkosci w tytule, to tak naprawde. Jak przypadkiem i niechcacy powie cos niepoprawnego, co ma na mysli i go partia za to ukarze, to sie jeszcze cieszy, ze go kopniakami postawiono do pionu, bo to dla jego i innych dobra.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #187 dnia: Października 30, 2015, 11:10:28 am »
Jak zwykle u nas wszystko poleciało do jednego gara i wyszło, że palenie ognia jest dobre i nieważne, czy chodzi o zapalenie fajki czy składu paliwa. Żaden wymysł lewaków - od zarania każda władza penalizowała "mowę nienawiści" - co najmniej tę adresowaną do siebie.

Dla mnie klasyczna mowa nienawiści (czyli głoszenie nieprawdy w celu oczernienia kogoś i pobudzenia niskich instynktów) to zwykłe chamstwo a także oszczerstwo i jako takie powinno być usuwane z żucia publicznego i karane. Teza że za tym sto myślenie, że to w celu likwidacji nienawiści jako takiej to nie wiem, czy takowa faktycznie istnieje jako spiritus movens i w jakich kręgach  - ale policja patroluje ulice i łapie chuliganów nie po to, żeby chuligani od tego zanikli, tylko po to, żeby normalny człowiek rzadziej się z nimi stykał. Czy skoro chuligani od łapania nie zanikają - to należy przestać patrolować ulice? Albo skoro i tak się naśmieci, przestać sprzątać?
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2015, 11:12:34 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #188 dnia: Października 30, 2015, 02:31:23 pm »
Mówienie publiczne nieprawdy w celu oczerniania  (Maziek jest pedofilem i siedział za gwalty na 4 nieletnich),  jest naruszeniem dóbr osobistych i zawsze było nielegalne i ścigane prawnie.  Ta cała mowa nienawiści to co innego: Maziek to dzikus i bydle nieskrobane, jego sposób bycia jest wstretny i nie chce go w swoim otoczeniu i koło moich dzieci. Nienawidzę Chama! Widzisz różnice?
Może coś być niekulturalne, chamskie ale na Boga, za chamstwo (rzecz względna) nie można ludzi ścigać z KK!
Ktoś może się źle poczuć z powodu powiedzenia, że ktoś inny nie lubi "czarnuchow", albo Żydów, albo "Polaczkow ", ale jego dobre samopoczucie nie może być chronione przez państwowy monopol na przemoc! Ostracyzm,  potępienie, wyrażenie oburzenia - jak najbardziej! Przemoc panstwa - nie!

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #189 dnia: Października 30, 2015, 02:45:39 pm »
Gdzie tu mowa nienawiści, toż to wszystko szczyro prawdo :) .

Problem jest, wydaje mi się w tym, że jak to w życiu jest to continuum od rzemyczka do koziczka a bez wątpienia umiejętnie stosując do rzezi można doprowadzić.

Natomiast ciekawsze jest to, że najwidoczniej za to nie grozi ostracyzm.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #190 dnia: Października 30, 2015, 06:39:12 pm »
Tak czy inaczej: rżnij czerwonego nie pytając jego!
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #191 dnia: Października 30, 2015, 07:47:51 pm »
Chryste Panie, zboczeniec!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #192 dnia: Października 30, 2015, 08:00:56 pm »
No, mówiłem. To się wypieral i udawał że nie  wie o co cho.
P.S. Żart  ;D

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #193 dnia: Października 30, 2015, 09:43:48 pm »
Ja to ciepłe rozgotowane kluchy. Właśnie prze dobry kwadrans rozmawiałem ze znajomym pokroju pana Nexa (przepraszam znajomego), chtóren zadzwonił i kategorycznie orzekł kilka razy, iż jeśli Kaczor Starszy nie wyrżnie postkomuchów w ciągu pierwszych stu dni, to zmarnuje Zwycięstwo. Dopytywany, unikał wprawdzie bezpośrednich latarni, lecz słychać było, że wzorem powinien być Stalin, Hitler, Mao, Pol i kto tam jeszcze. "Historia uczy" - pouczał.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #194 dnia: Października 30, 2015, 09:53:07 pm »
Co on, durny? A co mogą postkomuchy? PO trza rżnąć!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).