Autor Wątek: Śmieceniu mówimy nie ;)  (Przeczytany 83483 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 21, 2020, 09:28:10 pm »
Najlepiej znajdź. Bo jakbyś go nie znalazł, to by było bardzo nieładnie z Twojej strony mówić tak brzydkie rzeczy o mnie i do mnie. Ja sobie niczego takiego nie przypominam, olka też jak widać, ale pamięć ludzka jest tak ułomna... Chyba mam prawo poprosić o wskazanie, gdzie olka tak napisała? Czy to pytanie to już wykazanie złej woli?


PS, o przeglądarka zaczęła lepiej działać, to teraz pewnie szybciej pójdzie :) .
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2020, 09:30:56 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 21, 2020, 09:34:09 pm »
Wykazaniem złej woli jest to, że - nie po raz pierwszy - unikasz odniesienia się do krytyki swoich poczynań, tylko albo udajesz, że jej nie widzisz, albo zbywasz ją w sposób buńczuczny (sławetne "nie będziesz wybierał mi kolegów" do Cetariana, teraz te śmieszne próby zastraszenia, czy zakrzyczenia, mnie). I udawanie, że Remuszko to spoko facet niezależnie od tego co jeszcze odwali i ile osób trollem go nazwie.
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2020, 09:37:17 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 21, 2020, 09:38:09 pm »
Czy już znalazłeś?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 21, 2020, 09:40:46 pm »
Jak znajdę - zlinkuję (napisałem, że przeczesanie Forum może zająć kilka dni). W międzyczasie przemyśl swoje postępowanie jeśli jesteś do tego zdolny.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 21, 2020, 09:50:38 pm »
Super. Jakbyś nie znalazł, to też napisz.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 21, 2020, 09:55:19 pm »
Znajdę. Może jednak odniesiesz się do mojej krytyki, korona przez to z głowy nie spadnie.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 21, 2020, 10:01:17 pm »
Ciekawe jakie miałam życzenia - chociaż jakie by nie były albo ich nie było wcale - nie są sednem tej wymiany:)

Nawiasem: wystarczy (współczuję) przesiać moje posty:)))


Niemniej: jakby co - to to był posag Lusi! 8)

Pss...poważniej - życzeń na pewno nie wyrażałam - daremne szukanie - ton i sposób wyrażania uczuć przez Q - nie komentuję. Już to robiłam - widać kolejny cykl się domyka.

Natomiast nie wiem już o co rzecz idzie?
Postów pod postami nie klepiemy - tak, jak to zrobił Smok w rzeźbie - mógł edytować. Inaczej można klepać każde zdanie w osobnym poście. Nie ma co się nad tym rozwodzić.

Ale chodzi o dopisywanie wiadomości do wątków sprzed miesięcy? Lat? Albo tak, jak liv robi w szkicach? Ma tworzyć wiadomość rzekę - aż pęknie w szwach i wywali go na drugi brzeg czy tam post?
To już nie wiem - czyli jak mój ostatni post sprzed 120 dni Sodomy - to mam go edytować?
To kto zauważy nową wiadomość?
Jeśli chodzi o takie "klepanie" posta pod postem to chyba jednak inny rodzaj. :-\
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2020, 10:19:21 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 22, 2020, 09:19:25 am »
Q, do Twojej i nie tylko Twojej krytyki odnosiłem się wielokrotnie - ostatnio 6 moich postów wyżej w 3 wersie. Nie zamierzam bić piany. Nie mam chęci z Tobą gadać i staram się tego nie robić. Jeśli jednak widzę Twoje usilne próby zrobienia z igły wideł to zabieram głos, bo po to jestem. Dla mnie wzorzec Twojego zachowania nie budzi wątpliwości - Remuszko wszedł Ci na rozum i jedyne czemu się dziwię, to że jako tak inteligentna osoba musisz zdawać sobie z tego sprawę i musisz też zdawać sobie sprawę, że inni to widzą - a przede wszystkim Remuszko - więc dziwi mnie, że nie jesteś w stanie tego ukryć "przez inteligencję", nawet jeśli rozum zasypia.


Natomiast faktyczna szkodliwość (używając Twojego języka) Remuszki jest przyzerowa. Nie mam czasu ani chęci liczyć, ale stawiam kratę piwa, że wszystkim tu obecnym zdarza się pisanie zupełnie totalnie offtopic - i czasem kogoś to obruszy (vide Trójka) a czasem nie (vide poradnia językowa). Zgodzisz się? Pewnie także każdemu zdarzyło się napisać post pod postem w pewnych specyficznych wątkach typu własnie się dowiedziałem, humor, fotokawiarnia albo i w jakimś innym. Prawdą jest, że po edycji wątku nie ustawia się flaga "nieprzeczytane" - i jeśli ktoś chce o czymś szczególnym gwałtownie donieść, żeby wszyscy zobaczyli - to nie widzę problemu, i nikt nie widzi problemu, żeby napisać post pod postem. Ale od czasu - do czasu.


Natomiast pijaka od niepijaka nie odróżnia fakt spożywania alkoholu, tylko częstotliwość i dawka. Rzut oka na forum pokazuje, że niemal wszystkie wątki kończą się Twoimi "merytorycznymi" postami. Bardzo wiele tych wątków odkopałeś w ramach akcji archeologicznej chyba tylko po to, żeby na końcu dopisać merytoryczny post. A w bardzo wielu są Twoje serie postów po 3-4-5 sztuk. Przypomnę Ci po raz wtóry, że z powodu takiego zachowania dawno temu otrzymałeś bezpośrednią reprymendę od Centrali a także z tego powodu, to znaczy konkretnie z powodu Ciebie, utworzono Hyde Park, aby tam poprzenosić Twoje seryjne produkcje. Potem było dużo lepiej i bez kurtuazji dużo ciekawych rzeczy napisałeś, a teraz z powrotem jest źle. Robisz kwity do emerytury czy co? Chodzi mi o to, żebyś trochę wyluzował i nie wychodził poza górne stany typowej średniej. Remuszko ma para-blog w jednym wątku a Ty na całym forum. Weź pod uwagę, że nie wszyscy czytają forum kilka razy dziennie, a niektórzy nawet niecodziennie.


Nie mam szczególnej nadziei, że odbierzesz pozytywnie ten przekaz, ale przynajmniej jeszcze raz spróbowałem.


Na koniec, nie trudź się, nie szukaj gdzie Ci olka napisała, żebyś dopisywał post pod postem. Niczego takiego nie było. To Twoja bujda, na podstawie której byłeś łaskaw mówić o mnie brzydkie rzeczy. A jeśli zamierzasz dokonać jakichś cudów interpretacyjnych, to my poznamy na tym. Wynika z tego to, co wynika.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 22, 2020, 02:14:09 pm »
ola - dzięki. Wiedziałem, że stać Cię na obiektywizm lub coś do niego b. zbliżonego. Podtrzymuję opinię, że z perspektywy czasu jawisz mi się całkiem dobrym (może nie idealnym, ale bodaj najlepszym możliwym w tych warunkach) administratorem.
(Za współczucie dzięki, bo faktycznie przekopuję się teraz przez Twoje posty ;), choć teoretycznie już nie muszę, bo to, co napisałaś powyżej w ostatnim akapicie, brzmi praktycznie tak samo jak to, co twierdzę, że napisałaś kiedyś ;).)

maziek - mówiłem, że straciłeś miarę i postrzegasz pewne rzeczy (m.in. mnie) w sposób skrajnie fałszywy, i była to - niestety - diagnoza słuszna. Po pierwsze wymyśliłeś sobie, że "HP" założono dla mnie, co jest bzdurą, założono go - o czym już była mowa - dla kagana (Wayback Machine przedstawi dowód; z roku 2006, ja się tu zjawiłem 15 sierpnia 2007); tak mnie demonizujesz, że nawet to Ci się miesza (bo mimo wszystko nie sądzę byś świadomie mijał się z prawdą). Po drugie - o czym też była mowa - Centrala udzieliła mi reprymendy za aktywność znacznie większą niż dziś (średnio kilkanaście postów dziennie) i znacznie mniej merytoryczną; w ramach ustanowionego wtedy przez skrzata limitu (max. 10 postów dziennie - tego też nie pamiętasz?) staram się mieścić, i każda statystyka to potwierdzi (a ten sam skrzat zwie mnie jednym z filarów Forum oraz nieocenionym Q; i nawet w poście, w którym klepnął Twoją samowolkę pisał: "doceniamy wkład Q w animację i rozwój forum"). Po trzecie - czasy się trochę zmieniły - gdy przychodziłem tu odkopywanie starych wątków było passe, obecnie nie ja jeden wracam do dawnych dyskusji, na co da się znaleźć liczne przykłady (zapewne jest to pochodna tego, że większość okołolemowskich tematów została już poruszona, a i luźniejsze wątki trudno mnożyć w nieskończoność, łatwiej dorzucać cegiełki do tego co jest). Po czwarte - tak jesteś zacietrzewiony, że nawet nie zwróciłeś uwagi na to, co odpisała olka, tylko jedziesz dalej. Jednym słowem wszedłem Ci na rozum i nie jesteś w stanie tego ukryć "przez inteligencję", nawet jeśli rozum zasypia.
Choć w tym, że atakujesz mnie jest pewien komponent logiczny - jako tak inteligentna osoba musisz zdawać sobie sprawę, że wiadomego trolla na argumenty bronić się nie da (skoro trollem zwą go i Terminus, i ja, i forumowicze oraz administracja Wyborczej.pl, a i olka napisała coś o negatywnym pętleniu się Forum dookoła niego), więc usiłujesz zmienić przedmiot sporu (byle tylko nie musieć odnieść się do tego, że - owszem - wszystkim tu obecnym zdarza się pisanie zupełnie totalnie offtopic, ale tylko jednemu użytkownikowi pisanie na temat, i do rzeczy, zdarza się niezmiernie rzadko, a na wszelkie próby ograniczenia swojej swobody plecenia - którą myli z wolnością słowa - reaguje w sposób, którego nawet nie chce mi się nazywać). Zmienić w dość zabawny zresztą sposób, bo postów na tym Forum namachałeś więcej niż ja (11302 > 10819), i o ile część jest b.cenna, o tyle sporo stanowiło bycie piany (często, ale nie zawsze, w duecie z S.R.), co średnio Cię uprawnia do krytykowania mojej aktywności.
Po prostu mnie nie lubisz, a lubisz S.R. - Twoje święte prawo... do momentu, w którym nie wpływa to na Twoje decyzje jako administratora, a wpływa.

Edit:
I jeszcze jedno małe ale (skoro o "HP" mowa)... w pierwotnej, sformułowanej przez Terminusa, koncepcji Forum Hyde Park miał być działem, w którym każdy może pisać co chce, i jak chce. W takim wypadku zapewne nie powinienem "czepiać się" tamtejszej - i tylko tamtejszej - produkcji Remuszki*, ale pod warunkiem, że wszyscy inni byliby traktowani tak samo. Skoro jednak sam podniosłeś hydeparkowe standardy, a to zmuszając S.E. do rozmowy o Smoleńsku na twarde argumenty, to znów - niedawno - goniąc stamtąd Strzyżewskiego, obiektywizm nakazuje by podobne granice stawiać i S.R.. Czego jednak i sam nie czynisz, i mnie usiłujesz w tym przeszkodzić.

* A Ty, tym bardziej, tego, że napisałem - na przestrzeni miesięcy! - 3 czy 5 postów pod rząd w np.  "no nie mogę...".
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2020, 07:30:31 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 22, 2020, 07:47:32 pm »
Co do Hyde Parku masz podwójnie rację (nie dla Ciebie powstał i rzeczywiście mi się pokręciło), odszczekuję i przepraszam za pomówienie. Co do reszty to pozostaję przy swoim.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 22, 2020, 07:56:22 pm »
Przeprosiny przyjmuję. Co do reszty - przemyśl, prześpij się z tematem.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 22, 2020, 08:14:02 pm »
Q, Ty mnie nawet nie gniewasz. Ty mnie rozwalasz ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 22, 2020, 08:19:02 pm »
Ty mnie tylko rozczarowujesz jako administrator ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 24, 2020, 03:38:07 pm »
Bardzo ładnie sobie poradziłeś z moderacją tego jednego posta (którego wystarczyło scalić bez dyskusji i co zrobiłam) - mamy o nim i z nim 9 postów - nie mówiąc, że jest zdublowany:)
Gratki;)

No chyba, że ciągle myślisz jak z kolegą wybrnąć z tej sytuacji  :-\ :D
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 24, 2020, 03:54:30 pm »
Wszystko przez bezcenny remuszkowy komentarz do niego, inaczej bym po prostu przeniósł pierwszy post S.E. i offtopu by nie było  ;D
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2020, 04:08:45 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki