Autor Wątek: Śmieceniu mówimy nie ;)  (Przeczytany 83480 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 19, 2020, 10:33:46 pm »
Mogę przenosić, ale chciałbym żebyśmy ustalili reguły tego przenoszenia, żeby potem nie było, że nadużywam uprawnień.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 19, 2020, 10:40:43 pm »
Musisz znaleźć reguły w sobie, w swoim sumieniu:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 20, 2020, 08:51:25 am »
Na początek dbałości o forum zastosuj się do reguły wypowiedzianej przeze mnie konkretnie pod Twoim adresem - nie pisz posta pod postem. W przeciwieństwie do użytkowników możesz edytować swoje posty. A pisanie posta pod postem, co ja mówię 3, 4 czy 5 postów pod postem, przebija nawet kagana. Jak to ogarniesz, to zastanowimy się, czy ulepszyć coś jeszcze.


Z ciekawości zajrzałem do raportów - rzeczywiście, "zarzucanie Ci swego czasu zbytniej surowości, czy prywatnej urazy" było bardzo nietrafione - problem wygląda na znacznie poważniejszy. Licząc na szybko napisałeś 37 raportów na Remuszkę na 55 aktywnych raportów w ogóle (i na nikogo innego, poza jednym na mnie, zresztą uroczym w treści, ale też w związku z Remuszką). Pozostałe z bardzo nielicznymi wyjątkami napisał kagan przy swoim ostatnim, krótkim pojawie. Bezpośrednio po tym, kiedy Remuszko, po raz kolejny, poprosił Cię uprzejmie, żebyś dał mu spokój (https://forum.lem.pl/index.php?topic=1735.msg81632#msg81632) natychmiast zaraportowałeś 4 jego posty i jeszcze jeden następnego dnia. Nagły skok rzetelności moderatorskiej? 300% normy? Czy skok ciśnienia?


Remuszko konsekwentnie się do Ciebie nie odzywa już latami, całkiem konsekwentnie siedzi od 3 niemal lat w swoim wątku (czego nie uważam za zdrowe) - a Ty od tych kilku lat konsekwentnie zwalczasz go nadal wszelkimi dostępnymi Ci środkami, konsekwentnie też robisz mu czarny PR i wykorzystujesz każdą sposobność, aby mu dokopać. Ma się rozumieć z rzetelności moderatorskiej i w imię forum - a nie osobistej urazy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 20, 2020, 12:42:19 pm »
Po pierwsze: jak Ci już wyjaśniałem, piszę posta pod postem jeśli posty te dzieli ileś dni, i robię to na wyraźne życzenie olki, która stwierdziła swego czasu, że dopisywane do starych wypowiedzi po takim czasie przechodzi niezauważone. Trzeba albo złej woli, albo emocjonalnego zaślepienia by tego nie pamiętać. (Nie wspomnę już o tym, że lemolog, czy liv - w wątkach pirxowym i genealogicznym, potrafili walić posta za postem w dużo krótszych odstępach czasu, i wszyscyśmy to uznawali - i, mam nadzieję, będziemy uznawali nadal - za normę ze względu na walor informacyjny tych wypowiedzi. Ich też się czepisz za to?)
Po drugie: piszesz nieprawdę*. Remuszko od pewnego czasu nie siedzi "u siebie" (póki to czynił, nie poruszałem problemu jego wypowiedzi, jakkolwiek absurdalne niektóre z nich nie były), tylko zalewa resztę Forum bełkotem (w mniejszym stężeniu niż kiedyś - teraz to są średnio 4, nie 10 postów dziennie, i jakby - statystycznie - nieco mniej bełkotliwym niż ongiś, nie przeczę, ale jednak...), a zwracam na to uwagę nie z powodów jakie insynuujesz, a jako przeciwnik niskich standardów wypowiedzi. To co zwiesz "dokopywaniem" jest przecież wskazywaniem merytorycznych czy logicznych luk w tym co pisze, a więc przejawem chęci skłonienia wiadomego użytkownika do większej odpowiedzialności za słowo, niczym więcej. Gdyby wszystkie zamieszczane przez niego treści przypominały wpis o Armstrongu (który uważam za wypowiedź b. cenną, choć i tam pojawiła się nieścisłość, którą zresztą wytknąłeś w sposób jaki Cię u mnie razi), byłbym szczęśliwy, że Rem. z nami jest, niezależnie od wszelkich zaszłości.
Po trzecie: zajmujesz w wiadomym sporze stanowisko jakie zajmujesz z prywatnej sympatii... i to bardzo widać. Postaraj się przekroczyć siebie. Zajrzyj - skoro olka i sam S.R. poruszyli ten temat - na forum "Wyborczej". Poczytaj, jak ludzie reagowali tam na remuszkowe posty, a reagowali ostrzej niż ja kiedykolwiek (+/- tak samo jak większość polskiego Internetu reaguje na posty kagana). Wtedy może zauważysz, że jesteś w postrzeganiu internetowej aktywności swojego kolegi dość osamotniony, i klapki z oczu spadną.

* Nie wiem czy intencjonalnie, czy po prostu zmiana sytuacji Ci umknęła. Tak czy owak każdy może sprawdzić, gdzie trafiła zdecydowana większość jego 32 ostatnich postów i spora część wcześniejszych dwóch dych:
https://forum.lem.pl/index.php?action=profile;u=2642;area=showposts

Edit:
B. cieszę się z poniższego posta:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg81732#msg81732
Jego autor napisał wprost, iż ma świadomość, że 1. jego tutejsze wypowiedzi to plecenie (niech będzie, ładniejsze słowo niż bełkot), 2. zamieszcza je mimo dawnych solennych obietnic ("zamierzam przez dłuższy czas „produkować się” tylko tam") częściej (55%) poza "JaRermą", niż na owym parablogu. To się zwie szczere przyznanie się do winy! Jednakże wybranie cezury 50 dni wydaje się cwaną sztuczką starego statystyka (doceniam, lubię przejawy inteligencji), która ma odwrócić uwagę od tego, jak prezentowała się jego postotwórczość w ciągu ostatnich dni. A wyglądała ona tak:

19 V - 7
18 V - 5
17 V - 4
16 V - 7
15 V - 2
14 V - 2
13 V - 2
12 V - 3

Średnio (dobrze na oko oszacowałem) 4 posty na dobę, z tendencją do zwiększania ich liczby.
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2020, 06:19:05 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 20, 2020, 10:18:13 pm »
Potrafisz rozbawić - już raporcik wysłałeś (do siebie?), bo Remuszko śmieci (16 minut po poście) - owszem, post o niczym, ale jakoś dwa posty jeden pod drugim Smoka - w tym samym wątku -  są git! Ihhaa! ;D

Zaiste sprawiedliwości na tym świecie nie ma - a innego nie będzie:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 20, 2020, 10:25:44 pm »
Co do postu Smoka, to póki co usiłuję wygooglać jaki ma związek z polityką, bo nie wiem czy scalić, czy przenieść. (Przy czym - w temacie braku sprawiedliwości - wiem, że cokolwiek zrobię burz to nie wywoła.)
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2020, 10:27:38 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 20, 2020, 10:26:55 pm »
Wydaje mi się, że nalezy go poddać kwarantannie do czasu ustalenia właściwego miejsca 8)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 21, 2020, 02:24:39 pm »
@olka

Przyznam, że mam z wiadomym postem S.E. zagwozdkę. Źródła internetowe (np. TO) nie sugerują pokrewieństwa obu Dudów (rodzina nie mówi do siebie per "Pan"), co oznacza, że post Smoka należałoby przenieść (wątków do których pasuje jest kilka). Wobec tego jednak stanowiący odpowiedź nań post S.R. okazuje się usprawiedliwioną szyderą, która... zarówno gdy przesunąć ją wraz z wypowiedzią S.E. w inne miejsce, jak i - tym bardziej - gdy zostawić samą gdzie jest, straci ostrze. A szkoda dobrego żartu, jakich zastrzeżeń do całokształtu aktywności jego autora by się nie miało.

@maziek

Patrząc na poniższy post:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1735.msg81749#msg81749
Cieszę się, że potrafisz ostro reagować na homofobiczny trolling, nawet gdy uprawia go osoba dość znana:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Strzyżewski
I kumpel "Twojego" Remuszki (jak nic tu przez niego zaproszony):
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=958
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=2406
Ciekaw tylko jestem jak godzisz (słuszną) surowość wobec pierwszego z tolerancją wobec ekscesów drugiego...
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2020, 02:31:13 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 21, 2020, 06:24:09 pm »
robię to na wyraźne życzenie olki
Możesz zacytować to życzenie?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 21, 2020, 08:51:43 pm »
Oczywiście,  poszukam i zacytuję, choć przy obecnym stanie przeglądarki może to zająć nawet kilka dni*. W międzyczasie może znajdziesz czas by mi odpowiedzieć w końcu na b. konkretne pytania, nad którymi się póki co prześlizgnąłeś:
1. czy zapoznałeś się z reakcjami na posty S.R. na forum "GW"?
2. skąd dwoistość standardòw (tj. czemu innych trolli tępisz, a tego jednego, choć sam porównałeś go do kagana**, tak hołubisz)?

* No, chyba, że olka mnie wyręczy i uczciwie przyświadczy, że taki apel wystosowała, lub sama wskaże/zacytuje stosowny pozt.

** Tekst o wyspie z palmą.
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2020, 08:56:37 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 21, 2020, 08:59:39 pm »
Odpowiem: nie znajdziesz, bo niczego takiego nie napisałam - żadnych "wyraźnych życzeń" co do pisania posta pod postem - graniczących z poleceniami - nie umieszczałam nigdzie. Mogłam napisać, że coś przeoczyłam, bo nie zauważyłam edycji. I tyle.

Za to lata temu napisałam co myślę o rozkminianiu każdego posta (jak wyżej Smokowego - scaliłam go bez gadki) i ustalaniu co z nim zrobić. Wiesz gdzie to jest.
Oraz o rozwalaniu forum personalnymi jazdami.

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 21, 2020, 09:07:11 pm »
Oczywiście,  poszukam i zacytuję
To poszukaj i zacytuj. A póki nie znajdziesz - nie pisz posta pod postem. Co do reszty - nie mam zamiaru uczestniczyć w Twoich osobistych problemach, nie chcę jedynie, aby wyłaziły na brzuch forum.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 21, 2020, 09:14:39 pm »
ola, napisałaś. Nie pamiętam dokładnie słów, ale wydźwięk był taki, że jeśli się coś po iluś dniach czy tygodniu dorzuca do starego posta, to zostanie to prawdopodobnie przeoczone, i po takim czasie lepiej jest zamieścić nowy. Zakładam, że nie jesteś na tyle perfidna, by tę wypowiedź w międzyczasie usunąć lub przeedytować, więc mam nadzieję, że ją znajdę, i przypomnę.

maziek - powyższym wykazałeś, że jesteś człowiekiem złej woli, zapamiętam to, i wyciągnę konsekwencje.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 21, 2020, 09:17:07 pm »
Nie żartuj - niczego swojego nie usuwam - nie sądź innych po sobie.
Wyraźne życzenie graniczące z żądaniem to nie jakieś tam zdanko o przeoczeniu.
Czekam na kwity.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 21, 2020, 09:19:29 pm »
Nie wiem czy żądanie, może koleżeńska sugestia. Ale jednoznaczna.

Edit: tyczasem w ramach poszukiwań wygrzebało mi się coś takiego:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=497.msg34409#msg34409
Nasz trollolubny wtedy-jeszcze-nie-admin, nie dość, że walnął trzy posty pod rząd, to jeszcze napisał, że robi to intencjonalnie:
Któryż to już przykład maźkowej dwoistości standardów? Nie zliczę..
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2020, 09:28:44 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki