Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 867
1
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Września 17, 2024, 05:45:34 pm »
Wyszły u mnie niebieskie śrubki.

2
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Września 17, 2024, 01:08:28 pm »
Czyli to typo było? OK... Sądziłem że "Cechy" to jakieś dzieło filozoficzne, które ćwierćinteligent powinien znać choćby z tytułu.
@Hoko, teraz kumam - mimo skarlałego horyzontu ;) .
PS - w poprzednim poście zjedzone z w "czego" to żarcik? Czy może klawisz nie działa ;) ?

3
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Września 17, 2024, 12:42:21 pm »
Nic z niczym mi się nie łączy.


- ja napisałem o wrednym profie,
- Ty, że "to przecież w Cechach było" ,
- ja że nie jarzę, w szczególności nie jarzyłem o jakie "Cechy" chodzi,
- Ty że Krecik lub nie-Krecik jedynkę dostał,
- na koniec, że chodzi o to, iż czeska jedynka to nasza piątka.


O co chodzi? Nic nie rozumiem.

4
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Września 16, 2024, 06:41:31 pm »
Rumcajs raczej odpada. Żwirek i Muchomorek takoż. Reksio i Zaczarowany Ołówek też nie. Może to Bolek i Lolek był? Oni byli bardzo dydaktyczni. No ale "opisz własnymi słowami" o co chodzi!

5
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Września 15, 2024, 06:04:03 pm »
Czechosłowackiego? Noż pewno. Ale, poniechaj Panie, nie jarzę ni w ząb...

6
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Września 15, 2024, 05:36:16 pm »
Hę? Poczuwam się już do winy, ale nie wiem za co...

7
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Września 15, 2024, 01:28:05 pm »
Masz 5 :) , dawaj indeks. Z drugiej jednakże strony wszyscy, którzy chodzili - wykonali polecenie, można bowiem mniemać, że skoro profesor nie dookreślił w jakim kierunku, to było to bez znaczenia. Wyobraźmy sobie profesora, któremu śnieg zalepił gogle, który jedzie na nartach prosto na ułomek smreka, mając szanse na ostateczne, jednoznaczne i nieodwołalne określenie stanu własnej płodności w logice dwuwartościowej. Ktoś krzyczy "SKRĘĆ" - a profesor nic nie robi, bo nie wie, w lewo, czy w prawo. Z trzeciej strony polecenie uszczegółowione "proszę chodzić dookoła stołu w prawo" także zawiera masę niepewników. Wymieniając tylko kilka: jak szybko, po jakiej krzywej, w jakiej odległości od stołu, gęsiego czy zespołowo itd. Patrzy to na paradoks w typie Zenona. Zawsze można się czegoś czepić. W związku z tym, jak to ująłeś, należało napluć profesorowi pod nogi, bo był mendą wykorzystującą przewagę swego stanowiska. (Był mendą, wiadomo to skądinąd).

8
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Września 15, 2024, 12:32:28 pm »
Czyli nie wiadomo? LA podałeś prawidłowe rozwiązania bez dodatkowych założeń a ja przy założeniu, że odpowiedź ma być jedna, IMO. To jest taka logika jak u jednego profesora (logiki) - autentyk, mówi na egzaminie: proszę chodzić dookoła stołu! Ilu ich tam było zaczęli chodzić dookoła stołu, przy którym siedział profesor - a jeden stał dalej. Ten co stał dostał 5 a reszta oblała. Dlaczego?

9
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Września 15, 2024, 10:20:10 am »
A jaka jest? Ta odpowiedź wedle zamieszczającego?

10
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Września 15, 2024, 08:41:28 am »
Stawiam, że pan w czerwonej a potem trzech pozostałych równocześnie.

11
DyLEMaty / Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« dnia: Września 14, 2024, 04:45:36 pm »
W ogóle, przeważa teza, że świadomość nie jest jednym procesem, tylko wypadkową wielu (np. kilkunastu). Można upośledzić jeden z nich i reszta działa, tylko czasem problematycznie. Nie mamy w mózgu humunculusa, który tam siedzi, patrzy na ekrany, słucha z głośników, patrzy na lampki na tablicy rozdzielczej i mówi do świadomości, co ma sobie uświadomić. Nam się tylko zdaje (całkiem przekonywująco), że jesteśmy sobą. A co do plagiatów - ze względu na niejako przyrodzoną AI zdolność odnajdywania wzorców przy równoczesnej analizie hiper-giga-mega-objętości informacji w krótkim czasie (w każdym razie jak na życie człowieka) plus fakt, że ta cholera niczego nie zapomina - to ewentualnie tylko kwestia wytrenowania i ustawienia poprzeczki. Wszak głupie jak but programiki analizują prace magisterskie i wyżej w kwestii ściągania. Niedawno pewną sinolożkę trafili za plagiat tylko dlatego, że w hermetycznej dziedzinie w jakiej niby to się autorsko i samodzielnie produkowała znalazł się jeden człowiek o unikalnych cechach: 1.  był Polakiem, więc rozumiał dobrze, co ona po polsku pisze, 2. był sinologiem akurat na tym poletku, w którym się produkowała i wiedział o czym pisze i 3. przeczytał i zapamiętał to, z czego rżnęła. Zapaliła mu się słowem żaróweczka. Trzy zbiegi okoliczności, można powiedzieć, że kobieta strasznego pecha miała. AI ma to w pakiecie, czemuż więc nie?

12
DyLEMaty / Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« dnia: Września 14, 2024, 01:39:12 pm »
Eee, nie zaczynam, coś tam wiem, pewnie więcej niż przeciętny obywatel, tylko nie jestem fachowcem. Na budowie są rozmaici fachowcy, konstruktor, sanitarisze (od rurek rozmaitych), słaboprądowcy (CCTV, alarmy, logika itd.) i właśnie elektrycy. I z nich wszystkich po prawdzie tylko fuszerka u elektryka zagrożona jest poważnie zajściem poważnym lub śmiertelnym. Katastrofy na budowach (zawalenie się) to promile, w szczególności zawinione przez projekt (głównie to się wydarza przez głupotę wykonawcy na placu budowy). Żeby kogoś rurka zabiła jakaś to też rzadkość. Większość zajść to upadki, na coś lub czegoś na kogoś, czyli BHP - i właśnie elektryka, elektrycy z tego powodu stanowią hermetyczną grupę, posługują się tymi TNCSami, żeby nikt nic nie rozumiał i nerwowo reagują na jakąkolwiek aktywność zahaczającą o ich poletko, a zwłaszcza dobre rady. Stanowią też grupę zawodową najmniej skłonną przymknąć oko na cokolwiek ;) . Nie podpisze taki i koniec. I drzyj 300 mb kabli z tynków bo jedna literka w symbolu nie pasi ;) .


Wstyd - na starość to jednak wstyd, oto poważany pan/pani dyrektor, dotąd notabl lokalnego środowiska, wzór cnót obywatelskich i patriotycznych, wychowawca krnąbrnej młodzieży, okazuje się, kradnie prąd. Wieść się rozchodzi jakoś...

13
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Września 14, 2024, 01:27:08 pm »
A kto powiedział że, nawet jeśli byli w lesie, to jeszcze w nim są? Poza tym, w lesie to ja jestem kilka razy dziennie, można powiedzieć na okrągło, jak nie wiem, jak ugryźć problem ;) .

14
DyLEMaty / Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« dnia: Września 14, 2024, 10:52:45 am »
Ewolucja wytrenowała też muchy i wirusy. Na inteligentne nie patrzą. Podobnież zresztą OpenAI ma model językowy nazwany "o1", który jest ponoć twardo zdolniejszy od doktora nauk. Cytuję,  za wyborcza.biz bo art. z dostępem:


OpenAI udostępniło nowy duży model językowy nazwany "o1". Od poprzednich różni się możliwością "myślenia", a dokładnie rozbrajania problemu na mniejsze zagadnienia i weryfikowaniu swoich odpowiedzi. Działa wolniej od poprzednich i jest niezwykle energochłonny, dlatego korzystanie z niego jest mocno ograniczone. Użytkownicy ChatGPT Plus (płatna wersja) mogą zadać jedynie 50 pytań tygodniowo!

OpenAI od dłuższego czasu pracował nad modelem "o1". Wcześniej projekt miał kodową nazwę "Q*" (q-star) oraz "Strawberry". To o tym modelu plotkowano, że "przestraszył się go" Illya Sutskever, współzałożyciel i główny naukowiec OpenAI, i doprowadził do chwilowego usunięcia Sama Altmana z roli CEO.

Sztuczna inteligencja OpenAI "myśli" jak człowiek
Główną przewagą "o1" nad innymi modelami, w tym GPT-4o, jest umiejętność rozwiązywania problemów matematycznych, informatycznych oraz z innych dziedzin nauki. Według OpenAI "o1" radzi sobie na tym samym poziomie w zadaniach z fizyki, chemii i biologii, co naukowiec ze stopniem doktora.

W dziedzinie programowania "o1" radzi sobie lepiej od 89 procent programistów w testach na platformie Codeforces, a w dziedzinie matematyki plasuje się wśród 500 najlepszych studentów w Stanach Zjednoczonych, co jest progiem do udziału w Olimpiadzie Matematycznej USA.
Według OpenAI "o1" rozwiązuje zadania znacznie lepiej niż ich poprzedni najlepszy model, czyli GPT-4o. W testach matematycznych GPT-4o zdobył 13,4 proc., ale nowy o1 - 83,3 proc., w programistycznych 11 proc. względem o1 z wynikiem 89 proc., a w testach z wiedzy naukowej ta relacja to 56,1 proc. do 78 proc.

15
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Września 14, 2024, 10:47:22 am »
Zalicytuję 100 ;) . Może jest sobotnie popołudnie, las blisko miasta a wczoraj padało ;) ?

Strony: [1] 2 3 ... 867