Autor Wątek: Z bieżącej chwili...  (Przeczytany 105519 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13404
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #195 dnia: Marca 16, 2023, 04:18:03 pm »
Taa, przykro, już w to wierzę ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #196 dnia: Marca 16, 2023, 07:19:07 pm »
Jak bum cyk cyk! :D

A tu znowu Śląsk w głównej roli u ruskiej propagandy - nie chcieliśmy pomocy w referendum, to zrobili z nas złodziejaszków;)
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosyjska-propaganda-oszalala-oskarza-polske-o-wywozenie-ukrainy-po-kawalku/19mw5k9


Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #198 dnia: Kwietnia 04, 2023, 07:06:52 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #199 dnia: Maja 09, 2023, 04:05:03 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

A

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpnia 10, 2023, 07:50:08 pm »
https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/wydarzenia/turystyczny-lot-virgin-galactic-oto-gdzie-ogladac-na-zywo/q4rqemg
O matko i córko ;).

My mieliśmy pierwszego Hermaszewskiego w kosmosie, czy teraz nie powinien lecieć jego zięć Richard (Ryszard) Henry Czarnecki?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpnia 11, 2023, 02:35:42 pm »
:D Jestem za, pod warunkiem, że zachowają go na trochę późniejszy etap, i nieco dalszy, niż orbitalny (czy suborbitalny), lot. By dało się z czystym sumieniem mówić o księżycowości takiego wyboru. (Nawiasem: przypomina się opowiadanie "Danny leci na Marsa", o Quayle'u.)
Przy czym pozostaje jeszcze kwestia technikaliów. IMHO sir Richard Henry powinien wzlatywać w niebo na adekwatnym rumaku, jak don Quijote:
https://eclecticlight.co/2022/01/10/don-quixote-41-flying-a-wooden-horse/
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2023, 02:53:28 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

A

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpnia 11, 2023, 04:05:00 pm »
:D Jestem za, pod warunkiem, że zachowają go na trochę późniejszy etap, i nieco dalszy, niż orbitalny (czy suborbitalny), lot. By dało się z czystym sumieniem mówić o księżycowości takiego wyboru. (Nawiasem: przypomina się opowiadanie "Danny leci na Marsa", o Quayle'u.)
Przy czym pozostaje jeszcze kwestia technikaliów. IMHO sir Richard Henry powinien wzlatywać w niebo na adekwatnym rumaku, jak don Quijote:
https://eclecticlight.co/2022/01/10/don-quixote-41-flying-a-wooden-horse/

Richard został sir'em, czy tylko został awansowany w poście?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpnia 11, 2023, 08:56:35 pm »
Tytułowany był nim w Muzeum IV RP ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

A

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpnia 11, 2023, 09:59:26 pm »
Tytułowany był nim w Muzeum IV RP ;).

Nie jestem w "kursje dieła", jak mawiają towarzysze radzieccy. Co to jest Muzeum IV RP?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16094
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpnia 11, 2023, 11:08:35 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpnia 17, 2023, 10:07:00 pm »
To mamy debiutanta  :D
Gdzie to, u Zajdla było? W limesie bodaj...
https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/wszczepil-sobie-w-dlon-mikroczipy-by-placic-reka-metoda-jak-u-psow/7kjzxvk,3796b4dc
Ale mam też głębsze (starsze) skojarzenie, do pewnej warszawskiej ballady  ;)

Cztery mile za Warszawą
wydałem ja siostrę za mąż,
wydałem ją za Henryka,
największego rozbójnika.

Wieczór wyjdzie, rano przyjdzie,
zawsze z sobą coś przyniesie,
raz jej przyniósł damską rączkę,
a na rączce tej obrączkę.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13404
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpnia 17, 2023, 10:44:39 pm »
E no, znam narwańca co sobie wszczepił z 5 lat temu i m.in. chałupę tym otwiera, ale nie tylko. Twierdzi, że się nie boi, że mu łapę odetną pod blokiem i mieszkanie splądrują.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpnia 17, 2023, 11:28:15 pm »
E no, znam narwańca co sobie wszczepił z 5 lat temu i m.in. chałupę tym otwiera, ale nie tylko. Twierdzi, że się nie boi, że mu łapę odetną pod blokiem i mieszkanie splądrują.
A, to trafiłem jak kulą w płot.  ;D chyba też bym się nie obawiał tej obcinarki.
Ale dla pewności, podpowiedz, niech kamerkę w miejsce trzeciego oka wszczepi. To się łatwiej pomści zbirów. ;)

Skoro tak to z innej bajki, o znajomym Remuszki film kręcą.
https://moviesroom.pl/newsy/filmy/fantastyczny-matt-parey-czyli-nowy-film-o-ojcu-chrzestnym-polskiej-fantastyki-juz-wkrotce-dzieki-niemu-mamy-wiedzmina/


Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana