Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Kwietnia 11, 2024, 09:20:42 pm »
Story trailer gry Star Wars Outlaws:
22
Hyde Park / Odp: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Kwietnia 10, 2024, 12:23:04 pm »
Kiedyś się strasznie napalałem teraz mniej ale chętnie nadal, raz w życiu bym pełne (nie obrączkowe) zobaczył, ale pamiętam takie zabawne zdarzenie, z kręgów okołoastronomicznych był wyjazd do Boliwii w tym celu (nie wziąłem udziału). No i później wszyscy się chwalili zdjęciami, które były słabe, bo było częściowe zachmurzenie i jeszcze jakiś cirrus wisiał, wyglądało to jak żarówka w oparach dymu puszczanego przez scenarzystę kiepskiego filmu wojennego. A jeden kolega pokazuje zdjęcia a tu same twarze, biusty (w sensie: pół człowieka, nie że same cycki), nosy na kwintę i emanujący zawód oraz zniechęcenie, większość twarzy z tym heroicznym wysiłkiem, kiedy wiadomo, że coś powinno być widać, ale nie daje się tego zobaczyć. Poza tym, że to Boliwia byłą, to część narodu w ichnich melonikach i z resztą rekwizytów, wszystko egzotic. No i któryś nie wytrzymał, czy aby koledze się może karty ze zdjęciami nie pomyliły. A ten (nawiasem znany fotograf mody i reklamy) mówi: chcecie to fotografujcie sobie te wasze kulki, ja wolę życie...
23
Hyde Park / Odp: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez akond dnia Kwietnia 10, 2024, 12:02:22 pm »
Tak, północna Hiszpania i Portugalia. Albo Islandia (chyba bardziej ryzykowna pogodowo).

A później... długo, długo nic.
24
Hyde Park / Odp: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez miazo dnia Kwietnia 10, 2024, 11:44:53 am »
No dobra, a bliżej nas?

Wygląda na to, że następne całkowite zaćmienie słońca będzie 12. sierpnia 2026 w północnej Hiszpanii (źródło).

Może warto pamiętać planując urlop.
25
Hyde Park / Odp: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez akond dnia Kwietnia 10, 2024, 09:56:37 am »
Jeszcze efektowniejsze ujęcia tego wędrującego cienia (z ISS) były prezentowane w bezpośredniej transmisji NASA.

W tym skrócie jest migawka około 0:50:

(całość też pewnie jeszcze jest dostępna gdzieś w ich witrynie).

I tak, z tego co da się pokazać na wizji, to chyba trzepie najmocniej. Coś jak słynne zdjęcie Ziemi z orbity Księżyca (Apollo 8 ).
26
Hyde Park / Odp: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Kwietnia 10, 2024, 09:15:53 am »
Zobaczyłem słynne zdjęcie niedawnego zaćmienia z orbity, i jakoś trzepnął mną ten widok (choć niby nic w nim zaskakującego), pokazując naszą małość (bo ta niewielka ciemna plamka, była w stanie pokryć miejsce zamieszkania milionów ludzi):

https://space24.pl/satelity/komunikacja/widziane-z-orbity-zacmienie-slonca-okiem-starlinka
27
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Kwietnia 10, 2024, 09:07:40 am »
Jeśli się potwierdzi trop to sugeruję wypłacić kasę z banku i trzymać w skarpecie. I wszystko na papier.
28
Lemosfera / Odp: Czego Lem nie przewidział?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Kwietnia 10, 2024, 09:07:03 am »
29
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Kwietnia 10, 2024, 09:03:47 am »
Ponoć da się stworzyć coś na kształt układu okresowego liczb pierwszych (mówiąc inaczej - przewidzieć, gdzie wystąpią:
https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=4742238
https://dzienniknaukowy.pl/czlowiek/liczby-pierwsze-da-sie-przewidziec
30
Hyde Park / Odp: Pożegnania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Kwietnia 10, 2024, 09:00:56 am »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10