Autor Wątek: Pomożecie?  (Przeczytany 55138 razy)

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #75 dnia: Lutego 01, 2011, 04:48:38 pm »
Teraz jest tak, że wejście do sekcji "Książka za recenzję" powoduje automatyczne przełączenie się forum w wystrój 'default'. Czyli przyciski widać :)
To się w świecie linuksowców nazywa 'nice workaround' :)

pozdrawiam

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #76 dnia: Lutego 02, 2011, 10:36:29 pm »
Coś słabo z tym ocenianiem  :) W dobrym tonie, jak myślę, byłoby ocenianie wszystkich recenzji - może za wyjątkiem własnej; ew. można by też ocenę taką odjąć później.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #77 dnia: Lutego 03, 2011, 02:29:44 am »
hohoho! a ja teraz doczytałem że jak się oceni 50% recenzji to będzie nagroda dodatkowa!

mądre jednak zasady tego konkursu, a ja jestem chyba autystykiem jak chodzi o regulaminy O__o

jak be miał czas przeczytać wszystkie w wolnym dniu ocenię wszystkie, pomysł jest zacny :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

DillingerEscPlan

  • Gość
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #78 dnia: Lutego 03, 2011, 01:39:24 pm »
To ciekawe, bo owszem, początkowo w tym wątku pojawił się w propozycji regulaminu taki punkt- tzn. książka za ocenienie ponad 50% recenzji- jednak w regulaminie konkursu nie widzę już takiego zapisu.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #79 dnia: Lutego 04, 2011, 01:00:25 am »
Cytuj
jak będzie trochę więcej, to nic złego się nie stanie!
Cytuj
Słowa te uznaję za wiążące i wobec tego ośmielam się jeszcze dopisać słów kilka
Jak rozumiem, chodzi o zwiększoną ilość adresów mailowych?
Tak, czy siak - pax vobiscum 8)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Mateusz

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #80 dnia: Lutego 04, 2011, 04:37:43 pm »
Zauważyłem, że przy rejestracji zabrakło mi jednego dnia, żeby móc oceniać recenzje, żadnym multikontem nie jestem, więc jeśli istnieje możliwość, żebym też mógł zagłosować, to z góry dzięki  ;) A jeśli nie, to i tak przeczytam wszystkie, może któraś zachęci, żeby po sesji wrócić do literatury  ;)

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #81 dnia: Lutego 05, 2011, 04:32:46 pm »
Szkoda, że można tylko punktować na + lub na -. Są takie recenzje, które nie zachwycają do końca, ale ten plus im się należy.
Jest i taka na 10 plusów... ;-)

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #82 dnia: Lutego 06, 2011, 12:38:30 am »
Bez sensu są te oceny - bo co my właściwie oceniać mamy: to, czy autor zachęca do czytanej przezeń książki (i wtedy dać plusa), czy może na odwrót, literacki (czasem tylko interpunkcyjny) kunszt autora, płynącą z wywodu falę entuzjazmu bądź jej brak, użytą argumentację i jej moc lub słabość?

 :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2011, 12:52:06 am wysłana przez trx »

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #83 dnia: Lutego 07, 2011, 11:48:57 pm »
od kilku lat morderuję teksty na portalu na którym mam dwa narzędzia:
polecenie (przeniesienie do galerii topowej) lub ukrycie (nawet ze zwykłej galerii).
Zasada jest prosta. Dobre teksty są polecane, słabe ukrywane, a przeciętne/nijakie zostawiane.

lol
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2011, 11:59:28 am wysłana przez Terminus »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #84 dnia: Lutego 08, 2011, 01:08:39 pm »
trx: człowiek powinien się starać przeprowadzać ten proces w miarę obiektywnie, znaczy uczciwie. Eugenika literacka nie jest zresztą czymś czym powinien zajmować się ktokolwiek, kastraci w U.S.A. z początku XX wieku świadkami, jury różni się od nagrody publiczności jak urban od referndum w szwajcarii. Całe szczęście nie pisałem ani pod jedno ani pod drugie.

Idź z Bogiem.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #85 dnia: Lutego 08, 2011, 03:00:22 pm »
kastraci w U.S.A. z początku XX wieku świadkami, jury różni się od nagrody publiczności jak urban od referndum w szwajcarii. Całe szczęście nie pisałem ani pod jedno ani pod drugie.

Idź z Bogiem.

Wybacz mi, ale nie za bardzo, a raczej wcale rozumiem zacytowane wyżej słowa (i to nie jest ironia :) ). Jeśli zaś o stwierdzenie  idzie, że "miarą uczciwości jest obiektywizm", to ja to rozumieć mogę wyłącznie na ten sposób, że sprawiedliwa ocena winna polegać na stosowaniu jednakowych (choć wcale nie dowolnych*) kryteriów względem wszystkich ocenianych przez danego recenzenta recenzji. Recenzent jest w przypadku takim uczciwy względem uczestników konkursu i względem siebie; inną sprawą jest, że uczciwość jednego recenzenta w sprzeczności jawnej z inną uczciwością stać może. Do prostego wniosku to prowadzi, że uczciwość obiektywna nie istnieje. Obiektywne kryteria - najprawdopodobniej również egzystencji są wyzbyte, chyba że wyliczyć by jakąś "średnią" kryteriów osobniczych i tym samym, arbitralnie niejako, powołać je do istnienia.

Problem właśnie w sposobie oceny się przejawia - plus i minus to trochę za mało, biorąc pod uwagę mnogość czynników do przyznania takiego a nie innego znaczka prowadzących.

"Idź z Bogiem" - ale którym?  ;)

*a może jednak mogą być dowolne? :)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #86 dnia: Lutego 08, 2011, 03:34:10 pm »
jesteś jednym z ludzi którzy do starszej sąsiadki w polu
wołają 'Dzień dobry!' zamiast 'Szczęść Boże!' o ile cokolwiek
i szczają na stojąco do własnego kibla, skończyłem z Toba rozmawiać,

czytaj sygnaturkę.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #87 dnia: Lutego 08, 2011, 03:54:32 pm »
Amen.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #88 dnia: Lutego 08, 2011, 06:33:45 pm »
Trx, draco też nie rozumie własnych słów ;) .

P.S. - draco, uznałeś, że to jednak nie komplement 8) ?
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2011, 09:14:18 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Pomożecie?
« Odpowiedź #89 dnia: Lutego 09, 2011, 06:07:03 pm »
stwierdziłem, że żeby być uczciwym powininem jeszcze raz o Snergu napisać albo nic,
a rzadko chce mi się to samo dwa razy i że wpadłem w pewien paradoks
(grunt, że nei paranoję) zupełnie jak z tym bezsensownym sensem.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.