Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 447841 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #690 dnia: Października 21, 2018, 12:22:51 am »
Szanowny Panie, ta liczba budzi moje podejrzenia w tym sensie, że jest raczej niemożliwa. Albo zatarł się silnik forum, albo ktoś z uprawionych mechaników (z nieznanych dla mnie przyczyn) pomnożył ją stukrotnie. Dlatego mój budzik zadzwonił w nocy :-)

R.
 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #691 dnia: Października 21, 2018, 02:12:44 pm »
Pańska teza:
Cytuj
Wreszcie - nie "wizyt", nawet nie "wyświetleń" strony, ale wysłanych do serwera żadań o adres "http://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.0". To nie oznacza, że każdorazowo jest tam ktoś, kto to czyta.
wydaje mi się absurdalnie fałszywa, jako sprzeczna z elementarną logiką/praktyką.
Po co ktoś miałby klikać w jakiś link jeśli nie po to, by rzucić okiem, co tam jest napisane?
Jeśli robią to boty, to absolutnie wszystkie wątki na Forum są podejrzane, co już zakrawałoby na wirtualny solipsyzm :-)

R.

[14:40] P.S. Wyborcze:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg74773#msg74773
Koło dziewiątej wieczór pojawią się pierwsze eksitpole i ja bym w porze obiadowej chętnie spróbował coś tu wyprorokować, ale nie mam dosłownie bladego pojęcia, czuja ani intuicji. Jedyne, co mi się wydaje, to to, że w skali kraju zostanie mniej więcej zachowany obecny status quo. Że nie nastąpi żadne wyraziste przesunięcie. W wielkich miastach utrzyma się przewaga Antypisu nad Pisem, w sejmikach wojewódzkich na odwrót, w pozostałych kategoriach zaś będzie różniście czyli lokalnie/indywidualnie, co opisałem ponad cztery lata temu: https://www.remuszko.pl/blog.php/?p=2813.   
 
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2018, 03:42:13 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #692 dnia: Października 21, 2018, 10:55:51 pm »
Cytuj
Po co ktoś miałby klikać w jakiś link jeśli nie po to, by rzucić okiem, co tam jest napisane?
Jeśli robią to boty, to absolutnie wszystkie wątki na Forum są podejrzane, co już zakrawałoby na wirtualny solipsyzm :-)

Ależ dokładnie tak jest - "goła" liczba odsłon to co najwyżej kwestia interesująca z punktu widzenia technicznego dla admina, który może chcieć taką metrykę monitorować by np. oszacować, czy ma wystarczająco mocy, aby taki ruch obsłużyć. Niezdrowa ekscytacja i wysnuwanie wniosków dalej idących jest nieuzasadnione, bo często tę liczbę można łatwo podbić w sposób automatyczny przy pomocy banalnego skryptu, np.:

    import urllib.request
    for i in range(0, 3092):
        urllib.request.urlopen("http://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.0")

A po co to robić? Wydaje mi się, że powodów może być cała masa. Dla zabawy. Dla żartu. Dla eksperymentu. Z nudów. A teraz już wiemy, że można to zrobić także po to, aby kogoś wyrwać z łóżka o drugiej nad ranem...

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #693 dnia: Października 21, 2018, 11:26:52 pm »
Aleśmy im dowalili!

R.

Pjes powyborczy @ Miazo:
Skoro Pan jest taki obryty w silniku forum, i wie, jak przy nim majstrować, to niech Pan jeszcze łaskawie powie, proszę, czy statystyki obecności/wypowiedzi poszczególnych forumowiczow w poszczególnych wątkach COKOLWIEK znaczą (mówią, o czymś świadczą), czy też nic nie znaczą, niczego nie mówią, o niczym nie świadczą.
Z góry dziękuję :-)

pjes dodatkowy dla skrypterów, hakerów i botów z godziny 22:30, 18-X-2018: 63 539
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2018, 11:34:06 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #694 dnia: Października 23, 2018, 12:33:35 am »
Teraz jest po 24 godzinach 63 539 - 63831 (albo odwrotnie) = 322.
A tam jak u innych?

R
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #695 dnia: Października 30, 2018, 03:00:36 pm »
W ramach przymiarek do pewnego przedsięwzięcia związanego z Mistrzem, o którym to przedsięwzięciu wspomniałem we wrześniu oraz parę tygodni temu
[ https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg74788#msg74788
oraz https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg74671#msg74671 ]
odnalazłem dziś swój list sprzed ćwierć wieku. Reprodukuję poniżej:

[17. 2 stycznia 1993, 6 876]

Pomysł nr 2/93

Aż przykro patrzeć, co dzieje się ze Stanisławem Lemem. Ten jeden z najwybitniejszych umysłów XX wieku, a może i całego mijającego Tysiąclecia, w głowach milionów ludzi w kraju, a podejrzewam, że i za granicą, istnieje nadal jako tzw. pisarz ścięce-fikszyn, jako autor „Astronautów”, „Powrotu z gwiazd” czy „Niezwyciężonego”. Tymczasem Lem jest – w swych ważnych dziełach – przede wszystkim PANROZUMEM, czyli jakby Pierwszym Ogniwem Pośrednim (POP!) między homo sapiens a Golemem XIV. Dla tych, co Lema znają słabo lub nie czytali go w ogóle, trzeba powiedzieć inaczej: chodzi u umysł mniej więcej taki jak przeciętnie zdolnego człowieka ze średnim wykształceniem, tyle że spotęgowany (np. podniesiony do kwadratu czy sześcianu). Właśnie TA cecha jest dla Lema najbardziej charakterystyczna, właśnie ONA wyróżnia go spośród innych wybitnych ludzi najbardziej. Niestety, nawet miłośnicy Lema en masse NIE TO w Nim akurat cenią, nielicznej zaś garstce intelektualnych pretorianów brakuje siły przebicia, by pokazać Geniusz urbi et orbi w dostatecznie frapujący sposób oraz na tyle często i gęsto, że zostałby wreszcie doceniony przez epokę, w której przyszło Mu żyć.
Lem napisał ponad trzydzieści książek przetłumaczonych na ponad trzydzieści języków i wydanych w łącznym nakładzie ponad trzydziestu milionów egzemplarzy, ale tylko kilka z nich – nie mających nic wspólnego ze science-fiction! – przejdzie do wieczności, czyli za TYSIĄC lat będzie tak samo dobre jak dziś Ezop albo Platon. Są to: „Suma technologiczna”, „Bajki robotów” i „Cyberiada”, „Próżnia doskonała”, niektóre „Dzienniki gwiazdowe”, „Golem XIV”, wreszcie  „Wizja lokalna”. Nobla w dziedzinie rozumu (myślenia, mądrości etc.) nie przyznają, więc powinien Lem dawno dostać go z literatury, ale nie dadzą mu dopóty, dopóki „Summa” i „Arcywizja” nie zostaną przełożone na angielski i szwedzki. Poza tym mówią w Sztokholmie – z półoficjalną bezczelnością – że w tym stuleciu przydział Nobli na Polskę został już wyczerpany. Lem ma prawie 72 lata i oby żył w dobrej formie lat ponad 100. Jednak Nobel post mortem – gdyby dawali – to dla uhonorowanego jakby nie to samo...
    Powyższy akapit nie całkiem jest z drogi, jako że Nobel dobrze by Lemowi zrobił. Nie jako krągły milion zielonych (do roku 1989 Lem dość powszechnie uchodził za jednego z bogatszych ludzi pióra w Polsce), lecz jako skuteczny globalny hałas wokół jego Dzieła, dzięki czemu – być może – zaowocowałoby ono Dalszym Ciągiem. Czarodziej z Klinów bowiem, przekonawszy się o DAREMNOŚCI swego wysiłku intelektualnego de publicis, czyli o braku reakcji na jego argumenta i postulata – zamilkł był niemal na amen. Ponieważ zaś ósmy krzyżyk – w Jego przypadku – ma działanie zaciekłotwórcze, więc należy się spodziewać raczej dalszego rozrzedzenia i tak unikatowych dziś Lemowych wystąpień niż zwiększenia ich częstości. W rezultacie jednakowoż cierpi ludzkość, ponieważ tego, czego Lem nie wypowie dziś, może nie wypowiedzieć już nigdy. Mówi zaś – gdy chce – rzeczy niezwykłe, otchłanne i poruszające.
Dla poważnej, politycznie bezstronnej i dziennikarsko rzetelnej gazety – a pod tym względem niewątpliwie najlepsza jest „Rzeczpospolita” – regularne goszczenie SL na łamach lub na antenie powinno być Atrakcją Najwyższej Rangi, Hitem Absolutnym. Czy i na jakich warunkach byłoby to możliwe?
Nie mam żadnych uprawnień do negocjacji, więc tylko spekuluję, że krakowskiemu Arcymajstrowi nie chodzi o to, by Fikus osobiście bił mu pokłony na Klinach, albo żeby kamerę Chojeckiego podtrzymywały trzy hebanowe Kenijki stojące na jednej nodze (trójnóg). Nie przypuszczam też – choć tu jestem mniej pewny – aby DECYDUJĄCYM argumentem dla SL miały być pieniądze. Myślę, że trudność polega raczej na przebiciu się Zainteresowanych Redaktorów przez ochronna skorupę dystansu i nieufności, którą Lem się otoczył wskutek gorzkich doświadczeń z różnymi massmediami.
Nie wykluczam i takiej możliwości, że SL jest nieobecny na łamach i w eterze po części DLATEGO, że po prostu nikt go o to specjalnie nie prosił. A to, ponieważ albo Decydenci nie wierzą w pozytywna odpowiedź, albo Decydentom specjalnie na Lemie nie zależy, gdyż w ogóle nie wyczuwają, jego wielkości, formatu i mocy.
Widzę rzecz następująco: trzeba SL poprosić o audiencję i przedstawić propozycje nie do odrzucenia. Mógłbym to zrobić.
Propozycja I. Cotygodniowy suwerenny felieton w „Rzepie” oraz cotygodniowy kwadrans suwerennego monologu u Chojeckiego.
Propozycja II. Publikacje/programy powinny mieć formę dobrze przygotowanych sesji, podczas których słyszymy kwestie wcześniej zgłoszone przez czytelników/telewidzów, SL zaś komentuje i odpowiada. Oczywiście sesję prowadzi jeden człowiek, a na jej ogólny kształt (dobór pytań i problemów) ma wpływ Wielki Respondent.
Wersja pierwsza (kaznodziejska). Programy (wywiad prasowy) na zasadzie: jedno krótkie pytanie-problem, jedna obszerna odpowiedź-wypowiedź, i da capo al. fine. Nie przerywa się Mędrcowi i nie zadaje dodatkowych pytań.
Wersja druga (erystyczna). Jak wyżej, ale z kulturalnym przerywaniem, z naturalnymi wtrętami, z pytaniami uzupełniającymi.
O ile w wersji pierwszej podział czasu na ekranie (miejsca na kolumnie) dla Mistrza i dla indagującego kształtowałby się w orientacyjnej proporcji np. 10:1, o tyle w wersji drugiej byłoby to już 5:1 albo i mniej. Wersja druga wydaje się trudniejsza, ale i ciekawsza (bez sporu nie ma porządnego myślenia).
UWAGI KOŃCOWE.
1. Nieskromnie przypuszczam, że w Polsce jestem jednym z lepszych facetów do rozmów z SL. Mógłbym to robić za darmo, ale za zwrotem kosztów. Mógłbym poświęcić na ten cel 52 doby w roku (w grę wchodzi z mojej strony – sobota, niedziela, poniedziałek i wtorek). Przed południem wyjeżdżałbym z Warszawy pociągiem, po południu odbywałaby się DWUCZĘŚCIOWA sesja: naprzód półgodzinne (efektywnie) nagranie dla NTW, potem zaś luźna, tylko na magnetofonie rejestrowana rozmowa dla potrzeb „Rzepy” (uprzejmie wspomnę, że od trzech lat jestem warszawskim korespondentem redakcji polskiej szwedzkiego radia i mam ichniego profesjonalnego Marantza). Potem nocowałbym w hotelu i wracał przedpołudniowym pociągiem następnego dnia.
2. Niniejsze pokażę kilku potencjalnym Sponsorom-Mocodawcom. Jeśli oferta wywoła zainteresowanie, powinniśmy spotkać się i ustalić listę merytoryczno-techniczno-formalnych pytań do SL, z którą pojechałbym do Krakowa na spokojne wstępne rozeznanie.
3. Ufam, że Możni Adresaci-Czytelnicy niniejszego pomysłu docenią jego historyczną wagę. Jeśli czysto poznawcze względy – więc zwykła ludzka ciekawość – oraz żywa przyjemność sprawczego obcowania z Człowiekiem Przyszłości nie przemówi do WszPanów, to niech pobudzi ich wyobraźnię wizja SŁAWY i SPLENDORU, które niechybnie spadną na „Rzeczpospolitą” i NTW po tym, jak Szwedzi w październiku tego lub następnego roku pójdą jednak po rozum do głowy.
Stanisław Remuszko

*     *     *

Efektem były pisemne plenipotencje dla mnie od „Rzepy” i moja z nimi wizyta na Klinach, co dało potem różne kolejne efekty. Ale o tym – inną razą.

R.

pjes: stan licznika z 14:05 - 66073
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2018, 03:05:28 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #696 dnia: Listopada 22, 2018, 11:38:46 pm »
Z powodu Intensywnych Prac Lemotfurczych przeglądam swój kawałek podłogi i natknąłem się na niezwykle ciekawe pytanie:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg74188#msg74188
Powiedzmy, w listopadzie 2018. Liczba naturalna, dla jasności :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #697 dnia: Listopada 25, 2018, 03:55:15 pm »
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2018, 03:56:47 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #698 dnia: Grudnia 13, 2018, 06:04:33 pm »
https://www.rp.pl/artykul/1165071-Stanislaw-Remuszko--3-2-dla-stanu-wojennego.html
Zaktualizowany i skrócony felieton okazjonalny sprzed czterech lat:

Dwieście lat temu narodowy wieszcz pan Adam Mickiewicz pytał: „Wiele lat czekać trzeba, aż się przedmiot świeży jak figa ucukruje, jak tytuń uleży”? Uważam, że dzisiaj to pytanie jest jak najbardziej aktualne.  Również nasze dzieje najnowsze potrzebują czasu, by się ucukrowały i uleżały. W encyklopediach, w monografiach, w podręcznikach. Dlatego do każdej „polityki historycznej” (cokolwiek by ten termin oznaczał) mam duży dystans.
Popatrzmy.
Przez ostatnie ponad ćwierć wieku w polityce i w mediach nie gloryfikowano stanu wojennego. Było dokładnie na odwrót. Sejm i Senat uchwaliły potępiające rezolucje, a prasa, radio i telewizja nie zostawiły suchej nitki. W tym kontekście wysoce znamienne są wyniki wszystkich, ale to absolutnie wszystkich ogólnopolskich ankiet z bieżącej dekady, w których pytano zwykłych ludzi o stosunek do decyzji generałów z 13 grudnia 1981. Podkreślę z naciskiem, że nie chodzi o opinie elit politycznych ani wybranych środowisk, tylko przeciętnego polskiego obywatela (tzw. próba reprezentatywna). Przez wiele lat zajmowałem się socjometrią zawodowo i wiem co mówię.
Otóż jeśli do rachuby weźmiemy tylko tych rodaków, którzy w wtedy mieli przynajmniej 15 lat, oraz jeśli pominiemy niezdecydowanych („trudno powiedzieć”) – okaże się, że w grudniu 2018 wynik patriotycznego meczu na historyczną pamięć wynosi prawie 3 : 2 dla stanu wojennego! Tak uważali i tak uważają naoczni ówcześni świadkowie naszych dziejów najnowszych, dzisiejsi statystyczni 50-70-latkowie.
Na mój rozum, jest to rezultat raczej ostateczny. Poprzez edukację (nie mylić z propagandą i agitacją!) można bowiem wpływać na poglądy milionów dzieci i młodzieży, lecz raczej trudno spodziewać się, by swój autopsyjny punkt widzenia zmieniły miliony dorosłych ludzi, zwłaszcza starszych. Notabene, byłbym wdzięczny czytelnikom za podpowiedź, co jest przyczyną tego zastygłego 3 : 2?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #699 dnia: Grudnia 13, 2018, 09:29:01 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #700 dnia: Grudnia 21, 2018, 12:22:52 pm »
W najkrótszym dniu roku serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne składa ludziom rozumnym i dobrym :-)

Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #702 dnia: Stycznia 07, 2019, 08:03:37 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #703 dnia: Stycznia 09, 2019, 02:05:47 pm »
http://wiez.com.pl/2018/04/24/dluga-droga-do-konkordatu/#comment-14617

Formalnoprawna, polityczna i jaka tam jeszcze niemożność wypowiedzenia konkordatu, o której pisze pan Piotr Ciompa, jest dla mnie – jako obywatela – absolutnie nie do przyjęcia. Powiem z oczywistą przesadą, ale za to wprost (by uwypuklić sedno): zawarcie umowy, której nie można rozwiązać, postrzegam jako rodzaj narzuconego, więc przymusowego niewolnictwa. Na dodatek nikt mnie o konkordat nie pytał. W ogólnokrajowym referendum trzeba było zatwierdzić Konstytucję mojego państwa, jego przystąpienie do UE i akces do NATO – ale nie konkordat! Małżeństwo w Kościele też ma charakter umowy, z zasady dożywotniej i „niewypowiadalnej”, lecz jest instytucją religijną (sakramentalną), nie świecką! Konkordat natomiast jest umową międzynarodową (traktatem) zawieraną między państwem niewątpliwie świeckim (Polską) a państwem niewątpliwie religijnym (Watykan). Bez względu na moją wiarę/niewiarę, nierozwiązywalność konkordatu uwłacza mojej ludzkiej i obywatelskiej godności.
Stanisław Remuszko
remuszko@gmail.com, 504-830-131
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #704 dnia: Stycznia 14, 2019, 07:38:38 pm »
Jakość tragedii przekracza moją wyobraźnię.
Obawiam się, że nie ma dla nas ratunku. Mistrz, z przykrością to stwierdzam, miał świętą rację, gdy uważał, że zabijanie ludzi przez ludzi jest immanentną, niezmienną cechą naszego gatunku. Uogólniam: prawie 80 lat bez wojny źle rokuje: będzie gorzej, nie lepiej.

R.

pjes 18:45: proszę popatrzeć na tenor komentarzy internautów na różnych portalach...
pjes: 21:07: jeszcze bardziejsza nienawiść, agresja, wrogość i podziały...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2019, 10:06:05 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )