Autor Wątek: Ho, ho, ho!  (Przeczytany 8852 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Ho, ho, ho!
« dnia: Grudnia 23, 2011, 07:37:19 pm »
Z okazji oczywistej, zycze wszystkim kolezankom i kolegom wesolych swiat i udanego nowego roku! A tym bardzo nowoczesnym  ;) : Happy holiday!
A pod choinke dla Was - koleda:

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Ho, ho, ho!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 23, 2011, 09:37:57 pm »
Dołączam czwarte ho.
I niestosowny cytacik, nawet dwa.

Ja jestem najbardziej cudacznym chłopakiem,
Mam matkę Żydówkę, a ojciec jest ptakiem.
Z tym cieślą Józefem żyć w zgodzie nie mogę,
Więc zdrowie Kalwarii i uczniów i - w drogę!


Spokojnych świąt, a w następnym roku "by żyło się lepiej".
 :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2011, 09:39:34 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Ho, ho, ho!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 23, 2011, 10:04:40 pm »
Niech Wam gwiazdka pomyślności nigdy nieee zagaśnieee... :-\...a nie, to nie to...wszystkim życzę pomyślności pod taką gwiazdką (może być nawet Milcząca), jaka mu przyświeca;) Jeśli ktoś za gwiazdkami nie przepada, to pomyślności pod np. dobrą - grudniową - datą;)
Wszystkiego dobrego:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ho, ho, ho!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 23, 2011, 10:35:22 pm »
To ja się dołączam :) .

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Re: Ho, ho, ho!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 25, 2011, 12:25:17 am »
Ja też chciałbym dołączyć się do życzeń :). Niech ten czas do końca roku minie wam wszystkim w spokoju, by dramatycznie i hucznie odstąpić od tego w sylwestrową noc :)

trx

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 246
  • wytwór ponowoczesny
    • Zobacz profil
Re: Ho, ho, ho!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 25, 2011, 01:57:57 am »
Zastanowienia się. Zastanowienia się nad tym, co - mocniej lub słabiej - świętujemy. Albo czego nie świętujemy wcale, ale może świętowaliśmy kiedyś.  Zastanowienia się nad tym, co z naszego świętowania wynika - albo co po nim pozostało, i jakie niesie to skutki.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 25, 2011, 02:00:04 am wysłana przez trx »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Ho, ho, ho!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 25, 2011, 04:37:22 pm »
Zastanowienia się nad tym, co - mocniej lub słabiej - świętujemy.

Zastanowiłem się ;). Świętuję kolejny punkt zwrotny wędrowki Ziemi dookoła Słońca, możliwość poczucia zapachu lasu w domu i pogrzbania rękami w świeżym cieście zanim trafi na stół (tak, lubię tradycyjne dania własnoręcznie wykonane ;)), świętuję świadomość uczestniczenia w rytuale obchodzonym - w różnych formach - głęboko w tzw. mrokach pogaństwa ;), w antycznym Rzymie, w czasach tryumfującego chrystianizmu, a teraz coraz bardziej zeświecczonego - i zmetrkantylizowanego - lecz celebrowanego równie wystawnie. Wszystko to składa się na uczucie spod znaku panteizmu einsteinowskiego, możliwość wpasowania się w wielowiekową tradycję i paromiliardletni lokalny kosmiczny ład. Wreszcie - last but not least - świętuję możliwość poczucia większej bliskości z najbliższymi.

Zazwyczaj, bo w tym roku nie jest mi dane świętować, niestety. Wam jednak życzę wesołych, a nawet weselszych ;):
« Ostatnia zmiana: Grudnia 25, 2011, 04:39:37 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki