Ankieta

Czy zmienić nazwę działu Hyde Park na:

 piąty eLEMent
3 (30%)
Lem Park
0 (0%)
inną
1 (10%)
nie zmieniać
6 (60%)

Głosów w sumie: 10

Autor Wątek: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]  (Przeczytany 132233 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
[Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« dnia: Października 01, 2019, 07:27:57 pm »
To jest wątek dla tych, którzy mają jakiś problem z obsługą forum, mają pomysł na zmianę itp.
Pierwszy pytanie czy nie powinien spaść - razem ze starą organizacją - do HP?
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #1 dnia: Października 10, 2019, 08:36:15 pm »
@Olka

Opublikowałem post w wątku, który sam założyłem.
A etyka S.R. i S.E. to na pewno nie jest etyka Lema.
Daruj sobie dowcipasy, skoro nie masz nic merytorycznie do powiedzenia.

 
 

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #2 dnia: Października 10, 2019, 08:56:55 pm »
@Olka
możesz usunąć każdy mój post, masz takie uprawnienia.
Ale nie życzę sobie, żeby moje posty były przenoszone do nowego wątku, pod tytułem, którego nie wybrałem.
Moja rada: przestań się wygłupiać i skasuj także tamten wątek, który wcześniej założyłaś.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #3 dnia: Października 10, 2019, 08:58:54 pm »
@Olka

Opublikowałem post w wątku, który sam założyłem.
A etyka S.R. i S.E. to na pewno nie jest etyka Lema.
Daruj sobie dowcipasy, skoro nie masz nic merytorycznie do powiedzenia.
Wyrzuciłem jeden twój produkt i będą wyrzucał pozostałe podobne. Jak zmęczą mi się paluszki zaproponuję rozwiązanie bardziej radykalne. Czy to jest wystarczająco merytoryczna odpowiedź?
Ten wątek jest na organizację forum, co do której wkrótce złożę pewne propozycje.
Na osobiste poglądy o tubylcach masz swój kącik, choć sama idea specjalnych kącików dla "wybrańców" niespecjalnie mi się podoba. Zawisze można założyć sobie bloga, a nie podpierać się Lemem.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #4 dnia: Października 10, 2019, 09:12:06 pm »
@Olka

Opublikowałem post w wątku, który sam założyłem.
A etyka S.R. i S.E. to na pewno nie jest etyka Lema.
Daruj sobie dowcipasy, skoro nie masz nic merytorycznie do powiedzenia.
Wyrzuciłem jeden twój produkt i będą wyrzucał pozostałe podobne. Jak zmęczą mi się paluszki zaproponuję rozwiązanie bardziej radykalne. Czy to jest wystarczająco merytoryczna odpowiedź?
Ten wątek jest na organizację forum, co do której wkrótce złożę pewne propozycje.
Na osobiste poglądy o tubylcach masz swój kącik, choć sama idea specjalnych kącików dla "wybrańców" niespecjalnie mi się podoba. Zawisze można założyć sobie bloga, a nie podpierać się Lemem.

To jest tradycyjnie u was mało merytoryczna odpowiedź. Opublikowałem post w wątku, który sam założyłem i w dodatku ewidentnie na temat.
Etyki.
Można go było nie komentować.
Można go było usunąć. (Chociaż jest rzeczowy, no ale macie tu władzę ostateczną).
Ale Olce zachciało się zrobić dowcip - w kiepskim stylu.
Odwdzięczyłem się, zakładając wątek dla niej.
A teraz co?
Wysłała kolegę?
Podtrzymuję postulat, żeby ktoś z was zlikwidował tamten prześmiewczy wątek "Ja .."
   
 

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #5 dnia: Października 10, 2019, 09:26:15 pm »
Cetarian, proszę cię, nikt mnie nie wysyłał. Wyobraź sobie, że niektórzy mają jeszcze życie poza forum i akurat chciałem dla relaksu coś napisać o noblu dla Tokarczuk, a muszę zajmować się twoimi problemami, nie mówiąc o milionie innych spraw z kategorii "życie realne" .
 Nie traktuj forumowiczów jak dzieci - każdy ma rozum i widzi ile w pisaniu Remuszki głupot, ile prywatnych opinii, a ile sensu -  czy jak napisze , że wyrosły mu płetwy i ogon to mam prostować? I że zakochał się w w pelargonii, też?
Mam prośbę - wywalę ten watek "ja... " skoro go nie chcesz, ale prześpij się do jutra z tym co chcesz osiągnąć na forum i wtedy napisz. Było już kilka zawałów forumowych - w końcu, któryś będzie ostatni. Czy tego właśnie chcesz? Bo takie odnoszę wrażenie.
Spróbuj przekonać sam siebie, że tu nie ma spiskowej grupy trzymającej władzę.
Mimo wszystko, z życzeniami (dobrymi)
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2019, 11:10:31 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #6 dnia: Października 11, 2019, 02:02:10 am »
Cetarian, proszę cię, nikt mnie nie wysyłał. Wyobraź sobie, że niektórzy mają jeszcze życie poza forum i akurat chciałem dla relaksu coś napisać o noblu dla Tokarczuk, a muszę zajmować się twoimi problemami, nie mówiąc o milionie innych spraw z kategorii "życie realne" .
 Nie traktuj forumowiczów jak dzieci - każdy ma rozum i widzi ile w pisaniu Remuszki głupot, ile prywatnych opinii, a ile sensu -  czy jak napisze , że wyrosły mu płetwy i ogon to mam prostować? I że zakochał się w w pelargonii, też?
Mam prośbę - wywalę ten watek "ja... " skoro go nie chcesz, ale prześpij się do jutra z tym co chcesz osiągnąć na forum i wtedy napisz. Było już kilka zawałów forumowych - w końcu, któryś będzie ostatni. Czy tego właśnie chcesz? Bo takie odnoszę wrażenie.
Spróbuj przekonać sam siebie, że tu nie ma spiskowej grupy trzymającej władzę.
Mimo wszystko, z życzeniami (dobrymi)

Odpowiem za chwilę w wątku o etyce.

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #7 dnia: Października 15, 2019, 01:35:16 pm »
Moim zdaniem, olkapolka, popełniłaś błąd, zamykając poprzedni wątek organizacyjny, tylko po to, żeby otworzyć następny. Przypuszczałem, że to podziała na Cetariana, jak płachta na byka, to teraz mamy wątek remuszkowy-rozproszony.
Tak, jak pisałem wcześniej, nie znam lekarstwa na bolączki tego forum, zwłaszcza gdy w dyskutantach jest poczucie krzywd, niesprawiedliwości i urażonej dumy.
Musicie radzić sobie sami, moderatorzy. Powodzenia.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #8 dnia: Października 15, 2019, 09:04:18 pm »
Cytuj
Moim zdaniem, olkapolka, popełniłaś błąd, zamykając poprzedni wątek organizacyjny, tylko po to, żeby otworzyć następny. Przypuszczałem, że to podziała na Cetariana, jak płachta na byka, to teraz mamy wątek remuszkowy-rozproszony.
Nie ma co dramatyzować, tym bardziej demonizować użytkowników (a sam tak robi...  :) ). Relacje międzyludzkie tak mają, i już.
Cytuj
Musicie radzić sobie sami, moderatorzy. Powodzenia.
Dzięki.
Forum przecież działa, lepiej lub gorzej. Przekonanie, że moderatorzy mogą dokonywać cudów jest raczej błędne. Kluczowa jest postawa użytkowników bo jak to mówią, od samego mieszania herbata słodsza nie będzie. Zasadniczo to wśród dorosłych ludzi, którym choć trochę zależy by forum działało, powinno obywać się bez moderatorów. No, ale aż takim idealistą nie jestem.

I żeby było lepiej jest właśnie ten wątek. Z nadzieją omijania w nim personalnych jazd.
A skoro już w nim jestem, może warto pomyśleć i o głębszej przebudowie strony tytułowej?
Chciałem bardziej solidnie ogarnąć temat, ale jestem w ścisku czasowym i patrzę, że jeszcze przez jakiś czas będę.
Zatem luźne propozycje połebkowe (na razie).

1. Z forum po polsku wydzielić tematy czysto lemowe bo teraz jest mieszanka studencka. Zatem wyrzucić zeń choćby; właśnie zobaczyłem, właśnie się dowiedziałem, filmy s-f, przeczytane książki etc. tak, by ktoś kto nie chce brnąć w inne tu prowadzone dyskusje miał łatwy i czytelny dostęp do lemianów.

2. Utworzyć dwa dodatkowe rozdziały bardziej "naukowy" i bardziej "humanistyczny" - tam wrzucić dyskusje o fizyce, czarnych dziurach czy filmach s-f, książkach.... Tu szczerze pisząc sam do końca nie wiem kryteriów.

3. "Takie tam", właśnie widziałem, właśnie mi się, właśnie zjadłem, właśnie pytam... i inne bieżączki dezaktualizujące się po dniu/tygodniu/miesiącu + żarty i figle - do tego hyde.

4. Hmmm, nie mam pomysłu co zrobić z parablogami typu JA... jeszcze jeden podrozdział w hydeparku?

Co myślicie o tym?
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2019, 09:15:11 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #9 dnia: Października 15, 2019, 09:26:11 pm »
Jeżeli o mnie chodzi, to przez lata - bardziej jako obserwator niż dyskutant - przyzwyczaiłem się do obecnego kształtu forum i działów, jakie tutaj się znajdują. Aczkolwiek propozycje, które przedstawiłeś wydają się sensowne. Jestem na TAK, szczególnie co do punktu 2.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #10 dnia: Października 15, 2019, 10:58:48 pm »
Zasadniczo zgadzam się z Hornetem. Czyli: obecny kształt Forum mam za zadowalający/akceptowalny, ale - jeśli w ogóle reformować - kierunek wskazany przez liva wydaje się dość przytomny. Zwł. punkt 2.
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2019, 11:17:16 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2177
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #11 dnia: Października 16, 2019, 03:27:43 am »
I potem nikt nie będzie pisał, bo nie będzie wiedział do którego działu zakwalifikować.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #12 dnia: Października 16, 2019, 07:25:37 pm »
I potem nikt nie będzie pisał, bo nie będzie wiedział do którego działu zakwalifikować.
;D
Aż tak nisko oceniasz piszących tu forumowiczów?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2177
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #13 dnia: Października 17, 2019, 12:51:32 am »
I potem nikt nie będzie pisał, bo nie będzie wiedział do którego działu zakwalifikować.
;D
Aż tak nisko oceniasz piszących tu forumowiczów?
To jest znany problem, opisany po wieloletnich doświadczeniach forumowych. Znalazłbym jeszcze jakiś cytat biurokratyczny z Lema ale późno jest.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #14 dnia: Października 17, 2019, 12:56:54 am »
I potem nikt nie będzie pisał, bo nie będzie wiedział do którego działu zakwalifikować.
;D
Aż tak nisko oceniasz piszących tu forumowiczów?
Ja chyba też - w tym siebie;)
Nie chodzi o niską ocenę, a o kryterium podziału: np. UFO to co? A religijna? A..a...a...:)
Nie sądzę by udało się utrzymać jakiś porządek - skoro teraz się nie da, a są tylko dwa worki.
Inaczej - nad tym można się zastanowić po prostym i wstępnym podziale, który nie powinien nikomu zburzyć  forum do jakiego przywykł.
Tzn - wg mnie - najłatwiej i najczytelniej zrobić coś na ten kształt:
Działy:
1) W miejsce "Forum po polsku" zrobić dział oLemowy - bez żadnych dodatków - żeby było widać, że jest to forum SL -  i nazwany jakoś odlemowo.
W tym celu wystarczy te okołolemowe wątki typu O Lemie napisano, zagrano, zatańczono itp. - umieścić w tym nowym dziale.
Z poddziałem o konkursach - tak, jak jest.
2) Akademia - zostawić.
3) To, co zostałoby z "Forum po polsku" (po przeniesieniu "lemów") - zostawić - żeby nie mieszać - tylko może nazwać jakoś?
4) Hyde Park - jak jest.

Ewentualnie później zrobić jakieś roszady między HP, a "forum po polsku" (może inaczej nazwanym?), ale bez wywrotki tego, do czego przyzwyczaili się wszyscy zaglądający tutaj.

Mnie chyba najbardziej zależy na tym dziale tylko o Lemie - w końcu to jego forum - a za często ginie pod innymi tematami - np. pod tym - dlatego pytałam czy nie powinien być w HP - albo właśnie w osobnym FPP:)
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2019, 01:03:10 am wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)