Autor Wątek: [M] Proszę o pomoc w napisaniu konspektu  (Przeczytany 14546 razy)

kari91

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
[M] Proszę o pomoc w napisaniu konspektu
« dnia: Marca 27, 2011, 05:06:56 pm »
Witam, jestem jednym z tegorocznych maturzystów. Jako temat prezentacji ustnej wybrałem: "Scharakteryzuj wizję świata przyszłości przedstawioną w twórczości Stanisława Lema i w filmowych adaptacjach utworów tego autora.". Dlaczego to zrobiłem sam niewiem, pewnie dlatego że nie interesuje się literaturą i żaden inny temat nie wydawał mi się ciekawszy od tego. Niestety nie posiadam uzdolnień polonistycznych, jednak muszę zrobić prezentację by zdać maturę. Miałem nadzieję, że sam uporam się z tym tematem jednak nie idzie mi to wcale. Nie proszę Was byście zrobili to za mnie, proszę o pomoc w napisaniu konspektu, ponieważ muszę złożyć gotowy konspekt do 4 kiwetnia, a jak narazie nie mam nic. Dotychczas udało mi się przeczytać 3 książki Lema: Solaris, Powrót z Gwiazd, oraz Cyberiadę, chętnie wysłucham waszych propozycji rozszerzenia mojej bibliografii. Co do filmów nie obejrzałem jeszcze żadnego (dawno temu Solaris ale już nie pamiętam więc obejrze jeszcze raz), rówież jestem otwarty na propozycję. Moja polonistka mówi, że kluczem do dobrej prezentacji jest dobra teza i tu jest chyba największy kłopot(przynajmniej dla mnie), po przeczytaniu tych 3 wyżej wymienionych książek nie moge założyć żadnej tezy, problem może być w źle dobranej literaturze, ale nie jestem pewien. Chetnie wysłucham każdej propozycji bibliografii i każdej tezy. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2011, 05:28:07 pm wysłana przez Terminus »

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: [M] Proszę o pomoc w napisaniu konpsektu
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 27, 2011, 05:38:57 pm »
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2011, 05:51:49 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana