Stanisław Lem - Forum

Polski => Lemosfera => Wątek zaczęty przez: Marcinero w Październik 22, 2010, 04:08:28 am

Tytuł: Machinarium - gra komputerowa jak ze świata Bajek Robotów!
Wiadomość wysłana przez: Marcinero w Październik 22, 2010, 04:08:28 am
Witam szanownych forumowiczów,

Chciałem się z wami podzielić informacją o ciekawej grze komputerowej - Machinarium - którą można znaleźć na stronie: http://machinarium.net/ zaś więcej informacji o grze na http://en.wikipedia.org/wiki/Machinarium (stety po angielsku, ale można przetłumaczyć na polski przez Google Translate).

Gdy tylko ujrzałem tą grę, moim pierwszym skojarzeniem było, że jej świat jest bardzo podobny do tego, jaki sobie wyobrażałem czytając Bajki Robotów. Klimatyczna muzyka, fantastyczna grafika oraz ciekawa fabuła zrealizowana w rzadko już spotykanej konwencji sprawiły, że poczułem się jak żywcem przeniesiony do świata Lema. No i te logiczne zagadki... Naprawdę zastanawiam się, czy nasi sąsiedzi zza południowej granicy podczas tworzenia gry czerpali z niezliczonych pomysłów zawartych w literaturze Mistrza?

Miłego grania,
Marcin

P.s. chciałbym zaznaczyć, że nie mam żadnych udziałów w tej grze tudzież nie jestem jej dystrybutorem, a jedynie nie-zwykłym miłośnikiem prozy Lema i światów przez niego wykreowanych (Pilot Pirx rulez! :-)
Tytuł: Re: Machinarium - gra komputerowa jak ze świata Bajek Robotów!
Wiadomość wysłana przez: Q w Październik 22, 2010, 02:30:37 pm
Nie no, rzuciłem okiem i faktycznie toto dość lemowato wygląda.