Autor Wątek: Szukaj czyli brak wyszukiwarki  (Przeczytany 23922 razy)

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« dnia: Lutego 14, 2021, 04:45:12 pm »
Patrz wyżej jak w tytule.
Ktoś ogarnia jak na forum wyszukać temat ?
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 14, 2021, 05:15:54 pm »
Wyszukiwarka nigdy nie działała dobrze, nie działa i można z dużą pewnością powiedzieć, że nie będzie działać - taka podróż w czasie;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 14, 2021, 07:02:53 pm »
Googluj daną frazę metodą:


fraza site:forum.lem.pl


- bez spacji za dwukropkiem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 14, 2021, 08:29:54 pm »
Googluj daną frazę metodą:

fraza site:forum.lem.pl

- bez spacji za dwukropkiem.
No nie wiem, maziek. Zrobiłem jak napisałeś, dorzuciłem Szczepański i gógiel się zirytował. A wiesz, czasy są teraz podejrzane i wyrzucić z systemu tyle, co splunąć...
Nie dość, że nic nie znalazł, to w dodatku zaświecił w oczy moim ip - i że podejrzewa - czym aby nie robot?
 Po czym zażądał testu Voight-Kampffa....  8)  Nie nie, jeszcze nie tak źlee.. takiego zwykłego, CAPTCHA z hydrantami. Jako, że fraza (jej ciąg) wklepywana jest w/g wójka wielce podejrzana, typowa dla botów  :)
Na szczęście odgadłem wszystkie hydranty.
Ale może trzeba było dorzucić jakieś znaczki typu cudzysłów?

Pozostając w świecie cyberiady - właśnie zobaczyłem  :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2021, 08:40:27 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 14, 2021, 08:43:28 pm »
Żadne świństwa jak cudzysłowy.


szczepański site:forum.lem.pl


Hm, nie wiem, co Ty wcześniej z tym Guglem robiłeś... Aby nie pomyliłeś literki? Mi wywalił 5 stron wyników z forum i o nic nie pytał ;) ...


https://tinyurl.com/1dukx06u
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 14, 2021, 09:03:29 pm »
Oba mata racyją... ;) Szukanie metodą site:forum.lem.pl bywa dobrą alternatywą dla naszej wyszukiwarki (choć nie idealną - czasem ona więcej widzi, czasem Gugla, czasem obie ślepe - choć wyszukiwane na Forum jest), ale zdarza się, że Google się przy tym biesi i wyskakują posądzenia o botowatość.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 14, 2021, 10:22:27 pm »
Żadne świństwa jak cudzysłowy.

szczepański site:forum.lem.pl

Hm, nie wiem, co Ty wcześniej z tym Guglem robiłeś... Aby nie pomyliłeś literki? Mi wywalił 5 stron wyników z forum i o nic nie pytał ;) ...

https://tinyurl.com/1dukx06u
Klikam w twoją linkę - i?

Z G. Jeszcze nic, nie robiłem ale...  8)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 14, 2021, 10:38:56 pm »
Fraza bardzo dobra.
Prosty przykład: "konwent" itede.
Wynik jest.
Wiadomo że fantaści głównie biesiadowali z małymi wyjątkami.

Ostatnio nadużywam pamięci niezawodnego Q, który mnie sprowadza na ziemię i wskazuje, że już o tym było.
Skoro powinien być prosty poradnik wyszukiwania, to temat o tym jest potrzebny.
Zewnętrzna daje radę i wyszukuje to co chcę. Na razie wystarczy.
PS.
Też nie jestem robotem. Czy to stwarza jakiś kłopot szanownemu gronu ?
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2408
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 15, 2021, 09:46:43 am »
Aby uniknąć kłopotów ze spacjami, dwukropkami i posądzeniami o botowatość :) :
Googiel -> Ustawienia -> Szukanie zaawansowane -> witryna lub domena -> forum.lem.pl

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 15, 2021, 10:21:20 am »
Generalnie google cały czas zbiera wzorce. Jeśli ktoś znienacka zaczyna działać inaczej niż dotychczas, to czuje się zaniepokojony. Ogólnie to ja mam dość już tego, że on tak wiele o mnie wie i od jakiegoś czasu utrudniam mu nieco życie. Tym niemniej u mnie szukanie "po sajcie" czy inne skróty działają poprawnie z linii wyszukiwania.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2408
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 15, 2021, 01:03:35 pm »
Ogólnie to ja mam dość już tego, że on tak wiele o mnie wie i od jakiegoś czasu utrudniam mu nieco życie.
W jaki sposób utrudniasz, jeśli wolno zapytać?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 15, 2021, 01:35:39 pm »
Na razie niezbyt głęboko, ale zbieram się do lepszego odcięcia tylko leniwy jestem. Póki co korzystam z duckduckgo.com jako wyszukiwarki (nie zawsze sobie radzi), ale ponieważ i tak korzystam z konta na googlu (maila) to średnio ta "tajność" wychodzi. Poza tym oczywiście powyłączałem w ustawieniach googla wszystko co się dało, ale wciąż są przecieki typu niby ma się nie interesować moją lokalizacją, ale po powrocie z zakupów z Lidla google mi sugeruje ocenę tego sklepu Lidla, albo klikam na jakąś reklamę w domu a potem widzę mnóstwo reklam tego przedmiotu w robocie, choć niby też to wyłączyłem. Poza tym zachodzi pytanie, czy wyłączenie jakiejś opcji powoduje jej wyłączenie (w sensie zaprzestania zbierania danych), czy tylko nie są pokazywane efekty z tych danych wynikające (dajmy na to google dalej dowiaduje się, że byłem w Lidlu, tylko się mnie nie pyta o ocenę). Przypuszczam, że to drugie. Mają te wszystkie opcje poukrywane w kilku miejscach plus korzystam powiedzmy z 4 kompów i telefonu i nawet nie wiem, czy te przecieki to moje niedopilnowanie z nadmiaru punktów do ogarnięcia, czy oni np. przy okazji nowej wersji oprogramowania (która się ściąga przecież automatycznie) nie resetują ustawień. Można oczywiści tak ustawić, aby każdy upgrade softwaru trzeba było zatwierdzić, ale to już byłoby maniakalne, a zreztą i tak potem wypadałoby sprawdzić, czy coś się "nie poprzestawiało".


Swoją droga w ogóle wszystko opiera się na deklaracjach i nie wykluczone, że duckduckgo też zbiera dane, z tym że na razie nie są używane, prezesi sprzedadzą je jednorazowo za okrągłą sumkę w chwili, kiedy uznają ją za dostatecznie okrągłą ;) . I zwiną interes :) .

Z trzeciej strony to coś za coś, w zasadzie mógłbym kupić adres mailowy i płacić za niego, aby się pozbyć tych "przeszkadzajek", ale jako sknera idę na darmochę i na to, że sporo o mnie wiedzą. Tylko wolałbym nie przekonywać się o tym co krok ;) .

Z czwartej strony poniekąd idzie to w tym kierunku, który Lem przewidział - zbystrowaniu. Na razie można założyć cała masa algorytmów czyta moje maile, i jak napiszę, że chcę zadusić sąsiada, to może przyjadą policmajstry i mnie obezwładnią. A docelowo żadne policmajstry, tylko podleci dron i strzeli z lasera.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 15, 2021, 02:35:09 pm »
Podpada to niemal pod paranoję :)

~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 15, 2021, 02:50:28 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2408
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 15, 2021, 03:55:55 pm »
Taaa... to byłoby śmieszne, gdyby nie było tak smutne...
Co do mnie, mam nieodparte wrażenie, że mój telefon mnie podsłuchuje. I to nie tylko podczas rozmowy, ale i w stanie czuwania (standby). Już kilkakrotnie miałem okazję o tym się przekonać. Ot, niedawno złapałem go na gorącym uczynku. Podczas spaceru toczyliśmy z żoną pogawędkę o epidemii dżumy w Odessie. "Чума" po rosyjsku. Otóż, chcąc coś tam udowodnić, wydobyłem telefon, i zaledwie zdążyłem wyklepać w google dwie pierwsze literki "чу...", jak natychmiast uzyskałem podpowiedź wyszukiwarki: "чума в Одессе 1812".
Przypadek? Nie sądzę. W rosyjskim jest od groma słów, które zaczynają się od "чу...". Чубчик, чудо, чугун, чулки itepe, nie licząc przymiotników i czasowników. Ups! ::)

A przecież zabroniłem w ustawieniach wszystko, co tylko się dało zabronić.
No, i jak mam to rozumieć? Co to, paranoja? A może jednak totalna inwigilacja, spisek światowy? ;) 8)
Już zastanawiam się, czy nie zainstalować w chacie jakieś dźwiękoszczelne pudło do przechowywania tego paskudztwa? Po co mi, do diaska, szpieg, cichociemny we własnym domu?

A może już za późno? Bo tak zazwyczaj gadam wieczorem w kuchni co ślina na język przyniesie, podczas gdy gadget cichutko nadstawia uszu i uważnie słucha. Myślę, że już nagadałem sobie co najmniej na dożywocie ;D