Autor Wątek: Szukaj czyli brak wyszukiwarki  (Przeczytany 23922 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13345
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 15, 2021, 04:00:16 pm »
Podpada to niemal pod paranoję :)
Paranoja to jest przejmowanie się ubrdanym sobie problemem, a tu problem jest realny. Świadczą o nim wycieki danych lub szantażowanie posiadaniem potencjalnie drogocennej lub wstydliwej wiedzy (na jedno wychodzi) :) . Nie zasilam co prawda internetu, a zwłaszcza żadnych "mediów społecznościowych" strumieniem danych z mego życia live (nie że do liva, tylko, ze "na żywo"), tym niemniej sam fakt, że każdy mail wysłany w świat prędzej czy później przejdzie przez serwer googla, a google czyta te maile (i każdy inny serwer także, nie wspominając o rozmaitych echelonach i innych) czego jestem pewny, bo łatwo się przekonać, i jest to czytanie kontekstowe, rodzi potencjalne problemy, na przykład dlatego, że posługuję się mailami (a w związku z pandemią tym bardziej) w korespondencji z klientami i potencjalnie poufne dane, których ci klienci chronią jak oka w głowie mogłyby wypłynąć - i niestety jest to fakt. Oczywiście pocieszam się, że jestem tak nędznym i małym robakiem, jak zresztą moi klienci w skali Mr. Googla, że nie chciałby nawet splunąć na mnie, nie mówiąc o wykorzystaniu, bo to tak, jakbym ja rozdeptał karaczana i napalał się, aby z rozpłyniętych wnętrzności skrobię pozyskiwać.


PS @LA, ponieważ chyba Ukraina i Polska ma umowę o ekstradycji, to możemy siedzieć w jednej celi, hihi.
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2021, 04:15:05 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2408
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 15, 2021, 07:53:25 pm »
PS @LA, ponieważ chyba Ukraina i Polska ma umowę o ekstradycji, to możemy siedzieć w jednej celi, hihi.
:D
Wobec braku polskiego tłumaczenia podaję rosyjskie:

Если с умным я в адский огонь попаду,
То сумею, пожалуй, прожить и в аду.
Но не дай Бог в раю с дураком оказаться!
Отведи, о Всевышний, такую беду!

                             (Omar Chajjam)


@ liv - offtopicznym marginesem:
Gdybyś Waćpan miał natchnienie, może byś tak spróbował... ten tego... przełożyć? Poetycko?
Ze swojej strony jestem gotów w razie potrzeby służyć dosłownym translejtem :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2021, 08:15:31 pm wysłana przez Lieber Augustin »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13345
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 15, 2021, 07:59:36 pm »
To teraz pytanie, które dwa wersy do mnie się stosują - pierwsze dwa - czy ostatnie dwa... ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2408
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 15, 2021, 08:21:26 pm »
Nie ma takiego pytania. Komuż to siedzenie w mamrze może wydać się rajem? W każdym razie nie mnie ;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13345
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 15, 2021, 09:25:27 pm »
Dyplomata ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 16, 2021, 12:49:07 am »
Dyplomata ;) ...
Heh, nooo...  :)
Cytuj
Gdybyś Waćpan miał natchnienie, może byś tak spróbował... ten tego... przełożyć? Poetycko?
i pod włos głaszcze...
Z natchnieniem to nie wiem, ale akurat się męczę nad poematem o Lemie, na okazję okrągłej rocznicy  :) Może męczę się to złe słowo...tkwię.
Właściwie, to prawie już jest. Ale on w zupełnie innej konwencji...małorymicznej, bym powiedział taki bardziej Majakowski, ale... biały Majakowski  8) , o ile wiesz, co mam na  myśli  :D
Zatem w ramach oderwania się od majakowszczyzny (poniekąd dosłownie, mając na uwadze wcześniejsze rozmowy o maji i majakach), coś tam wyprodukowałem.
Tyle, że nie znam dokładnie dosłownego, zatem jeśli mógłbyś... tymczasem na szybko i na "czuja" - tak;

Z mądrym, niech i w ogień piekielny popadnę
Przeżyję,  i w nim też ułożę się snadnie
Ale nie daj Boże z głupcem, choćby w raju tkwić
Przed tym chroń Wszechmocny, pozwól raczej zgnić.



« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2021, 08:43:00 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2408
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 16, 2021, 09:57:14 am »
Khme-e-e...
Co tu dużo gadać?
Wyśmienicie!
Dobra robota, livie. Zresztą nie spodziewałem się po Tobie niczego innego (w dobrym sensie oczywiście) ;D

Na "czuja" trafiłeś w samo sedno, i nie sądzę, by "dosłowny" się na coś przydał:
Jeśli z mądrym w ogień piekielny popadnę,
Potrafię chyba przeżyć i w piekle.
Ale nie daj Boże znalezć się w raju z głupcem!
Uchowaj Wszechmocny przed takim nieszczęściem!


Dzięki, livie. W Muzycznym jest piosenka dla Ciebie, a oto polski tekst:
https://www.tekstowo.pl/piosenka,henryk_rejmer,muzyk_na_skrzypcach_gral__okudzawa_.html


ps.
Cytuj
...biały Majakowski  8) , o ile wiesz, co mam na  myśli :D
Hm. Nie jestem pewien. Biały wiersz? Czy też biały - przeciwieństwem czerwonego? ???
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2021, 10:23:51 am wysłana przez Lieber Augustin »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Szukaj czyli brak wyszukiwarki
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 16, 2021, 11:57:54 am »
Ostatnio nadużywam pamięci niezawodnego Q

Bez przesady z tą niezawodnością ;). Nie masz pojęcia ile razy chcąc - lub zaczynając - o czymś pisać przypominam sobie (albo z pomocą dostępnych, ułomnych, narzędzi ustalam), że już o tym pisałem/linkowałem to/czy cytowałem, ew. że kto inny (zwykle olka) mnie wyprzedził ;).

Komuż to siedzenie w mamrze może wydać się rajem?

Historia (najnowsza) zna takie przypadki:
https://online-mafia.pl/2020/04/19/jak-pershing-klawisza-urzadzil-kulisy-odsiadki-slynnego-bossa-na-bialolece/
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-12-19/bezdomny-potracil-rowerzyste-bo-chcial-isc-do-wiezienia-dostal-dozywocie/
https://trojmiasto.pl/wiadomosci/Zabil-bo-chcial-wrocic-do-wiezienia-Dostal-dozywocie-n100974.html
Jak widać wszystko zależy od tego, co czeka na wolności. Od warunków odsiadki - też.

męczę nad poematem o Lemie, na okazję okrągłej rocznicy  :) Może męczę się to złe słowo...tkwię.
Właściwie, to prawie już jest.

Nonono! :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2021, 10:55:32 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki