Autor Wątek: Usunięcie konta na forum  (Przeczytany 38596 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Usunięcie konta na forum
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 12, 2019, 09:18:40 pm »
St - o ile pamiętam, to Kuzynka ostatnio odeszła m.in. dlatego, że Ty ją obraziłeś - więc uważaj!;)

Ja tam nie jestem pamiętliwa, ale to chyba nie Pan Remuszko mnie przesłuchiwał na okoliczność posiadania bądź nieposiadania tezy ;)
Owszem, ja przesłuchiwałam - a raczej Ty mnie (przynajmniej tak się czułam;)) - w temacie "rzeki krwi" u Orlińskiego - nawiasem również w związku z wpisem na blogu pana Rojta.
No tak- przesłuchanie gorsza rzecz, niż rozumowe potyczki:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg71961#msg71961
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1619.msg71985#msg71985
Cytuj
Poza tym to oddzielanie "personalnych uwag" to jakaś obsesja. Jeśli w merytorycznym temacie jakaś persona uparcie nie chce przeczytać zdania, które podtykam tej personie pod oczy to każda moja zachęta by to w końcu zrobiła będzie mieć jakiś wydźwięk "personalny".
Tak, to obsesja - żeby nie rzec paranoja (mocniejsza od obsesji?;) - to efekt konfliktów na forum. I tak - też mi już bokiem wychodzi hasło: ad personam:)
Cytuj
Osobiście jestem zdania, że tylko chamskie uwagi powinny być usuwane/oddzielane i sama staram się chamskich uwag nie robić. Jeśli gdzieś zrobiłam, to proszę mi pokazać, żebym się zawstydziła, a uwagę usunąć choćby nie wiem jak była stara albo zesłać do tej "wyszalni".
Nic nie jest usuwane/wycinane - tylko przenoszone zgodnie z tematem.
Chamskie? Nie użyłam tego słowa. Napisałam: konfrontacyjne czyli takie, które mogą sprowokować do reakcji. To różnica;)




Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Usunięcie konta na forum
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 12, 2019, 09:21:47 pm »
@ Pani Kuzynka

Na szczęście wszystko jest zapisane. Wszystko można zweryfikować :-)

R.

pjes: o tym, kto obraził/nieobraził Kuzynki może zdecydować wyłącznie Kuzynka, nikt inny!
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2019, 09:29:11 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Kuzynka Pirxa

  • Gość
Odp: Usunięcie konta na forum
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 12, 2019, 10:14:39 pm »
Postów nie usuną, słuszne postulaty ześlą do kąta, więc właściwie po co rabanić. Chyba skorzystam z rady i się po prostu zresetuję.

Przy okazji tego zesłania do działu Organizacja forum trochę ten dział przejrzałam i widzę, że tu od dłuższego czasu trwa bur... no, burza mózgów, jak to forum ma właściwie funkcjonować i którzy moderatorzy są be a którzy cacy, ale czemu nic nie robią, i kto się na kogo obraził i czy słusznie czy bardzo słusznie. I jak sprytnie cenzurować, żeby nikt (z wyjątkiem Pana Remuszki, bo na niego nie ma siły) nie mógł się przyczepić, że jest tu cenzura.

Tak więc teraz się trochę tak czuję jakbym jeszcze chciała dokopać choremu, który leży i bredzi w malignie. W tych "okolicznościach przyrody" faktycznie każdy bardziej zdecydowany gest wygląda "konfrontacyjnie".

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Usunięcie konta na forum
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 12, 2019, 10:24:19 pm »
@ olkapolka

Cytuj
Nic nie jest usuwane/wycinane - tylko przenoszone zgodnie z tematem.

O tym zaś, co jest zgodne/niezgodne z tematem, decyduje suwerennie moderatorka wedle własnego widzimisię :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: Usunięcie konta na forum
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 14, 2019, 04:53:04 am »
Doprawdy, nie rozumiem. Użytkowniczka Kuzynka oznajmia wszem i wobec, że chce stąd odejść, ba!, pragnęłaby, żeby nawet ślad po niej na tym forum nie został - co swoją drogą przypomina lustrzaną sytuację z Cetarianem, wówczas maziek przystał na tę prośbę i nawet pokasował jego posty, wedle życzenia, tylko po to, żeby jakiś czas później bohater tej opowieści wrócił jako nemo, więc olkapolka przywróciła mu jego starą nazwę użytkownika, za co nie spotkała jej wdzięczność, tylko dalsze pretensje i żale - po czym ów Kuzynka bynajmniej nie odchodzi, tylko dyskutuje, jak się zdaje, wbrew własnej woli i swoim słowom, że odchodzi.
Już Marx powiadał, że historia powtarza się jako farsa.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Usunięcie konta na forum
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 14, 2019, 08:39:57 am »
Tytułem wyjaśnienia - z Cetarianem popełniłem błąd, nie powinienem był tego robić. Cetarian po tym życzył sobie także usunięcia postów, którymi założył sam nowe wątki (było tego kilka, czy kilkanaście). Tej prośbie odmówiłem. Następnie ze skrzatem zostało to tak ustalone, że nie usuwamy postów. Wynika to wprost z prawa prasowego, że nie można się tego domagać po publikacji. Ale nie chodzi tu o jakieś "nie bo nie" dla zasady, tylko to niszczy tkankę forum, psuje wątki, w dyskusji pojawiają się "dziury" a zresztą i tak osoba jest nadal widoczna w cytatach.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Usunięcie konta na forum
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 14, 2019, 01:02:43 pm »
Uważam aksjomatycznie, że raz napisane (i odczekane) jest nieusuwalne ani niemodyfikowalne nigdy i przez nikogo: ani przez autora, ani przez właściciela pióra, atramentu i kartki papieru, nie mówiąc już o sprzątaczkach i sprzątaczach.
Taki wpis zostaje na wieczność, jako osadzone w czasie wierne świadectwo suwerennej chwilowej aktywności autora. W naszym wszechświecie fizycznym też nie mamy wpływu na przeszłość.
Może temu towarzyszy jakieś prawo (np. prasowe), ale dla mnie nie ma to żadnego znaczenia. Mogłeś zmienić zdanie - to dopisz, że dziś już tak nie uważasz. Ale raz uczyniony (i utrwalony) wpis przestaje być twoją własnością. Straciłeś nad nim swą pierwotna autorską władzę,i ta władza nie przechodzi na kogoś innego. Dlatego autor nie może swoich wpisów zabrać i pójść sobie. Może tylko pójść sobie. Dlaczego tak? Że sparafrazuję Mistrza: bo Forum nie daje na to zgody* :-)

R.

-----------
* z którego dzieła ta parafraza?
 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )