Autor Wątek: wiesiole (wesołe?) wojny religijne ;)  (Przeczytany 20397 razy)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 15, 2018, 07:08:28 pm »
wiesiol ma dwie przewagi - rzadziej zagląda i nie obraża ;). No i na taką skalę rozdokazywał się chyba pierwszy raz ;).
O Robocia Twarz , zapomniałeś dodać, że kocha szachy.  :)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 15, 2018, 07:39:20 pm »
Ty nie dziękuj, Ty się w końcu merytorycznie odnieś...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 15, 2018, 07:47:20 pm »
Ty nie dziękuj, Ty się w końcu merytorycznie odnieś...
Ale do czego ? Każden musi przestrzegać dekalogu, bo inaczej wyląduje w pierdlu. Nieliczne wyjątki stanowią tylko potwierdzenie. Do wszystkiego odniosłem się w najbardziej skrótowy i logiczny sposób. Brzytewki sie trzymam, że hej. Rozpisanie się nie oznacza racji, w tym chyba wszyscy sie zgadzają.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 15, 2018, 07:52:48 pm »
Każden musi przestrzegać dekalogu, bo inaczej wyląduje w pierdlu

W tym momencie wysiadam, bo zdaje się w alternatywnych wszechświatach żyjemy. (Nie pochodzisz aby z tego, o którym Kandel w opowiadaniu "Paralogika"/"Fuzzy Logic" pisał?)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 15, 2018, 08:05:06 pm »
Każden musi przestrzegać dekalogu, bo inaczej wyląduje w pierdlu

W tym momencie wysiadam, bo zdaje się w alternatywnych wszechświatach żyjemy. (Nie pochodzisz aby z tego, o którym Kandel w opowiadaniu "Paralogika"/"Fuzzy Logic" pisał?)
Gdzie brak logiki, rozumu ? Zabij , ukradnij  i się zgłoś ! Choć nie musisz, jak dadzą rade sami przyjdą do ciebie.To zdaje się najszybsze empiryczne rozwiązanie.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 15, 2018, 08:16:48 pm »
wiesiol, spokojnie i po kolei.
1. Jeśli już doszukiwać się korzeni obecnego polskiego - czy europejskiego w ogóle - prawa w Dekalogu, to nie w całym (to co Hoko o trzech pierwszych przykazaniach pisał, a i łamanie szóstego i dwu - wedle podziału katolickiego - ostatnich penalizowane nie jest, bo pożądać se możesz do woli, najwyżej jak Scurvy - u Witkatza szukaj - skończysz ;)).
2. Przed chwilą płakałeś, że przyrost spada przez ateizację, teraz twierdzisz, że normy prawne są jednak biblijne (czyli nieateistyczne) - zatem, wedle Twojej logiki, przyrost powinien róść (zwł. w najsłabiej od religii odchodzącej Polsce), czego nie czyni. Nie widzisz tu sprzeczności?
No i:
3. Cały czas jakby ;) nie udowodniłeś związku pomiędzy religijnością a dzietnością. Ani też nie podałeś konkretnego przepisu jak tę pierwszą stymulować, by i druga rosła, choć zdajesz się to z zapałem postulować.
Jako też:
4. Nie obroniłeś przekonująco intuicjonizmu jako dostatecznej podstawy do wysnuwania ważkich cywilizacyjnie wniosków.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2018, 08:25:58 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 15, 2018, 08:24:07 pm »
Przestrzegasz oj przestrzegasz. Dowodem jest, że piszesz posty, z więzienia bowiem  ciężko jest, choć możliwe. Personalnie się zaczyna ale nie załamuj się , nie ty pierwszy  8)

Konsekwentnie będę się upierał, iż nie przestrzegam przykazań dekalogu, czy raczej przekazań na linii JHWE-Mojżesz. Przestrzegam polskiego prawa i zapisy kodeksu karnego RP.
Zadam Ci pytanie z prawej flanki, wiesiol - byłeś dziś w kościele, święciłeś dzień święty?. Jeżeli nie, to przykro mi, ale Ty też nie przestrzegasz dekalogu i trafisz prawdopodobnie gorzej niż do kicia, bo do piekła.
Proponuję też wziąć przykład z religijnych Żydów i w szabas (dla Ciebie ten dzień wypada w niedzielę) nie udzielać się w internecie. Dla zdrowia psychicznego (Twojego i naszego).
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 15, 2018, 08:41:33 pm »
wiesiol, spokojnie i po kolei.

Jako też:
4. Nie obroniłeś przekonująco intuicjonizmu jako dostatecznej podstawy do wysnuwania ważkich cywilizacyjnie wniosków.
I nie zamierzam, bo się nie utożsamiam. W pozostałych twoich pytaniach w zasadzie jest odpowiedż, wystarczy poguglać. Co do przyrostu, w Polsce rośnie i  nie zaznaczę od kiedy.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 15, 2018, 08:47:58 pm »
Przestrzegasz oj przestrzegasz. Dowodem jest, że piszesz posty, z więzienia bowiem  ciężko jest, choć możliwe. Personalnie się zaczyna ale nie załamuj się , nie ty pierwszy  8)

Konsekwentnie będę się upierał, iż nie przestrzegam przykazań dekalogu, czy raczej przekazań na linii JHWE-Mojżesz. Przestrzegam polskiego prawa i zapisy kodeksu karnego RP.
Zadam Ci pytanie z prawej flanki, wiesiol - byłeś dziś w kościele, święciłeś dzień święty?. Jeżeli nie, to przykro mi, ale Ty też nie przestrzegasz dekalogu i trafisz prawdopodobnie gorzej niż do kicia, bo do piekła.
Proponuję też wziąć przykład z religijnych Żydów i w szabas (dla Ciebie ten dzień wypada w niedzielę) nie udzielać się w internecie. Dla zdrowia psychicznego (Twojego i naszego).
A se nie przestrzegaj. W sumie co mi do tego. Nie chodzę do Kościola, bo nie czuje potrzeby. Jestem agnostykiem, co już tu deklarowalem. Deklaruje również pozytywną rolę kościoła. I nie rozpatruję tego w kategorii "mniejszego zła". Jak nie mam do tego prawa to mnie wykreśl z "lemowców"
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 15, 2018, 08:54:15 pm »
Co do przyrostu, w Polsce rośnie i  nie zaznaczę od kiedy.

Raptem od paru miesięcy (i to symbolicznie - 20 tys. urodzeń żywych, a przy tym nie jest jasne czy nie tylko na papierze):
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/ujemny-przyrost-naturalny-w-polsce/cnm106x
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wzrosla-liczba-ludnosci-Polski-7569556.html
Ponadto - jest to wiązane raczej ze słynnym 500+, niż z religijnością (no, chyba, że zakładasz, iż na pińcet Pambuk daje, a jak się ludziska bezbożnikami staną, to dawać przestanie  8)).

W pozostałych twoich pytaniach w zasadzie jest odpowiedż, wystarczy poguglać.

Jak jest, to mi to linknij (tylko żeby konkretne i recenzowane było), bo na słowo - akurat Tobie, dziś - nie uwierzę.

(Dodam, że najwyższy na te linki czas, bo od wczoraj circa 30 postów o przyzerowej wartości informacyjnej zdążyłeś natrzaskać.)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2018, 09:14:40 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 15, 2018, 09:05:12 pm »
A se nie przestrzegaj. W sumie co mi do tego. Nie chodzę do Kościola, bo nie czuje potrzeby. Jestem agnostykiem, co już tu deklarowalem. Deklaruje również pozytywną rolę kościoła. I nie rozpatruję tego w kategorii "mniejszego zła". Jak nie mam do tego prawa to mnie wykreśl z "lemowców"

Cieszę się, że zmieniłeś narracje, wiesiol, bo przypominam, że to Ty nas chciałeś wszystkich gromadnie wyspowiadać za grzechy i prawiłeś o konieczności przestrzegania dekalogu, bo jak nie, to do kryminału nas. Co samo w sobie jest zabawne, że takie rzeczy głosi rzekomo agnostyk.
Ja Ci niczego nie każe, ani nie karzę za cokolwiek.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 15, 2018, 09:15:35 pm »
:
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/ujemny-przyrost-naturalny-w-polsce/cnm106x

Czemu wyciągłeś dane z 2016 roku a nie z 2017 ? Zdaje się przyrost to 8% , a pewnie chcialbyś żeby to bylo z 20, no to bierz się do roboty  ;) Wolisz statystyki przed 2015 ? Leniuszek  ??? W sumie ja też, jeśli chodzi o guglanie  ;)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 15, 2018, 09:17:53 pm »


Cieszę się, że zmieniłeś narracje, wiesiol, bo przypominam, że to Ty nas chciałeś wszystkich gromadnie wyspowiadać za grzechy i prawiłeś o konieczności przestrzegania dekalogu, bo jak nie, to do kryminału nas. Co samo w sobie jest zabawne, że takie rzeczy głosi rzekomo agnostyk.
Ja Ci niczego nie każe, ani nie karzę za cokolwiek.
A ja sie jednak uprzę, że przestrzegasz deklog tylko może o tym nie wiesz  ;)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 15, 2018, 09:19:55 pm »
Czemu wyciągłeś dane z 2016 roku a nie z 2017 ?

Chopie, jak mam Cię traktować serio, jak daję dwa linki, a Ty jeden zauważasz? Sensorium też z wszechświata alternatywnego rodem?

ps. Wyciągłeś.

W sumie ja też, jeśli chodzi o guglanie  ;)

Nie wykręcisz się, cfaniaczku. Stawiasz tezy - spoczywa na Tobie obowiązek ich udowodnienia, takie są odwieczne prawa erystyki. (Poza tym: skoro masz konkretne poglądy, chyba wiesz na jakich podstawach je zbudowałeś, więc linkami powinieneś z pamięci, bez ponagleń, sypać.)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2018, 09:28:26 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: wiesiole wojny religijne ;)
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 15, 2018, 09:25:04 pm »
Czemu wyciągłeś dane z 2016 roku a nie z 2017 ?

Chopie, jak mam Cię traktować serio, jak daję dwa linki, a Ty jeden zauważasz? Sensorium też z wszechświata alternatywnego rodem?

ps. Wyciągłeś.
Przystojny ortograf z ciebie. Ten łysy to captain a drugi pierwszy oficer, zdaje się Data, tak trzymac, dziekuje. W sumie jednak rośnie, tak trzymać  ;)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta